Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 15:38   #121
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
A co, a co?
Ja mam ochotę na coś z wyższej półki, ale wartego tych pieniędzy. Muszę przejść się do Sephory i popatrzeć, szkoda że nie ma u mnie MACa
Cezanne bb cream #1, robiłam testy na czole () i jest przyjemnym beżem kremowym, różu nie ma, żółci też choć leciutkie żółtawe tony w nim są ale nie jest bynajmniej ciepły jak np. żółtka z europejskiego L'oreala. Porównałabym go tonacją do Ayperi z Pixie, właśnie taki kremowy a nie różowy odcień Kolor po wyciśnięciu jest niepokojący(z lekka brzoskwiniowy)
ale ładnie jaśnieje jestem mile zaskoczona jego fajnym naturalnym i neutralnym odcieniem, bez żadnej szarości, świnki czy żółtka


http://www.bloggang.com/viewdiary.ph...up=6&gblog=124

Chodziłam ostatnio za kredką z YR lub Max factora i nigdzie nie ma tych cielisto różowych kolorów
Jest coś godnego polecenia z RBR? Patrzyłam że podkłady powyżej 200zł mają

enn_ Ty piszesz o tym zwykłym Lasting Silk czy tym UV spf20 który ma ponoć jaśniejszą kolorystykę? Piszę ponoć bo sama nie mam możliwości zmacania Armaniego
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:01   #122
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
No popatrz. Ja mam z 4 i też zapycha się bardzo. Myślałam, ze to zła maszynka czyli z 3 zawsze lepsza?
Nie wiem czy lepsza od kiedy mam to nie szukam innych , chociaż zastanawiam się czy nie spróbować damskiej wersji

http://xarchiwum.pl/wilkinson-sword-...719999504.html
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 17:14   #123
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Cezanne bb cream #1, robiłam testy na czole () i jest przyjemnym beżem kremowym, różu nie ma, żółci też choć leciutkie żółtawe tony w nim są ale nie jest bynajmniej ciepły jak np. żółtka z europejskiego L'oreala. Porównałabym go tonacją do Ayperi z Pixie, właśnie taki kremowy a nie różowy odcień Kolor po wyciśnięciu jest niepokojący(z lekka brzoskwiniowy)
ale ładnie jaśnieje jestem mile zaskoczona jego fajnym naturalnym i neutralnym odcieniem, bez żadnej szarości, świnki czy żółtka


http://www.bloggang.com/viewdiary.ph...up=6&gblog=124

Chodziłam ostatnio za kredką z YR lub Max factora i nigdzie nie ma tych cielisto różowych kolorów
Jest coś godnego polecenia z RBR? Patrzyłam że podkłady powyżej 200zł mają

enn_ Ty piszesz o tym zwykłym Lasting Silk czy tym UV spf20 który ma ponoć jaśniejszą kolorystykę? Piszę ponoć bo sama nie mam możliwości zmacania Armaniego
Lasting Silk jest jeden (z SPF 20). Drugi "LS" to Luminous Silk. Najjasniejszy odcien Lasting Silk jest jasniejszy od Luminous Silk i faktycznie jest bardzo jasny.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 17:32   #124
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Lasting Silk jest jeden (z SPF 20). Drugi "LS" to Luminous Silk. Najjasniejszy odcien Lasting Silk jest jasniejszy od Luminous Silk i faktycznie jest bardzo jasny.
fakt, jakieś urojenia miałam że są dwa Opinie faktycznie bardzo kuszące ma
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:48   #125
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Dziewczyny, ja z dziwnym pytaniem... używacie SPF50 przez cały rok?

W temacie opalania - moje nogi też są śnieżnobiałe przez całe lato, mimo że smaruje je filtrem baaaaaardzo rzadko.

W temacie golarek - czytałam kiedyś, że im więcej ostrzy, tym lepiej dla skóry, bo chyba mniej trzeba się namęczyć, żeby usunąć futro, czy coś tam I sama zawsze wierzę, że jak będzie więcej, to lepiej... Jednak nie mogę polecić żadnej, wszystkie mnie rozczarowują
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 16:01   #126
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Lily latem i wiosna 50, zima i jesienia 30 poki co.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 23:15   #127
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja z dziwnym pytaniem... używacie SPF50 przez cały rok?
Ze względu na fotoalergię, 50-stkę stosuję przez cały rok...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 05:33   #128
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja z dziwnym pytaniem... używacie SPF50 przez cały rok?
A czemu dziwnym?

Jeśli o mnie chodzi to zależy. Wiosna lato zawsze 50.

Jesień zima też, bo zazwyczaj stosuję kwas, ale jeśli nie to 30.
Przy czym ja używam azjatyckich bb, które mają po 40ileś, ale ja nie wiem czy to ma znaczenie

No i przede wszystkim kiedy używam kwasów to reaplikuje po południu, jeżeli drugi raz wychodzę z domu. I przypruszam kilka razy fizyczną piętnastką, ale tylko miejsca gdzie mam skłonność do przebarwień...

Ale mną się nie sugeruj, ja zimą celowo biegam w koszulce z krótkim rękawem, żeby się niedoboru witaminy D nie doprosić bo nakładam filtr na dłonie

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-22 o 05:36
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:36   #129
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość

W temacie golarek - czytałam kiedyś, że im więcej ostrzy, tym lepiej dla skóry, bo chyba mniej trzeba się namęczyć, żeby usunąć futro, czy coś tam I sama zawsze wierzę, że jak będzie więcej, to lepiej... Jednak nie mogę polecić żadnej, wszystkie mnie rozczarowują
Nabyłam w rossie damską maszynkę Wilkinsona za ok 5 zł szt. sprzedają na sztuki .
No i są różnice, głowica jest bardziej elastyczna i ostrza są bardziej giętkie ale to wcale nie plus bo zacięłam się przy goleniu bikinii. Na dodatek główka golarki jest prosta w męskiej wersji jest wyprofilowana na półokrągło Nie wiem czy moja ocena jest obiektywna bo porównywałam ze starą golarką męską. Może nieużywana jest taka sama.

Ps. Jakie polecacie kremy pod oczy? Zauważyłam ostatnio że mój coś przestał działać chyba

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-08-22 o 17:26
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:29   #130
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Ps. Jakie polecacie kremy pod oczy? Zauważyłam ostatnio że mój coś przestał działać chyba
Ja tam używam tego samego co do twarzy i jakoś krzywdy mi nie robi choć ciężki (Iwostin na noc z wit. C+E).
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:38   #131
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Ps. Jakie polecacie kremy pod oczy? Zauważyłam ostatnio że mój coś przestał działać chyba
A chciałabyś coś naturalnego czy bardziej aptecznego? z jakiej półki cenowej?

Jeśli ze średniej i niskiej to bardzo polecam Eucerin Hialuro Filler na dzień (ma spf) i masło shea na noc

Cytat:
Ja tam używam tego samego co do twarzy i jakoś krzywdy mi nie robi choć ciężki (Iwostin na noc z wit. C+E).
To, że teraz nie piecze i nie zapycha nie oznacza, że nie robi krzywdy. Nie polecam robienia takich rzeczy. Wtedy już lepiej nic nie nakładać albo kupić zwykły żel, który można dostać i za 7 zł. Okolice oczu to szczególnie delikatna skóra. Nie, nie mówię, że na pewno Ci to zaszkodzi. Po prostu nie ryzykowałabym.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 15:10   #132
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Nabyłam w rossie damską maszynkę Wilkinsona za ok 5 zł szt. sprzedają na sztuki .
No i są różnice, głowica jest bardziej elastyczna i ostrza są bardziej giętkie ale to wcale nie plus bo zacięłam się przy goleniu bikinii. Na dodatek główka golarki jest prosta w męskiej wersji jest wyprofilowana na półokrągło Nie wiem czy moja ocena jest obiektywna bo porównywałam ze starą golarką męską. Może nieużywana jest taka sama.

Ps. Jakie polecacie kremy pod oczy? Zauważyłam ostatnio że mój coś przestał działać chyba
Ja ostatnio nie używam kremów, tylko oleje naturalne - arganowy lub ze słodkich migdałów. Skóra pod oczami wydaje się je lubić, ale w sumie nie miałam z nią poważnych problemów nigdy (mam 23 lata, nie palę, oczywiście nie opalam się ).
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 00:29   #133
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Re: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Mogłabyś coś więcej o tym bb napisać, jak z zapychaniem, kryciem?
Hm. Ciężko. Właściwie to ja nie lubię mocnego krycia, nie rozumiem idei szpachli na twarzy. Nie podkreśla drobnych zmarszczek, odwraca uwagę od niedoskonałości ewentualnych tudzież jest w stanie zneutralizować drobne zaczerwienienia.
Może nie brzmi to imponująco, ale ja mam codziennie rano wrażenie Photoshopa na twarzy.

Co do zapychania-nie zauważyłam. Inna sprawa, że jestem wyczulona, wiem, że BB kremy zawierają niepospolite ilości silikonów (w tym klucz do ich sukcesu imho), więc zmywam bardzo starannie, olejkiem i żelem do mycia twarzy.

Cytat:
Napisane przez LilyAllen
Dziewczyny, ja z dziwnym pytaniem... używacie SPF50 przez cały rok?
Ja niekoniecznie. Szczególnie zimą zdarza mi się odpuścić. Ileż można sobie pakować tlenki metali na twarz?
Za to latem SPF 50 absolutnie obowiązkowo, bez niego nie wychodzę z domu, także na ręce (dłonie!!!), dekolt, uszy. Nogi zostawiam w spokoju, bo wiem, że i tak się nie opalą, niech łapią sobie wit D (chociaż nawet w filtrach łapie się wystarczająco promieniowania UV, żeby wyprodukować, co trzeba).

Aktualnie jednak kupiłam sobie puder SPF 50 (tak, istnieją takie rzeczy). Ponieważ zawiera on koszmarne stężenie fizycznych filtrów, to bieli trochę...dzięki czemu wreszcie mam puder odpowiedni dla mojej karnacji . I raczej go nie zamienię na nic innego. Więc tej zimy będę paradować z SPF 50 na twarzy. I każdej następnej zimy, wiosny, jesieni, lata-dopóki nie skończą go produkować.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 05:19   #134
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Aktualnie jednak kupiłam sobie puder SPF 50 (tak, istnieją takie rzeczy). Ponieważ zawiera on koszmarne stężenie fizycznych filtrów, to bieli trochę...dzięki czemu wreszcie mam puder odpowiedni dla mojej karnacji . I raczej go nie zamienię na nic innego. Więc tej zimy będę paradować z SPF 50 na twarzy. I każdej następnej zimy, wiosny, jesieni, lata-dopóki nie skończą go produkować.
a co to za puder? i gdzie można go nabyć?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 06:59   #135
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
a co to za puder? i gdzie można go nabyć?
Takie pudry do twarzy i ciała z filtrem są na ebayu
Np. do ciała (3 lata temu czytałam entuzjastyczne opinie na temat Pond's różowego):
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=p...dmd=1&_ipg=200

Do buźki:
http://www.ebay.pl/sch/Kosmetyki-i-P...dmd=1&_ipg=200

teraz widzę trochę mniej tych pudrów jeszcze 2 lata temu więcej na ebayu tego było albo to wyszukiwarka szwankuje

http://kicikicimru.blogspot.com/search/label/pudry

https://www.google.pl/search?biw=102...EcjAtAbHyID4BA
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 19:40   #136
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Aktualnie jednak kupiłam sobie puder SPF 50 (tak, istnieją takie rzeczy). Ponieważ zawiera on koszmarne stężenie fizycznych filtrów, to bieli trochę...dzięki czemu wreszcie mam puder odpowiedni dla mojej karnacji . I raczej go nie zamienię na nic innego. Więc tej zimy będę paradować z SPF 50 na twarzy. I każdej następnej zimy, wiosny, jesieni, lata-dopóki nie skończą go produkować.
Chętnie sprawiłabym sobie takie cudo Musiałabym tylko zweryfikować skład pod kątem ewentualnych zapychaczy. Mam dosyć tłustych mazideł. Marzę o czymś suchym, co zapewni ochronę mojej skórze, nie fundując przy tym efektu smalcu
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 22:46   #137
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Chętnie sprawiłabym sobie takie cudo Musiałabym tylko zweryfikować skład pod kątem ewentualnych zapychaczy. Mam dosyć tłustych mazideł. Marzę o czymś suchym, co zapewni ochronę mojej skórze, nie fundując przy tym efektu smalcu
Hm...no nie może być nic bardziej SUCHEGO od pudru

Ja mam It's Skin UV away grinding powder. Jak sama nazwa wskazuje, puder chroni przed promieniowaniem UV, a do tego jest mega wygodny, poniważ jest w kamieniu, ale opakowanie mieli nam go...dokładnie tyle, ile potrzebujemy (takie samo opakowanie, jak kilka postów wyżej, w linku z bloga). Dla mnie bomba. Występuje w opcji różowej albo beżowej i ja się zakochałam.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 11:10   #138
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Ja tam używam tego samego co do twarzy i jakoś krzywdy mi nie robi choć ciężki (Iwostin na noc z wit. C+E).
Potrzebuję czegoś żeby były mniej spuchnięte

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
A chciałabyś coś naturalnego czy bardziej aptecznego? z jakiej półki cenowej?

Jeśli ze średniej i niskiej to bardzo polecam Eucerin Hialuro Filler na dzień (ma spf) i masło shea na noc



.
Tak do 35 zł jeśli byłby superancki. Teraz używam na noc żelu arnikowego a na rano biodermy sensibio

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Ja ostatnio nie używam kremów, tylko oleje naturalne - arganowy lub ze słodkich migdałów. Skóra pod oczami wydaje się je lubić, ale w sumie nie miałam z nią poważnych problemów nigdy (mam 23 lata, nie palę, oczywiście nie opalam się ).
Ja w Twoim wieku hahahhahah ale to brzmi stosowałam lekkie żele ze świetlikiem i było dobrze ale niestety lata lecą ....
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 12:17   #139
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Tak do 35 zł jeśli byłby superancki. Teraz używam na noc żelu arnikowego a na rano biodermy sensibio
w takim razie polecam Ci masło shea na noc.

A na dzień to nie wiem, bo eucerin chyba jest najtańszy z tego co mi się podobalo, a kosztuje sporo więcej, ale bywa na promocjach, więc polecam - eucerin hialuro fuller spf 15
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 14:03   #140
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Hm...no nie może być nic bardziej SUCHEGO od pudru

Ja mam It's Skin UV away grinding powder. Jak sama nazwa wskazuje, puder chroni przed promieniowaniem UV, a do tego jest mega wygodny, poniważ jest w kamieniu, ale opakowanie mieli nam go...dokładnie tyle, ile potrzebujemy (takie samo opakowanie, jak kilka postów wyżej, w linku z bloga). Dla mnie bomba. Występuje w opcji różowej albo beżowej i ja się zakochałam.
a jakie ma filtry? I czy ma w składzie talk?
Nie robi ciasta na buźce?

Mnie frapuje jedno, w podkładach mineralnych jest duże stężenie dwutlenku tytanu i tlenku cynku czyli całkiem niezłe filtry fizyczne a mimo to w najlepszym przypadku deklarowane spf to 15. Np podkład mineralny z Blusche wersja Full Matte opierała się wyłącznie na dwutlenku tytanu. Filtry azjatyckie mają w składzie często zaledwie ethylhexyl methoxycinnamate, gdzieś na 7 i 10 miejscu "tytan" i cynk i deklarowana ochrona to spf50, a "nasze" filtry mają tinosorby itp. do tego mineralne i często deklarowaną mniejszą ochronę np. spf30. O co chodzi? Nie neguję skuteczności, filtromaniaczką nie jestem ale patrząc na składy nie wiem jakim cudem coś może mieć spf50 jak np. taki Biore który ma tylko ten filtr przenikający oraz tytan i cynk- które są w prawie każdym zwykłym podkładzie który na etykiecie nie ma nic o jakiekolwiek ochronie.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:58   #141
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

iamsolucky jak zadasz to pytanie na filtrowym to większe szanse że ktoś kto się zna odpowie. Sama też jestem w sumie tego ciekawa
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 16:09   #142
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a jakie ma filtry? I czy ma w składzie talk?
Nie robi ciasta na buźce?

Mnie frapuje jedno, w podkładach mineralnych jest duże stężenie dwutlenku tytanu i tlenku cynku czyli całkiem niezłe filtry fizyczne a mimo to w najlepszym przypadku deklarowane spf to 15. Np podkład mineralny z Blusche wersja Full Matte opierała się wyłącznie na dwutlenku tytanu. Filtry azjatyckie mają w składzie często zaledwie ethylhexyl methoxycinnamate, gdzieś na 7 i 10 miejscu "tytan" i cynk i deklarowana ochrona to spf50, a "nasze" filtry mają tinosorby itp. do tego mineralne i często deklarowaną mniejszą ochronę np. spf30. O co chodzi? Nie neguję skuteczności, filtromaniaczką nie jestem ale patrząc na składy nie wiem jakim cudem coś może mieć spf50 jak np. taki Biore który ma tylko ten filtr przenikający oraz tytan i cynk- które są w prawie każdym zwykłym podkładzie który na etykiecie nie ma nic o jakiekolwiek ochronie.
Też o tym myślałam i sądzę, że to po prostu różnica norm prawnych, w Europie są raczej mocniejsze obostrzenia, tak samo jak teraz filtry są co najwyżej 50+ a wcześniej były setki. Kojarzę, że coś było właśnie a propos suchych filtrów, ale nie pamiętam dokładnie co - że filtr fizyczny tylko w tłuszczu działa bo się odpowiednią warstwą rozprowadza? Cośw tym guście.

Może też azjatyckie klientki kładą więcej pudru albo kilka kosmetyków, każdy z filtrem, więc jest małe ryzyko że nie zadziała.


U mnie to jak sobie dobrze wypudruję kark i szyję pudrem z filtrem z BU to działa jak posmarowanie filtrem, tylko nie zapycha.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 16:35   #143
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Czy któraś z Was ma doświadczenie z whitestay z maybelline w kolorze snow white? W poprzedniej części wątku znalazłam tylko swatcha.
Chodzi mi o to jak bardzo jest jasny i czy nada się do chłodnej karnacji.

Tak samo szukam opinii na temat podkładów ze sklepu kolorówka com

A może któraś z Was ma podkład (jakikolwiek z lily lolo) i mogłaby mi napisać jak u niego z wydajnością? Bo nie mogłabym go używać co dziennie, bo będę miała sporo innych opcji do zużycia, a nie makuję się co dziennie i zastanawiam się czy zamówić próbkę, która jest chyba 1/12 opakowania. Czy sobie dzięki temu porządnie potestuję czy raczej nie...


mam cerę tłustawą (normalną w stronę tłustej) i z zaleczonym trądzikiem.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 19:25   #144
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma doświadczenie z whitestay z maybelline w kolorze snow white? W poprzedniej części wątku znalazłam tylko swatcha.
Chodzi mi o to jak bardzo jest jasny i czy nada się do chłodnej karnacji.
Bardzo jasny, bardzo lejący, bardzo różowy Krótko mówiąc, leży w szafie i czeka na cud
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 20:35   #145
Sylwia16_
Zadomowienie
 
Avatar Sylwia16_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Chciałabym, abyście doradziły mi, jaki kolor różu do policzków kupic. Jestem średnią blondynką i mam jasną cerę, chociaż troszkę się przez te wakacje opaliłam. Mam również rozszerzone naczyńka i wiecznie czerwone policzki Gdy nałożę podkład i puder nie widac tego i wyglądam trochę tak blado. Chciałabym trochę ożywic skórę właśnie różem i chciałam kupic ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...sh.html&next=1
Tylko który kolor wziąc z tych 4 pokazanych na obrazku? 1, 2, 3 czy 4? I kiedy aplikowac róż, po nałożeniu pudru czy po?
Aaa i chciałabym dodac, że kupuję ten róż do używania na co dzień (np. do szkoły) i żeby ten kolor wyglądał naturalnie.
__________________

Te ostanie trzy cztery powtorzenia, to jest to co powoduje że mieśnie rosną. Ten moment bólu odziela mistrzów od ludzi którzy nimi nie są. Tego własnie barkuje wiekszości ludzi, determinacji aby powiedzieć nie ważne co się stanie, przejdę przez ten ból.
bez słodyczy 0/20

Edytowane przez Sylwia16_
Czas edycji: 2013-08-25 o 20:36
Sylwia16_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 20:55   #146
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

W ciemno ciężko doradzić ale stawiałabym na 1, wygląda najnaturalniej(jest w ogóle takie słowo?). Dużo też zależy od tego, czy masz ciepłą czy chłodna karnację tutaj już Wampierz jest specem
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:40   #147
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
W temacie golarek - czytałam kiedyś, że im więcej ostrzy, tym lepiej dla skóry, bo chyba mniej trzeba się namęczyć, żeby usunąć futro, czy coś tam I sama zawsze wierzę, że jak będzie więcej, to lepiej... Jednak nie mogę polecić żadnej, wszystkie mnie rozczarowują
podobno tak właśnie jest - więcej ostrzy = mniej szurania ostrzem po skórze. Ale nie wiem jak to ma działać, może u niektórych włoski są gęstsze i trzeba by rzeczywiście zwykłą maszynką z np 2 ostrzami przejechać parę razy, ale ja jadę raz i wystarcza.

btw., wróciłam właśnie z festiwalu w Czechach, oj słonko przypiekło, nawet mi skóra schodzi z nosa...

naked truth, ja mam podkład z kolorówki, ten i prawdę mówiąc to średnio mi pasuje jest dla mnie za suchy, pylący, i troche za słabo kryje (do ukrycia mam rumień, pryszcze, takie tam), a to wszystko razem wzięte przyczynia się do tego, że nierównomiernie przykleja mi się do twarzy więc miewam dziwne placki. Być może na typowo tłustej skórze się sprawdzi, moja co prawda się bardzo tłuści, ale też łatwo się wysusza, a miejscami jest normalna (tylko z rozszerzonymi naczynkami). No i niby jest go dużo, bo aż 12g ale jeśli potrzebuje się większego krycia (jak ja) to i tak się go szybko zużyje.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:56   #148
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

@fiasco

a próbowałaś nakładać wilgotnym pędzlem czy to nic nie daje?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:03   #149
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość

btw., wróciłam właśnie z festiwalu w Czechach, oj słonko przypiekło, nawet mi skóra schodzi z nosa...
Dobry peeling

jak było?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:58   #150
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Potrzebuję różu


Wypróbowałam już kilka i z każdym jest coś nie tak... Czy jestem aż tak wymagająca?

Chciałabym coś matowego ew. lekka satyna. Jasny, chłodny róż z wyraźną domieszką fioletu. Zeby nie był mocno napigmentowany i dostępny inaczej niż na ebay. W cenie do 100 zł.

Znacie coś takiego?

coś jak coygirl z mac niestety wycofany...

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-26 o 12:00
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 16:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.