Aparaty ortodontyczne cz. XII - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-19, 21:47   #91
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Moje zęby po strippingu nadal się nie zeszły tak ładnie jak powinny, zdejmowanie aparatu się oddala
może za mocno wypiłowane ? ja dziś miałam, i mam malutkie szparki, ledwo widoczne,ale krwi się polało
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 21:54   #92
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
może za mocno wypiłowane ? ja dziś miałam, i mam malutkie szparki, ledwo widoczne,ale krwi się polało
Nie raczej nie, nic mnie nawet nie bolało, ale myślę, że mogą mieć zły kształt, nie 'na prosto' tylko lekki łuk
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 10:32   #93
zabojcza_truskawka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Witajcie dołączam do grona aparatek ja swój mam dopiero miesiąc, dziś jestem po pierwszym dokręcaniu, które bolało niemiłosiernie.. i mam w związku z tym pytanie, czy na te dokręcania to przez całe leczenie (ok 2 lata) trzeba chodzić, czy tylko aż zęby się wyprostują, a potem tylko na sprawdzenie? Bo nie ukrywam, że wizja jeszcze ok 20 dokręceń powoduje u mnie gęsią skórkę ;P
zabojcza_truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:49   #94
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
mi dziś załozyli dół. wszystko byłoby ok gdyby nie to,że musieli mi 'przykleic' do wewnętrzych górnek trójek materiał taki jakim leczy się zęby w celu niezgryzania dolnych zamków. efekt taki,że nie mogę zacisnąc zębów do końca bo mam tą 'blokadę' masakra, strasznie to przeszkadza,idę w poniedziałek do orto niech zrobi to inaczej bo nawet nie mam jak pogryzc bułki bo nie nie mogę zacisnąc zębów. nie wiem dlaczego np nie zrobiła mi tego na dole. jest tego dużo na tych trójkach. poza tym miałam stripping- kompletnie nic nie bolało. mam wyciągi, łancuszki na górze i na dole, no szok. wszystko co mozliwe
Mi dzisiaj założyli dół. I pierwszy raz cieszę się, że mam płytkę podniebienną, ponieważ dzięki niej moja orto nie musiała doklejać mi żadnych kompozytów na zębach w celu niezgrzania dolnych zamków, bo przez płytkę i tak nie mogę zacisnąć zębów. Już się do tego przyzwyczaiłam, chociaż na początku miałam problemy z jedzeniem, bo nie było można nic pogryźć.

Co ciekawe, znowu (tak jak przy zakładaniu górnego łuku) dostałam darmowy komplet (szczoteczki, wosk, lusterko itd.) Miła niespodzianka po godzinie i 40 minutach spędzonych na fotelu
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 16:28   #95
aniuska_90
Raczkowanie
 
Avatar aniuska_90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 423
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Mam pytanie, czy ktoras z Was miala robionego zeba podczas noszenia aparatu?? Mi sie zrobila dziurka po 1,5 roku noszenia aparatu, boli troche, dentyska powiedziala mi ze nie zdejmie mi aparatu z gory bo zapozno zalozylam dol i moze bedzie musiala dopasowac gore z dolem przez te gumki co sie zaklad na gore i dol,wspomne ze na gorze mam juz proste zeby, po dowiedzeniu sie ze mam dziurke w zebie, raptowanie zmienila zdanie twierdzac ze ta gore to chyba juz zdejmiemy,a jak bedzie mnie bolec dziurka to rozwierci i wlozy lekarstwo, stwierdzila takze ze mnie przypilnuje z noszeniem renetcji jak dalej beda chodzila do niej z aparatem na dol, wkoncu powiedziala ze sie zastanowi i za miesiac zobaczymy, troche zakrecona jest ;/ wydaje mi sie ze chciala wyciagnac kase zebym nosil dalej gore z dolem bo zgryz mam rowny tylko zabki byly troche krzywe ;]
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym..."
aniuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 20:13   #96
Nadziejanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez aniuska_90 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy ktoras z Was miala robionego zeba podczas noszenia aparatu??
Ja mialam robiona juz jedna jedynke u gory i jeszcze jedna bede robic za miesiac, bo nie bylo innego wyjscia, moje zeby wczesniej byly tak scisniete,ze nie mozna ich bylo wyleczyc, dopiero gdy sie od siebie "odkleily" to mozna je naprawiac, i moj dentysta nie ma zadnych problemow wz naprawianiem ich,mimo ze mam aparat!
__________________
19.08.2011 - gora i dol
Nadziejanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 06:27   #97
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Przynajmniej już nie boli Ale klamry masz przypiłowane?
yy nie wiem czy to są klamry.. ale ta część taka jakby akrylowa, ta przezroczysta pod zębami przednimi..

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

A teraz mi się zrobiła wielka opryszczka na ustach... masakra. I dziś pierwszy raz na noc założyłam aparat, nie było źle, nie wyplułam ani razu, tylko raz w nocy się przebudziłam i trochę mi się ciężko zasypiało ;p ale obudziłam się z jakąś bułą na kości, że tak to ujmę.. Tak jakby ząb bolał ale tylko jest taka kulka na dole... chyba to od korzenia idzie i się zastanawiam, czy to pod wpływem działania aparatu. Cel jest taki, żeby przesunąć te ząbki więc wydaje mi się, że to przez aparat ale i tak nie jestem pewna.. Czy ktoś może tak miał?
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 12:52   #98
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
yy nie wiem czy to są klamry.. ale ta część taka jakby akrylowa, ta przezroczysta pod zębami przednimi..

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

A teraz mi się zrobiła wielka opryszczka na ustach... masakra. I dziś pierwszy raz na noc założyłam aparat, nie było źle, nie wyplułam ani razu, tylko raz w nocy się przebudziłam i trochę mi się ciężko zasypiało ;p ale obudziłam się z jakąś bułą na kości, że tak to ujmę.. Tak jakby ząb bolał ale tylko jest taka kulka na dole... chyba to od korzenia idzie i się zastanawiam, czy to pod wpływem działania aparatu. Cel jest taki, żeby przesunąć te ząbki więc wydaje mi się, że to przez aparat ale i tak nie jestem pewna.. Czy ktoś może tak miał?
To mój aparat wyglądał chyba trochę inaczej
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 13:03   #99
melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 45
GG do melancholiczka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
A da się chodzić nieprywatnie?
Wiem, dziwne pytanie. Spytałam, bo się zdziwiłam, że paulina18021995 nic nie zapłaciła za to.
Ja za wszystko płace, na wymianę ligatury ściąga ze mnie 95 zł, a tu wyskoczyło do przyszłej wizyty przyklejenie zamka, to pewnie bite 150 zł będzie chciał, jak nie 200?!

Cranky co to za płytki?
__________________
góra - 26.07.2011
dół - 28.10.2011
melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 13:07   #100
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez melancholiczka Pokaż wiadomość
Wiem, dziwne pytanie. Spytałam, bo się zdziwiłam, że paulina18021995 nic nie zapłaciła za to.
Ja za wszystko płace, na wymianę ligatury ściąga ze mnie 95 zł, a tu wyskoczyło do przyszłej wizyty przyklejenie zamka, to pewnie bite 150 zł będzie chciał, jak nie 200?!

Cranky co to za płytki?
Bo niektórzy mają wszystko zapłacone z góry i nie pokrywają już żadnych dodatkowych kosztów
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 13:13   #101
melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 45
GG do melancholiczka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nadziejanna Pokaż wiadomość
Ja mialam robiona juz jedna jedynke u gory i jeszcze jedna bede robic za miesiac, bo nie bylo innego wyjscia, moje zeby wczesniej byly tak scisniete,ze nie mozna ich bylo wyleczyc, dopiero gdy sie od siebie "odkleily" to mozna je naprawiac, i moj dentysta nie ma zadnych problemow wz naprawianiem ich,mimo ze mam aparat!
Leczysz się we Francji?
__________________
góra - 26.07.2011
dół - 28.10.2011
melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 16:22   #102
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Bo niektórzy mają wszystko zapłacone z góry i nie pokrywają już żadnych dodatkowych kosztów
albo mają stałe ceny, niezależnie od tego co będą mieli robione?
i taki układ mi odp bo wiem ile mam wziąć kasy
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 16:26   #103
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
albo mają stałe ceny, niezależnie od tego co będą mieli robione?
i taki układ mi odp bo wiem ile mam wziąć kasy
Ja ostatnio jak przyszłam do mojej orto to słyszałam jak w recepcji (gdzie się płaci) rozmawiał lekarz z recepcjonistką, że pacjentka przyszła na kontrolę, ale prawie nic jej nie zmieniał tylko ligatury i prosił babkę, żeby jej przepisała tę opłatę na następny miesiąc, także sporo zależy też od lekarza
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 16:29   #104
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja ostatnio jak przyszłam do mojej orto to słyszałam jak w recepcji (gdzie się płaci) rozmawiał lekarz z recepcjonistką, że pacjentka przyszła na kontrolę, ale prawie nic jej nie zmieniał tylko ligatury i prosił babkę, żeby jej przepisała tę opłatę na następny miesiąc, także sporo zależy też od lekarza
u mojego orto tak samo, chłopak (gimnazjum?) miał za mało pieniędzy i mu przepisali na następną wizytę
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 19:33   #105
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
To mój aparat wyglądał chyba trochę inaczej
bardzo możliwe.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 19:44   #106
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Nie wiem czy dobrze, że tu pytam ale...
Powiedzcie mi Aparatki czy jeśli krzywe mam tylko dwa zęby (jedynki górne) to koniecznie muszę zakładać aparat? Dodam, że krzywizna jest ledwo zauważalna (coś jakby je ktoś z lewej strony puknął i pochyliły się na prawo) ale do dalszego leczenia konieczne jest wyprostowanie tych zębów aby zachować odpowiednią symetrię. Nie uśmiecha mi się wydawać tyle pieniędzy na niedługi okres (bo podejrzewam, że moja wada szybko by się naprawiła) i dodatkowo nie chce narażać całych zębów na aparat bo to niepotrzebny ucisk skoro zgryz mam ogólnie prosty. No i dalsze leczenie zębów pochłonie i tak podobną kwotę do kosztu aparatu a w tej chwili nie stać mnie na aż taki wydatek.
Jest jakiś inny sposób wyprostowania zębów? Muszę coś z tym zrobić choćby ze względu na swój komfort psychiczny bo gdy patrzę na wygląd jednej z jedynek to aż mnie skręca a aby ja wyleczyć to właśnie potrzebuję prostego zgryzu.
Wizyta u ortodonty swoją drogą ale próbuję się dowiedzieć czy faktycznie zostanę skazana na aparat.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:48   #107
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cholewa, ostatnio mialam plombowana 7 i 8.. i od tamtego czasu gdy pije, plucze zeby itp. to mnie tam boli moze plomba mi gdzies sie odkruszyla w czwartek ide na wizyte bo zostalo mi z 6 zebow do wyleczenia (zmiana plomb na "biale") to powiem ze mnie boli (a nie powinno ).. eh nawet teraz jak jogurt zjadlam to odczuwam juz lekki bol

strasznie boje sie tego ze jak zaloze juz niebawem aparat, to raz ze jeszcze szybciej moga mi sie zeby psuc a dwa, ze moze mnie tak bolec i w ogole dziwnie moge sie z nim czuc w ustach i klienci beda na mnie krzywo patrzec w dodatku przerwa 20 minut to zjem w 5 i reszte bede czyscic zeby
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 23:11   #108
Rokssana
Raczkowanie
 
Avatar Rokssana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 44
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dawno mnie tu nie było, a widzę, że już kolejna część wątku.
W czwartek miałam zakładany aparat na dół, górę noszę już prawie 4 miesiące. Jutro zrobię i wkleję fotki moich postępów.
__________________

Rokssana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 10:56   #109
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

dziewczynki, mam pytanko do tych które wyrywały 8. we wtorek mam się zgłosić na zdjęcie szwów jednak mam pogrzeb koło Poznania [mieszkam w Wawie]. jak myślicie, pani doktor zgodzi się przełożyć wizytę o jeden dzień?
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 11:51   #110
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze, że tu pytam ale...
Powiedzcie mi Aparatki czy jeśli krzywe mam tylko dwa zęby (jedynki górne) to koniecznie muszę zakładać aparat?
Wizyta u ortodonty swoją drogą ale próbuję się dowiedzieć czy faktycznie zostanę skazana na aparat.
Myślę, że najlepiej pójść do ortodonty na konsultację i on widząc Twoje zęby rozwieje wątpliwości. Ja idąc pierwszy raz do ortodonty byłam przekonana, że moja wada jest niewielka (krzywa górna dwójka i jedynka - tylko się wychylały w przeciwne strony, jedynka do środka, dwójka na zewnątrz), ale Ortodontka uświadomiła mi wady o których nie miałam pojęcia i w ogóle ich nawet nie zauważałam bo skupiałam się tylko na tych dwóch zębach. Okazało się, że te dwa krzywe zęby są najmniejszym problemem, a gorsze jest to, że mam zgryz głęboki (tzn górne przednie zęby zbyt nachodzą na dolne, prawie w całości je zasłaniając) i leczenie takiego zgryzu nie jest łatwe. Dodatkowo dolne zęby miałam bardzo pościerane i lekko nierówne - tego też jakoś wcześniej nie zauważałam. Idąc do ortodontki myślałam, że założy mi jedynie górny łuk, a okazało się, że potrzebny jest nie tylko górny i dolny, ale także płytka podniebienna i nie wiadomo co mi jeszcze wymyśli później

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Cholewa, ostatnio mialam plombowana 7 i 8.. i od tamtego czasu gdy pije, plucze zeby itp. to mnie tam boli moze plomba mi gdzies sie odkruszyla w czwartek ide na wizyte bo zostalo mi z 6 zebow do wyleczenia (zmiana plomb na "biale") to powiem ze mnie boli (a nie powinno ).. eh nawet teraz jak jogurt zjadlam to odczuwam juz lekki bol
Ja miałam podobne objawy do Twoich (i też po plombowaniu zęba). Bolał mnie ząb jak piłam coś zimnego, jak jadłam jogurt też i na gorące jedzenie. Po kilku konsultacjach u różnych dentystów, w końcu ustalono, że mam odsłoniętą szyjkę zębową, ale w taki sposób, że jest ona praktycznie w ogóle nie widoczna. Zalecono mi mycie zębów pastami typu Elmex, Sensodyne czy Colgate Pro Relief. Dodatkowo kilka razy miałam lakierowane zęby jakimiś preparatami zawierającymi duże stężenie fluoru. Trochę pomogło lakierowanie jakimś światłoutwardzalnym specyfikiem, ale nie na długo. Generalnie ząb dalej mnie boli na zimno i na gorąco i nie wiem jak sobie z tym poradzić bo wszystko co stosowałam do tej pory nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wiecie może czy można zaplombować odsłoniętą szyjkę zębową? Bo przyznam, że ta sytuacja jest dla mnie trochę uciążliwa.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:55   #111
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

dziewczyny czy możecie przypomniec mi nazwy specyfików na rany w jamie ustnej ? dolny aparat tak mnie obciera ,że momentami mam łzy w oczach z bólu

i jeszcze pytanie: czy to możliwe żeby zrobiła mi sie większa asymetria niż przed załóżeniem aparatu ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 13:05   #112
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
dziewczynki, mam pytanko do tych które wyrywały 8. we wtorek mam się zgłosić na zdjęcie szwów jednak mam pogrzeb koło Poznania [mieszkam w Wawie]. jak myślicie, pani doktor zgodzi się przełożyć wizytę o jeden dzień?
Myślę, że nie powinno być problemu
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 13:55   #113
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny czy możecie przypomniec mi nazwy specyfików na rany w jamie ustnej ? dolny aparat tak mnie obciera ,że momentami mam łzy w oczach z bólu
Może Dentosept pomoże. Poza tym naklej duża ilość wosku ortodontycznego na obcierające części aparatu i rany powinny się zagoić po 1-2 dniach.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 14:42   #114
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze, że tu pytam ale...
Powiedzcie mi Aparatki czy jeśli krzywe mam tylko dwa zęby (jedynki górne) to koniecznie muszę zakładać aparat? Dodam, że krzywizna jest ledwo zauważalna (coś jakby je ktoś z lewej strony puknął i pochyliły się na prawo) ale do dalszego leczenia konieczne jest wyprostowanie tych zębów aby zachować odpowiednią symetrię. Nie uśmiecha mi się wydawać tyle pieniędzy na niedługi okres (bo podejrzewam, że moja wada szybko by się naprawiła) i dodatkowo nie chce narażać całych zębów na aparat bo to niepotrzebny ucisk skoro zgryz mam ogólnie prosty. No i dalsze leczenie zębów pochłonie i tak podobną kwotę do kosztu aparatu a w tej chwili nie stać mnie na aż taki wydatek.
Jest jakiś inny sposób wyprostowania zębów? Muszę coś z tym zrobić choćby ze względu na swój komfort psychiczny bo gdy patrzę na wygląd jednej z jedynek to aż mnie skręca a aby ja wyleczyć to właśnie potrzebuję prostego zgryzu.
Wizyta u ortodonty swoją drogą ale próbuję się dowiedzieć czy faktycznie zostanę skazana na aparat.
hm, żeby zęby wyprostować innym sposobem niż aparat? to ja nie mam pojęcia jakim. Ale może jednak aparat ale ruchomy? to jest mniejszy wydatek a na 2 zęby to nie ma się co obawiać o rezultaty. Znajoma jakiś czas temu na górnych parę zębów miała ruchomy i efekt jest dobry. Zęby nie wracają na swoje dawne miejsce a często są takie obawy przy ruchomym.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 17:51   #115
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny czy możecie przypomniec mi nazwy specyfików na rany w jamie ustnej ? dolny aparat tak mnie obciera ,że momentami mam łzy w oczach z bólu

i jeszcze pytanie: czy to możliwe żeby zrobiła mi sie większa asymetria niż przed załóżeniem aparatu ?
Polecam maść sachol - piecze, ale działa
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 18:14   #116
Nadziejanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez melancholiczka Pokaż wiadomość
Leczysz się we Francji?
Nie,nie, to tutaj zbyt drogie! Na szczescie dzieki aparatowi samoligaturujacemu przyjezdzam do Polski co 3 m-ce, albo co 4 czasem!
__________________
19.08.2011 - gora i dol
Nadziejanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 21:28   #117
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

No właśnie a ja mam takie pytanie bo tak sobie ostatnio myślałam.. niedługo zakładam aparat metalowy a planowałam za rok jechać do Stanów tak powiedzmy na 3 miesiące a wiadomo wizyty są co miesiąc,czyli teraz rozumiem,że taki wyjazd nie byłby możliwy czy może ortodontka by coś na to zaradziła, np.zamocowała by jakieś mocniejsze druciki albo coś takiego,nie wiem może ma swoje sposoby
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 23:42   #118
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
No właśnie a ja mam takie pytanie bo tak sobie ostatnio myślałam.. niedługo zakładam aparat metalowy a planowałam za rok jechać do Stanów tak powiedzmy na 3 miesiące a wiadomo wizyty są co miesiąc,czyli teraz rozumiem,że taki wyjazd nie byłby możliwy czy może ortodontka by coś na to zaradziła, np.zamocowała by jakieś mocniejsze druciki albo coś takiego,nie wiem może ma swoje sposoby
Mogłaby na te 3 miesiące zablokować aparat, nie byłoby efektów ani złych ani dobrych, miałam coś takiego w czasie operacji.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 12:14   #119
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

hej, powiedzcie mi czy u was po duzej dawce znieczulenia miejscowego tez tak wysycha skora?? Wczesniej mialam 2 razy podawane znieczulenie i za kazdym razem moja skora robi sie jak papier. Czy tylko ja mam taka przypadlosc czy ktoras z was tez to zaobserwowala?
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 17:11   #120
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Polecam maść sachol - piecze, ale działa
popieram

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Myślę, że nie powinno być problemu
no i nie ma, dzwoniłam dzisiaj i sie zgodziła

ps. czy któraś z Was broniła dzisiaj prace licencjacką w Warszawie?
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 15:51:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.