klimatyzacja w mieszkaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 10:13   #1
pivoine1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 13

klimatyzacja w mieszkaniu


Cześć,

Czy ktoś z Was wie czy istnieją klimatyzacje do mieszkania, które nie wymagałyby skomplikowanego montażu kabli w ścianach czy innych czynności "remotowych" i które nie mają też rury którą należy wystawić za okno?
Wentylator mi nie wystarcza, ale nie mam prawa nawet pomalować ściany czy zainstalować zmywarki w mieszkaniu, w którym mieszkam.

Edytowane przez pivoine1992
Czas edycji: 2015-07-05 o 10:20
pivoine1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 11:27   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Wynajmujesz? Jeśli tak to masz prawo malować ściany czy instalować sprzęty kuchenne takie jak zmywarka.
O ile wiem nie ma takiego klimatyzatora, o jaki pytasz.
Musiałabyś robić dziurę w oknie, wystawiać rurę i zaizolować. To najprostszy sposób montażu klimatyzatora wolnostojącego.
Jaki masz wiatrak? Ja mam duży, stojący. Może używasz za małego i warto kupić większy?
W upały wietrzenie nocą, kiedy już się ochłodzi też pomaga.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 15:57   #3
tadzik90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Wiesz, to już musisz porozmawiać z fachowcami. Podzwoń do kilku firm, które zajmują się montażem klimatyzacji w domach a na pewno dowiesz się co i jak. Ja korzystałem z usług xxx i monter powiedział mi, że dużo zależy od tego jaki jest rozkład pomieszczeń w domu. Tak jak sobie przypominam to nie pamiętam żeby u mnie był jakiś wielki bałagan w związku z montowaniem klimy No ale musisz ze tak powiem sprawdzić u źródła

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-06-29 o 11:35 Powód: reklama
tadzik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 12:17   #4
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez pivoine1992 Pokaż wiadomość
Cześć,

Czy ktoś z Was wie czy istnieją klimatyzacje do mieszkania, które nie wymagałyby skomplikowanego montażu kabli w ścianach czy innych czynności "remotowych" i które nie mają też rury którą należy wystawić za okno?
Wentylator mi nie wystarcza, ale nie mam prawa nawet pomalować ściany czy zainstalować zmywarki w mieszkaniu, w którym mieszkam.
raczej nie znajdziesz nic takiego, klimatyzacja musi mieć wyrzut powietrza/skraplającej się wody na zewnątrz
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 13:38   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Są jeszcze klimatyzery (klimatyzatory ewaporacyjne) ale one do chłodzenia wykorzystują wodę i zwiększają wilgotność powietrza co może powodować jeszcze gorsze odczucie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:15   #6
tadzik90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Wiesz co, trudno mi powiedzieć. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie firmy typu xxx gdzie pracują specjaliści z tej dziedziny, którzy spokojnie powinni Ci pomóc rozwizać ten problem. Na pewno są klimatyzatory, które nie wymagają jakiegoś większego i skomplikowanego montażu, kwestia tylko czy takie coś warto w ogóle zakładać i kupować. Bez specjalisty się nie obędzie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-28 o 14:21 Powód: link
tadzik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 23:17   #7
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Ja mam u siebie w mieszkaniu ,też używam do grzania .Nie jest to taki zły pomysł w każdym razie u mnie było to bardziej opłacalne niż ogrzewanie gazowe ,gdyż mam małe mieszkanko .Klimatyzator można wykorzystać cały ,więc to dodatkowy bonus

Jeżeli macie jakieś pytania ,to chętnie odpowiem jeśli tylko będę mogła jakoś pomóc
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 18:30   #8
wodniak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Widzisz, klimatyzacja bardzo by Ci pomogła, dobra wentylacja mieszkania to z tego co widzę jedyne rozwiązanie Twojego problemu. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale może skontaktuj się z xxx . Z tego co widzę mają też pompy ciepła w ofercie, to chyba też dałoby radę w Twoim przypadku

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-18 o 13:33 Powód: reklama
wodniak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 10:32   #9
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: klimatyzacja w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez wodniak1 Pokaż wiadomość
Z tego co widzę mają też pompy ciepła w ofercie, to chyba też dałoby radę w Twoim przypadku
Przecież klimatyzator działa na zasadzie pompy ciepła ,ogrzewa powietrze prze sprężenia, a chłodzi przez rozprężanie

Prawdziwe pompy ciepła (systemy wysokotemperaturowe) są stosowane w bardzo dużych pomieszczeniach i raczej przemysłowych niektóre muszą być zasilane z instalacji 3-fazowej
W normalnym mieszkaniu wystarczy zwykły klimatyzator można przyjąć że na 1m2 potrzeba 100W jeżeli mury są nieocieplone ,mieszkanie narożne lub wysokie to trzeba więcej mocy .Jeżeli ktoś myśli o grzaniu w zimie trzeba kupić klimatyzator ze sprężarką która pracuje w niskich temperaturach ,bo np. taki klimatyzator z marketu nie włączy się kiedy za zewnątrz jest -20C .Klimatyzator oczyszcza też powietrze ,niektóre też jonizują
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 11:32:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.