Kościół - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-15, 11:06   #1
xxkiciaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxkiciaxx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław/Opole
Wiadomości: 142
Question

Kościół


Dziewczyny, powiedzcie mi planujecie jakoś przyozdabiać kościół?
Jeśli tak to czy ksiądz nie robił żadnych problemów?
No i jak się dogadać z parami które biorą w ten sam dzień slub?
Dodam zdjecia dekoracji kościołów które mi się podobają ( kolor przewodni niebieski )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg niebieska_dekoracja_kosciola.jpg (90,6 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg slajd5.jpg (61,7 KB, 138 załadowań)
__________________
Maluszek 4 wrzesień 2015
xxkiciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 11:29   #2
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Kościół

Tak, planuję. Ale jeszcze nie rozmawiałam o tym z księdzem, ale wiem z doświadczenia znajomych, że nie było z tym większych problemów pod warunkiem, że się później ładnie posprzątało
Planuje ubrać w czerwono białe kwiaty, gdyż biały no to ślubny, a czerwień będzie moim kolorem przewodnim.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 12:06   #3
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Kościół

Będzie ozdabianie symboliczne. Duży bukiet pod ołtarz i kokardy przy ławkach, nic więcej.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 12:14   #4
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Kościół

Planuję, ale na razie nie mam koncepcji. Będziemy mieć drewniany kościółek z pięknym wnętrzem (też drewnianym) i nie mam pojęcia na razie o wystroju
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 12:46   #5
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Kościół

ja jeszcze nie wie jak ustroję ale jakoś na pewno
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 14:13   #6
Mariuszowa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariuszowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 2 243
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Będzie ozdabianie symboliczne. Duży bukiet pod ołtarz i kokardy przy ławkach, nic więcej.
U mnie tak samo. Jedynie kwiatów będzie dużo, duzo, dużo
__________________
<3
<3<3
<3<3<3


60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
Mariuszowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 16:00   #7
xxkiciaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxkiciaxx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław/Opole
Wiadomości: 142
Dot.: Kościół

A macie może jakieś zdjecia?
__________________
Maluszek 4 wrzesień 2015
xxkiciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 19:35   #8
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Będzie ozdabianie symboliczne. Duży bukiet pod ołtarz i kokardy przy ławkach, nic więcej.
Też tak to widzę. Kościół będzie przystrojony delikatnie. Nie podobają mi się ogromne dekoracje. Zresztą, uważam, że tego miejsca nie trzeba dodatkowo ozdabiać, samo w sobie jest piękne.

Ostatnio spodobały mi się dekoracje kościoła z gipsówką w roli głównej.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 20:04   #9
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Kościół

Wszystko zależy od księdza.
Gdybym sama miała ozdabiać kościół to musiałabym wydać 1500 zł za dekorację w kwiaciarni. Poprosiłam księdza o nr. tel do pozostałych ślubujących w naszym dniu PM, było nas 7 par, umówiłyśmy się z dziewczynami pod kościołem, a że większości z nas było wszystko jedno jak ma to wyglądać, bardzo szybko doszłyśmy do porozumienia i poprosiłyśmy kościelnego o dekorację składając się każda para po 100 zł i wszyscy byliśmy zadowoleni:-D
Ale nie było żadnych motywów przewodnich u żadnej z par i kolorów żadnych też nie było, także szybko nam poszło dogadanie się. I z perspektywy czasu uważam, że dekoracje kościoła to mało kto pamięta i ma znikome znaczenie...I właśnie kościół sam w sobie jest piękny czy to bogato zdobiony czy skromny, nie wymaga dodatkowych upiększeń. Żywe kwiaty wystarczą.
Ostatnio widziałam papierowe gołąbki białego koloru na cieniutkich niteczkach przywiązane do żyrandoli- szczerze, to na sali weselnej czy dla dzieci na komunię to jeszcze, ale kościół na ślub- bez przesady, no ale ksiądz się zgodził, to...
No ale wiadomo

Edytowane przez 201610281624
Czas edycji: 2014-07-15 o 20:07
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 20:11   #10
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Kościół

Ja się wypowiem jako ta już "po". I w dodatku po przejściach z ozdabianiem kościoła.
Dekoracje chciałam skromne, ładny, prosty bukiet pod ołtarzem plus szpaler z pojedynczych kwiatów przewiązanych wstążeczką przy ławkach - nic wyszukanego ani oryginalnego, bo kościółek malutki, drewniany, nie chciałam go przytłumić. Wszystko było ok, ale... no właśnie... jedna z par, która brała ślub tego samego dnia (a w zasadzie mama PMki) zażyczyła sobie ohydnego łuku z kwiatów nad wejściem (oczywiście kwiaty sztuczne, bo "takie piękne") - uwierzcie mi, wyglądało to tragicznie i tandetnie. Do tego stwierdzili, że musi być rozwinięty dywan od wejścia do ołtarza. Co z tego, że posadzka w kościele nie jest najnowsza, skoro dywan wyglądał na jeszcze starszy i bardziej zniszczony - musiał być... Ostatecznie stanęło na tym, że tamta parka sobie przed swoim slubem i po nim łuk rozstawiała (żadna pozostała para go nie chciała ). A dywan - musiał być i już. No to ok.
I tu pojawił się drugi problem, bo o ile proboszcz problemów nie robił (chciał tylko, żeby kwiaty zostały, bo w niedzielę będzie pięknie na mszy), o tyle kościelny to już inna bajka. Jak usłyszał, że wybraliśmy inną firmę dekoratorską niż ta, której właścicielką jest jego krewna/znajoma/... nagle okazało się, że dywanu się rozwinąć nie da (chociaż wcześniej nie było problemów), że krzesła to nie mogą być z kościoła pożyczone, tylko dekoratorka ma swoje przywieźć (choć wcześniej sam się zaoferował wystawić kościelne), wazonów na ew. bukiety, które chcieliśmy zostawić w podziękowaniu też niet... Ostatecznie pani mama tej drugiej PMki wszystko pozałatwiała, bo jej na dywanie zależało. Ale kościelny radością nie pałał
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 21:13   #11
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Kościół

U nas ksiądz nie zgodził się na sypanie kwiatów więc takie płatki przy ławkach już całkiem nie wchodziły w grę. Reszta? Jak sobie życzymy. Wszystko zależy od księdza tak jak już tutaj dziewczyny napisały. Jeżeli masz zapewnione później sprzątnięcie dekoracji to myślę, że nie będzie problemu. Często jest tak, że księża obawiają się, że płatków nikt nie sprzątnie. Niestety nie pomogę w dogadywaniu się z pozostałymi parami bo tylko my w tym dniu braliśmy ślub...
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 21:24   #12
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Też tak to widzę. Kościół będzie przystrojony delikatnie. Nie podobają mi się ogromne dekoracje. Zresztą, uważam, że tego miejsca nie trzeba dodatkowo ozdabiać, samo w sobie jest piękne.
dokładnie też tak uważam i to Para Młoda ozdabia kościół moim zdaniem i to już wystarczy najchętniej bym dała same kwiaty pod ołtarz i dywan, nic więcej
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 15:06   #13
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kościół

W kwestii ozdobienia kościoła, warto zapoznać się z przepisami prawa liturgicznego. Niestety przeważnie się o tym zapomina i potem widzę jakieś koszmarki dekoratorskie - kompozycje kwiatowe a la wielka grucha, ilość draperii i kaskad materiałów rodem z ceremonii pogrzebowych lub alternatywne pomysły (ostatnio zadziwiły mnie parasolki).

Mój prywatny screen z paru koszmarków, łabądki mam nadzieję nie są przed kościołem.



Dużo zależy od polityki w kościele, np. w naszym przez długi czas nie można było brać dekoratora z zewnątrz i byliśmy skazani na sztuczne kwiaty pośledniej produkcji. Teraz niby można, ale jest przykaz, że musi być określona liczba kwiatów, które potem zostają jako kompozycja przy ołtarzu, ołtarzach bocznych i prezbiterium.

I też jestem zdania, że lepsza skromniejsza dekoracja niż nadmiar albo kicz. Widziałam wiele reportaży ślubnych z jednego kościoła i uważam, że o wiele lepiej wyglądał ten sam kościół bez żadnej kwiatowej dekoracji niż to wnętrze z kiczowatymi ozdobami.

W kwestii dogadywania się - jeśli śluby są co godzinę, ciężko zmieniać dekorację albo usuwać. U nas był problem z jedną z dziewczyn, której nie podobały się nasze pomysły,a była zdania im taniej (czyli maks. 300 zł za całość dekoracji na wszystkie pary), tym lepiej, do tego łuki, pluszowe dywany, organzy i inne... Na szczęście zadecydowały ceny rynkowe, czyli skromniejsze dekoracje.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia

Edytowane przez cornflower_girl
Czas edycji: 2014-07-16 o 15:08
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 15:29   #14
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Kościół

Ja powiem już po
Mieliśmy bardzo skromną dekorację w skromnym kościele, ale właśnie wszystkim się podobała. Składała się na trochę tiulu przy ławkach, płatki kwiatów po bokach drogi do ołtarza i wśród tych płatków świeczki.
Para, która brała ślub godzinę piętnaście po nas nie chciała przyozdabiać kościoła, Jak tylko wyszliśmy dekoratorka szybko się uwinęła ze sprzątaniem.
Żaden ksiądz na szczęście o nic się nie czepiał, żadne płatki mu nie przeszkadzały, tuby z płatkami pod kościołem, ani pracujący kamerzyści czy fotograf (o takich rzeczach też już czytałam na forum).
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 09:53   #15
bezsennameg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Kościół

Najlepiej spytać księdza jak to wygląda w tej parafii. U nas było tak, że kościół ozdabiała siostra zakonna. My ustalaliśmy kolorystykę i dzień przed ślubem jechaliśmy z nią po kwiaty na giełdę. Czasem jest tak, że ksiądz ma osobę, która ozdabia i on ją poleca.

bezsennameg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:49   #16
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez bezsennameg Pokaż wiadomość
Najlepiej spytać księdza jak to wygląda w tej parafii. U nas było tak, że kościół ozdabiała siostra zakonna. My ustalaliśmy kolorystykę i dzień przed ślubem jechaliśmy z nią po kwiaty na giełdę. Czasem jest tak, że ksiądz ma osobę, która ozdabia i on ją poleca.


A czasem ksiądz sobie nawet życzy, że ta i ta osoba ma ozdabiać... Niestety tak teraz to wygląda.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 14:20   #17
ssissi21
Raczkowanie
 
Avatar ssissi21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków/Piemonte
Wiadomości: 272
Dot.: Kościół

Dziewczyny, a jak było z dogadaniem się z innymi parami?
Jest nas 4 i jedna para, która nie mieszka w Polsce już zamówiła sobie dekorację kościoła, bez konsultacji z innymi parami.
Nie wiem jak mam się zachować.
ssissi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 17:02   #18
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez ssissi21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak było z dogadaniem się z innymi parami?
Jest nas 4 i jedna para, która nie mieszka w Polsce już zamówiła sobie dekorację kościoła, bez konsultacji z innymi parami.
Nie wiem jak mam się zachować.
My jesteśmy sami w ten dzień więc się z nikim nie dogadujemy

A ta para jest pierwsza/ostatnia? Jak tak to możesz zgadać się z pozostałymi albo z tymi co są bezpośrednie przed wami/po was. Jak w środku to trochę lipa, można wziąć kontakt do tamtej pary od księdza i jeśli będzie wam się podobać deko to zaproponować żeby podzielić się kosztami.
Ci spoza Polski i tak będą musieli po sobie posprzątać po mszy, więc jakby co i tak będziecie mogli mieć swoje dekoracje.

Edytowane przez annic
Czas edycji: 2014-07-28 o 17:03
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:12   #19
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Kościół

U mnie też na początku miało być skromnie i minimalistycznie, też planowałam sama robić dekoracje, a ostatecznie stanęło na tym, że zamówiłam kwiaty w kwiaciarni i pani zrobiła dekoracje dość bogate. Nie taki był plan, ale muszę przyznać, że mi się podobało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Magda Krzysiek 042.jpg (75,5 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Magda Krzysiek 035.jpg (71,3 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Magda Krzysiek 049.jpg (63,3 KB, 72 załadowań)
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 16:00   #20
xxkiciaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxkiciaxx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław/Opole
Wiadomości: 142
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
U mnie też na początku miało być skromnie i minimalistycznie, też planowałam sama robić dekoracje, a ostatecznie stanęło na tym, że zamówiłam kwiaty w kwiaciarni i pani zrobiła dekoracje dość bogate. Nie taki był plan, ale muszę przyznać, że mi się podobało
Wyglądało bardzo ładnie
__________________
Maluszek 4 wrzesień 2015
xxkiciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 01:59   #21
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Kościół

Ja miałam tak przeuroczy, malutki, drewniany kościółek, że nie ozdabiałam go wcale.
Z księdzem natomiast rozmawialiśmy( początkowo chciałam minimalnie udekorować) i nie robił problemów. Sam podał numer do innych par i powiedział, żebyśmy się dogadywali między sobą a on się nie wtrąca.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 17:30   #22
bialybez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 59
Dot.: Kościół

My bierzemy ślub w mojej rodzinnej wsi, tam jest taka tradycja przyozdabiania kwiatami - koszt z kwiatami i ich wykonaniem to 500 zł w górę. Kościół jest stary i bogato zdobiony, więc moim zdaniem jest to niepotrzebne. Wiem, że w niektórych parafiach zakazane jest przyozdabianie, Wszystko zależy pewnie od miejsca. U mnie np. przed kościołem wolno tylko sypać drobniakami, ryż nie - mogą zjeśc go gołębie, on pęcznieje w ich brzuchach i ptaszki giną, kwiatki itp nie - nie ma ich kto posprzątać. Taka wersja jest u mnie w kościele co kościół to obyczaj
bialybez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 12:33   #23
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Kościół

Nasz ślub będzie w plenerze a więc tylko damy coś na ołtarz - jakiś jeden większy bukiet pewnie. I może przed stół.
Na nasze krzesła i świadków myślę o wstążkach a na naszych baner "Mąż i Żona".
Co do reszty to nie wiem. Nie wiem na czym goście będą siedzieli - ławki czy krzesła. Wtedy będę myślała co zrobić

Edytowane przez Sophie24
Czas edycji: 2015-09-21 o 12:35
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 16:03   #24
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Nasz ślub będzie w plenerze a więc tylko damy coś na ołtarz - jakiś jeden większy bukiet pewnie. I może przed stół.
Na nasze krzesła i świadków myślę o wstążkach a na naszych baner "Mąż i Żona".
Co do reszty to nie wiem. Nie wiem na czym goście będą siedzieli - ławki czy krzesła. Wtedy będę myślała co zrobić
ale ten baner chcesz dac na krzesla, na ktorych bedziecie siedziec podczas ceremonii?
przeciez jeszcze nie bedziecie mezem i zona :P

wrzucam fotke kosciola, w ktorym my bedziemy slubowac (jak uda sie zalatwic, bo to nie moja parafia). My pewnie przystroimy nieco skromniej, ale te zielone galezie mi sie podobaja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 35297_1215532942305_o.jpg (129,7 KB, 40 załadowań)
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 17:23   #25
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
ale ten baner chcesz dac na krzesla, na ktorych bedziecie siedziec podczas ceremonii?
przeciez jeszcze nie bedziecie mezem i zona :P

wrzucam fotke kosciola, w ktorym my bedziemy slubowac (jak uda sie zalatwic, bo to nie moja parafia). My pewnie przystroimy nieco skromniej, ale te zielone galezie mi sie podobaja
Mamy się teraz zastanawiać czy baner się nadaje czy nie bo dopiero za chwilę będziemy małżeństwem? Mam go rozwijać po przysiędze?:P Nie specjalnie widzi mi się inna wizja Chyba, że znajdę/zrobię baner z napisem "Młoda para" bo to też mi się podoba Ale na razie takiego, w przystępnej cenie, nie znalazłam a ten "mąż i żona" owszem


Mi się kościoły nie podobają praktycznie nigdy. Nie że wystrój ślubny tylko w ogóle mi się kościoły nie podobają w środku. Uważam przez to, że trudno o ładny wystrój na ślub.
Myślę, że nie będzie problemu aby załatwić ślub w kościele/parafii do której nienależycie. No chyba, że jakiś ksiądz się uprze bardzo

Edytowane przez Sophie24
Czas edycji: 2015-09-21 o 17:24
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 21:30   #26
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Nasz ślub będzie w plenerze a więc tylko damy coś na ołtarz - jakiś jeden większy bukiet pewnie. I może przed stół.
Na nasze krzesła i świadków myślę o wstążkach a na naszych baner "Mąż i Żona".
Co do reszty to nie wiem. Nie wiem na czym goście będą siedzieli - ławki czy krzesła. Wtedy będę myślała co zrobić
Hmmm piszesz o ołtarzu, czyli to będzie ślub kościelny, tylko w plenerze? Jeśli to ma być uroczystość religijna, to jakieś śmieszne banery z napisami typu mąż/żona na krzesłach stojących przed ołtarzem będą wyglądać komicznie... moim zdaniem żenada... Tutaj uroczystość religijna, ołtarz, który we mszy św jest mega ważny, a tuż przed nim krzesła z banerkami, no bez kitu.... A gdzie powaga uroczystości religijnej? Ksiądz by chyba zdębiał, jakby to zobaczył, myślę, że kazalby to zdjąć. Wstążki ok, ale banery z napisami???

Edytowane przez fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Czas edycji: 2015-09-30 o 21:33
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 12:28   #27
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Kościół

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;52957891]Hmmm piszesz o ołtarzu, czyli to będzie ślub kościelny, tylko w plenerze? Jeśli to ma być uroczystość religijna, to jakieś śmieszne banery z napisami typu mąż/żona na krzesłach stojących przed ołtarzem będą wyglądać komicznie... moim zdaniem żenada... Tutaj uroczystość religijna, ołtarz, który we mszy św jest mega ważny, a tuż przed nim krzesła z banerkami, no bez kitu.... A gdzie powaga uroczystości religijnej? Ksiądz by chyba zdębiał, jakby to zobaczył, myślę, że kazalby to zdjąć. Wstążki ok, ale banery z napisami???[/QUOTE]

Przecież Sophie nie chce na bannerach sobie napisać "dziunia" i "dżolero" tylko "mąż i żona", co w tym żenującego i niszczącego powagę uroczystości religijnej, podczas której (o zgrozo!) zostaną mężem i żoną?
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 12:31   #28
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Przecież Sophie nie chce na bannerach sobie napisać "dziunia" i "dżolero" tylko "mąż i żona", co w tym żenującego i niszczącego powagę uroczystości religijnej, podczas której (o zgrozo!) zostaną mężem i żoną?
Mężuś i żonka


Sophie,rób jak uważasz I piona,też nie podobają mi się kościoły
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 13:04   #29
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Kościół

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Przecież Sophie nie chce na bannerach sobie napisać "dziunia" i "dżolero" tylko "mąż i żona", co w tym żenującego i niszczącego powagę uroczystości religijnej, podczas której (o zgrozo!) zostaną mężem i żoną?
szkoda, że nie można tutaj kliknąć "lubię to"
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 13:10   #30
Kruszek77
Raczkowanie
 
Avatar Kruszek77
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 130
Dot.: Kościół

te zdjęcia to tak na oko kościoły protestanckie w USA, w Rzymskich katolickich świątyniach jest mniej swobody i więcej powagi
Kruszek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-19 14:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.