Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-02, 18:23   #601
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Palemko, czy masz te tabelki gdzieś na dysku zapisane? ściągnięte skądś czy sama zrobiłaś?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 21:09   #602
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
witajcie.
Przeglądam sobie kwc własnie i w oko wpadł mi jeden krem, który byłby idealny na moje aktualne potrzeby,
Jest to Mincer-Mona Liza, New Era Q10, Retinol Q10C - Specjalny matujący krem z samoopalaczem, nawilżający http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2331
ale....

Zaczęłam swoim niedoświadczonym okiem analizowac skład i natknełam się na substancję dihidroxyacetone. DHA - który może powodować reakcję alergiczną.
I w necie znalazłam stronke gdzie jest ostrzezenie o własciwościach zgubnych dla osób uczulonych na to.
Link do artykułu: http://www.razordish.com/1007/ (wypowiedz Dr.Jaii)
No i DHA jest w prawie każdym kosmetyku samoopalającym, m.i. tez w Balsamie brązującym L'Oreal, który uzywam od jakiegoś czasu.
Wpadłam na to, że moje problemy (od jakiegos czasu) ze skóra na plecach i ramionach moga wynikac zawartości ww składnika w tym balsamie.
Co o tym myślicie?
Lato się zbliża a ja mam zmasakrowane plecy i ramiona.
Chce uniknąc solarium, ale tak na bladziocha chodzic tez nie za bałdzo.
Pozdro
DHA to najpopularniejszy skłądnik samoopalający - on odpowiada za ten "smorodek" chatakterystyczny dla samoopalaczy. Alternatywą jest erytruloza - w porduktach l'oreala i clarins [mleczko clarinsa do twarzy i dekoltu - miodzio]. DHA jest faktycznie skłądmikiem czesto wymieniaanym wsród alergenow, w dodatku nie moga go uzywac koniety ciezarne/ karmiące, gdyz przenika do krwiobiegu.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Justynko ja też poproszę o analizę od Ziaji oczekuję nawilżenia, od Dove niezapychania

- Ziaja, krem pod oczy z witaminą E
Aqua, Glycerin, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, PEG-12 Stearate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, BHA, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Triethanolamine

- Dove, krem brązujący
Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dihydroxyacetone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Polysorbate 60, Erythrulose, Potato Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
Ziaja będzie dobrze nawilżała, należy tylko uważac, aby nie napchac do oczu, bo moga łzawić [przez wit E]. Ciekawe jest użycie oleju sezamowego [tak jak w La Mer]

W dove natomiast pozaznaczałam emolienty, czyli składniki "potencjalnie" zapychające - te na czarno. Skłądniki opalające są tam dwa - DHA oraz erytruloza. Jest tez troche silikonów - te na niebiesko. Ogólnie krem wygląda na dosyc solidny, nawet odżywczy. Emolienty są typowe, ale cery mieszane może zapchac. Zwłąszcza jeszcze ze wzgledu na dodatek skrobii ziemniaczanej [na fioletowo].

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
rozświetlający krem koloryzujący Avon:

Skład: aqua, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butylene glycol, glycerin, peg-8, butyl methoxydibenzoylmethane, octyl isononanoate, dimethicone, tromethamine, cetyl alcohol, phenoxyethanol, glyceryl stearate, parfum, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium chloride, perfluorooctyl triethoxysilane, propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl tetraisopalmitate, tocopherol, isobutylparaben, sodium pca, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 42090
A pod jakim względem zanalizować??? Na pierwszy rzut oka - filtr [parsol, czyli niestabilny], dużo silikonów, emolienty, dalej konserwanty i polimery i tak do samego końca. Nier polecany dla ciężarnych/ karmiących poprzez zawartość homosolate wysoko w skłądzie. Więcej tutaj: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=418

Cytat:
Napisane przez palemka Pokaż wiadomość
dziekuje L_V!
Tonik ABC zakupiony i uzywany - calkiem, calkiem. Jak tylko zuzyje aktualny zel zakupie i z tej firmy.

P.S. Bardzo pozyteczny watek, a ja podziwiam twoja wiedze i zaangazowanie dla mnie te nazwy czesto oznaczaja dokladnie to samo - no za wyjatkiem wodu i perfum w skladzie Ale kiedys mam nadzieje bieglej sie orientowac... oby nie na emeryturze Wydrukowalam sobie tabelki z nazwami, a sledzac twoje dokladne opisy dodatkowo uzupelniam wlasciwosci - obys nam pamagala jak naj dluzej
Ojej, miło mi. Ale sprawdzaj proszę to co piszę, mogłam się gdzies pomylic, nie jestem chemikiem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 21:27   #603
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witaj L_V Jestem posiadaczką takiego cuda i dzis przyjrzałam się składowi.
Nazywa sie to Uierzalf firmy Hegron. Skład:
petrolatum, parfum, citronellol, geraniol, limonene.
Coś mi sie wydaję, że to ogrome pudło perfumowanej wazeliny i to perfumowanej jakimis szkodliwymi substancjami, bo wyczytałam na pinezce:

"Wg INCI określane zbiorczo jako Parfum/Fragrance, czasem uzupełniane informacją from natural essential oils (oznacza to, że zapach nie jest syntetyczny, tylko uzyskany przez użycie naturalnych olejków eterycznych). Nadają kosmetykowi zapach, mogą jednak mieć też działanie drażniące, niezależnie od tego czy są naturalne, czy też pochodzą z probówki. Od dwóch lat istnieje obowiązek deklaracji 26 środków zapachowych uznanych przez Komisję EU za najbardziej szkodliwe (np. INCI Limonene, Linalool, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Citral, Benzyl Benzoate, Eugenol). Deklaracja środków zapachowych znajduje się z reguły na końcu listy składników, jako że używa się ich w bardzo znikomej ilości. "

link do całego artykułu:
http://www.pinezka.pl/content/view/2318/203/

Nie mam nic przeciwko wazelinie, ta akurat świetnie natłuszcza przesuszone dłonie i stopy, ale jak mam mi zaszkodzić, to wywalę to i już. Pudełko ma aż 300 gram i kosztowało cos ok. 10 zł.

Co Ty na to?

edit: mazidło to nie ma jakiegos nachalnego, intensywnego zapachu. Może nie wsadzili tam za duzo tego perfumowanego świństwa?
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 21:35   #604
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ziaja będzie dobrze nawilżała, należy tylko uważac, aby nie napchac do oczu, bo moga łzawić [przez wit E]. Ciekawe jest użycie oleju sezamowego [tak jak w La Mer]

W dove natomiast pozaznaczałam emolienty, czyli składniki "potencjalnie" zapychające - te na czarno. Skłądniki opalające są tam dwa - DHA oraz erytruloza. Jest tez troche silikonów - te na niebiesko. Ogólnie krem wygląda na dosyc solidny, nawet odżywczy. Emolienty są typowe, ale cery mieszane może zapchac. Zwłąszcza jeszcze ze wzgledu na dodatek skrobii ziemniaczanej [na fioletowo].
Dove się posmarowałam właśnie pierwszy raz, konsystencja kremowo-żelowa, szybko się wchłania, ale nie ściąga skóry, daje efekt nawilżenia. Niby mam mieszaną, ale się przesusza ostatnio.
Ziaja jest bardzo lekka, co dla mnie ważne nie jest perfumowana, zostawia delikatną warstwkę.
Dzięki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 21:39   #605
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hej a co myślicie o masce do skóry wrażliwej naczyniowej firmy Jenssen:

solum ditomeae,algin, calcium sulfate,sodium phosphate,tetrasodium,pyr ophosphate,vaccinium myrtillus (bilberry extract),
aloe barbadensis, CI 12085, rosa damascena
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 07:51   #606
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Witaj L_V Jestem posiadaczką takiego cuda i dzis przyjrzałam się składowi.
Nazywa sie to Uierzalf firmy Hegron. Skład:
petrolatum, parfum, citronellol, geraniol, limonene.
Coś mi sie wydaję, że to ogrome pudło perfumowanej wazeliny i to perfumowanej jakimis szkodliwymi substancjami, bo wyczytałam na pinezce:

"Wg INCI określane zbiorczo jako Parfum/Fragrance, czasem uzupełniane informacją from natural essential oils (oznacza to, że zapach nie jest syntetyczny, tylko uzyskany przez użycie naturalnych olejków eterycznych). Nadają kosmetykowi zapach, mogą jednak mieć też działanie drażniące, niezależnie od tego czy są naturalne, czy też pochodzą z probówki. Od dwóch lat istnieje obowiązek deklaracji 26 środków zapachowych uznanych przez Komisję EU za najbardziej szkodliwe (np. INCI Limonene, Linalool, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Citral, Benzyl Benzoate, Eugenol). Deklaracja środków zapachowych znajduje się z reguły na końcu listy składników, jako że używa się ich w bardzo znikomej ilości. "

link do całego artykułu:
http://www.pinezka.pl/content/view/2318/203/

Nie mam nic przeciwko wazelinie, ta akurat świetnie natłuszcza przesuszone dłonie i stopy, ale jak mam mi zaszkodzić, to wywalę to i już. Pudełko ma aż 300 gram i kosztowało cos ok. 10 zł.

Co Ty na to?

edit: mazidło to nie ma jakiegos nachalnego, intensywnego zapachu. Może nie wsadzili tam za duzo tego perfumowanego świństwa?
W zasadzie masz racje - to aromatyzowana wazelina. Co do szkodliwości tych składników - wszystkie substancje zapachowe, olejki eteryczne są silnymi alergenami. Stąd ten obowiązek podawania tych substancji w składzie kosmetyku - to informacja dla alergików. Nie powinny Ci zaszkodzic, jesli nie jestes uczulona.

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
hej a co myślicie o masce do skóry wrażliwej naczyniowej firmy Jenssen:

solum ditomeae,algin, calcium sulfate,sodium phosphate,tetrasodium,pyr ophosphate,vaccinium myrtillus (bilberry extract),
aloe barbadensis, CI 12085, rosa damascena
Ciekawy produkt - wapno, wyciąg z borówki i z aloesu, trochę róży damascenskiej. Mogli dac mniej kosnerwantow, ale najwidocznie wymaga tego pordukt.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Dove się posmarowałam właśnie pierwszy raz, konsystencja kremowo-żelowa, szybko się wchłania, ale nie ściąga skóry, daje efekt nawilżenia. Niby mam mieszaną, ale się przesusza ostatnio.
Ziaja jest bardzo lekka, co dla mnie ważne nie jest perfumowana, zostawia delikatną warstwkę.
Dzięki
ZIaja wyglądałą nawet na lekką - emolienty z gatunku nietłustych. Jeśłi Dove Ci służy, to świetnie. Mnie by zapchał - nie znosze skrobii ziemniaczanej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 13:06   #607
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A pod jakim względem zanalizować??? Na pierwszy rzut oka - filtr [parsol, czyli niestabilny], dużo silikonów, emolienty, dalej konserwanty i polimery i tak do samego końca. Nier polecany dla ciężarnych/ karmiących poprzez zawartość homosolate wysoko w skłądzie. Więcej tutaj: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=418
to, że ma niestabilne filtry to wiem, ale chodziło mi bardziej o to, co może zapychać.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 13:58   #608
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam L_V, mam kolejną prośbe o rozszyfrowanie składu i pomoc> Do senda: ceraz z popekanymi naczynkami, mieszana, skłonna do zapychania. czy krem Apotheker Dr. Scheller, Krem z ekstraktem z ananasa do cery mieszanej, bedzie odpowieni, czy może zaszkodzić? Chdzi przede wszyskim o podrażnanie naczynek i zapychanie(z tego co wiem od Ciebie to zapychają mnie silikony-i to rzeczywiście jest prawdą)z góry dziękuję za pomoc. :-*

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Sodium Stearoyl Lactylate, Olea Europea, Xanathan Gum, Myristyl Alcohol, Myristyl Glucoside, Tocopherol, Decyl Olivate, Hydrogenated Coconut Oil, Magnesium Aluminium Sylicate, Persea Gratissima, Buxus Chinensis, Glycine Soya, Glyceryl Stearate SE, Ananas Sativus, Salix Alba, Gellan Gum, Allantoin, Panthenol, Farnesol, Dimethicone, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Caprylic/Capric Trigyceride, Parfum
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 20:26   #609
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
W zasadzie masz racje - to aromatyzowana wazelina. Co do szkodliwości tych składników - wszystkie substancje zapachowe, olejki eteryczne są silnymi alergenami. Stąd ten obowiązek podawania tych substancji w składzie kosmetyku - to informacja dla alergików. Nie powinny Ci zaszkodzic, jesli nie jestes uczulona.

Dziękuje L_V za odpowiedź.
Uczulona chyba nie jestem, przynajmniej do tej pory mnie nic nie uczuliło, więc będę tym natłuszczać przesuszone końcówki
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 22:37   #610
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co można powiedzieć o tch kremach? Maja jakieś niepokojące lub wyjątkowo dobre składniki?

Guerlain Happylogy krem na dzień

Skład: aqua, dimethicone, cyclopentasiloxane, glycerin, dipropylene glycol, cetaryl ethylhexanoate, alcohol, butelyne glycol, dimenthicone copolyol crosspolymer, linum usitatissimum, aluminicum strun octenylsuccinate, ethylene / arylic acid copolymer, hexyldecanol, alcohol denat., parfum, tocopheryl acetate, sodiumcitrate, dimenthicone / vinyl dimenthicone cross polimer, althaea officinalis, prunus amygdalus dulcis, methylparaben, caprylic, sodiumhyaluronate, theobronic cacao, avena sativa, butylparaben, ethylparaben, sanguisorban officinalis, xanthan gum, propylparaben,phenoxyetha nol, isobutylparaben, BHT, plankton extract, chrorphenesin, pyrus malus, enobotryd japonica, CI 17200

Guerlain Super Aquaserum Optimum Hydrating Revitalizer


Skład: aqua, squalane, glycerin, butylene glycol, cera alba, cprylic/capric/diglyceryl succinate, myristyl myristate, steareth-20, tromethamine, isohexadecane, cyclomethicone, urea, c12-15 alkyl benzoate, glycolic acid, sodium pca, glyceryl stearate, polymethyl methacrylate, serine, tocopheryl linoleate, lactic acid, xanthan gum, titanium dioxide, laureth-23, parfum, caprylic/capric triglyceride, stearic acid, palmitic acid, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, paraffinum liquidum, stearalkonium hectorite, trihydrohypalmitamidohydr oxypropyl myristyl esther, methylparaben, sorbic acid, tetrasodium edta, propylene carbonate, sodium hyaluronate, butylparaben, ethylparaben, hydrolyzed soy protein, propylparaben, glycine soja, disodium cocoamphodiacetate

Guerlain, SOS Serum
Skład: aqua, butylene glycol, glycereth-26, glycerin, cetearyl isononanoate, isostearyl neopentanoate, PEG-75, steareth-21, cera alba, phenoxyethanol, methylparaben, stearyl glycyrrhetinate, hydrogenated lecithin, tocopheryl linoleate, polyperfluoromethylisopro pyl ether, tromethamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, tocopheryl acetate, xanthan gum, tetrasodium EDTA, propylene glycol, chlorhexidine digluconate, sodium hyaluronate, biosaccharide gum-1, ethylparaben, butylparaben, aloe barbadensis, propylparaben, caprylic/capric/succinic triglyceride, or, PEG-40 hydrogenated castor oil, crataegus monogina, hydrolyzed linseed extract, artemisia capillaris, lilium candidum, skeletonema costatum, faex

Guerlain, Super Aqua-Day, Re freshing Gel–Creme Optimum Hydration Vital Strength
Skład: aqua, glycerin, squalane, cprylic/capric triglyceride, phenyl trimethicone, butylene glycol, cyclopentasiloxane, steareth-21, betula alba juice, stearyl alcohol, glyceryl stearate, stearic acid, cedrus atlantica bark extract, castanea sativa (chestnut) seed extract, cyanotis arachnoidea root extract, sanguisorba officinalis root extract, steareth-2, dimethicone/phenyl vinyl dimethicone crosspolymer, cetearyl isononanoate, serine, sodium PCA, methylparaben, tromethamine, acrylates/C 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, cera alba (beeswax), parfum, ceramide 3, dimethicone, tocopheryl acetate, sucrose, tetrasodium EDTA, xanthan gum, butylparaben, ethylparaben, centella asiatica extract, sodium hyaluronate, propylparaben, isobutylparaben, citronellol, ascorbyl tetraisopalmitate, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, xylose, geraniol, linalool, benzyl salicylate, potasium sorbate, phenoxyethanol, benzyl alcohol, sodium benzoate, CI 14700 (red 4), CI42090 (blue 1)


przepraszam że tak dużo
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 22:56   #611
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałam jeszcze zapytać o składy, ale z drugiej strony. Jakich składników szukać w szamponie/odżywce, żeby nadawały włosom blask? Po prostu mam hopla na tym punkcie i chciałabym wiedzieć, czego szukać przy wyborze kosmetyków do włosów.


Znalazłam chyba ciekawy krem do cery naczynkowej. L_V, jak sądzisz?

A.T.W., Terapie Urody, Krem na rozszerzone naczynka
Skład: Aqua, aesculus, hammamelis, sodium carbomer, magnesium L-ascorbic acid PCA, hyaluronic acid, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, biotine, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, citronellol

Edytowane przez Kulfon
Czas edycji: 2007-04-04 o 10:14
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-04, 10:24   #612
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
rozświetlający krem koloryzujący Avon:

Skład: aqua, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butylene glycol, glycerin, peg-8, butyl methoxydibenzoylmethane, octyl isononanoate, dimethicone, tromethamine, cetyl alcohol, phenoxyethanol, glyceryl stearate, parfum, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium chloride, perfluorooctyl triethoxysilane, propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl tetraisopalmitate, tocopherol, isobutylparaben, sodium pca, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 42090
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
to, że ma niestabilne filtry to wiem, ale chodziło mi bardziej o to, co może zapychać.
Już się oprawiam - zaznaczyłam potencjalne zapychacze na czarno, silikony na niebiesko. Jak widac , nie ma tego dużo. ma za to narawdę sporo konserwantów - jełśi skóra będzie zaczerwieniona, będzie szczypała - odstaw produkt, może uczulać.

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
witam L_V, mam kolejną prośbe o rozszyfrowanie składu i pomoc> Do senda: ceraz z popekanymi naczynkami, mieszana, skłonna do zapychania. czy krem Apotheker Dr. Scheller, Krem z ekstraktem z ananasa do cery mieszanej, bedzie odpowieni, czy może zaszkodzić? Chdzi przede wszyskim o podrażnanie naczynek i zapychanie(z tego co wiem od Ciebie to zapychają mnie silikony-i to rzeczywiście jest prawdą)z góry dziękuję za pomoc. :-*

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Sodium Stearoyl Lactylate, Olea Europea, Xanathan Gum, Myristyl Alcohol, Myristyl Glucoside, Tocopherol, Decyl Olivate, Hydrogenated Coconut Oil, Magnesium Aluminium Sylicate, Persea Gratissima, Buxus Chinensis, Glycine Soya, Glyceryl Stearate SE, Ananas Sativus, Salix Alba, Gellan Gum, Allantoin, Panthenol, Farnesol, Dimethicone, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Caprylic/Capric Trigyceride, Parfum
Rozumiem, że ten oto kremik to ananasowy Sheller. Nie ma tu skłądników niebiezpiecznych dla naczynek. Zastanawiam sie tylko nad gumą ksantanową tak wysko w składzie. Guma ksantanowa jest naturalnym zagęstnikiem i emulgatorem, otrzymuje się ją w wyniku fermentacji cukru kukurydzianego. Nie jest to skłądnik "niebezpieczny", ALE.
Czytałąm kiedyś na starej Biochemii, że guma ksantanowa, nie powinna być stosowana w kosmetykach w stężeniu większym niz 2%. I teraz pytanie: czy tej gumy tu jest az tak duzo, czy wszyskiego innego, co nastepuje po gumie w skłądzie jest mniej niz 2%??
A tak ogólnie - kremik wygląda ciekawie.

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Co można powiedzieć o tch kremach? Maja jakieś niepokojące lub wyjątkowo dobre składniki?

Guerlain Happylogy krem na dzień

Skład: aqua, dimethicone, cyclopentasiloxane, glycerin, dipropylene glycol, cetaryl ethylhexanoate, alcohol, butelyne glycol, dimenthicone copolyol crosspolymer, linum usitatissimum, aluminicum strun octenylsuccinate, ethylene / arylic acid copolymer, hexyldecanol, alcohol denat., parfum, tocopheryl acetate, sodiumcitrate, dimenthicone / vinyl dimenthicone cross polimer, althaea officinalis, prunus amygdalus dulcis, methylparaben, caprylic, sodiumhyaluronate, theobronic cacao, avena sativa, butylparaben, ethylparaben, sanguisorban officinalis, xanthan gum, propylparaben,phenoxyetha nol, isobutylparaben, BHT, plankton extract, chrorphenesin, pyrus malus, enobotryd japonica, CI 17200
Hmm..strasznie dużo tu alkoholu! Znalazłąm jeden ciekawy skłądnik - wyciąg z lnu [na rozowo]. Niestety, zapach jest dosyc wysoko w skłądzie, a wszystko co jest "za zapachem" wsytepuje w stezeniu ponizej 1%. Nawet jesli sa tam ciekawe skłądniki, nic nie zadziałaja, bo jest ich zbyt mało.

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Guerlain Super Aquaserum Optimum Hydrating Revitalizer

Skład: aqua, squalane, glycerin, butylene glycol, cera alba, cprylic/capric/diglyceryl succinate, myristyl myristate, steareth-20, tromethamine, isohexadecane, cyclomethicone, urea, c12-15 alkyl benzoate, glycolic acid, sodium pca, glyceryl stearate, polymethyl methacrylate, serine, tocopheryl linoleate, lactic acid, xanthan gum, titanium dioxide, laureth-23, parfum, caprylic/capric triglyceride, stearic acid, palmitic acid, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, paraffinum liquidum, stearalkonium hectorite, trihydrohypalmitamidohydro xypropyl myristyl esther, methylparaben, sorbic acid, tetrasodium edta, propylene carbonate, sodium hyaluronate, butylparaben, ethylparaben, hydrolyzed soy protein, propylparaben, glycine soja, disodium cocoamphodiacetate
Ten produkt mnie zastanawia. Są tu bardzo dobre skłądniki, np. skwalan, mocznik, seryna [na rozowo], czyli: naturalny emolient/antyoksydant, proteiny ryzowe. Są tu ciekawe emolienty, np kwasy tłuszczowe [na czarno], ale sa tu tez kwasy [co jest i plusem i minusem]: glikolowy i mlekowy. No i jest myristyl myristate - jeden z moich znienawidzonych zapychaczy.Inne potencjalne zapychacze tez na brązowo.

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Guerlain, SOS Serum
Skład: aqua, butylene glycol, glycereth-26, glycerin, cetearyl isononanoate, isostearyl neopentanoate, PEG-75, steareth-21, cera alba, phenoxyethanol, methylparaben, stearyl glycyrrhetinate, hydrogenated lecithin, tocopheryl linoleate, polyperfluoromethylisopro pyl ether, tromethamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, tocopheryl acetate, xanthan gum, tetrasodium EDTA, propylene glycol, chlorhexidine digluconate, sodium hyaluronate, biosaccharide gum-1, ethylparaben, butylparaben, aloe barbadensis, propylparaben, caprylic/capric/succinic triglyceride, or, PEG-40 hydrogenated castor oil, crataegus monogina, hydrolyzed linseed extract, artemisia capillaris, lilium candidum, skeletonema costatum, faex
Znowu - wszytkie ciekawe składniki daleko za zapachem, pod koniec składu.Jest ryzyko, że nie zauwazaysz, że działąją. Są tam ciekawe ekstrakty, ale sama zobacz że na szatym koncu skłądu [zaznaczylam na zielono]. Wczesniej - tylko polimery, emulgatory i troche emolientów. To SOS serum w zasadzie nic nie robi...


Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Guerlain, Super Aqua-Day, Re freshing Gel–Creme Optimum Hydration Vital Strength
Skład: aqua, glycerin, squalane, cprylic/capric triglyceride, phenyl trimethicone, butylene glycol, cyclopentasiloxane, steareth-21, betula alba juice, stearyl alcohol, glyceryl stearate, stearic acid, cedrus atlantica bark extract, castanea sativa (chestnut) seed extract, cyanotis arachnoidea root extract, sanguisorba officinalis root extract, steareth-2, dimethicone/phenyl vinyl dimethicone crosspolymer, cetearyl isononanoate, serine, sodium PCA, methylparaben, tromethamine, acrylates/C 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, cera alba (beeswax), parfum, ceramide 3, dimethicone, tocopheryl acetate, sucrose, tetrasodium EDTA, xanthan gum, butylparaben, ethylparaben, centella asiatica extract, sodium hyaluronate, propylparaben, isobutylparaben, citronellol, ascorbyl tetraisopalmitate, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, xylose, geraniol, linalool, benzyl salicylate, potasium sorbate, phenoxyethanol, benzyl alcohol, sodium benzoate, CI 14700 (red 4), CI42090 (blue 1)
przepraszam że tak dużo
O, to już niegłupie całkiem [aż mi tak głupio, że poprzednie kosmetyki tak oceniłam, w koncu to Guerlain!]. Skłąd ogromnie długi - to minus, sporo w nim emulgatorów, emolientów - które w zasadzie tylko nawilżają. Ale są tez ekstraktry roslinne, bardzo dobry antyoksydant - wyciąg z kory cedru. Krem wygląda na odzywczy, raczej nie dla cer tłustych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 10:42   #613
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

I znowu bardzo ślicznie dziękuję za odpowiedź!
Guerlain czy inny, wiadomo- może mieć dziwny skład
dostałam próbki dwóch z tych kremów i zastanawiające było, że tak silnie pachną
Musze Ci nawet powiedziec, że przeglądając teraz KWC ta analiza składu niemalże idealnie przkłada się na ocenę kosmetyku!
Napewno zastanowie się nad kupnem tego ostatniego kosmetyku

Jeszcze się tylko zastanawiam czy te wysokopółkowe kosmetyki są lepsze od tych aptecznych
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 16:06   #614
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Już się oprawiam - zaznaczyłam potencjalne zapychacze na czarno, silikony na niebiesko. Jak widac , nie ma tego dużo. ma za to narawdę sporo konserwantów - jełśi skóra będzie zaczerwieniona, będzie szczypała - odstaw produkt, może uczulać.
bardzo dziękuję
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 16:12   #615
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziękuję bardzo:-*zastanowię sie nad nim
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 16:45   #616
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam!
Tym razem ja poproszę o ocenę składu tego szamponu VICHY DERCOS - Shampooing Frequence Purete.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17518

Jego skład:
Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Hydroxystearyl Cetyl Ether, Sodium Chloride, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Carbomer, Citronellol, Cocamide Mipa, Ethyparaben, Hexyl Cinnamal, Isobutylparaben, Linalool, Methylparaben, Polyquaterinum-10, PPG-5-Ceteth-20, Propylene Glycol, Propylparaben, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Vitis Vinifera/ Grape Seed Oil, Parfum/Fragrance, Code F.I.L. :C24240/2

Szampon ten wg producenta ma zapobiegać przetłuszczaniu włosów.
Na KWC jest tylko 1 opinia tego szamponu.

Znam SLS i wszystkie jego "wady" ale czy L_V widzisz tu coś dobrego w tym szamponie? Czy jest wart swojej ceny?

Szukam stale i nieprzerwanie od lat szamponu, który choć trochę minimalizowałby przetłuszczanie włosów.

Proszę o odpowiedź - ale tylko w wolniejszej dla Ciebie chwili. Ja cierpliwie poczekam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 17:06   #617
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Justynko to znowu ja odwiedziłam sklep firmowy Ziaji i proszę o analizę trzech produktów.
- Tonik odświeżający bezalkoholowy Ziaja Pro
Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid.

- Maseczka z zieloną glinką+mikroderabrazja Biobalans Ziaja
Aqua, Octyldodekanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Alumina, Glycerin, Cetyl Alcohol, Illite, Titanium Dioxide, Dimethicone, Polacrylamide, C13-13 Isoparaffn, Laureth-7, Hydrolized Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Metylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionione, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acide, CI 42090

- Peeling enzymatyczny Nuno Ziaja
aqua, hexyl laurate, octydodecanol, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, dimethicone, panthenol, behenyl alcohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castrol oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, sodium hydroxide
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 21:17   #618
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo:-*zastanowię sie nad nim
Proszę bardzo

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Witam!
Tym razem ja poproszę o ocenę składu tego szamponu VICHY DERCOS - Shampooing Frequence Purete.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17518

Jego skład:
Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Hydroxystearyl Cetyl Ether, Sodium Chloride, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Carbomer, Citronellol, Cocamide Mipa, Ethyparaben, Hexyl Cinnamal, Isobutylparaben, Linalool, Methylparaben, Polyquaterinum-10, PPG-5-Ceteth-20, Propylene Glycol, Propylparaben, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Vitis Vinifera/ Grape Seed Oil, Parfum/Fragrance, Code F.I.L. :C24240/2

Szampon ten wg producenta ma zapobiegać przetłuszczaniu włosów.
Na KWC jest tylko 1 opinia tego szamponu.

Znam SLS i wszystkie jego "wady" ale czy L_V widzisz tu coś dobrego w tym szamponie? Czy jest wart swojej ceny?

Szukam stale i nieprzerwanie od lat szamponu, który choć trochę minimalizowałby przetłuszczanie włosów.

Proszę o odpowiedź - ale tylko w wolniejszej dla Ciebie chwili. Ja cierpliwie poczekam.
Składnikiem aktywnym jest tu chyba kwa sslaicylowy i wyciąg z winofron, tyle że mało tu tego - oba składniki pod koniec składu, czyli szampon wypadnie na średnio-skuteczny.Zupelnie niepotrzebnew szamopnie p/lupiezowym sa silikony - mogą nasilac uczucie swędzenia skory głowy.

Od siebie polecam Kerium od LRP [z LHA, glicerzna i mocznikiem]. Do wybory masz wersje do łupieżu suchego, tłustego oraz intesnywną kuracje p/łupieżową. Cenowo wychodzi podobnie.
Druga opcja to szmpon dla niemowląt [serio], np Nivea baby.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Justynko to znowu ja odwiedziłam sklep firmowy Ziaji i proszę o analizę trzech produktów.
- Tonik odświeżający bezalkoholowy Ziaja Pro
Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid.
Bardzo bardzo fajny tonik. Nie ma do czego sie przyczepic. Czy on jest tylko w sklepach firmowych?? Ekstrakty z tymianku, oczaru, lukrecji. Powinien miec dzialanie normalizujace, szczegolnie do cery mieszanej.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
- Maseczka z zieloną glinką+mikroderabrazja Biobalans Ziaja
Aqua, Octyldodekanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Alumina, Glycerin, Cetyl Alcohol, Illite, Titanium Dioxide, Dimethicone, Polacrylamide, C13-13 Isoparaffn, Laureth-7, Hydrolized Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Metylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionione, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acide, CI 42090
Jak dla mnie poliakrylamid za wysoko w składzie.
Pomijając to, maska wygląda na odywcza, nawilżającą - zawiera dużo emolientów. Do tego proteiny mleka, pantenol, wit E, pochodna mocznika. Nie wiem tylko dlaczego ma działać jako mikrodermabrazja...


Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
- Peeling enzymatyczny Nuno Ziaja
aqua, hexyl laurate, octydodecanol, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, dimethicone, panthenol, behenyl alcohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castrol oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, sodium hydroxide
Peeling ma sporo emolientów, wiec na pewno nie powinien pozostawiać uczucia ściągniętej skóry. Wydaje się byc delikatny, raczej nie bedzie podrażniał.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 21:28   #619
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V
Nie chcę być natrętna (chyba już jestem ) ale możesz zerknąć do postu 602?
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-04, 21:32   #620
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Bardzo bardzo fajny tonik. Nie ma do czego sie przyczepic. Czy on jest tylko w sklepach firmowych?? Ekstrakty z tymianku, oczaru, lukrecji. Powinien miec dzialanie normalizujace, szczegolnie do cery mieszanej.
Wejdź na stronę Ziaji i na górze po prawej jest Ziaja Pro, napisz do tej babki j.piorkowska@ziaja.com , gdzie można kupić kosmetyki profesjonalne. Na pewno na targach bywają.
Tonik jest w opakowaniu z pompką, 500ml za uwaga 11zł.
Jutro wrzucę cennik innych kosmetyków.
Przeznaczony jest dla cery suchej, normalnej, mieszanej i tłustej.

Tutaj mail od Pani Piórkowskiej
"Kosmetyki profesjonalne może Pani nabyć w sklepie w Warszawie w cenach regularnych ( z możliwością uzyskania gratisów lub też rabatu w zależności do kwoty zakupu) lub też uzgodnić formę dostarczenia preparatów z osobą odpowiedzialną za dystrybucję ZIAJA PRO na region Mazowsza P. Małgorzatą Skrzypczyk."
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 21:45   #621
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V

Składnikiem aktywnym jest tu chyba kwa sslaicylowy i wyciąg z winofron, tyle że mało tu tego - oba składniki pod koniec składu, czyli szampon wypadnie na średnio-skuteczny.Zupelnie niepotrzebnew szamopnie p/lupiezowym sa silikony - mogą nasilac uczucie swędzenia skory głowy.

Od siebie polecam Kerium od LRP [z LHA, glicerzna i mocznikiem]. Do wybory masz wersje do łupieżu suchego, tłustego oraz intesnywną kuracje p/łupieżową. Cenowo wychodzi podobnie.
Druga opcja to szmpon dla niemowląt [serio], np Nivea baby.
Tak mi się wydawało na moje oko laika, że tego wyciągu z winogron (którym producent chwali się na opakowaniu) jest niewiele.
Nie wiedziałam, że jest to szampon przeciwłupieżowy. Na opakowaniu pisze, że to szampon do częstego stosowania. Zapobiega przetłuszczaniu. Chroni włosy, by uniknąć osadzania się zanieczyszczeń.

Czytałam już w którymś wątku, że polecasz szampon od LRP. Jednak ja nie mam łupieżu, a raczej szukam czegoś, co trochę opóźniłoby przetłuszczanie się włosów.

A próbowałam już prawie wszystkiego.
W tej chwili używam szamponu dla dzieci Hippa. Wcześniej Rossmanowski Babydream. Przeszłam już więc także przez szampony dla dzieci.
Ale Nivea Baby jeszcze nie próbowałam. Dziękuję.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 21:53   #622
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać o składy, ale z drugiej strony. Jakich składników szukać w szamponie/odżywce, żeby nadawały włosom blask? Po prostu mam hopla na tym punkcie i chciałabym wiedzieć, czego szukać przy wyborze kosmetyków do włosów.


Znalazłam chyba ciekawy krem do cery naczynkowej. L_V, jak sądzisz?

A.T.W., Terapie Urody, Krem na rozszerzone naczynka
Skład: Aqua, aesculus, hammamelis, sodium carbomer, magnesium L-ascorbic acid PCA, hyaluronic acid, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, biotine, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, citronellol
Sprobuje tak

aesculus-wyciag z kasztanowca ma wlasciwosci przeciwzapalne, przeciwobrzękowe
hammamelis-wyciag z oczaru ma właściwości ściągające, przeciwzapalne, poprawia ukrwienie skóry
sodium carbomer-emulgator
magnesium L-ascorbic acid PCA-magnez i kwas askorbinowy,pelni role antyoksydanta, regulatora pH ale dla pewnosci niech L_V zerknie na to
hyaluronic acid-kwas hialuronowy
diazolidinyl urea-to chyba bedzie jako konserwant,ktory potrafi podrazniac ale i tak sklanialabym sie ku wyprobowaniu tego kremu
biotyna-witamina z grupy B, nazywana również witaminą H. Bierze udział w przemianie aminokwasów, ma działanie odmładzające, stymuluje produkcję keratyny w skórze

wg mnie ma ciekawy i w miare krotki sklad,moze calkiem dobrze dzialac na naczynkowcow-az sama nabralam ochoty na przetestowanie tego kremu tymbardziej,ze nie ma potencjalnych zapychaczy.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-05-11 o 13:20 Powód: Poprawka;)
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 00:13   #623
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LV dziekuje za odpowiedz odnosnie creme de la mer. Mimo, ze Twoja recenzja mnie nieco wystraszyl ale jakos nie moglam oprzec sie pokusie i kupilam 7ml. Krem mial juz premiere na mojej buzi . Mimo, ze faktycznie tresciwy, tlustawy i faktycznie widac, ze ma w sobie to co ma ( te wszystkie tlusciochy ktore wypisalas) zadziwiajaco szybko sie wchlonal. Minutka i juz nie bylo zadnej tlustej warstwy na buzi, nic...doslownie. Zobaczymy co bedzie dalej.... ciekawosc zwyciezyla nad rozsadkiem
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 08:31   #624
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Sprobuje tak

aesculus-wyciag z kasztanowca ma wlasciwosci przeciwzapalne, przeciwobrzękowe
hammamelis-wyciag z oczaru ma właściwości ściągające, przeciwzapalne, poprawia ukrwienie skóry
sodium carbomer-emulgator
magnesium L-ascorbic acid PCA-magnez i kwas askorbinowy,pelni role antyoksydanta, regulatora pH ale dla pewnosci niech L_V zerknie na to
hyaluronic acid-kwas hialuronowy
diazolidinyl urea-to chyba bedzie jako konserwant
biotyna-witamina z grupy B, nazywana również witaminą H. Bierze udział w przemianie aminokwasów, ma działanie odmładzające, stymuluje produkcję keratyny w skórze

wg mnie ma ciekawy i w miarę krótki sklad,moze calkiem dobrze dzialac na naczynkowcow-az sama nabralam ochoty na przetestowanie tego kremu tymbardziej,ze nie ma potencjalnych zapychaczy.
. Też wydał mi się ciekawy. Nie mam pojęcia o składach, ale te dwa pierwsze po wodzie wydały mi się właśnie wyciągami, a to oznacza, że jest ich w tym kremie sporo. No i krem na naczynka za 20 zł to miła odmiana. Odkryłam go dzięki KWC, po prostu zobaczyłam w "najnowsze recenzje" krem na naczynka, którego nie znam i musiałam kliknąć. Jejku jej, to chyba przeradza się w obsesję .
Ponawiam pytanie o składniki "nabłyszczające" włosy
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 11:17   #625
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
. Też wydał mi się ciekawy. Nie mam pojęcia o składach, ale te dwa pierwsze po wodzie wydały mi się właśnie wyciągami, a to oznacza, że jest ich w tym kremie sporo. No i krem na naczynka za 20 zł to miła odmiana. Odkryłam go dzięki KWC, po prostu zobaczyłam w "najnowsze recenzje" krem na naczynka, którego nie znam i musiałam kliknąć. Jejku jej, to chyba przeradza się w obsesję .
Ponawiam pytanie o składniki "nabłyszczające" włosy
Sama sie na niego skusze

Jezeli chodzi o wlosy to nie jestem specem ale przejrzalam swoje kosmetyki i po skladach widze glownie mike,woski.

Przegladalas moze watki

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=wlosy

wg mnie to kopalnia wiedzy,tymbardziej ze dziewczyny sporo tam napisaly

w Patentach Naj jest ogolny zbior roznosci

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=wlosy

A moze napiszesz jakie masz wlosy,oczekiwania i jakiego preparatu szukasz?czy to ma byc nablyszczacz,odzwyka,szam pon?
Wtedy tez bedzie latwiej zawezic obszar poszukiwan poniewaz same skladniki to za malo
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 18:42   #626
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chodzi o składniki odżywek, szamponów.
Założenie jest takie, że idę do drogerii, oglądam skład odżywki i nie daję się nabrać na komercyjną papkę na opakowaniu, bo wiem, że ta będzie super/do kitu (częściej do kitu ). I zależy mi głównie na oślepiającym blasku czupryny
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 21:31   #627
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ziaja, Calma HLC, Mleczko do demakijażu z wapniem



Łagodne mleczko polecane do demakijażu oczu i twarzy o cerze suchej i wrażliwej. Delikatnie, ale skutecznie usuwa makijaż. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wysoka skuteczność łagodzenia podrażnień
Substancje aktywne:
Bacocalmine, Kompleks wapniowy, Lipexel, Prowitamina B5 (D-panthenol), Witamina E.
Bacocalmine, kompleks wapniowy - wspomaga działanie naturalnych funkcji obronnych skóry. Skutecznie łagodzi podrażnienia.
Lipexel, witamina E - działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka. Wyraźnie wzmacnia i doskonale odżywia skórę.
Prowitamina B5 (D-panthenol) aktywnie nawilża i reguluje poziom wody w komórkach skóry. Skutecznie zapobiega nadmiernej utracie wilgoci.
Preparat aktywnie wspomaga system immunologiczny skóry
- skutecznie łagodzi podrażnienia zmniejszając powstawanie prostaglandyn biorących udział w reakcjach alergicznych,
- redukuje nadwrażliwość skóry na negatywne czynniki zewnętrzne, intensywnie regenerując strukturę skóry oraz wzmacniając naturalną warstwę ochronną naskórka,
- neutralizuje wolne rodniki przyspieszające proces starzenia się skóry,
- chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

Skład: Aqua (water), paraffinum liquidum (mineral oil), ceteareth-12, glycerin, cetearyl alcohol, bacopa monniera extract, peg-8, hydroxyethyl cellulose, propylene glycol, calcium gluconate, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, tocopheryl acetate, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dimethicone, dmdm hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, sodium hydroxide.

czy te zapewnienia producenta oby prawdziwe?? tuz po wodzie oleje mineralne...
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 21:43   #628
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

błagam o pomoc
zamierzam kupic krem ktory ma wysoki filtr i duzo przeciwutleniaczy. czy ktos moze mi poradzic cos naprawde dobrego??wczesniej uzywalam Clinique - Superdefence. bylam zadowolona i nie wiem czy kupic znowu ten sam krem czy moze jest cos lepszego.
to jest sklad clinique superdefence.
Skład: Oxybenzon, Water, dimethicone, ethyhehyl methoxycinnamate, butylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, isononyl isononanoate, silica, benzophenone - 3 ( oxybenzone ), glycerin, polyglyceryl - 2 triisostearate, polysilicone -11, laminaria saccharina extract , triticum vulgare extract, olea europaea ( olive ) fruit extract, coffea robusta seed extract, echinacea pallida ( coneflower ) extract, rosmarinus officinalis ( rosemary ) extract, sea whip extract, adenosine phosphate, trethalose, disodium nadh, creatine, sodium rna, caffeine, nordihydroguaiaretic acid, sodium rna, phytosphingosine, linoleic acid, cholesterol, ferulic acid, ascorbyl tocopheryl maleate, sodium hyaluronate, aminopropyl ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, sucrose, micrococcus lysateastrocaryum murumuru butter, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lecithin, tridecyl trimellitate, hexylene glybol, ethylhexyl stearate, ethylhexyl palmitate, propylene glycol dicaprate, chamomilla recutita, zeolite, maltodextrin, c 1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat w, caprylyl glycol, polyethylene, hydroxyethylcelluluose, xanthan gum, sodium chloride, pvp, laureth - 4, laureth - 23 , polysorbate 20 , ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, tromethamine, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, methylparaben

L_V co sądzisz o tym skladzie. moze znasz jakis lepszy krem dla skory mieszanej?
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-06, 10:05   #629
szi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 909
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość

A.T.W., Terapie Urody, Krem na rozszerzone naczynka
Skład: Aqua, aesculus, hammamelis, sodium carbomer, magnesium L-ascorbic acid PCA, hyaluronic acid, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, biotine, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, citronellol
Gdzie można kupic ten krem?
__________________

szi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-06, 11:10   #630
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chociażby tu: http://www.atwsklepy.pl/list.php?group=111
kosztuje trochę więcej bo 27 zł, ale to i tak tanio jak na krem na naczynka
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.