Izotek - cz.II - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-31, 07:43   #3031
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Asiaaa95 Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że włosy zaczynają lecieć na potęgę od przyjęcia około 140-150 mg dawki całkowitej, u mnie właśnie w tym momencie nastąpił kryzys wypadania, a przyjęłam łącznie 160 mg/kg m.c.

Co do Biotebalu nie miałabym wielkich nadziei, brałam regularnie i nic nie pomógł. Biotebal pomaga tylko przy niedoborze biotyny, a nie to jest powodem izotekowego wypadania.
Mi pomógł Revalid w tej mocniejszej dawce - 6 tabletek dziennie, zażywałam 3 miesiące i naprawdę polecam, ale tak jak mówię - chodzi o tą końską dawkę, dzień w dzień, systematycznie. Do tego używałam szamponu Vichy Dercos Aminexil który był idealnym dopełnieniem dla Revalidu. Tyle mogę podpowiedzieć, a moje wypadanie było naprawdę straszne, przy myciu leciało ponad 300 włosów, kłęby dosłownie, do dziś ich gęstość ma wiele do życzenia, ale przynajmniej już tak nie wypadają.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też jestem po kuracji Izo i włosy lecą mi na potęgę. Próbowałam już Biotebal-nic nie pomógł, powróciłam do Revalidu, ale biorę wedle zaleceń na opakowaniu te 3 tabletki dziennie. No cóż, chyba podwoję tę dawkę, skoro widzisz efekty.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-31, 19:56   #3032
Asiaaa95
Raczkowanie
 
Avatar Asiaaa95
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 216
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Też jestem po kuracji Izo i włosy lecą mi na potęgę. Próbowałam już Biotebal-nic nie pomógł, powróciłam do Revalidu, ale biorę wedle zaleceń na opakowaniu te 3 tabletki dziennie. No cóż, chyba podwoję tę dawkę, skoro widzisz efekty.

Ale 6 tabletek dziennie tez jest zaleceniem z ulotki, są dwa spodoby brania. Albo 3 albo 6 dziennie.
Ja juz przestalam brac Revalid ale mam zamiar znowu zaczac w okolicach wrzesnia/pazdziernika.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiaaa95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-31, 19:59   #3033
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Mi kiedyś na wypadanie pomagał Vitapil oraz szampon Farmona wzmacniający ze skrzypem, aczkolwiek nie było to wypadanie po kuracji izo.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:29   #3034
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Asiaaa95 Pokaż wiadomość
Ale 6 tabletek dziennie tez jest zaleceniem z ulotki, są dwa spodoby brania. Albo 3 albo 6 dziennie.
Ja juz przestalam brac Revalid ale mam zamiar znowu zaczac w okolicach wrzesnia/pazdziernika.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie wiedziałam, w każdym razie teraz łykam już sześć.
Włosy mi strasznie lecą, porównywalnie jak przy pierwszych tygodniach z Izo. Albo i gorzej. Aż się boję.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 12:13   #3035
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Izotek - cz.II

ja też się boję zacząć stosować izo, właśnie przez to możliwe wypadanie włosów, kiedyś przez tabletki anty straciłam bardzo dużo włosów. Ale mój dermatolog twierdzi, że taki skutek uboczny się nie zdarza, jak go pytałam.
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 13:03   #3036
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Izotek - cz.II

Mi też lecą bardzo
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 20:45   #3037
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny.. czy któraś z Was stosowała Izotek na trądzik, który pojawił się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Bo ja od wtorku mam zacząć kurację.. I boję się jak cholera.. Po pierwsze skutków ubocznych, po drugie, tego że nie zadziała na trądzik spowodowany odstawienie anty. Dodam, że tabletki zaczęłam brać w celach czysto antykoncepcyjnych, nigdy trądziku przed braniem nie miałam. Odstawiałam w listopadzie tamtego roku i od tego czasu trwa moja walka. Próbowałam już wszystkiego... antybiotyki, żele, maści. Nie mam stwierdzonych żadnych zaburzeń hormonalnych, miałam po odstawiniu jakieś jazdy z torbielami, skaczącą prolaktyną ale wszystko powoli się unormowało. A pryszczy zamiast ubywać, to przybywa.
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 21:15   #3038
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Izo wpływa na gruczoły łojowe, więc nawet w przypadku trądziku hormonalnego może pomóc.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 22:12   #3039
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie pomogl
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 22:41   #3040
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Ja mam też trądzik raczej hormonalny (nie do końca wyjaśnione) i poki co izo pomaga
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-03, 08:49   #3041
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Też jestem po kuracji Izo i włosy lecą mi na potęgę. Próbowałam już Biotebal-nic nie pomógł, powróciłam do Revalidu, ale biorę wedle zaleceń na opakowaniu te 3 tabletki dziennie. No cóż, chyba podwoję tę dawkę, skoro widzisz efekty.
Ja jestem już ponad rok po kuracji i włosy w normalnym stanie, zarówna w trakcie jak i po kuracji nie zauważyłam żeby wypadało ich jakoś więcej niż przed
Także to pewnie różnie. W trakcie kuracji brałam tabletki Silica, myślę że one też pomagały
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-03, 21:00   #3042
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Izotek - cz.II

Uff trochę mnie dziewczyny pocieszyłyście.. czyli jednak jest to dość powszechny problem, trądzik po odstawieniu anty... No nic, decyzja podjęta. Od wtorku zaczynam swoją walkę o piekną cerę. Mam nadzieje, że większość skutków ubocznych mnie ominie i w przyszłym roku będę mogła pochwalić się czystą cerą bez przebarwień!
Na razie jestem nastawiona bojowo i wierzę, że będzie tylko lepiej
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 07:55   #3043
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ja jestem już ponad rok po kuracji i włosy w normalnym stanie, zarówna w trakcie jak i po kuracji nie zauważyłam żeby wypadało ich jakoś więcej niż przed
Także to pewnie różnie. W trakcie kuracji brałam tabletki Silica, myślę że one też pomagały
k

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2016-09-05 o 07:56
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 13:25   #3044
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

HAHAAH, a wy dalej to samo. Został mi miesiąc kuracji. Zero problemów, usta nawet się już nie sypią, po trądziku ani śladu, skóra sucha ale to normalne. Włosy silne i wytrzymałe, kondycja świetna, samopoczucie to samo. Wiecie dlaczego ? BO NIE PANIKUJE TAK JAK WY, szukając co dziennie nowy leków, a to na włosy a to na skóre itp
Czy wasza Pani dermatolog na 1 wizycie kazała wam coś takiego używać ? NIEEEEEEeee. Widzę, że tak na mnie najeżdżaliście, że co ja wiem po 2 tygodniach, że nie mam racji, że gadam głupoty, co moja dermatolog wie.... Teraz kończę kuracje i mam wszystko to co wy nie możecie mieć.

Nie życzę wam źle i oby wam te skutki przeszły, ale szczerze, przestańcie szukać, nowych leków na skutki uboczne, stresować się i o tym myśleć.

Powodzenia.
Kuracja od Marca
Dawka 2x20mg Rano wieczór.
Włosy - Świetne, świeże,twarde
Skóra - lekkie czerwone ślady po trądziku ( bardzo małe ), brak krost, brak nowych, skóra naprężona, wygładzona, nie tłusta
usta - zero pękania, powoli odstawiam pomadkę
oczy - troszkę ropieją ale tylko po nocy, po umyciu wracają do normy.
samopoczucie - wyspany,żywy, ćwiczę ciężko na siłowni. Pracuje po 12 godzin R/N/W/W

Waga 67km
Wzrost 174
Wyniki badań krwi co 2 miesiące <- - 1 dobrze, 2 złe ( bez reakcji lekarza, informując że może tak być )
3 badania ( lepsze niż 2 ale dalej źle )
4 badania w trakcie
Jem co chce ile chce kiedy chce, Tłusto nie tłusto ostro, pije rzadko. ( prawie wcale )
Próba wątrobowa < - - Bardzo dobra.

Wiec na podsumowanie. KTO MIAŁ RACJE ?? NO KTO ?? cya hipokryci ( nie każdy, nie piszę o osobach nowych )
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 16:28   #3045
vainqueur_
Raczkowanie
 
Avatar vainqueur_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 263
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
HAHAAH, a wy dalej to samo. Został mi miesiąc kuracji. Zero problemów, usta nawet się już nie sypią, po trądziku ani śladu, skóra sucha ale to normalne. Włosy silne i wytrzymałe, kondycja świetna, samopoczucie to samo. Wiecie dlaczego ? BO NIE PANIKUJE TAK JAK WY, szukając co dziennie nowy leków, a to na włosy a to na skóre itp
Czy wasza Pani dermatolog na 1 wizycie kazała wam coś takiego używać ? NIEEEEEEeee. Widzę, że tak na mnie najeżdżaliście, że co ja wiem po 2 tygodniach, że nie mam racji, że gadam głupoty, co moja dermatolog wie.... Teraz kończę kuracje i mam wszystko to co wy nie możecie mieć.

Nie życzę wam źle i oby wam te skutki przeszły, ale szczerze, przestańcie szukać, nowych leków na skutki uboczne, stresować się i o tym myśleć.

Powodzenia.
Kuracja od Marca
Dawka 2x20mg Rano wieczór.
Włosy - Świetne, świeże,twarde
Skóra - lekkie czerwone ślady po trądziku ( bardzo małe ), brak krost, brak nowych, skóra naprężona, wygładzona, nie tłusta
usta - zero pękania, powoli odstawiam pomadkę
oczy - troszkę ropieją ale tylko po nocy, po umyciu wracają do normy.
samopoczucie - wyspany,żywy, ćwiczę ciężko na siłowni. Pracuje po 12 godzin R/N/W/W

Waga 67km
Wzrost 174
Wyniki badań krwi co 2 miesiące <- - 1 dobrze, 2 złe ( bez reakcji lekarza, informując że może tak być )
3 badania ( lepsze niż 2 ale dalej źle )
4 badania w trakcie
Jem co chce ile chce kiedy chce, Tłusto nie tłusto ostro, pije rzadko. ( prawie wcale )
Próba wątrobowa < - - Bardzo dobra.

Wiec na podsumowanie. KTO MIAŁ RACJE ?? NO KTO ?? cya hipokryci ( nie każdy, nie piszę o osobach nowych )
po co ta agresja?

za mną 14 dzień kuracji, a pierwsze efekty widzę wszędzie oprócz miejsca w których potrzebuję ich najbardziej, czyli twarzy plecy, dekolt, ramiona czyściutkie, włosy przestają się przetłuszczać, a na twarzy masakra - sucha, wrażliwa, pełno pryszczy :| posmarujesz grubą warstwą kremu nawilżającego - źle, jak nie nałożysz nic - jeszcze gorzej. smutno mi. wiem, że 14 dni w stosunku do paru miesięcy całkowitej kuracji to nic, ale i tak
__________________
1. Dbam o cerę i ciało.
2. Zapuszczam włosy.
3. Zdrowo się odżywiam.
4. Pracuję nad charakterem.
vainqueur_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 19:57   #3046
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vainqueur_ Pokaż wiadomość
po co ta agresja?

za mną 14 dzień kuracji, a pierwsze efekty widzę wszędzie oprócz miejsca w których potrzebuję ich najbardziej, czyli twarzy plecy, dekolt, ramiona czyściutkie, włosy przestają się przetłuszczać, a na twarzy masakra - sucha, wrażliwa, pełno pryszczy :| posmarujesz grubą warstwą kremu nawilżającego - źle, jak nie nałożysz nic - jeszcze gorzej. smutno mi. wiem, że 14 dni w stosunku do paru miesięcy całkowitej kuracji to nic, ale i tak
Nie martw się ja efekty miałem po tygodniu. Stosuj się do zaleceń lekarza i nie czytaj głupot. Smaruj tak jak mówił czyli "zapewne" lekarz. Krem UV w dzień a na noc krem nawilżający, chyba że w ciągu dnia wymagane jest nawilżanie. Derma zapewne mówiła Ci że przy izo chodzi o pewnego typu wysuszenia i złuszczenia skóry. Jeżeli nie mówiła to zapytaj. Nie słuchaj tutaj ludzi którzy będą pisać tylko co nowego kupić itp. Lekarz lekarz to najważniejsze nie kombinuj.

Agresja - to nie agresja tylko radość z wygranej. Ponieważ większość ludzi tutaj nie zgadzała się ze mną oraz szykanowała. Teraz jak i wcześniej wychodziło na to że mam racje... Dlatego ciesze się
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 05:49   #3047
Mustache_Cat
Przyczajenie
 
Avatar Mustache_Cat
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 20
Dot.: Izotek - cz.II

Ja miałam skończyć na koniec Września z wygaszającą dawką przez ostatni miesiąc 10 mg. Stanęło na tym, że derm mi przepisał dawkę 30 mg na kolejne 2 miesiące... Idę do niego pod koniec Września, a efektów o dwóch miesięcy brak kompletnie. Zaskórniki na czole i brodzie zostały takie jakie są, jakbym o prostu przestała brać izotek... Nawet się czasem nowe pojawiają! Miałam przyjąć 120 mg na kg masy ciała, a już na koniec Września będzie 147...
Włosy tak jak wam mi wypadają i są bardzo przesuszone (mogę spokojnie raz na miesiąc), nos i oczy mam wysuszone od dawna, za to paznokcie cud miód
Skóra na twarzy: Policzki suche, broda i czoło nie.
Cała reszta sucha, ręce przesuszone.
Mustache_Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 07:58   #3048
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
Nie martw się ja efekty miałem po tygodniu. Stosuj się do zaleceń lekarza i nie czytaj głupot. Smaruj tak jak mówił czyli "zapewne" lekarz. Krem UV w dzień a na noc krem nawilżający, chyba że w ciągu dnia wymagane jest nawilżanie. Derma zapewne mówiła Ci że przy izo chodzi o pewnego typu wysuszenia i złuszczenia skóry. Jeżeli nie mówiła to zapytaj. Nie słuchaj tutaj ludzi którzy będą pisać tylko co nowego kupić itp. Lekarz lekarz to najważniejsze nie kombinuj.

Agresja - to nie agresja tylko radość z wygranej. Ponieważ większość ludzi tutaj nie zgadzała się ze mną oraz szykanowała. Teraz jak i wcześniej wychodziło na to że mam racje... Dlatego ciesze się
Kolego słuchaj, to czy ta Twoja wielka walka została wygrana czy nie, jak o tym piszesz, okaże się dopiero po kilku latach. Nie wiem do czego uderzasz, wątek ten odwiedzam już sporadycznie, wiem jednak, że wcześniej, kiedy bywałam tu regularnie, panowała tu miła atmosfera, a teraz no cóż ... jakiś wyścig pt: komu izotretynoina pomogła, a komu nie. Schowaj swoje ego do kieszeni, każdy przechodzi przez kurację indywidualnie, każdy ma inne objawy, każdy ma innego lekarza prowadzącego. Nie od dziś wiadomo, że co lekarz to lekarz. Najwidoczniej trafiłeś na takiego który Cię dobrze poprowadził, ale tak jak mówię - to na ile dobrze to się dopiero okaże.
Dodatkowo nie zapominaj, że jak wnioskuję po nicku - jesteś mężczyzną i Twój układ hormonalny w porównaniu do żeńskiego układu hormonalnego to przepaść. Nie porównuj swojej kuracji do kuracji kobiet. To jakaś hipokryzja.
Jestem rok po skończonej, udanej kuracji, ale nie przychodzę tu i nie wiwatuję jakim to jestem bohaterem, bo wygrałam walkę z trądzikiem, dołując przy tym innych. Jak masz jakieś ciekawe, pomocne rady to dziel się z nimi, śmiało, ale bez pychy i agresji, tak jak koleżanka wyżej napisała. Pewnie sam wiesz jak trądzik potrafi zrujnować życie, więc albo odrobinę wyluzuj, albo idź się cieszyć swoją WYGRANĄ wśród swoich znajomych.


Sama od siebie po roku mogę napisać: ten lek zmienił moją cerę diametralnie. Mam nadzieję że pomoże również innym.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:38   #3049
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Po 15 dniach przerwy jutro wracam do izoteku. Wizytę u dermatologa mam w piątek, ale zakaźnik dał zielone światło. Mam nadzieję, że nie oznacza to, że będę musiała wszystkiego zaczynac od nowa.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 16:19   #3050
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Po 15 dniach przerwy jutro wracam do izoteku. Wizytę u dermatologa mam w piątek, ale zakaźnik dał zielone światło. Mam nadzieję, że nie oznacza to, że będę musiała wszystkiego zaczynac od nowa.
Super, że nie musisz rezygnować. A jak tam bolerioza?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 17:27   #3051
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Zakaźnik powiedziała, że na tak wczesnym etapie 2 tygodnie antybiotyku powinno być ok
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 08:45   #3052
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Kolego słuchaj, to czy ta Twoja wielka walka została wygrana czy nie, jak o tym piszesz, okaże się dopiero po kilku latach. Nie wiem do czego uderzasz, wątek ten odwiedzam już sporadycznie, wiem jednak, że wcześniej, kiedy bywałam tu regularnie, panowała tu miła atmosfera, a teraz no cóż ... jakiś wyścig pt: komu izotretynoina pomogła, a komu nie. Schowaj swoje ego do kieszeni, każdy przechodzi przez kurację indywidualnie, każdy ma inne objawy, każdy ma innego lekarza prowadzącego. Nie od dziś wiadomo, że co lekarz to lekarz. Najwidoczniej trafiłeś na takiego który Cię dobrze poprowadził, ale tak jak mówię - to na ile dobrze to się dopiero okaże.
Dodatkowo nie zapominaj, że jak wnioskuję po nicku - jesteś mężczyzną i Twój układ hormonalny w porównaniu do żeńskiego układu hormonalnego to przepaść. Nie porównuj swojej kuracji do kuracji kobiet. To jakaś hipokryzja.
Jestem rok po skończonej, udanej kuracji, ale nie przychodzę tu i nie wiwatuję jakim to jestem bohaterem, bo wygrałam walkę z trądzikiem, dołując przy tym innych. Jak masz jakieś ciekawe, pomocne rady to dziel się z nimi, śmiało, ale bez pychy i agresji, tak jak koleżanka wyżej napisała. Pewnie sam wiesz jak trądzik potrafi zrujnować życie, więc albo odrobinę wyluzuj, albo idź się cieszyć swoją WYGRANĄ wśród swoich znajomych.


Sama od siebie po roku mogę napisać: ten lek zmienił moją cerę diametralnie. Mam nadzieję że pomoże również innym.

OOOooOO odezwała się ta co wtedy tak plumkała. Przeczytaj jeszcze raz wpis, potem komentuj ) Cya
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 12:43   #3053
Fraya
Przyczajenie
 
Avatar Fraya
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Izotek - cz.II

Cześć

Można przyłączyć się do dyskusji?
To moje drugie podejście do Izoteku

Postanowiłam prowadzić dziennik. Podsyłam link:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651
__________________
Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie - dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

Zwalczam trądzik! -- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651

Ponownie na Wizażu
Fraya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 20:30   #3054
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Fraya Pokaż wiadomość
Cześć

Można przyłączyć się do dyskusji?
To moje drugie podejście do Izoteku

Postanowiłam prowadzić dziennik. Podsyłam link:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651
Cześć, Fraya
Nie jestem dermatologiem, ale ten trądzik, który Ci teraz dokucza jest taki hmm... dziwny (mam nadzieję, że Cię nie uraziłam, po prostu faktycznie te zmiany są takie mało trądzikowate - ja coś takiego jak u Ciebie na czole miewałam jako objaw alergii na mleko, dlatego tak pomyślałam). A odnośnie tego łojotoku - robiłaś kiedyś dokładne badania hormonalne pod kątem trądziku? Bo może jak łojotok wrócił po poprzedniej kuracji to coś nie tak w hormonach, coś tą skórę stymuluje do większego przetłuszczania się?
No i powodzenia oczywiście
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 22:11   #3055
Fraya
Przyczajenie
 
Avatar Fraya
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Izotek - cz.II

Przed pierwszą kuracją nie miałam jakiegoś szczególnie nasilonego łojotoku. Po to już w ogóle Dopadło mnie tego lata. Cała twarz świeci się od razu po przebudzeniu, a włosy umyte rano są już wieczorem średnio wyjściowe Jeśli chodzi o badania hormonalne to miałam robione w wieku 19 lat i wszystko było jak najbardziej w porządku.

Właśnie myślałam ostatnio żeby zrobić testy na alergie

Dzięki za dobre słowo nastepny rok bedzie dla mnie pelen zmian i mam nadzieje, że odejdzie mi jedno zmartwienie

Czy któraś z Was pali/paliła? Widzialyscie wplyw papierosow na tradzik? Mam wrazenie, że moje ograniczanie palenia zbiegło się z nasilaniem łojotoku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie - dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

Zwalczam trądzik! -- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651

Ponownie na Wizażu
Fraya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 00:57   #3056
dscb2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.II

Witajcie

Mam właśnie nawrót trądziku po niecałym miesiącu od kuracji Izotekiem. Pryszcze na razie wyskakują jeszcze bardzo małe (resztki izo widocznie jeszcze obecne), ale obawiam się, że sprawy nabierają tempa. Nigdzie nie słyszałem o tak szybkich nawrotach! Zazwyczaj była mowa o przynajmniej pół roku. Mam wrażenie, że Izotek tylko zamaskował chorobę (przez zmniejszenie łojotoku), ale nie usunął jej przyczyny.

Kuracja trwała 7 miesięcy, dawka przez ostanie miesiące 80 mg dziennie przy wadze 88 kg, dawka skumulowana 150 mg/kg. Trądzik miałem słabo-średnio nasilony na twarzy, plecach, trochę na udach. Izotek wyczyścił ładnie twarz i plecy, co ciekawe nie miał wpływu na uda.

Co teraz? Cała nadzieje była w izotretynoinie. Znowu wracać do smarowania jakimś szajsem, który nic nie daje?

Chce mieć gładką twarz i ani jednego pryszcza, jeden pryszcz to o jeden za dużo

Edytowane przez dscb2
Czas edycji: 2016-09-08 o 01:00
dscb2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 01:08   #3057
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez dscb2 Pokaż wiadomość
Witajcie

Mam właśnie nawrót trądziku po niecałym miesiącu od kuracji Izotekiem. Pryszcze na razie wyskakują jeszcze bardzo małe (resztki izo widocznie jeszcze obecne), ale obawiam się, że sprawy nabierają tempa. Nigdzie nie słyszałem o tak szybkich nawrotach! Zazwyczaj była mowa o przynajmniej pół roku. Mam wrażenie, że Izotek tylko zamaskował chorobę (przez zmniejszenie łojotoku), ale nie usunął jej przyczyny.

Kuracja trwała 7 miesięcy, dawka przez ostanie miesiące 80 mg dziennie przy wadze 88 kg, dawka skumulowana 150 mg/kg. Trądzik miałem słabo-średnio nasilony na twarzy, plecach, trochę na udach. Izotek wyczyścił ładnie twarz i plecy, co ciekawe nie miał wpływu na uda.

Co teraz? Cała nadzieje była w izotretynoinie. Znowu wracać do smarowania jakimś szajsem, który nic nie daje?

Chce mieć gładką twarz i ani jednego pryszcza, jeden pryszcz to o jeden za dużo
Na Twoim miejscu wróciłabym do lekarza prowadzącego i zasugerowała kurację podtrzymującą. Moja lekarka o tym wspominała gdyby tak mi się przytrafiło, na szczęście takiej potrzeby nie było. Skończyłam rok i trzy miesiące temu i jedyne, do czego mogę się przyczepić, to przebarwienia nie do końca ustąpiły, ale z tym liczyłam się. Nawet włosy nie przetłuszczają się cały czas.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 07:06   #3058
Fraya
Przyczajenie
 
Avatar Fraya
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez dscb2 Pokaż wiadomość
Witajcie

Mam właśnie nawrót trądziku po niecałym miesiącu od kuracji Izotekiem. Pryszcze na razie wyskakują jeszcze bardzo małe (resztki izo widocznie jeszcze obecne), ale obawiam się, że sprawy nabierają tempa. Nigdzie nie słyszałem o tak szybkich nawrotach! Zazwyczaj była mowa o przynajmniej pół roku. Mam wrażenie, że Izotek tylko zamaskował chorobę (przez zmniejszenie łojotoku), ale nie usunął jej przyczyny.

Kuracja trwała 7 miesięcy, dawka przez ostanie miesiące 80 mg dziennie przy wadze 88 kg, dawka skumulowana 150 mg/kg. Trądzik miałem słabo-średnio nasilony na twarzy, plecach, trochę na udach. Izotek wyczyścił ładnie twarz i plecy, co ciekawe nie miał wpływu na uda.

Co teraz? Cała nadzieje była w izotretynoinie. Znowu wracać do smarowania jakimś szajsem, który nic nie daje?

Chce mieć gładką twarz i ani jednego pryszcza, jeden pryszcz to o jeden za dużo
Kurcze coraz częściej czyta się o nawrotach. Nie tak nasilonych, ale jednak

Moja kuzynka zakończyła tydzień temu przygodę z Izotekiem i dostała retinoid zewnętrzny na podtrzymanie. Według jej dermatolog nie ma co się oszukiwać, że izotretynoina rozwiąże problem raz na zawsze jeśli ma się skłonności do trądziku. Nawet jeśli nie ma się jakichkolwiek zmian zaleciła profilaktyczne korzystanie raz/dwa razy na tydzień z retinoidów.

Szkoda że mi nic takiego nie mówiono, przyjęłam za pewnik że po Izo mam problem rozwiązany raz na zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie - dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

Zwalczam trądzik! -- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651

Ponownie na Wizażu
Fraya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 07:48   #3059
dscb2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu wróciłabym do lekarza prowadzącego i zasugerowała kurację podtrzymującą.
Kuracja podtrzymująca izo? Pytanie w jakiej dawce, bo mnie na 80 mg bolały mięśnie i stawy. Wątroba też musi odpocząć.

Cytat:
Napisane przez Fraya Pokaż wiadomość
Moja kuzynka zakończyła tydzień temu przygodę z Izotekiem i dostała retinoid zewnętrzny na podtrzymanie.[/URL]
A jakie są poza izo inne skuteczne i mniej inwazyjne retinoidy na trądzik?
dscb2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 07:51   #3060
Fraya
Przyczajenie
 
Avatar Fraya
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Izotek - cz.II

Z tego co pamiętam to dostała Isotexin.
Ja mialam w ostatnim czasie przygode z Epiduo jedynie, ale skóra przyzwyczaila się i w ogóle nie reagowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie - dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

Zwalczam trądzik! -- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651

Ponownie na Wizażu
Fraya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.