problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 13:36   #1
o_laa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5

problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY


Mam problem z paznokciami rąk i u stóp. Paznokcie rąk są zażółcone i się kruszą i łamią aż do mięsa przy najmniejszych urazach. Natomiast u stóp duży palec wygląda okropnie. Nie dość że jest zażółcony to jeszcze jest twardy, chropowaty i dziwnie szaro-siny ogólnie pięty też mam takie szarawe( brudne nie są :P) Byłam u dermatologa i robiłam badanie mykologiczne i nic nie wykazało i lekarz trochę olał mój problem.
Ratujcie błagam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00646.jpg (78,4 KB, 158 załadowań)
o_laa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 17:58   #2
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: problem z paznokciami

zrób badanie krwi, tarczycy. gdy coś dolega organizmowi odbija się to odrazu na paznokciach, więc to naprawdę niedobrze gdy twoje takie są. zdrowe paznokcie nie kruszą się nie łamią i nie żółcą aż tak. może badanie coś ci wykaże, zrób je obowiązkowo, a także zainwestuj w jakieś dobre witaminy, dla paznokci i skóry najlepsze są takie jak witamina C, A, E, witaminy z grupy B, CYNK, wapń, żelazo, dla paznokci też jest super skrzyp, magnez, ale przede wszystkim właśnie cynk i wymienione wyżej witaminy. poczytaj na necie jakie suplement jest najlepszy, od siebie mogę polecić Merz Spezial, ale są też inne dobre i tańsze. zadbaj też o swoją dietę, bo to jest najważniejsze - wątróbka, brokuły, mięso, ryby, zielone warzywa, pieczywo pełnoziarniste, orzechy, jaja, galaretki, warzywa owoce. postaraj się jeść codziennie choć część z tych produktów, pamiętaj, że tu chodzi nie tylko o wygląd twoich paznokci, ale również o twoje zdrowie unikaj białego pieczywa, fast foodów.
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 19:55   #3
Aldinam
Przyczajenie
 
Avatar Aldinam
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: problem z paznokciami

Wow mi też się przyda ta instrukcja
__________________
"Myśli,.... stają się.... rzeczami..."
Aldinam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:14   #4
Antarees
Raczkowanie
 
Avatar Antarees
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 242
Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

Cześć Mam problem z paznokciami. Jako dziecko namiętnie je obgryzałam, teraz, po latach udaje mi się je zapuszczać do całkiem przyzwoitej długości, dzięki używaniu odżywki Eveline i olejku rycynowego stały się całkiem mocne. Problem dotyczy tzn linii uśmiechu. Początkowo, gdy paznokieć rośnie, jest biała, ale później wygląda, jakby była zdarta od wewnątrz i staje się lekko przezroczysta i brązowa.
Dodam, że mam nawyk częstego czyszczenia paznokci i że ta linia wygląda tak odkąd pamiętam, więc to na pewno nie wina odźywki i olejku. Nie maluję tez paznokci kolorowymi lakierami, jedynie nakładam odżywkę. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Antarees
Czas edycji: 2015-04-18 o 19:16
Antarees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 17:28   #5
linuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

Sama chciałabym się dowiedzieć, co to jest.
Na chłopski rozum można by kombinować, że to po prostu przyrost paznokcia. Gdy masz krótkie, cały wolny brzeg jest biały, później, gdy rosną paznokcie, rośnie również przyrost. To chyba już taka uroda paznokci
linuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 23:25   #6
Antarees
Raczkowanie
 
Avatar Antarees
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 242
Dot.: Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

Cytat:
Napisane przez linuszka Pokaż wiadomość
Sama chciałabym się dowiedzieć, co to jest.
Na chłopski rozum można by kombinować, że to po prostu przyrost paznokcia. Gdy masz krótkie, cały wolny brzeg jest biały, później, gdy rosną paznokcie, rośnie również przyrost. To chyba już taka uroda paznokci
W sumie to całkiem logiczne wytłumaczenie. Pozostaje nam całe życie z frenchem na paznokciach
Antarees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 13:41   #7
linuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

U mnie ta linia, jeśli się pojawia, ma szerokość nie wiem czy pół milimetra, da się przeżyć. Jak zapuści się długaśne piękne paznokcie, to nawet jej nie widać.
linuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 20:07   #8
Antarees
Raczkowanie
 
Avatar Antarees
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 242
Dot.: Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

No u mnie do pewnego momentu paznokieć jest ładny, nie do końca biały, tylko taki ecru xD ale taka jego uroda, a gdy już uda mi się zapuścić dostatecznie długie, od strony palca zaczyna tak jakby 'zdzierać się ' ten kolor i cała góra jest częściowo biała a częściowo przezroczysto-brązowawa. Czasami schodzi cały kolor -.-
Antarees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 09:45   #9
linuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

Kurcze, nie wiem co to może być. Możesz spróbować dowiedzieć się czegoś od znającej się manikiurzystki.
linuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 07:59   #10
Siindbad95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

Witam od okolo pol roku mam problem z paznokciami, bylem z tym u dermatologa. Pani doktor wykluczyla grzybcie i powiedziala, ze psucie paznokci jest spowodowane ich niedozywieniem przez zastoje krwi zylnej w rekach. Przepisala mi tabletki na poprawe mikrokrazenia. Przez jakis okres czasu bralem te tabletki i smarowalem je serum odzywczym troche sie poprawily ale wciagu ostatnich dwoch miesiecy strasznie sie popsuly... Wygladaja jakby byly spruchniale. Czy mozna w jakis sposob przywrocic je do prawidlowej kondycji. Prosze o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150503_082721.jpg (45,0 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150503_082726.jpg (40,2 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150503_082742.jpg (50,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150503_082807.jpg (40,4 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150503_082837.jpg (39,4 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150503_082828.jpg (47,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150503_082841.jpg (34,5 KB, 40 załadowań)
Siindbad95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 14:56   #11
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

A często moczycie ręce? Bo im bardziej odmoczone paznokcie, tym bardziej są przezroczyste, a kolor robi się taki szarawy. A miejsce graniczne pod paznokciem lubi trzymać wilgoć. A może macie cienką płytkę. Bo im grubsza tym mniej przezroczysta i lepiej maskuje wszystko, co pod spodem. Same płytki wybiela oliwa z oliwek i olej avocado.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2015-05-03 o 14:58
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 07:36   #12
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

są przesuszone! zacznij je czymś smarować, olejkami itp, dbaj o nie...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:48   #13
Antarees
Raczkowanie
 
Avatar Antarees
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 242
Dot.: Przezroczyste paznokcie u góry- Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
A często moczycie ręce? Bo im bardziej odmoczone paznokcie, tym bardziej są przezroczyste, a kolor robi się taki szarawy. A miejsce graniczne pod paznokciem lubi trzymać wilgoć. A może macie cienką płytkę. Bo im grubsza tym mniej przezroczysta i lepiej maskuje wszystko, co pod spodem. Same płytki wybiela oliwa z oliwek i olej avocado.
Dość często. Tzn lubię mieć czyste paznokcie no i częśto zmywam naczynia, bo nie znoszę pełnego zlewu. Płytkę mam dość grubą, także to raczej nie to. Spróbuję z oliwą z oliwek
Antarees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 20:34   #14
Siindbad95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

a mogłabyś mi powiedzieć co konkretnie mam robić, jestem chłopakiem i jestem trochę zielony w te klocki, dziewczyna kazała mi je smarować lakierem eveline 8w1 ale nie wiem czy to odpowiednia opcja ;(
Siindbad95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:20   #15
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

Kup sobie olejek rycynowy ( maksymalnie kosztuje 5 zł) i wcieraj wieczorami gdy będziesz miał czas w paznokcie i okolice. Powinno pomóc))

Ps. Palisz?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 06:54   #16
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

Z tym olejkiem rycynowym to różnie może być. Po dłuższym czasie może wysuszyć. A Eveline nie polecam. Mnie co prawda krzywdy nie zrobił, ale pomóc też nie pomógł. Ponad to zawiera formaldehyd, który nie jest naszym sprzymierzeńcem. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o olejach to polecam lekturę wątku Efekty olejowania paznokci. Jest co czytać, ale warto
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 16:22   #17
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

Cytat:
Napisane przez Siindbad95 Pokaż wiadomość
a mogłabyś mi powiedzieć co konkretnie mam robić, jestem chłopakiem i jestem trochę zielony w te klocki, dziewczyna kazała mi je smarować lakierem eveline 8w1 ale nie wiem czy to odpowiednia opcja ;(
Jezu, nie rób tego Broń Boże!! Jakbyś swoje paznokcie pomalował tą odżywką mógłbyś nieźle się nacierpieć, bo przy tak zniszczonych paznokciach może ona wywołać nieprawdopodobny ból i pieczenie jakbyś przypalał je ogniem.. Naprawdę. Ta odżywka zawiera formaldehyd, jest to pochodna formaliny czyli substancji w której konserwuje się zwłoki.. Może wywoływać groźną chorobę onycholizę, zobacz sobie na necie. Jest raczej do normalnych paznokci, ale najlepiej to nie używać takich świństw. Weź to odradź swojej dziewczynie, bo ta odżywka może i działa z początku, ale po jakimś czasie paznokcie znów się rozdwajają, łamią, a i mogą właśnie załapać tą chorobę. Ja po tej odżywce miałam małe "krwiaki" pod paznokciami..

Nie mam pojęcia co ci doradzić na twoje paznokcie, według mnie jest to jakaś choroba i powinieneś spróbować jeszcze raz z wizytą u dermatologa, ale może u jakiegoś lepszego? Poszukaj opinii na necie o specjalistach w twoim mieście. Ja znalazłam przez portal znanylekarz super okulistę, dermatologa też kiedyś poszukam, bo mam skórne problemy i czas się wybrać Po prostu są tam jakieś opcje, żeby wyszukać takiego z największą liczbą pozytywnych opinii.
Nie radziłabym ci teraz kombinować z odżywkami, lakierami czy kremami, bo możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 17:49   #18
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

Cytat:
Napisane przez Siindbad95 Pokaż wiadomość
a mogłabyś mi powiedzieć co konkretnie mam robić, jestem chłopakiem i jestem trochę zielony w te klocki, dziewczyna kazała mi je smarować lakierem eveline 8w1 ale nie wiem czy to odpowiednia opcja ;(
unikaj tego jak ognia. Kup sobie np regenerum. Mi po 2 tyg doprowadził suuuper płytkę do porządku. Nic nie odpryskuje, ładne, nie twarde bo za mało czasu ale o niebo lepiej. Pyćkam po 2-3 razy dziennie i po ok 20 min mam suchą płytkę
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 21:47   #19
swinka_morska
Raczkowanie
 
Avatar swinka_morska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 59
wystrzępiony i pękający wzdłuż paznokieć - co poradzić?

Piszę na prośbę osobnika płci męskiej
Problem dotyczy tych największych paznokci u nóg - pomimo obcinania ostrym obcinaczem i stosowania szklanego pilniczka, brzeg paznokcia jest nierówny, wygląda tak jakby się rozdwajał. Dodatkowo na płytce są niezbyt głębokie pęknięcia wzdłużne - najwięcej rozwarstwień jest właśnie przy tych pęknięciach. Całościowo paznokcie wyglądają też na przesuszone.
Jaką odżywkę najlepiej tu zastosować? Najchętniej, aby była to taka wchłaniająca się bądź bezpołyskowa, ale nawet, jeżeli będzie połysk, a będzie skuteczna, chyba świat się nie zawali...

PS: regenerum podobno odpada, była próba jakieś pół roku temu, nie widać poprawy... nie jest to też choroba, to zostało wykluczone

Edytowane przez swinka_morska
Czas edycji: 2015-05-09 o 22:06
swinka_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 08:47   #20
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: wystrzępiony i pękający wzdłuż paznokieć - co poradzić?

Cytat:
Napisane przez swinka_morska Pokaż wiadomość
Piszę na prośbę osobnika płci męskiej
Problem dotyczy tych największych paznokci u nóg - pomimo obcinania ostrym obcinaczem i stosowania szklanego pilniczka, brzeg paznokcia jest nierówny, wygląda tak jakby się rozdwajał. Dodatkowo na płytce są niezbyt głębokie pęknięcia wzdłużne - najwięcej rozwarstwień jest właśnie przy tych pęknięciach. Całościowo paznokcie wyglądają też na przesuszone.
Jaką odżywkę najlepiej tu zastosować? Najchętniej, aby była to taka wchłaniająca się bądź bezpołyskowa, ale nawet, jeżeli będzie połysk, a będzie skuteczna, chyba świat się nie zawali...

PS: regenerum podobno odpada, była próba jakieś pół roku temu, nie widać poprawy... nie jest to też choroba, to zostało wykluczone
Tak z ręką na sercu, po badaniach? Bo brzmi trochę jak grzybica.
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 09:30   #21
swinka_morska
Raczkowanie
 
Avatar swinka_morska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 59
Dot.: wystrzępiony i pękający wzdłuż paznokieć - co poradzić?

Tak. Zresztą grzybicę miała inna osoba w domu, więc wszyscy inni zapobiegawczo przeszli kurację czy coś tam, a efektu poprawy nie było... Paznokieć od nasady wygląda dobrze tak gdzieś do 90-95% długości. Potem to już właśnie problem... No i może źle opisałam te pęknięcia - one nie są oddzielnym objawem, a jakby skutkiem tego rozwarstwiania się (rozdwajania się?)...
Myślałam tutaj właśnie o jakichś olejkach, ale nie wiem... regenerum nie pomogło (fakt, znam wiele osoób którym nie pomogło) a inne olejki... Ja osobiście nie mam większych problemów z paznokciami, a jednak zdażało im się wysuszać... W tej chwili mam już od kilku lat dobrą niewysuszającą z Palomy, ale na wykończeniu i firmy już nie widzę na rynku, więc nie umiem sama doradzić...
swinka_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 09:45   #22
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: wystrzępiony i pękający wzdłuż paznokieć - co poradzić?

To może to jakieś pozostałości po tej zapobiegawczej kuracji, która spowodowała wysuszenie? Na myśl przychodzi mi jeszcze tylko ocieranie o buty, ewentualnie zimowe braki witaminowe.
Jeżeli to rzeczywiście tylko rozdwajanie spowodowane wysuszeniem to olejki i kremy nawilżające mogą pomóc, ale trzeba być bardzo regularnym - grubsza warstwa przed snem to minimum.
Nail Tek ma odżywki do paznokci w formie bezbarwnego lakieru o matowym wykończeniu, są ich chyba trzy rodzaje w tym jeden (trójka) nawilżający. Mi od zawsze pomagają odżywki Sally Hansen (Complete Care albo złota), ale to już błyszczące emalie
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 12:27   #23
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: wystrzępiony i pękający wzdłuż paznokieć - co poradzić?

Lepiej byłoby całkiem zrezygnować z obcinania paznokci, na rzecz częstszego, ale samego piłowania szklanym pilnikiem. W czasie obcinania, nawet ostrymi narzędziami, na paznokciach powstają mikro pęknięcia, których można nie zauważyć gołym okiem, a przez nie płytka paznokciowa jest bardziej podatna na rozwarstwianie się.

A właśnie, chłopak nosi te paznokcie przycięte dość krótko? Bo jeśli zdarza mu się nosić je trochę odrośnięte, a tym bardziej wystające poza opuszek, to paznokcie będą mu ocierać i uderzać o buty, a takie urazy mechaniczne dają właśnie podobne objawy: pęknięcia, rozwarstwianie się płytki, łuszczenie się.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2015-05-11 o 12:35
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 13:11   #24
swinka_morska
Raczkowanie
 
Avatar swinka_morska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 59
Dot.: wystrzępiony i pękający wzdłuż paznokieć - co poradzić?

Obcina zdecydowanie krótko... Co do całkowitego wyeliminowania obcinacza - spróbuję, chociaż łatwo nie będzie. Zresztą, ja w ogóle nie wiem, jak można obcinać obcinaczem - grube to, nieporęczne... preferuję cążki, przynajmniej widać co się tnie i imho są bardziej proste, nie mają tych dziwnych wywinięć na brzegach
Na razie jakoś skłoniłam do olejku do paznokci... oczywiście mina męczennika była... ach, faceci
swinka_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 13:27   #25
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: problem z paznokciami

Ja bym jednak powtórzyła badanie w kierunku grzybicy u innego dermatologa.
Co do diety, wątróbka jest nie dla każdego, unikałabym też cukru, nabiału, glutenu i przetworzonego "żarcia" Przynajmniej do wyników badań jakie poleciła lavendero8 i ja

Na zdjęciu słabo widać ale masz nierówności "wgłębienia" na paznokciach?
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/

Edytowane przez Wardruna
Czas edycji: 2015-05-11 o 13:29
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 00:52   #26
magmeg
Raczkowanie
 
Avatar magmeg
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 53
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

Polecam olejowanie paznokci. Jest osobny wątek na ten temat. Ale to dość pracochłonna opcja, trzeba być systematycznym, mieszać różne olejki, obserwować paznokcie, żeby stwierdzić, który olejek najlepiej działa. Jak ktoś już pisał - uważaj na olej rycynowy.

Natomiast trochę prostsza opcja i bardzo tania to maść z witaminą A. Do kupienia w aptece za kilka złotych. Smarować paznokcie w każdej wolnej chwili.

Zostaje też moczenie paznokci w oliwie z kilkoma kroplami cytryny
magmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 08:03   #27
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny Przychodzę do Was z moim problemem

Zauważyłam też dziwną rzecz ostatnio jeśli chodzi o moje paznokcie. Wcześniej zawsze miałam je pomalowane w "systemie" odżywka jako lakier bazowy + lakier kolorowy i przez lata ten sposób mi się sprawdzał. Paznokcie były mocne i lakiery/odżywki im nie szkodziły, a wręcz jak nie byly pomalowane, tylko chodziłam z "gołymi" to zaczynały się niszczyć. A teraz mam odwrotnie - jak chodzę z gołymi paznokciami to jest z nimi wszystko ok, nie rozdwajają się, nie łamią, są ładne, a jak je tylko pomaluję 2-3 razy czy to samym lakierem czy odżywką i lakierem to one zaczynają się rozdwajać, co więcej mam wrażenie, że są jakby wysuszone/przesuszone? Czasem po zmyciu lakieru wręcz je czuję, jakby ciągną Po czym jak nie pomaluję ich przez 2 kolejne dni, stosuje kremy do rąk i czasem naolejuje paznokcie to one znowu wracają do normalnego stanu... Miała któraś z Was coś takiego? Bo ja nie wiem o co im chodzi, a już od jakiegoś czasu tą zależność zauważam, więc to nie jednorazowy przypadek hmm...
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 06:34   #28
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Zniszczone paznkocie, prosze po pomoc.

Cytat:
Napisane przez magmeg Pokaż wiadomość
Polecam olejowanie paznokci. Jest osobny wątek na ten temat. Ale to dość pracochłonna opcja, trzeba być systematycznym, mieszać różne olejki, obserwować paznokcie, żeby stwierdzić, który olejek najlepiej działa. Jak ktoś już pisał - uważaj na olej rycynowy.

Natomiast trochę prostsza opcja i bardzo tania to maść z witaminą A. Do kupienia w aptece za kilka złotych. Smarować paznokcie w każdej wolnej chwili.

Zostaje też moczenie paznokci w oliwie z kilkoma kroplami cytryny
Ooooo tego z witamina A nie znalam! Jak zmyje lakier bede testowac tą metode
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 11:37   #29
Diffa
Przyczajenie
 
Avatar Diffa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 28
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

macie sposób na przebarwione paznokcie? jakiś czas temu pomalowałam sobie paznokcie czerwonym lakierem i po zmyciu mam pomarańczowe pazury. Próbowałam doszorować zmywaczem, ale to jakby się wżarło teraz muszę mieć cały czas jakiś kolor, bo wygląda to średnio. Jest jakiś sposób, żeby się tego pozbyć?
__________________
Szczęście jest kobietą!
Diffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 11:43   #30
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Spróbuj cytryną A jak nie to delikatnie spoleruj płytkę
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-06 19:16:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.