temperatura w domu dla niemowlaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 13:21   #1
anika800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36

temperatura w domu dla niemowlaka


Witam
Mój problem polega na tym ze mieszkam chwilowo po ślubie z rodzicami, gdyz narazie zabieramy sie do budowy domu z mężem. Mamy 10 miesieczne dziecko w domu, dom rodziców jest bardzo duzy ale w zimie jest problem bo moi rodzice chyba nie mają czucia bo temp w dzień wacha sie ok 16 stopni dzisiaj to zobaczyłam nawet 14, dziecko ubieram grubo siebie tez i wogóle ...wieczorem jest 19 stopni i ja uwazam ze to zimno, wiem ze moim rodzicom zbytnio sie nie przelewa ale tez nie sa biedakami tylko chca przyoszczedzic na ogrzeaniu...ubieraja sie ciepło i mi każa i dziecko tez...ale bez przesady...zle sie czuje w domu z taką temperaturą...nie raz zwracałam uwage im ale oni udaja ze niewiedza dlaczego, przeciez pala...(tak tylko o godz 17 do 24) nie wiem co mam zrobic...niby nie dokładamy sie do niczego bo nie chcieli kazali nam odkładac na dom...i teraz jestem w głupiej sytuacji bo nie mam prawa rządac aby było ciepło skoro nie dokładam sie...ale nie moge pozwolic aby mi dziecko marzło albo chodziło opatulone w domu;/;/mam tego dosyc...co mam zrobic??jak mam im powiedziec zeby palili tez w dzień;/

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-03-29 o 14:03
anika800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 14:16   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

Jesli argument o dziecku nie działa to dołozyc się do ogrzewania lub sie wyprowadzić.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 14:20   #3
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

Pokryjcie część rachunków za ogrzewanie i po problemie. Wtedy można wymagać.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 14:22   #4
201801111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 101
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

dolozyc sie do ogrzewania, a jak dalej nie beda palic to robcie to wy. przeciez tez mozecie pomoc...
201801111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:26   #5
anika800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

no tak tylko jak juz wspomniałam jestem pewna ze nie zechca pieniedzy na ogrzewanie bo im honor nie pozwoli bo stwierdza ze mamy odkładacna dom i zreszta bedzie im wstyd przed tesciami wrazie w gdyby maz powiedział ze wzieli, pozatym mąz chciał wiele razy podkładac rozpalac itp a tato sie strasznie przed tym bronił ze on sam soie poradzi itd wiec mój odpuscił bo nie bedzie sie narzucał, pozatym mąż czesto pracuje po kilka dni poza domem i nie zawsze wie jaka temperatura panuje w domu... a ja nie chce robic awantury i mu nie mówie...szkoda mi rodziców ale oni chyba nie rozumieja albo nie czują ze jest zimno...myslą ze ciepłe ubranie załatwi sprawe...sami zakładaja po 5 swetrów to moze nie czuja;/a moje aluzje to według nich wymysły i fanaberie...przprowadziła bym sie do tesciów ale nie za bardzo mi sie to usmiecha, a jak zaczne wynajmowac to na swoje pojdziemy jeszcze pozniej niz to zaplanowane;/

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

pozatym oni nie rozumieja ze jest zimno i nie przyjemnie w domu...oni myslą chyba ze jest ciepło i normalnie jak u każdego a ja wiem ze nie jest tak;/
anika800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:18   #6
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

No to powiedz im wprost, że tobie i dziecku jest zimno i chcesz palić częściej a jak stanowi to dla nich problem jako dodatkowy koszt to z mężem chętnie dołożycie się do ogrzewania. Albo kup sobie farelkę elektryczną i grzej pomieszczenie, w którym przebywasz ty i dziecko a do rachunku za prąd się dokładaj. Innych rozwiązań nie ma.

Zaś co do temperatury - nocą 19 stopni to moim zdaniem jest ok do spania, ale w dzień 14 stopni to za mało moim zdaniem, dla mnie temperatura optymalna przez całą dobę to jest właśnie ok. 19 stopni i taką w domu utrzymuję.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:46   #7
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

Weź rodziców na rozmowę w cztery oczy, bez swojego męża żeby im głupio nie było w razie czego i wyjaśnij na spokojnie o co chodzi, tłumacz tak długo aż zrozumieją Otwarta rozmowa to najlepsze wyjście, zaproponuj dokładanie do ogrzewania, podkreśl jak ważne to jest dla Ciebie i że chyba chcą jak najlepiej dla swojego wnuka ?
Ja bym sie upierała przy swoim do skutku
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 17:23   #8
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

też bym się upierała - jak nie pomogą żadne prośby ani przekonywania to zamówiłabym węgiel za swoje pieniądze i postawiłabym ich przed faktem dokonanym - kupiłam węgiel więc rozpalam kiedy mi pasuje

ja lubie mieć w domu 15-16 stopni ale nocą - najlepiej mi się śpi przy takiej temperaturze ale w dzień to musze mieć 20-22 a i tak chodzę w bluzie bo mi zimno a mąż i dzieci na krótki rękaw i patrzą na mnie jak na kosmitkę
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 21:20   #9
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

U nas w mieszkaniu też jest strasznie zimno, strasznie! Ciepło ucieka w zastraszającym tempie, a do tego wilgoć straszna. Mamy mokre ściany, okna. Niestety, mieszkanie wynajmowane i na razie zero szans na własne - to tak w ramach wyżalenia się przy okazji Jakoś nie wyobrażam sobie dopłaty rzędu 2000 zł za ciepło, skoro inni mają mieszkania, w których w ogóle nie trzeba grzać.
W pokoju dzieci jest rano 12 stopni. Na szczęście one tam nie śpią.
Piszę to, bo dzięki temu, co sama przeżywam, rozumiem to nieprzyjemne uczucie przesiadywania w zimnie, a już zwłaszcza gdy u boku ma się małe dziecko.

Gdybym mieszkała z rodzicami i nie ponosiła innych kosztów zamieszkania, na pewno walczyłabym o "swoje stopnie Celsjusza" do upadłego - dokładając się do ogrzewania. Jeśli z dwojgiem rodziców nie da się dogadać, to bym wzięła na szczerą rozmowę tego, który jest bardziej skłonny ustąpić, pójść na kompromis
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 22:04   #10
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

Jeśli rozmowy nic nie dają to kup sobie piecyk taki elektryczny konwektorowy i dokładaj się do prądu - to wyjdzie na pewno taniej. Nie widzę innego wyjścia, jeśli nie masz wpływu na ogrzewanie w całym domu. Ja niestety to rozumiem, bo sama jestem zmarzluchem i w swoim mieszkaniu mam 23 st. A jak idę do przyszłych teściów na obiad w niedzielę to muszę założyć 2 swetry, bo oni też włączają ogrzewanie po 17.00. i im to nie przeszkadza, że jest zimno, bo wg nich można ubrać 2 swetry i jest ciepło :/

Edytowane przez bestka
Czas edycji: 2014-12-04 o 22:09
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 22:34   #11
anika800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

dokładnie wg nich trzeba sie ciepło ubrac ot takie myslenie ale co to za przyjemnos2 sw domu ubierac sie jak na dworze albo po kapaniu to uczucie to juz nie wspomne...piecyk elektryczny czasami uzywam ale nie za czesto. a o rozwiazaniu z weglem cały czas mysle...i ciyba nie mam wyjscia
anika800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 13:53   #12
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: temperatura w domu dla niemowlaka

U nas w domu wieczorem jest 19 stopni, a w dzien 21, tez wcale nie jest jakos mega cieplo, ale zasadniczo ok. Wieczorem przed kapiela, wstaw grzejnik do lazienki, dziecko nie moze byc rozebrane w niskiej temperaturze. W dzien te 14 stopni, to moim zdaniem zimnica taka, ze ja bym nie wytrzymala, mozna zapalenia pluc dostac. Zacznij dokladac sie do wegla albo wlaczaj grzejnik, bo tak nie da sie funkcjonowac w ogole, a co dopiero przy malym dziecku.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-05 14:53:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.