praca w administracji rządowej - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 18:30   #31
alka_u
Przyczajenie
 
Avatar alka_u
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 17
Dot.: praca w administracji rządowej

a może to wynika też z tego, że urzędy są raczej pasywne na rynku pracy... mam na myśli to, że ich ogłoszenia raczej nie ukazują się w różnego rodzaju serwisach z ogłoszeniami o pracę a znajdują się przede wszystkim w biuletynach publicznych... nie wszyscy mają tyle czasu, żeby wchodzić na dziesięć różnych stron i szukać interesujących ich ofert pracy. Pewnie woleliby mieć to w jednym miejscu...

Ja odbywałam kiedyś praktyki w jednej jednostce administracyjnej. Dla mnie komedią był wydział do spraw rekrutacji, którego praca polegała na przyjściu do biura i plotkowaniu. Niestety, to najlepiej pokazuje, że urzędy nie walczą o dobrych pracowników. Nie spotkałam się, żeby uczestniczyły w różnego rodzaju targach pracy, a jestem z Krakowa i ciągle są takie organizowane...
alka_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:05   #32
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

zdaję sobie sprawę, że w mniejszych miejscowościach miejsca są ustawiane i ogłoszenia są pro forma, niestety,
poza tym sama jestem z małego miasta i aż za dokładnie i za dobrze wiem, jak wygląda rzeczywistość
ale w administracji rządowej, centralnej, miejsca pracy nie są obsadzane przed konkursem
naprawdę
i nie ma jakiś niebotycznych wymagań przy przyjęciu do pracy,
no i nie zarabia się jednak 1300 na rękę
trochę mniej niż 3 tys. brutto zazwyczaj się dostaje na najniższych stanowiskach, bez doświadczenia (czyli w ramach pracy zaraz po studiach),
z czasem zarabia się jednak zdecydowanie lepiej
ale fakt faktem, praca to nie jest picie kawy i odpoczywanie przez 8 godzin...
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 09:31   #33
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: praca w administracji rządowej

Kilka lat temu aplikowałam na stanowisko inspektora w pewnej jednostce administracji publicznej. Spełniałam wszystkie wymogi (łącznie z wykształceniem i doświadczeniem w dość niszowej branży). Skompletowałam wszystkie wymagane papierki, zaniosłam osobiście pod wskazany adres i po jakimś czasie zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Przygotowałam się merytorycznie, przypomniałam sobie wszystkie potrzebne zagadnienia, po czym stanęłam przed komisją rekrutacyjną. Na wstępie zostałam powiadomiona, że urząd ma odgórnie narzucone widełki płacowe, i że na tym stanowisku mogą mi zaproponować kwotę wynagrodzenia X (tu padła cyfra, jaką zarabiałam w jednej z moich pierwszych prac, już w tamtych czasach drastycznie niska, "anorektyczna"). Więc podziękowałam i na tym zakończyła się rozmowa. W sumie żałowałam, bo praca mi się podobała, ale za wymienioną sumę nie utrzymałabym się w Warszawie.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 09:50   #34
_sylwia_czewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: praca w administracji rządowej

Ehh ja skonczylam studia (administracja) 2 lata temu, odbylam 5 mczny staz w Urzedzie Skarbowym i do tej pory nie moge sie wbic na rynek (
_sylwia_czewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 12:14   #35
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

Cytat:
Napisane przez alka_u Pokaż wiadomość
a może to wynika też z tego, że urzędy są raczej pasywne na rynku pracy... mam na myśli to, że ich ogłoszenia raczej nie ukazują się w różnego rodzaju serwisach z ogłoszeniami o pracę a znajdują się przede wszystkim w biuletynach publicznych... nie wszyscy mają tyle czasu, żeby wchodzić na dziesięć różnych stron i szukać interesujących ich ofert pracy. Pewnie woleliby mieć to w jednym miejscu...

Ja odbywałam kiedyś praktyki w jednej jednostce administracyjnej. Dla mnie komedią był wydział do spraw rekrutacji, którego praca polegała na przyjściu do biura i plotkowaniu. Niestety, to najlepiej pokazuje, że urzędy nie walczą o dobrych pracowników. Nie spotkałam się, żeby uczestniczyły w różnego rodzaju targach pracy, a jestem z Krakowa i ciągle są takie organizowane...
jest taki jeden portal na którym są ogłoszenia z całej Polski, nie trzeba szukać po biuletynach nie wiem czy administrator tego nie usunie
ale nie jest to reklama tylko informacja
www.publiczni.pl
i to nie urzędy są bierne tylko ludzie w nich pracujący, zwłaszcza w jednostkach obsługujących urząd, a nie petenta
też często widzę, że osoby których działania "nie wychodzą na zewnątrz" miejsce pracy traktują bardziej jako miejsce relaksu...

i rozumiem rezygnację z pracy z powodu wynagrodzenia, moja pierwsza pensja na rękę była trzycyfrowa (czyli było to mniej niż tysiąc zł), teraz drugi próg podatkowy nie jest mi obcy...
a osoby, które przychodzą do pracy bez doświadczenia i zaraz po studiach raczej dostają ok 3 tys. brutto. Ale fakt faktem, nie do końca się da się to utrzymać w Warszawie.

Edytowane przez poliska
Czas edycji: 2012-05-16 o 12:19
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:47   #36
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: praca w administracji rządowej

Szkoda że jestem na I roku Właśnie zastanawiałam się, czy nie zrezygnować z administracji z obawy, że nie znajdę pracy po tym kierunku...
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:54   #37
_sylwia_czewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: praca w administracji rządowej

Ja "obudzilam" sie na 3 roku i sama siebie zapytalam...dlaczego wybralam ten kierunek :/
_sylwia_czewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 19:19   #38
kropka67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: praca w administracji rządowej

do poliska: jeżeli byłaby taka możliwość to bardzo poprosiłabym o jakikolwiek namiar, link ( na prv.) na to ogłoszenie ponieważ bardzo chciałabym spróbować wziąć udział w rekrutacji na to stanowisko o ile jeszcze będzie na nie nabór. Mam wykształcenie prawnicze i spełniam wszystkie wymogi. Startowałam zawsze na stanowiska do administracji samorządowej i niestety nie udało się, a do administracji rządowej wydawało mi się że nie przyjmują takich zwykłych ludzi, z małym doświadczeniem tylko już naprawdę osoby z wieloletnim doświadczeniem. Proszę o jakiś namiar.
kropka67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 09:34   #39
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

podbijam
http://ogloszenia.kprm.gov.pl/pls/se...sert=24-MAY-13

http://ogloszenia.kprm.gov.pl/pls/se...sert=16-MAY-13

do moderatora - to nie jest reklama, to są ogłoszenia o pracę w administracji rządowej

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

podbijam bo na jedno z tych miejsc ja osobiście szukam człowieka do pracy, i bardzo mi zależy, żeby informacja dotarła do jak największej liczby potencjalnych kandydatów, a jak się okazało z rozmów na forum, mało kto przegląda biuletyn służby cywilnej czy szuka ogłoszeń przez stronę kprm, w gazecie ogłoszenia zamieścić nie można ale tu... czemu nie?
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:49   #40
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: praca w administracji rządowej

Szkoda tylko, że przyzwoite i nieobsadzone przed konkursem miejsca pracy są jedynie w stolicy...

Jestem po administracji i udało mi się zaraz po studiach do kancelarii komornika dostać (rok wcześniej byłam tam na praktykach dobrowolnych a jak skończyłam studia to tak się trafiło, że był wakat) i choć praca fajna to jednak wolałabym do urzędu - miasto średniej wielkości, urzędy są ale jak już się pójdzie na rozmowę to ma się wrażenie, że jednak już miejsce zaklepane... Ostatnio przegrałam z żoną prezesa jednej z większych firm w mieście
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 10:12   #41
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: praca w administracji rządowej

Cytat:
Napisane przez puchaczmalinowy Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że przyzwoite i nieobsadzone przed konkursem miejsca pracy są jedynie w stolicy...

Jestem po administracji i udało mi się zaraz po studiach do kancelarii komornika dostać (rok wcześniej byłam tam na praktykach dobrowolnych a jak skończyłam studia to tak się trafiło, że był wakat) i choć praca fajna to jednak wolałabym do urzędu - miasto średniej wielkości, urzędy są ale jak już się pójdzie na rozmowę to ma się wrażenie, że jednak już miejsce zaklepane... Ostatnio przegrałam z żoną prezesa jednej z większych firm w mieście
chyba żartujesz...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 11:05   #42
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: praca w administracji rządowej

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
chyba żartujesz...
no tak wywnioskowałam z wcześniejszych postów dot. pracy w służbie cywilnej w stolicy, więc...
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:39   #43
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

wiesz, nie wiem jak jest w innej administracji niż rządowa, bo nie mam z nią styczności od strony kuchennej przy zatrudnianiu, więc nie chcę się wypowiadać. Choć pewnie jest w dużej mierze tak, że konkursy są na obsadzone z góry stanowiska W rządowej (która nie znajduje się jedynie w stolicy, ale mniejsza o to )konkursy są jednak prawdziwymi konkursami
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:36   #44
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: praca w administracji rządowej

Przejrzałam kilka ogłoszeń i faktycznie bywają takie dla osób jedynie po studiach a nawet szkole średniej, bez wybitnych wymagań, nawet bez doświadczenia. Ale natomiast sama lista zadań wygląda nieco przerażająco. Czy taki pracownik zostanie dokładnie wprowadzony w swoje obowiązki czy jednak są szukane osoby tak zwane "lotne", co szybko się dostosują i ogarną temat bez zbytniej pomocy osoby trzeciej? Jak to naprawdę wygląda? Pytam bo ciekawi mnie, jak bardzo niedoświadczone osoby mają szansę na takie stanowiska.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:21   #45
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

nie wiem jak to ładnie ubrać w słowa, by nie zabrzmiało, że poszukuję do pracy lotniejszego szympansa, albo że praca jest ogłupiająca, ale "wyjściowe" umiejętności, których nikt nie sprawdza podczas rozmowy o pracę, ale które trzeba posiadać by w tej pracy się odnaleźć to:
1) umiejętność czytania tekstów po polsku
2) umiejętność posługiwania się funkcją szukania wyrazów w tekście czyli ctrl f
3) umiejętność posługiwania się internetem w rozumieniu umiejętność wejścia na konkretną stronę i szukania na niej czegoś (np. strona sejmu)
4) umiejętność posługiwania się programami prawniczymi, zwykle jest to lex, którą każdy absolwent administracji i prawa powinien posiąść na studiach a jak nie posiadł to podstawową orientację zdobywa się w około 3 minucie bycia w programie

i pracownik zawsze jest wprowadzany w obowiązki
jak również w organizację pracy, dostaje opis cech charakteru przełożonych, informację o szansach na nagrody,
o tym gdzie można zjeść, czy przychodzi pan kanapka i jakie ma te kanapki
czy są jakieś bonusy w stylu kart na siłownię albo ulgowych biletów pkp

poza tym siedzi się w pokoju z innymi osobami, dłużej pracującymi i można się pytać jak się czegoś nie wie co więcej, pytanie się jest wskazane

i nie wiem co z listy wygląda "nieco przerażająco"
trzeba pamiętać, że listy te redaguje się w pewnym języku i umieć to przełożyć na "po polsku"
i tak z pierwszego ogłoszenia:
"Opracowywanie na podstawie opinii właściwych komórek organizacyjnych oraz jednostek podległych i nadzorowanych przez Ministra oraz własnej analizy, stanowisk Ministra wobec przekazanych do konsultacji projektów aktów normatywnych oraz udział w konferencjach uzgodnieniowych i posiedzeniach komisji prawniczych oraz w pracach parlamentarnych nad tymi projektami."

to potocznie rzecz ujmując kopiowanie pism z innych departamentów w jedną całość przy dbaniu o spójność tej całości, czyli o to by pismo nie było sprzeczne
jak uwagi są sprzeczne, to każe się departamentom szybko dogadać czego chcą

z drugiego ogłoszenia:
"uczestniczenie w posiedzeniach komisji sejmowych oraz komisji senackich rozpatrujących projekty ustaw związane z systemem zamówień publicznych w celu dostarczenia informacji, które umożliwią właściwe rozpatrzenie projektu"

to umiejętność słuchania i notowania związana z koniecznością posiadania kostiumu/garnituru bo się w sejmie siedzi

a to, to nic innego jak czytanie ze zrozumieniem:

"opiniowanie, pod względem prawnym i redakcyjnym, projektów aktów normatywnych i dokumentów rządowych inicjowanych przez organy administracji rządowej w celu właściwego przygotowania projektu"


Edytowane przez poliska
Czas edycji: 2013-06-03 o 17:29
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:15   #46
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: praca w administracji rządowej

Dziękuję za taką rozwiniętą odpowiedź. Ja tylko dodam, że od koleżanki pracującej w Urzędzie Miasta słyszałam, że ta praca jest właśnie ogłupiająca. Codziennie te same, niespecjalnie skomplikowane czynności. Oczywiście zależy co kto uważa za coś skomplikowanego.
Sama szukam pracy biurowej w administracji czy gdzieś indziej bo do sklepu się nie nadaję, szczególnie z moim biodrem. Dźwiganie i ciągłe stanie nie wskazane. Tak więc będę regularnie sprawdzać stronę Kancelarii i może w końcu będzie coś w moim mieście.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:40   #47
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

praca tu gdzie ja pracuję nie jest ogłupiająca wręcz wymaga nieustającego rozwoju ale pytanie dotyczyło tego co trzeba umieć i wiedzieć "na wejście"
"na wyjście" wie się dużo więcej
i do tego to co się wie "na wyjście" jest dosyć pożądane na rynku tym poza administracją

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

ach, i bardzo proszę

piszę niejako zawodowo i rozpisywanie się przychodzi mi z łatwością
no i miałam nadzieję że ten post jakoś odczaruje pracę w administracji rządowej i wymagania stawiane przez ministerstwa i urzędy
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:57   #48
anoil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3
Dot.: praca w administracji rządowej

pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość zasad i umiejętność opracowywania projektów aktów normatywnych,
    • umiejętność opiniowania pod względem prawnym i legislacyjnym aktów prawnych,
    • wiedza z zakresu prawa Unii Europejskiej oraz specyfikacji procedowania przepisów UE,
Poliska , czy mogłabyś wyjaśnić jakie wymagania stawiacie przyszłym pracownikom jeśli chodzi o powyższe kryteria. Ja bałabym się aplikować do tej pracy ze względu na te punkty, bo tak naprawdę nie wiem jakie są oczekiwania pracodawcy.
anoil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:47   #49
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

W obydwu miejscach nabór jest już zamknięty, upłynął dzień na który należało złożyć dokumenty więc nie masz się czego obawiać... ewentualna aplikacja nie zostanie przyjęta ze względów formalnych.

A jeśli chodzi o te umiejętności to pierwsza z nich jest to po prostu umiejętność pisania przepisów, która sprowadza się do umiejętności pisania w specyficznym języku dobrze znanemu każdemu absolwentowi prawa pisane zdania mają po prostu brzmieć podobnie jak te w kodeksie umiejętność druga to to samo tylko w drugą stronę, czyli przeczytania czyjegoś tekstu i sprawdzenia czy zdania maja sens. Nic skomplikowanego zwłaszcza że w pierwszym etapie pracy ogranicza się do czytania obcych projektów i sprawdzania czy mają w sobie przepisy, które interesują pracodawcę specyfika procedowania przepisów UE to element studiów na prawie, większa wiedza nie jest wymagana, nabywa się jej w trakcie

oczywiście w poszczególnych miejscach wymagania mogą się różnić, a raczej to co się za nimi kryje, ale trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na stanowisko, te same zdania opisujące wymagania w naborze na referenta prawnego będą co innego sobie kryły niż wymagania na głównego specjalistę. To trochę jak ze zwrotem "pełny makijaż" czym innym jest ten służbowy, do pracy a czym innym ten sylwestrowy

tak czy inaczej nie trzeba się bać tylko składać dokumenty pierwsza umowa jest zawsze na czas określony (zwykle rok) co daje możliwość ucieczki gdyby się praca nie spodobała a jak my się nie spodobamy pracodawcy to czas umowy jest na tyle długi że jest co wpisać do cv

Edytowane przez poliska
Czas edycji: 2013-06-06 o 17:43
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 18:51   #50
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: praca w administracji rządowej

Ciekawa jestem ile osób aplikuje na takie stanowiska w administracji rządowej? Ja studiuję administrację więc chciałabym w przyszłości pracować w urzędzie, widziałam że w Warszawie jest dużo ofert pracy i mimo że do Warszawy mam ponad 100 km to chętnie bym aplikowała i zmieniła miejsce zamieszkania gdybym taką pracę zdobyła
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 20:30   #51
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

na samym początku postu jest ta informacja:

"jest ogłoszenie, przychodzi 40 ofert, z czego formalne wymagania (opisane w ogłoszeniu) spełniają osoby dwie
kolejny raz to samo"

więc jak widzisz, ofert jako takich sporo, ale też nie ogrom, natomiast jeśli chodzi o faktyczną konkurencję to jest ona raczej symboliczna
co dla osoby poszukującej pracy jest wiadomością dobrą,
dla mnie, osoby poszukującej pracownika, jest sytuacją fatalną...
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 21:44   #52
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: praca w administracji rządowej

Tak widziałam tę wiadomość, ale myślałam że w ciągu roku sytuacja się trochę zmieniła
W zasadzie 40 ofert jak na pracę w administracji rządowej to wydaje mi się że nie jest tak dużo, w niektórych wątkach dziewczyny pisały że w administracji samorządowej (np. w urzędzie gminy) jest nawet 200 kandydatów na 1 miejsce...
Mam nadzieję, z kiedy ja będę kończyć studia będzie podobnie chociaż wiem że dla Ciebie to nie jest komfortowa sytuacja.
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 07:58   #53
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: praca w administracji rządowej

Cytat:
Napisane przez poliska Pokaż wiadomość
a jak my się nie spodobamy pracodawcy to czas umowy jest na tyle długi że jest co wpisać do cv
To znaczy, że jak szybciej skończymy pracę to i tak w cv wpisujemy czas na który została zawarta umowa a nie czas przepracowany? Nie wiedziałam. Miałam kiedyś pracę z umową na 3 miesiące ale zrezygnowałam po miesiącu. W cv wpisywałam okres równy tym 4 tygodniom a przez to potencjalni pracodawcy patrzyli na mnie jak na osobę co się tam szybko "przepracowała".
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 16:40   #54
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

nie, wpisujesz w CV to ile praca faktycznie trwała, nie na ile była umowa,
ja pisałam o sytuacji, gdy pracodawca się z Tobą pożegna po roku czasu, czyli nie przedłuży umowy, np. dlatego że mu się nie podoba Twoja praca
plus jest taki, że ma się doświadczenie do wpisania do CV i to całkiem miłe doświadczenie bo z administracji centralnej co robi wrażenie zwłaszcza, gdy się później szuka pracy poza stolicą

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Ofca w Wielkim Miescie Pokaż wiadomość
Tak widziałam tę wiadomość, ale myślałam że w ciągu roku sytuacja się trochę zmieniła
W zasadzie 40 ofert jak na pracę w administracji rządowej to wydaje mi się że nie jest tak dużo, w niektórych wątkach dziewczyny pisały że w administracji samorządowej (np. w urzędzie gminy) jest nawet 200 kandydatów na 1 miejsce...
Mam nadzieję, z kiedy ja będę kończyć studia będzie podobnie chociaż wiem że dla Ciebie to nie jest komfortowa sytuacja.
tendencja małej ilości ofert się utrzymuje, niestety, czego ja po prostu nie rozumiem...
tłumy ludzi na studiach, tłumy po studiach, oferta miła finansowo jak na pierwszą pracę bo stanowczo wyższa niż najniższa i raczej oscyluje wokół średniej krajowej... a chętnych brak...
tak bym chciała móc wybrać kandydata do pracy...
w końcu jest to osoba, z którą przebywa się po 8 godzin dziennie...
a gdy będzie tylko jedna osoba będzie spełniała warunki to muszę ją przyjąć nawet jeśli na ten przykład będzie higieną na bakier :brzyda l:
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 22:05   #55
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: praca w administracji rządowej

Cytat:
Napisane przez poliska Pokaż wiadomość
tendencja małej ilości ofert się utrzymuje, niestety, czego ja po prostu nie rozumiem...
tłumy ludzi na studiach, tłumy po studiach, oferta miła finansowo jak na pierwszą pracę bo stanowczo wyższa niż najniższa i raczej oscyluje wokół średniej krajowej... a chętnych brak...
tak bym chciała móc wybrać kandydata do pracy...
w końcu jest to osoba, z którą przebywa się po 8 godzin dziennie...
a gdy będzie tylko jedna osoba będzie spełniała warunki to muszę ją przyjąć nawet jeśli na ten przykład będzie higieną na bakier :brzyda l:
Tzn. ile? Mi ostatnio na państwowej posadzie proponowali 1300zł netto, także jestem ciekawa ile u was proponują. Poza tym, tak szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że chętnych brak codziennie przeglądam bip. Gdzie spełniam warunki, to wysyłam. Dokumenty, zanim wyśle sprawdzam 100 razy, i co? zero odzewu.
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:28   #56
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

zwykle mnożnik na takich stanowiskach wynosi 1,5
mnożnik to coś przez co się mnoży kwotę będącą podstawą wynagrodzenia w administracji rządowej, co roku ogłaszaną w ustawie budżetowej, zamrożoną od dobrych kilku lat
wynosi ona teraz ok 1874 zł
i to się mnoży przez ten mnożnik
wynik daje wynagrodzenie brutto miesięczne
do tego dochodzą czasami jakieś ekscesy zależne od urzędu, czasami są jakieś nagrody, czasami legitymacja pkp z 50% zniżką, zawsze dodatkowe wynagrodzenie roczne, czyli trzynastka oraz kilkaset zł za wakacje pod gruszą, czyli dodatek gdy się idzie na dwutygodniowy urlop, ale to jest w sporej części firm zatrudniających dużo ludzi a kasa na to pochodzi z funduszu socjalnego (z tego samego z którego są pieniądze np. na paczki świąteczne dla dzieci)

i tak, chętnych brak
dlatego założyłam ten wątek, bo nie rozumiem tego stanu rzeczy...
a przepisy są takie, że jeśli ktoś spełnia formalne wymagania to TRZEBA go zaprosić na rozmowę, nie ma możliwości, by pominąć kogoś czyje dokumenty wpłynęły w terminie...

Edytowane przez poliska
Czas edycji: 2013-06-09 o 23:37
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:00   #57
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: praca w administracji rządowej

Ja chętnie będę próbować w przyszłym roku, spełniam formalne wymogi wielu ogłoszeń, ciekawe czy ciężko jest przejść pozytywnie rozmowę
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:55   #58
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: praca w administracji rządowej

nieciężko
nawet jeśli się dostaje jakieś dziwne pytania to głównie dlatego że osoby rekrutujące chcą zobaczyć jak się kandydat zachowuje gdy przestaje być "na rozmowie" i zaczyna być sobą, nawet jeśli to jest nieco zdenerwowane bycie sobą
dziwne pytania mogą się pojawić dlatego, że w urzędach na rozmowach zawsze są osoby, z którymi się będzie pracowało i ktoś z działu kadr,
ale nie ma "walniętych rekruterów" którzy szukają pracownika dla kogoś i później na oczy go nie będą widzieli
więc w przypadku usłyszenia jakiegoś trudnego pytania na które się nie zna odpowiedzi nie trzeba się załamywać, czasami właśnie chodzi o to chodzi by pytanie to było początkiem rozmowy

tak samo nie wolno odbierać pytań o styl pracy, godziny pracy, dyspozycyjność czy zaplanowany urlop jako jakiegoś przejawu dyskryminacji
ja na przykład wolę wiedzieć czy ktoś pracuje bardziej rano czy bardziej popołudniu
czy gdy usłyszy, że coś tam ma wyjść do 12 i już, to będzie siedział przerażony do tej 12 czy się zepnie i napisze
w pierwszym przypadku powiem żeby napisać tak szybko jak się da, ludzie czasami na wyraz "pilne" reagują stuporem co nie jest wadą ale cechą o której trzeba wiedzieć
dyspozycyjność oznacza dla mnie to, że niestety jak się jest na posiedzeniu komisji w sejmie to nie można wyjść o 16:15, siedzi się dopóki komisja trwa
więc jeśli ktoś ostatni autobus do domu ma o 20 albo nikogo kto mu dziecko odbierze z przedszkola to musi wiedzieć wcześniej, zanim zacznie pracę, że takie sytuacje mogą mieć miejsce, raczej jest to niezmiernie rzadko ale utrzymywanie kogoś w przekonaniu, że z urzędu się codziennie wychodzi o 16 i już, byłoby nie fair, zwłaszcza jeśli się wie, że osoba ta ma zobowiązania rodzinne czy komunikacyjne
a jeśli chodzi o urlop to jest to kwestia planów urlopowych innych pracowników, tych najbliższych planów, zdarza się, że ludzie przychodzą na rozmowę nie mówią nic a potem zdziwienie, że to nie jest tak, że można po 4 dniach pracy oświadczyć pracodawcy, że idzie się na urlop tygodniowy, bo przecież są wakacje i ten pracodawca urlop ma psi obowiązek dać (sytuacja autentyczna)

Edytowane przez poliska
Czas edycji: 2013-06-10 o 20:38
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.