Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-21, 20:07   #2161
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Ilona, nie ma co się przejmować kwiatem młodzieży. Też mam często z takimi do czynienia. Najodważniejsi są kiedy jest ciemno i pusto, a ich jest dużo więcej.


Reklama Dove jest straszna. Patrzę na to "stopniowe nabieranie opalenizny" i widzę jak modelka staje się coraz brzydsza.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 20:21   #2162
lady_butterfly
Raczkowanie
 
Avatar lady_butterfly
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 139
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Współczuję sytuacji w metrze :/ Szczyt bezczelności! Najgorsze co może być to obgadywać kogoś w jego obecności i nie mieć na tyle odwagi, żeby powiedzieć coś komuś prosto w twarz. Niektórzy ludzie nie znają słowa tolerancja i mają troszkę ograniczone spojrzenie na świat, dla nich to co niepowszechne to złe i dziwne. Nie ma co się przejmować takimi ludźmi!
Ja nie spotkałam się na szczęście z taką agresją, a to pewnie dlatego, że jestem blondynką więc moje blade lico nie rzuca się tak w oczy jak przy ciemnych włosach.

Tulipanno, ja już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna tej bazy! I ostatecznie wybieram się po swój egzemplarz bazy już po świętach, wreszcie problem z filtrem rozwiązany
__________________
"Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem."
lady_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 20:44   #2163
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Marianna witamy spowrotem
Muszę się zgodzić z przedmówczynami, na chamstwo lekarstwa nie ma , ale może spróbuj to jakoś odwrócić na swoją korzyść
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 20:48   #2164
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

IlonaMarianna ludzie sa okropni a juz młodziez a szczegolnie faceci to juz totalny debilizm i pustota teraz. Nie przejmuj sie wyjątkowej urody nie doceni byle kto Wogóle ciesze sie, ze sie pojawilas na forum Widzialam Twoje jedno zdjecie (a moze jest ich wiecej)bardzo mi sie podoba takie mroczne pewnie jestes śliczna.

Co do reklamy Dove to tez nie wiem co w tej typce ładnego, jej twarz zmienia sie w jedną czekoladową maź
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 20:52   #2165
Chadzidza
Raczkowanie
 
Avatar Chadzidza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 265
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Co do reklamy Dove to tez nie wiem co w tej typce ładnego, jej twarz zmienia sie w jedną czekoladową maź[/quote]
I po tej zmianie ta kobieta wygląda jak postarzona o kilka lat, w życiu nie dałabym się tak obrzydzić...
Chadzidza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 20:54   #2166
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Ilonka, należy się pocieszyć (chociaż wiem, że to wcale nie jest pocieszenie - to tylko taka figura retoryczna), że jakbyś była opalona - nazwano by Cię "skwarką", jakbyś była w oczach tych smarkaczy zbyt szczupła - "szczapą", zbyt gruba - "pulpetem"... Nie chodzi o bladość - chodzi o to, żeby komuś ubliżyć, i tyle, i AŻ tyle
Okrrrropność. Bardzo mnie przeraża Twoja historia, i dziwię się Twojej odwadze, że jeszcze miałaś siłę powiedzieć, co o tym myślisz...
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 21:39   #2167
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Ruda ma racje, epietety i tak by padly bez wzgledu na to, kto siedzial by na przeciwko i jak wygladal. Padlo na ciebie (IlonaMarianna) i twoja jasna karnacje - i tak jak napisala Tulipanna., u ciebie blade lico pierwsze zwraca uwage, a chyba o to ci w efekcie chodzi
Nad parapetami nie ma co dyskutowac, najlepiej obrocic sytuacje w kaleki komplement - w koncu dostrzegli akurat to, co tobie osobiscie sie podoba i co eksponujesz A ze nie potrafia tego docenic - insza sprawa.
IlonaMarianna witaj z powrotem i nie dawaj sie parapetom, dobrze, ze bronisz siebie i nie pozwalasz sie stlamsic grupie

Swoja droga, dawno (od lata) nie uslyszalam zadnego komentarza na temat swojego bladego lica
Mam wnioski - i to az dwa - albo ludzie w moim miescie i okolicy tak sie mna opatrzyli, ze juz nie zwracaja uwagi albo wreszcie nauczylam sie podkreslac jasna karnacje w taki sposob, ze nikogo juz ona nie razi. Jakby nie patrzec, pozytyw Grunt to nie przebierac sie za kogos kim sie nie jest - nie wybielac i nie przyciemniac na sile.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 08:25   #2168
MalaCzarnaXS
Raczkowanie
 
Avatar MalaCzarnaXS
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: jedenaste piętro
Wiadomości: 410
GG do MalaCzarnaXS
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Grunt to nie przebierac sie za kogos kim sie nie jest - nie wybielac i nie przyciemniac na sile.
Święte słowa. Ja w lato używałam prze pewien czas wszelakiej maści samoopalaczy (także tych do twarzy), bo strasznie wkurzały mnie wszystkie komentarze na temat mojej bladości. I wszyscy znajomi zaczęli mówić, że "wreszcie wyglądam jak człowiek"- te teksty wkurzyły mnie jeszcze bardziej (jakby blada osoba nie była człowiekiem ), a poza tym ja się po prostu źle czuję jak jestem opalona. Teraz znowu jestem taka jasna jak wcześniej i mam gdzieś komentarze innych. Chociaż muszę przyznać, że nigdy nie spotkałam się z takim przejawem chamstwa, jak IlonaMarianna

PS. Ja wiem, że mało się udzielam w wątku, ale cały czas go obserwuję. Po prostu tu się toczą dyskusje na temat różniastych podkładów, baz, filtrów, a ja sie na tym zwyczajnie nie znam
MalaCzarnaXS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:39   #2169
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
u mnie w gc nie ma lumene ;p
Pocieszę,bo choć w Łodzi w GC jest Lumene to jasnych kolorów tam nie ma!Różu w ogóle z Lumene nie mają i nie wiem co zrobię,bo tak jasnego odcienia u innych firm na próżno szukać

Aaa...wczoraj byłam w GC i był makijażysta Max Factora i chciał mi wmówić,że do mnie to idealnie pasuje odcień 105 Lasting Performance Taaa....a ja mu mówię,że ja używam 100,a ona dalej swoje...że w Polsce to większość kobiet 109 używa a co mnie to obchodzi ja się na solarium nie smażę i podkład to nie brązer.Jak przyłożył ten ciemny odcień do mojej skóry to mu mina zżedła,bo oczywiście 5 ton za ciemny

Ilonna dobrze im powiedziałaś!
Ja mi ktoś z takimi komentarzami startuje to też dłużna nie pozostaje Ja się o skórę martwić nie muszę,bo mi od solarium się nie pomarszczyła,a moim młodszym koleżankom z roku owszem
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:37   #2170
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Swoja droga, dawno (od lata) nie uslyszalam zadnego komentarza na temat swojego bladego lica
Mam wnioski - i to az dwa - albo ludzie w moim miescie i okolicy tak sie mna opatrzyli, ze juz nie zwracaja uwagi albo wreszcie nauczylam sie podkreslac jasna karnacje w taki sposob, ze nikogo juz ona nie razi. Jakby nie patrzec, pozytyw Grunt to nie przebierac sie za kogos kim sie nie jest - nie wybielac i nie przyciemniac na sile.
Cos musi byc w drugim z Twoich wnioskow...Ja np. bardzo lubie czarny kolor, przepadam za klasycznymi ubraniami i stonowana kolorystyka. Najczesciej chodze w brazach, bo w tych mi najbardziej do twarzy. Czasem jednak wrzucam cos czarnego. Ta moja ciepla bladosc musi byc wykrzyknikiem na czarnym tle, bo tylko w zestawieniu z czernia slysze zaniepokojone pytania "cos ty taka blada?". Dlatego cala otoczka w postaci kolorystyki odgrywa na pewno bardzo duza role. A makijaz swoja droga...Zostalo mi jeszcze bardzo wiele tajnikow podkreslania jasnej skory do zglebienia...
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:33   #2171
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Si, ubranie ma duzo do rzeczy, makijaz swoja droga ale cala otoczka ubraniowa chyba nawet wiecej robi. Ja unikam ciemnych ubran i burych kolorow, bo wygladam w nich jak "przez okno", ubieram sie raczej w chlodne barwy, a z tych cieplych typu czerwien, pomarancz, to mam same ostre kolory, wiec tez jakos gra, duzo tez daje, ze mam swoje jasne wlosy i sie ogolnie zlewam kolorystycznie.

P.S. Dzis na przejsciu dla pieszych widzialam mloda dziewczyne, ciemne wlosy, ciemna oprawa oczu, miala jasna cere. Nie jakas ekstrema ale zwrocilam uwage. Nie miala makijazu, ciemne rzesy i brwi robily u niej za caly "look" i bylo swietnie, nie mowie, ze miala cere jak z bajki ale wygladala wg mnie dobrze i tak sobie mysle... moze czesc z nas jest po prostu przewrazliwiona na punkcie swojej bladosci, wciaz o tym myslimy i moze podswiadomie przyciagamy rozne komentarze - przemykamy ulica, strzelajac oczami na prawo i lewo z wypisanym na twarzy pytaniem "co znowu za chwile uslysze?".
Jak ludzie widza kogokolwiek i jakkolwiek ubranego ale pewnego siebie i nie zwracajacego uwage na przygladajacych sie, badz nie, to nikomu nawet do glowy nie przyjdzie skomentowac taka osobe.
Trzeba sie wreszcie przemoc, skoro podoba sie nam jasna karnacja, ktora pielegnujemy i chronimy, to trzeba isc za ciosem i podniesc glowe, patrzec ludziom prosto w oczy i isc swoja droga. Wiem, ze to ostre ale mysle, ze wiekszosc atakow same prowokujemy i to od nas zalezy jak inni nas postrzegaja.
Wydaje mi sie, a wrecz jestem przekonana, ze w moim przypadku zaczepki skonczyly sie rowniez po tym jak sama zaczelam sie zmieniac, doroslam wewnetrznie, nie manifestuje juz swojego strachu o bladosc, tak jak wydaje mi sie robilam to wczesniej. Nie mowie, ze trzeba isc ulica rozwalajac kopniakiem wszystkie slupy po drodze zeby inni uwazali nas za pewna siebie jednostke, ale wystarczy podniesc wzrok, a nie wbijac go w buty przechodniow.

Tego nam wszystkim zycze z okazji nadchodzacych swiat i nowego roku - nie bac sie podobac sobie i innym
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 14:58   #2172
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Reklama Dove jest straszna. Patrzę na to "stopniowe nabieranie opalenizny" i widzę jak modelka staje się coraz brzydsza.
Odniosłam to samo wrażenie.. coraz to brzydsza... nie wiem, jak ta reklama może zachęcać do kupna tego produktu..

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Trzeba sie wreszcie przemoc, skoro podoba sie nam jasna karnacja, ktora pielegnujemy i chronimy, to trzeba isc za ciosem i podniesc glowe, patrzec ludziom prosto w oczy i isc swoja droga. Wiem, ze to ostre ale mysle, ze wiekszosc atakow same prowokujemy i to od nas zalezy jak inni nas postrzegaja.
Dobrze powiedziane!
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 15:41   #2173
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

jak tak piszecie o tej reklamie dove to az mam ochotę ją zobaczyc, ale nie moge znaleźć w necie a w tv na nią nie trafilam jeszcze
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 16:28   #2174
IlonaMarianna
Raczkowanie
 
Avatar IlonaMarianna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 124
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

coś chyba rzeczywiście jest w tym, że podświadomie czekamy na zjadliwy komentarz, na złośliwość, bo jakkolwiek wyróżniające się jednostki narażają się na to automatycznie. ale to kwestia przyzwyczajenia - ktoś się przygląda i raczej spodziewamy się niemiłej uwagi, niż komplementu to co odbiega od "norm" jest gorsze - nie wiem, dlaczego. i chyba tego nie zrozumiem.

?? jak to, "większość kobiet używa MF Lasting Performance nr 109"?? przecież to musi wyglądać dramatycznie wręcz. zimą 100tka wydaje mi się na mnie odrobinę za ciemna..

reklama Dove Summerglow to jest coś, co trzeba zobaczyć. nawet profesjonalne światła i ujęcia wg mnie nie były w stanie sprawić, żeby modelka wyglądała naturalnie - a co dopiero ładnie. jej kolor jest przeraźliwie sztuczny - jakby biała kobieta usiłowała udawać Afrykankę. jej twarz ma kolor kawy - nic dodać, nic ująć. i nie dość, że wydaje się mieć mnóstwo zmarszczek, to jeszcze - może tylko mi się zdaje? ale sprawia wrażenie takiej zmęczonej.

kupiłam w końcu kuleczki APC (wiadomo, który numer ) i jestem zadowolona, że po blisko pół roku czajenia się na nie, w końcu dokonałam zakupu

mam pytanie - jak już będę rezygnować z podkładów - chcę kupić kuleczki jednokolorowe, do korekcji - koło ust i oczu mam lekko żółtawe przebarwienia - efekt brania silnych leków. jaki kolor tuszuje zażółcenia? bo zielony jest do zaczerwienień - a róż ogólnie lekko "ożywia" - czym mam potraktować żółty odcień? fioletem czy po prostu bielą? a może jakaś specjalna kombinacja?
IlonaMarianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 16:40   #2175
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Żółty powinno traktować się fioletem z tego co wiem tylko... czy kuleczki będą w stanie skorygować przebarwienia? Jeśli byś chciała porozjaśniać/porozświetlać je bielą, to polecam Ci rozświetlającą bazę PS https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-pod-oczy.html moim zdaniem świetny produkt dla bladziochów
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 17:53   #2176
_diabolique_
Raczkowanie
 
Avatar _diabolique_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 260
GG do _diabolique_
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

jadę w ferie (styczeń) na teneryfę i przydałoby się jakoś ochronić...ale jak....mam filtr 50+ ale na twarz nie położę bo popłynę
chciałam nabyć drogą kupna kapelusz z szerokim rondem ale gdzie ja go w zimie znajdę?
z parasolem chodzić? to niewygodne ręka mi odpadnie ......a gdyby tak owinąć się jakąś chustą....nie osłonię twarzy...
krew mnie zalewa jak o tym myślę
Pani Goździkowa co robić?
__________________


włosy->teraz 'połowa pleców'->>cel 'do pasa' i jeszcze dalej
za bardzo lubię jeść............
_diabolique_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 19:34   #2177
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Ja raczej nie naleze do osob czekajacych podswiadomie na niemily komentarz ani tym bardziej do zakompleksionych pannic, ktore nie sa przekonane do tego co robia. Podoba mi sie moj blady image, wybieralam brak opalenizny jeszcze 2 lata temu (jako licealistka w klasie z samymi fankami solarium)zanim w ogole dowiedzialam sie o istnieniu wizazu Tutaj nauczylam sie pielegnacji. Nie przeszkadza mi wygladanie inaczej niz reszta, a wrecz przeciwnie uwazam to za swoj atut i czulabym sie zle bedac jedna z wielu kalek Opisalam przyklady zachowan i reakcji, ktore mnie spotkaly i spotykaja, akurat skupiajac sie na tych "dziwnych", bo tez o takich byla mowa. Moja jasna skora zbiera bardzo duzo komplementow. Glownym jej piewca jest oczywiscie TZ Ale poprzedni byl rownie zachwycony. I mam coraz wiecej kolezanek, ktore interesuja sie jakiego filtra uzywam itp. Poza tym - przynajmniej w Krakowie - na ulicach jest troche bladych buziek. A ponadto w tym miescie ciagle dochodzi do stycznosci pomiedzy ludzmi z calkiem roznych bajek, nie jest wiec tak ze jestem bialym misjonarzem nawracajacym plemie zulusow gdzies w buszu Co nie znaczy wcale, ze Zulusa sie tu nie uswiadczy
Osobiscie nie chcialoby mi sie meczyc i przeobrazac w latynoske, ale uwazam, ze jesli ktos ma tyle samozaparcia, wolnego czasu i w efekcie nie wyglada sztucznie to niech sobie robi co chce. Wazne, zeby czul sie dobrze w swoim ciele.

Tego tez zycze wszystkim bladolicym
no i mnostwa wspanialych kosmetycznych odkryc dla porcelanek w 2008 roku
Wesolych Swiat!
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 23:38   #2178
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

hejka dziewczyny... obserwuję ten wątek od dawna ale jakoś sie nie odzywała.. też jestem bladolca i ciemnowłosa... nie opalam się od półtora roku, więc jeszcze nie porcelanowa, a przez naczynka- krew z mlekiem grr

chciałam coś powiedzieć odnośnie komentarzy- teraz zimą jest jeszcze ok,a le latem to masakra.. mama truje nad głową- opal sie wyglądasz staro, grubo i na chorą (?) a szefowa każe posmarować nogi samoopalaczem albo nie chodzić w spódnicach.. masakra.

ale- mój tż jest blondynem a ja mam jasniejsza skórę niż on
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 06:51   #2179
IlonaMarianna
Raczkowanie
 
Avatar IlonaMarianna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 124
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

agniesko - dziękuję bardzo jeśli uda mi się znaleźć gdzieś tę bazę, pewnie chętnie kupię też myślałam, że same kulki nie zatuszują problemu, ale dokładnie to miałam taki pomysł: w paru miejscach (o ile będzie jakaś "niespodzianka") punktowo korektor, na całą twarz - baza Inglota cielista, w zażółconych okolicach mniejszym niż do pudru pędzelkiem nałożony kolor tuszujący zażółcenie i dopiero na to wszystko puder sypki i ew. rozświetlacz.

nie mówiłam jeszcze, że pierwszy raz w życiu przekonałam się do używania.. różu tak jakoś nie mogłam się zdecydować na zakup i - jak kupiłam kulki APC, okazało się, że są jeszcze odrobinkę za ciemne na mój gust. najpierw usunęłam kilka żółtych kulek, zostawiając tylko 2 większe, ale kompozycja zrobiła się zbyt różowa. więc zostawiłam 3 małe różowe a pozostałe przełożyłam do małego pudełeczka z końcówką perłowych kulek cantare. i okazało się, że ta mieszanka daje śliczny, jasny, rozświetlający i "nie-bazarowy" różyk, którego teraz z zapałem używam

Elianko, naprawdę szefowa kazała Ci używać samoopalacza do nóg?? jakim prawem? to tak, jakby krytykowała kolor włosów albo oczu... rozumiem, można wymagać od pracownika np.bardziej "formalnych" ubrań, wyjęcia kolczyka z nosa, zasłonięcia tatuażu ;-) ale przymus używania samoopalacza? no cóż.. pisałam chyba o tym na II części wątku, bo sprawa jest dość stara, z przed 2 lat - szukałam pracy na wakacje i m.in. nosiłam w zębach CV także do butików w centrach handlowych.. ;-) w niektórych "odpadałam" przez to, że .. noszę okulary, w innych, że mam niemodną fryzurę albo jestem źle ubrana, ale w paru dostawałam wskazówkę w rodzaju - fryzjer-solarium-lepsze ciuchy i potem porozmawiamy
IlonaMarianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-23, 08:01   #2180
Chadzidza
Raczkowanie
 
Avatar Chadzidza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 265
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

A propos szefów - moi mi też przez całe wakacje nawijali o tym, że powinnam wyjść na słońce wreszcie i się trochę opalić, bo niezdrowo wyglądam;p, ale im powiedziałam, że wolę niezdrowo wyglądać niż narażać skórę na promieniowanie, a na słońce to i owszem, wychodzę często, ale zabezpieczona filtrem no i dali mi spokój w końcu.
Chadzidza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 11:40   #2181
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

hmm Ilona marianna- to był trochę mój błąd pracuje w instytucji gdzie obowiązuje strój formalny raczej, ale mnie mniej bo nie mam kontaktu z klientem. Poszłam do pracy w upał w białej spódnicy bez rajstop (!) ..... może nie powinnam tego robić bo faktycznie niezbyt to wyglądało (nogi koloru spódnicy). tym niemniej moja szefowa sie nie cacka no i wyszła lipa.

a ja uwielbiam swoją bladość mój tż na początku kręcił nosem. ale jak zobaczył mnie w "baby doll" makijazu to zmienił zdanie. ja mamluje się tak: jasny podkład (jeszcze nie używam porcelanowego, bo jestem brunetką i moja skóra nie jest tak jasna jakbym chciała, ale używam teraz serum rozjaśniającego, może pomoże), na to skrobia, róż w kolorze bardzo jasnego różu. Latem ronser jako róż, ale badzo delikatnie.
na powieki jasny cień (łososiowy lub jasno kremowy) czarna kreska mocno wytuszowane czarne rzęsy i czerwoniaste usta pomalowane błyszczykiem. Jak kiedyś ktoś powiedział: wyglądam jak "wiktoriańska lalka" bardzo mi to określenie odpowiada. Teraz mam dodatkowo (przypadkiem) czarne włosy co pogłębia efekt.



aha- dziewczyny macie może wizerunek panien młodych- porcelanek? za kilka miesięcy wychodzę za mąż i boje się tej białej sukni chciałabym wyglądać jak królowa śniegu albo jak kate blanchet w "opowieściach z Narnii" ale oobawiam sie że mój typ urody będzie wymagał jakiegos brazu, żeby nie wyglądać w ślubnej sukni jak glisda....
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 12:27   #2182
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

a ja mam jeszcze pytanko do tej bazy MACa spf50+ - czy ją też trzeba nakładać w takich ilościach, jak filtry (ok.1,5 ml)? bo przy tym stosunku pojemności do ceny to szybko popadnę w ruinę.... a co do komentarzy w stosunku do mojej bladosci (oczywiście w większości negatywnych) to działają na mnie jak płachta na byka i sprawiają, że jeszcze bardziej się nakręcam w dbaniu o jasny kolor skóry - odnosi to całkiem odwrotny skutek, ale to może ja jestem taka dziwna.... ale muszę wam powiedzieć, że miałam takie dwie sytuacje, które dodały mi skrzydeł: 1. pewna pani siedząca obok mnie u fryzjera zapytała mnie, co robię, że mam taką jasną, świetlistą cerę (nie bladą, niezdrową, tylko ŚWIETLISTĄ!!!), natomiast druga sytuacja zdarzyła mi się na zajęciach, gdy moja wykładowczyni, Japonka powiedzała, że w Japonii taka jasna cera jest ideałem piękna - one muszą się strasznie napracować, by choć trochę zbliżyć się do ideału, a my, Polki nie doceniamy tego, z czym się urodziłyśmy i nie pielęgnujemy tego (to oczywiście o bywalczyniach solariów itp.), tylko na siłę próbujemy zniszczyć coś, co jest naturalne dla Europejek a zwł. Polek-jasnę cerę.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 12:47   #2183
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze pytanko do tej bazy MACa spf50+ - czy ją też trzeba nakładać w takich ilościach, jak filtry (ok.1,5 ml)? bo przy tym stosunku pojemności do ceny to szybko popadnę w ruinę.... a co do komentarzy w stosunku do mojej bladosci (oczywiście w większości negatywnych) to działają na mnie jak płachta na byka i sprawiają, że jeszcze bardziej się nakręcam w dbaniu o jasny kolor skóry - odnosi to całkiem odwrotny skutek, ale to może ja jestem taka dziwna.... ale muszę wam powiedzieć, że miałam takie dwie sytuacje, które dodały mi skrzydeł: 1. pewna pani siedząca obok mnie u fryzjera zapytała mnie, co robię, że mam taką jasną, świetlistą cerę (nie bladą, niezdrową, tylko ŚWIETLISTĄ!!!), natomiast druga sytuacja zdarzyła mi się na zajęciach, gdy moja wykładowczyni, Japonka powiedzała, że w Japonii taka jasna cera jest ideałem piękna - one muszą się strasznie napracować, by choć trochę zbliżyć się do ideału, a my, Polki nie doceniamy tego, z czym się urodziłyśmy i nie pielęgnujemy tego (to oczywiście o bywalczyniach solariów itp.), tylko na siłę próbujemy zniszczyć coś, co jest naturalne dla Europejek a zwł. Polek-jasnę cerę.
Co do ilosci bazy...Nie wiem. Ja mam dosc duzy dystans do przepisowej ilosci filtra, bo w najwieksze slonce uzywalam dokladnie tyle, ile skora jest w stanie wchlonac - nie wiecej i nie bylam opalona, poparzona ani nie zrobily mi sie przebarwienia. Z filtrem 50 biegalam po gorach stosujac kwasy i owszem moze to nieodpowiedzialne, ale jednak filtr mnie uchronil mimo nie uzywania tych przepisowych 2ml Poza tym pojawily sie juz glosy, ze trzeba obliczyc powierzchnie twarzy i do tego dostosowac ilosc...Szalenstwo. Dlatego uzywam tyle ile jest mi potrzebne nie wariujac
Co do tej bazy - dlaczego ma przewage nad filtrem i moim zdaniem jest bezpieczniejsza. otoz dlatego, ze:
- wchlania sie w skore, a jednoczescie obkleja ja taka powloka...powloka ta umozliwia skorze oddychanie, nie zapycha a wrecz odwrotnie, a zarazem jest bardzo trudno zmywalna. wiem, bo przez przypadek po nalozeniu bazy packnelam sobie na policzek tuszem do rzes i bardzo trudno bylo go zmyc. poza tym wczoraj wieczorem siostra zajela mi lazienke i poszlam spac uzywajac jedynie toniku vichy do demakijazu. Przemylam twarz 3-4 razy, az wacik byl czysty i nalozylam Active C+. Rano obudzilam sie z pomaranczowym nalotem, ktory zostawil Active C+ na...bazie MAC, ktorej nie zmyl dobry tonik miceralny Vichy bez zelu do mycia twarzy nie zdejmiesz tej bazy. natomiast filtry...Coz, wystarczy podeprzec twarz reka, czy wysmarkac nos i juz scierasz warstwe filtra. Dlatego tez ta baza przekonuje mnie bardziej niz kremidla
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 13:58   #2184
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

no właśnie - najgorsze jest to, że nawet przy lekkim dotknięciu twarzy sciera się filtr... mam więc problemy z nałozeniem różu (pędzlem), i do dzisiaj nie używam pędzla do pudru, bo mam wrażenie, że zetrze mi cały filtr. a moja bioderma - jakby nie było lepsza co do wchłanialności od antka (krem)-to i tak pozostaje na twarzy do wieczora jako warstwa przyciągająca włosy itp....taka baza to coś o czym marzyłam , słysząc w telewizji o odkryciu jakichś cząsteczek odbijających światło, które "...w przyszłości będą miały zastosowaęie jako składniki kremów z filtrami UV...". Niestety ja w nieco ponad miesiąc zużywam 40 ml-ową tubkę Biodermy, toteż czarno widzę wydawanie co miesiąc ponad 120zł na tę bazę...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 14:39   #2185
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
no właśnie - najgorsze jest to, że nawet przy lekkim dotknięciu twarzy sciera się filtr... mam więc problemy z nałozeniem różu (pędzlem), i do dzisiaj nie używam pędzla do pudru, bo mam wrażenie, że zetrze mi cały filtr. a moja bioderma - jakby nie było lepsza co do wchłanialności od antka (krem)-to i tak pozostaje na twarzy do wieczora jako warstwa przyciągająca włosy itp....taka baza to coś o czym marzyłam , słysząc w telewizji o odkryciu jakichś cząsteczek odbijających światło, które "...w przyszłości będą miały zastosowaęie jako składniki kremów z filtrami UV...". Niestety ja w nieco ponad miesiąc zużywam 40 ml-ową tubkę Biodermy, toteż czarno widzę wydawanie co miesiąc ponad 120zł na tę bazę...
hmmm wiesz co, czytalam na kwc opinie dziewczyny, ktora uzywa tej bazy 3 miesiace i miala 1 opakowanie, sama tez mam wrazenie, ze baza jest wydajna. ja na domowe sytuacje zostawiam sobie inne filtry, ale na codzien ta baza to rozwiazanie idealne. nie probowalam jej jeszcze z pudrem, ale sadze ze musialabym uzyc zeskrobywaczki a nie pedzla, zeby cos zetrzec. przemysl to, bo to kosmetyk naprawde warty tej ceny i ulatwiajacy zycie.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 20:33   #2186
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

elianka : http://img.alibaba.com/photo/11400419/Bride_Dress.jpg ;] ale to dior :P
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 21:05   #2187
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Zanazlam kilka fot ślubnych ale prawie same blondynki Natrafiłam na kilka innych dblodości rowniez wiec dorzucam Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet-slubny-500.jpg (64,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzura.jpg (34,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kidman2.jpg (32,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pani_Ania.jpg (5,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg slubne-uczesanie.jpg (21,1 KB, 60 załadowań)
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 23:20   #2188
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

hmmm dior mi sie nie podoba a blondynki- cudne eteryczne elfy...... ech- mam do wyboru albo przefarbować się na blond albo jednak na ślub sie przybrązowić...

a Wy co sądzicie? Jestem klasyczną zimą w typie królewny śnieżki... mam szanse nie wyglądać jak glista?
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-24, 00:59   #2189
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ech- mam do wyboru albo przefarbować się na blond albo jednak na ślub sie przybrązowić...

a Wy co sądzicie?
no co Ty, chcesz w takim ważnym dniu oszukiwać naturę i czuć się sztucznie?
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-24, 09:14   #2190
Chadzidza
Raczkowanie
 
Avatar Chadzidza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 265
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Elianka, będziesz ślicznie wyglądać; mi zawsze się podobały bladolice dziewczyny z ciemnymi włosami, trzeba tylko będzie znaleźć jakiś fajny makijaż, na pewno sie uda.
Chadzidza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.