sok aroniowy składnikiem diety? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-18, 20:17   #1
karola_scr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1

sok aroniowy składnikiem diety?


Hey Ostatnimi czasy mam problemy ze zdrowiem: ciągle chce mi się spać, czuje się znudzona itd i przeczytałam,że podobno ludzie polecają soki aroniowe jako składnik diety, na którą chciałabym przejść. Znalazłam więc taką firmę aroniowy gaj bo wszyscy polecają ich soki. Czy ktoś może próbował ich soków? Nawet nie wiem jak smakuje aronia więc nie wiem czy skusić się na te soki. Pomocy!!!
karola_scr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 20:25   #2
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: sok aroniowy składnikiem diety?

Mi to smakuje troszkę jak czarna porzeczka - soki bardzo smaczne moim zdaniem, no ale jeśli będą słodzone cukrem i w 100 ml posiadały 50 kcal, to wątpię żeby się na dietę nadawały
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:00   #3
Katarina_84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: sok aroniowy składnikiem diety?

Karola, byłam latem na odchudzaniu owocowo-warzywnym dr Dąbrowskiej w Mielnie (ośrodek Sofra) i tam własnie podawali soki i dżemy z tej firmy aroniowy gaj, soki nieczęsto poleca się w dietach, ale te są niesłodzone. Producent deklaruje, że są zrobione tylko z owoców, bez cukru, wody itd. Podawali tam też ich dżemy słodzone tylko sokiem jabłkowym (Niebo w gębie w trakcie diety a podają te soki bo podobno aronia m.in obniża wchłanianie cukru z pożywienia, usprawnia krążenie itd. U siebie na stronie, ta firma pisze, że mają nawet jakieś badania na ten temat porobione na UP we Wrocławiu: www.aroniowygaj.pl. Właśnie dziś zamówiłam sobie u nich zapas przetworów na zimę. Dam znać jak przyjdą
Katarina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.