sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 10:38   #1
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Exclamation

sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową


Cześć,
Mam problem ze sprzedajcym na allegro.
Otóż:31.10 zakupiłam na allegro u pewnego sprzedającego ubrania, (odrazu piszę że nie wybrałam sposobu dostawy, miałam to zrobić dopiero dzisiaj) tak więc zakupiłam, wchodzę na pocztę, a tam się okazuję że sprzedającym podjął za mnie dycyzję i wysłał ubrania paczką pobraniową(!!!) mało tego i co jest zdumiewające w opisie aukcji nie było mowy o wysyłkach pobraniowych.Co w takiej sytuacji mogłabym zrobić? jestem trcohe wkurzona postepowaniem sprzedającego, pierwszy raz z czymś takim się spotykam aby odbierać mi decyzję co do formy wysyłki jak i płatności.Czy jeśli nie odbiorę przesyłki czekjaą mnie jakieś konsekwencję czyt.ostrzeżenie?
P.S dzisiaj miałam wpłacić sprzedającemu na konto pieniądze.Już pomijam fakt że koszta wyysłki pobraniowej są większe niżeli paczką poleconą priorytetową.
Czy ktoś był w takiej sytuacji?
Pozdrawiam!

Edytowane przez sensualangel
Czas edycji: 2012-11-02 o 10:41
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:59   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

a czytałaś dokładnie? może mnie napisane ,,o mnie'' i tam miał swoje zasady że jeśli ktoś nie wybierze formy wysyłki to wysyła przesyłką pobraniową?albo nie rozwinęłaś listy z formami wysyłki ?a dlaczego nie napisałaś mu od razu po zakupie maila?ja zawsze po zakupie wysyłam maila do sprzedającego że zakupiłam to i to , że przelew zrobię wtedy i wtedy i wybieram opcję dostawy , dobrze jest napisać od razu żeby później nie było problemów.
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:01   #3
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

sprzedający nie prawa wybierać za użytkownika formy wysyłki. Mleko się rozlało, więc zaproponowałabym aby zwrócił mi różnicę pomiędzy wysyłką pobraniową a zwykłą. W przeciwnym wypadku nie odbieram paczki i jego strata.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:07   #4
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
a czytałaś dokładnie? może mnie napisane ,,o mnie'' i tam miał swoje zasady że jeśli ktoś nie wybierze formy wysyłki to wysyła przesyłką pobraniową?albo nie rozwinęłaś listy z formami wysyłki ?a dlaczego nie napisałaś mu od razu po zakupie maila?ja zawsze po zakupie wysyłam maila do sprzedającego że zakupiłam to i to , że przelew zrobię wtedy i wtedy i wybieram opcję dostawy , dobrze jest napisać od razu żeby później nie było problemów.
Tak się składa, że nie mam mowy o wysyłce pobraniowej w opisie aukcji jak i na stronie "o mnie" na wszelki wypadek zrobiłam sobie screena strony o mnie aby sprzedający tam się nie odwoływał.Co do "nie napisania" sprzedajacemu odrazu, to nie zwalnia sprzdajacego aby sam za mnie podejmował decyzję tak? od zakupu mineły niecałe 2 dni w tym wczorajsze święto, wiec nie widzę w sobie winy.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
sprzedający nie prawa wybierać za użytkownika formy wysyłki. Mleko się rozlało, więc zaproponowałabym aby zwrócił mi różnicę pomiędzy wysyłką pobraniową a zwykłą. W przeciwnym wypadku nie odbieram paczki i jego strata.
hmmm a jesli sprzedający nie przystanie na ten warunek(róznie bywa) to czy ma prawo występować do allegro o zwrot prowizji? i czy ten zwrot zostanie mu przyznany?
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:15   #5
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
hmmm a jesli sprzedający nie przystanie na ten warunek(róznie bywa) to czy ma prawo występować do allegro o zwrot prowizji? i czy ten zwrot zostanie mu przyznany?
Jeśli nie dojdzie do finalizacji transakcji sprzedający ma prawo wystąpić o zwrot prowizji. Nie oznacza to automatycznie jednak ostrzeżenia dla Ciebie.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:18   #6
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Jeśli nie dojdzie do finalizacji transakcji sprzedający ma prawo wystąpić o zwrot prowizji. Nie oznacza to automatycznie jednak ostrzeżenia dla Ciebie.
ok dziękuję
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 20:13   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

jak dla mnie troche przesadzasz. duza roznica w cenie przesylki jest?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 20:37   #8
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

A kontaktowałaś się ze sprzedającym?Tylko teraz tylko mailowo sie kontaktuj, żeby wszystko mieć na papierze.

Co możesz zrobić?

-nie odebrać przesyłki i mieć w poważaniu sprzedającego.Masz prawo.2 dni to bardzo mało czasu, na sam kontakt masz 7 dni.

-odebrać przesyłkę, zapłacić, zapomnieć.

-odebrać przesyłkę, zapłacić i próbowac wyegzekwować od sprzedającego różnicę w przesyłce.

Wszystko zalezy od tego jak bardzo Ci zależy na tym co ma być w paczce.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 21:38   #9
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Jeśli nie dojdzie do finalizacji transakcji sprzedający ma prawo wystąpić o zwrot prowizji. Nie oznacza to automatycznie jednak ostrzeżenia dla Ciebie.
jak to nie?
sprzedający wybierze opcję,że z winy kupujący nie sfinalizował transakcji
a to kończy się ostrzeżeniem

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak dla mnie troche przesadzasz. duza roznica w cenie przesylki jest?
to zależy,ale często jest to 100% więcej (okolo 20 zl).
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 08:17   #10
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jak to nie?
sprzedający wybierze opcję,że z winy kupujący nie sfinalizował transakcji
a to kończy się ostrzeżeniem

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------



to zależy,ale często jest to 100% więcej (okolo 20 zl).
ostrzeżenia nie dostaje się z automatu. Zresztą jeśli mowa o winie, to jest ona tutaj tylko sprzedającego. Przy każdym wniosku o zwrot prowizji wybiera się powód z listy- nie każdy niesie ze sobą ostrzeżenie. Zależy co wybierze sprzedający. Nawet jeśli wybierze powód z winy kupującego, autorka może zaprotestować. Ma na to 7 dni od otrzymania maila od allegro. A skoro w opisie aukcji nie ma nawet wymienionej przesyłki pobraniowej, autorka nie będzie miała problemu.
Trochę się dziwię, że są osoby broniące sprzedającego Rozumiem, że same byście z chęcią dopłaciły
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 10:18   #11
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
Cześć,
Mam problem ze sprzedajcym na allegro.
Otóż:31.10 zakupiłam na allegro u pewnego sprzedającego ubrania, (odrazu piszę że nie wybrałam sposobu dostawy, miałam to zrobić dopiero dzisiaj) tak więc zakupiłam, wchodzę na pocztę, a tam się okazuję że sprzedającym podjął za mnie dycyzję i wysłał ubrania paczką pobraniową(!!!) mało tego i co jest zdumiewające w opisie aukcji nie było mowy o wysyłkach pobraniowych.Co w takiej sytuacji mogłabym zrobić? jestem trcohe wkurzona postepowaniem sprzedającego, pierwszy raz z czymś takim się spotykam aby odbierać mi decyzję co do formy wysyłki jak i płatności.Czy jeśli nie odbiorę przesyłki czekjaą mnie jakieś konsekwencję czyt.ostrzeżenie?
P.S dzisiaj miałam wpłacić sprzedającemu na konto pieniądze.Już pomijam fakt że koszta wyysłki pobraniowej są większe niżeli paczką poleconą priorytetową.
Czy ktoś był w takiej sytuacji?
Pozdrawiam!
moim zdaniem powinnaś jak najszybciej napisać do allegro o zaistniałej sytuacji i z zapytaniem co masz robić. dzięki temu w razie niedogadania się ze sprzedającym - ty jesteś "czysta" wobec allegro zgłaszając błąd sprzedającego już na samym początku.
moim zdaniem nie powinnaś jej odbierac dopóki sprzedajacy nie odda ci różnicy w cenie

ale przede wszystkim: czy jesteś pewna że paczka czekająca na ciebie na poczcie jest od tego sprzedającego? sprawdziłaś adres nadawcy? może to zupełnie inna przesyłka o ktorej np zapomniałaś bo jest spóźniona miesiąc?...
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2012-11-03 o 10:19
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 12:02   #12
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
ale przede wszystkim: czy jesteś pewna że paczka czekająca na ciebie na poczcie jest od tego sprzedającego? sprawdziłaś adres nadawcy? może to zupełnie inna przesyłka o ktorej np zapomniałaś bo jest spóźniona miesiąc?...
Ale jaka paczka czekająca na poczcie? Sprzedający dopiero ją wysłał, autorka dostała maila od niego, że wysłał za pobraniem.

Ja bym się kłóciła. Przesyłka pobraniowa w ogóle się nie opłaca, nie miałabym zamiaru dopłacać za to.
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 13:12   #13
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
ostrzeżenia nie dostaje się z automatu. Zresztą jeśli mowa o winie, to jest ona tutaj tylko sprzedającego. Przy każdym wniosku o zwrot prowizji wybiera się powód z listy- nie każdy niesie ze sobą ostrzeżenie. Zależy co wybierze sprzedający. Nawet jeśli wybierze powód z winy kupującego, autorka może zaprotestować. Ma na to 7 dni od otrzymania maila od allegro. A skoro w opisie aukcji nie ma nawet wymienionej przesyłki pobraniowej, autorka nie będzie miała problemu.
Trochę się dziwię, że są osoby broniące sprzedającego Rozumiem, że same byście z chęcią dopłaciły
nikt nikogo nie broni.
napisałam tak jak jest w rzeczywistości.autorka może rozpocząć spór po niekorzystnym dla siebie tlumaczeniu sprzedawcy,jednak od razu nie zakończy się to bez bólu i wyjaśnień.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 13:21   #14
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Ja bym napisała do sprzedawcy, żeby mi przelał na konto różnice w cenie tych przesyłek i po prostu odebrała tą pobraniową. No i oczywiśie starałabym się grzecznie negocjowac ze sprzedającym, bo kłótniami rzadko można coś wskórać
__________________



Edytowane przez sweeney
Czas edycji: 2012-11-03 o 14:53
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:49   #15
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez sweeney Pokaż wiadomość
Ja bym napisała do sprzedawcy, żeby mi przelał na konto różnice w cenie tych przesyłek i po prostu odebrała tą pobraniową. No i oczywiśie starałabym się grzecznie negocjowac nie sprzedającym, bo kłótniami rzadko można coś wskórać
Ja też bym poczekała na kontakt i wyjaśnienie sprzedającego. Po co gdybać
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:55   #16
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: sprzedajacy wysyła wbrew mojej zgody przesyłkę pobraniową

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak dla mnie troche przesadzasz. duza roznica w cenie przesylki jest?
Ogólnie cena przesyłki pobraniowej a priorytetowej to praktycznie 100%, więc ja bym nie podarowała. Zresztą, choćby to było 2 zł, to moim zdaniem nie powinno się przystawać na takie coś. 7 dni to czas, kiedy można wpłacić pieniądze, a on po 2 dniach już wysyła paczkę bez żadnego uzgodnienia Zwłaszcza, że dla mnie paczka pobraniowa kompletnie nie wchodziłaby w grę, bo trzeba być o danej godzinie w domu. Może autorce to też nie odpowiada.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.