Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 06:49   #1
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700

Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami


No właśnie dziewczyny, może Wy mi powiecie jak to z nimi jest?
Niedawno zakupiłam intensywną maseczkę regenerującą Pantine... No i musze przyznać, że super zadziałała na moje włsoki. Po nałożeniu włosy śliskie, miłe w dotyku, zero tłustości.
Jednak to wciąż maseczka. Jak to z takimi jest? Czy można je nakładać częściej niż raz w tygodniu? Dodam, że myję włosy codziennie. Bo ja już sama nie wiem, czy nie będzie to przesadą jesli codzinnie na 2 minutki nałożę ją na głowę.
W sumie to już próbowałam zastąpić ją na co dzień inną i w efekcie stoją mi odżywki w łazience. Co jedna to gorsza. Zero śliskości, a po spłukaniu na głowie... tłuszcz (a spłukuję bardzo dokładnie).
I teraz się już pogubiłam. Więc żebyście i Wy się nie pogubiły w tych moich przemyśleniach to podsumowując:
Czy używanie na co dzień maseczki pantine nie zaszkodzi moim włoskom?
A jeśli nie jest to dobre rozwiązanie to czym ją zastąpić, co by dawało podobny przyjemny efekt na mojej głowie a nie odwrotność?
Mam nadzieję, że pomożecie.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 11:04   #2
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 594
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

ooo ja tez uzywam tej maseczki i tez mam takie wloski sliskie, miekkie w dotyku) i tez zastanawiam sie nad Twoim problemem...
oluskaaa922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 11:33   #3
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

Włosy są śliskie pewnie przez silikony, ja bym tego na głowę codziennie nie kładła
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 11:42   #4
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

Jestem takiego zdania jak Pani_jesień. Odżywki i maseczki pantene, z którymi się spotkałam zawierały silikony i dużo chemii - nie kładłabym tego codziennie na włosy, silikonów ciężko się pozbyć i choć nabłyszczają utrudniają nawilżanie, odżywianie włosa. Natomiast odżywcze, czy domowe maseczki moim zdaniem można stosować często, sama codziennie nakładam coś na włosy, czasem robiąc kilkudniową przerwę - wtedy myję włosy tylko szamponem.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 17:36   #5
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

Ojć! Ja głupia! O tych silikonach to nawet nie pomyslałam. Ale rzeczywiście, poszłam, sprawidzłam i są! Na początku stawki
No to chyba rzeczywiście lepiej będzie ją używać znacznie rzadziej. W sumie to mogę ją całkiem ustawić (raz w tygodniu używam Waxa), bo szukałam czegoś co moge nałożyć po każdym myciu.
Z domowymi specyfikami to ciężko. Włosy zazwyczaj myję rano i nie mam nawet 15 minutek, żeby je potrzymać na główce. Biegiem mycie włosów + prysznic i do pracy . A może sa jakieś domowe specyfiki, które nie trzeba trzymać dłużej niż 2 minuty?
Zaraz pogrzebię po Wizażu, ale jakbyście miały jakiś pomysł lub sugestię to chętnie wysłucham .
I dzięki Dziewczyny, bez Was naprawdę by mi te silikony przez myśl nie przeszły. A myślałam już, że są śliskie bo dobrze nawilżone
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 17:49   #6
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Włosy są śliskie pewnie przez silikony, ja bym tego na głowę codziennie nie kładła

Dokładnie,a swoją drogą to w reklamach pantene zawsze mówią o aminokwasach,a w tych odżywkach ich tam nigdzie nie ma
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:12   #7
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

Moze sprobuj nakladac domowe maseczki na noc, a rano wystarczy tylko umyc porzadnie glowe i wszyscy beda zadowoleni
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 18:58   #8
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

Taka odżywka na minutę da niewiele - faktycznie lepiej regularnie, a choćby raz w tygodniu zrobić domową maseczkę i długo ją potrzymać.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 19:43   #9
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

I znalazłam rozwiązanie iście Salomonowe :
- raz w tygodniu Wax (moje włosy lubię się z nim już od ponad roku)
- wieczorkiem kontynuję moje wcierki ze skórki jabłka i winogron (bo chcę żeby mi włoski podrosły ) - dlatego odpadają maseczki na noc, poza tym TŻ chyba by mnie zamordował za dodatkowe zapaszki na mojej głowie, i tak już kręci nosem na te wcierki
- pantene idzie w odstawkę (calkowitą) - nie chcę oblepić moich włosków zbędnymi silikonami tylko po to żeby przez chwilkę lepiej wyglądały.

A co dzień rano... po myciu:
Serum do włosów z jedwabiem i d-pantenolem

Wygrzebałam na Biochemi kosmetycznej. Narazie zamówione składniki na ukręcenie wersji podstawowej a potem pewnie skuszę się na wypróbowanie wersji z keratyną . Wgładzi delikatnie po myciu, a nie obciąży... I żadnych silikonów w środku

Dziękuje Wam za rady. Zawsze mozna na Was liczyć

maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 22:12   #10
debauche
Raczkowanie
 
Avatar debauche
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Jak to jest z tymi intesywnymi maseczkami

Ja uzywam codziennie maseczki elseve różowej ,,Blask cos tam..." I dzieki temu moje włosy wygladaja w miare normalnie. Polecam takie rozwiazanie jedynie osobom z bardzo suchymi lub zniszczonymi włosami, bo normalne i tłuste będą po niej wygladały jak brudne
debauche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.