Kiedy można próbować zajść w kolejną ciąże po poronieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-04, 14:49   #1
anielica20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4

Kiedy można próbować zajść w kolejną ciąże po poronieniu


Szukam porady, jestem po poronieniu ( 8 tc), jestem kilka dni po pierwszej miesiączce od poronienia, okres był podobny do poprzednich z przed poronienia, tylko w jednym dniu był obfity. Po miesiączce plamiłam tylko takie małe plamki i tylko dosłownie ze dwa trzy razy na dzień, trwało to 3 dni. Pojawił mi się także już tak jak zawsze biały śluz. Byłam u mojego lekarza z wynikami, powiedziała że niby nie ma przeciwwskazań do kolejnej ciąży, ale co dziwne przepisała mi tabletki antykoncepcyjne na trzy miesiące.Ale ich nie biore. Co dziwne nie kazała mi przyjś na kontrole po miesiączce żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Zastanawiam się czy iść do innego lekarza? Czytałam że jeśli jest się gotowym na kolejną ciąże to można próbować? Zastanawiam się czy rzeczywiście muszę czekać te trzy miesiące?
anielica20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 15:15   #2
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Kiedy można próbować zajść w kolejną ciąże po poronieniu

teoretycznie, zajsc w ciaze jest najwaltwiej po poronieniu, ale... Te 3 miesiace są po to zeby organizm się zregenerował. W koncu stracilas dziecko, cos, na co Twoj organizm się przygotowywał i zostało to przerwane. I byc moze, może to grozic kolejnym poronieniem.
Znajoma mi osoba poronila raz i zaraz zaszła drugi raz w ciaze, donosila do chyba 16 tyg i znow poronila. Nie zawsze tak jest ale lepiej poczekac.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 15:45   #3
MyNameIsMakeUp
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIsMakeUp
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 72
Dot.: Kiedy można próbować zajść w kolejną ciąże po poronieniu

Dokładnie,te 3 miesiące to konieczne minimum,potrzebne organizmowi.Słusznie robisz,nie biorąc tych pigułek.Powinnaś natomiast zaopatrzyć się w kwas foliowy,no i oczywiście dbać o siebie.
Krwawienie po poronieniu to bardzo indywidualna sprawa,ja krwawiłam 2 tygodnie,a kolejne 2 plamiłam........lekarz,do którego mam pełne zaufanie,powiedział mi że na to nie ma reguły.Jeśli wynik badania histopatologicznego nie wskazał żadnych nieprawidlowości,to nie ma powodów do kolejnego badania.
Jednak skoro masz wątpliwości co do swojego lekarza,a planujesz ciąże,to najlepiej poszukaj nowego lekarza,wprawionego w prowadzeniu ciąż,w Twojej miejscowości.Może osobny wątek na forum by pomógł?
Życzę Ci powodzenia!
MyNameIsMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 16:12   #4
anielica20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy można próbować zajść w kolejną ciąże po poronieniu

Poczekam, tylko chciałam poznać inne opinie porady, piszcie proszę jeśli tylko możecie podzielić się swoimi przeżyciami lub jakimi kolwiek poradami
anielica20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 16:58   #5
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Kiedy można próbować zajść w kolejną ciąże po poronieniu

Cytat:
Napisane przez anielica20 Pokaż wiadomość
Szukam porady, jestem po poronieniu ( 8 tc), jestem kilka dni po pierwszej miesiączce od poronienia, okres był podobny do poprzednich z przed poronienia, tylko w jednym dniu był obfity. Po miesiączce plamiłam tylko takie małe plamki i tylko dosłownie ze dwa trzy razy na dzień, trwało to 3 dni. Pojawił mi się także już tak jak zawsze biały śluz. Byłam u mojego lekarza z wynikami, powiedziała że niby nie ma przeciwwskazań do kolejnej ciąży, ale co dziwne przepisała mi tabletki antykoncepcyjne na trzy miesiące.Ale ich nie biore. Co dziwne nie kazała mi przyjś na kontrole po miesiączce żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Zastanawiam się czy iść do innego lekarza? Czytałam że jeśli jest się gotowym na kolejną ciąże to można próbować? Zastanawiam się czy rzeczywiście muszę czekać te trzy miesiące?
A nie zapytałaś po co te tabletki, skoro lekarz stwierdził, że od razu możecie się starać?

U nas na wątku staraczkowym jest kilka dziewczyn po poronieniach i dostawały bardzo różne zalecenia od lekarzy: jednym lekarz mówił,że mogą od razu wrócić do starań, drugim, że muszą odczekać jeden cykl, innym, że trzy cykle... tak więc to bardzo indywidualna sprawa, no i pewnie co lekarz, to opinia. Ale generalnie zauważyłam, że wśród tych zaleceń jest tendencja, że jeśli poronienie nastąpiło w pełni samoistnie i macica sama się ładnie oczyściła, to można szybciej; natomiast jeśli potrzebny był zabieg, to wtedy lekarze każą poczekać.

Jeśli masz wątpliwości co do zaleceń Twojego lekarza, to skonsultuj się z jeszcze jednym. A jeśli masz duże obawy, to lepiej się wstrzymaj te kilka cykli, aż podejdziesz do tego na spokojniej: lepiej żebyś nie stresowała się niepotrzebnie, że może jednak jest za wcześnie
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 17:55   #6
anielica20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy można próbować zajść w kolejną ciąże po poronieniu

Nie stresuje się, rozumiem że należy poczekać, ponieważ tak jak wspomniałaś, to nie było poronienie samoistne, ale mam wrażenie że mój lekarz mnie nie potrafi doinformować, dlatego jeszcze zadaję sobie te pytania i liczę że może chociaż tu z doświadczeń innych się czegoś dowiem. Odczekam ten czas, ale tabletki nie wchodzą w grę. A lekarza naprawdę dobrego nie jest łatwo znaleźć. Piszcie proszę jeśli tylko chcecie się czymś podzielić w związku z tą sprawą
anielica20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.