Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-06, 11:05   #2641
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Może Ktoś zechciałby mi pomóc?

Znalazłam nasepujący kosmetyk: Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry. Opis jest baaardzo zachęcający, ale...

OPIS: Antybakteryjny krem matujący niezwykle skutecznie redukujący blizny i przebarwienia potrądzikowe z gruszka, potasem i perłami matującymi. Znacznie przyspiesza gojenie wyprysków, hamuje powstawanie nowych wykwitów, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność, redukuje widoczność blizn i przebarwień potrądzikowych, długotrwale matuje i nawilża, doskonale wygładza, chroni przed promieniami UVA/UVB.

Wiadomo, że wypisywać można wszystko co się tylko podoba. Toteż prosiłabym bardzo o parę słówek na temat jego składu:

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.

Parę składników potrafię rozpoznać i wydaje mi się, że on straaasznie musi zapychać. Ale moja koleżanka go chwali... I nie wiem czy zaryzykować czy nie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-06, 13:25   #2642
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Proszę o analizę odżywki do włosów. Czy ma coś szkodliwego, obciążającego włosy, jakieś silikony, itd.?
L'OREAL MULTIWITAMINOWA ODŻYWKA DO WŁOSÓW NORMALNYCH: aqua/water,cetyl alkohol,peg-180,niacinamide,acetate tocopheryl,acetate hydroxyethyl-cellulose,stearamidopropy l,dimethylamine,magnesium gluconate,trideceth-12,chlorhexidine dihydrochloride,limonene, panthenol,lanolin,benzyl benzoate,linalool,benzyl salicylate,amodimethicone ,cetrimonium,chloride,cet yl esters,methylparaben,citr ic acid,citronellol,butylphe nyl,methylpropional,laury l peg/ppg-18/18 methicone,hexyl cinnamal,parfum/fragrance
Z góry serdecznie dziekuję
To jest odzywka profesjonalna? Silikonó troche ma, ale na dalszych miejscach w skłądzie i nawet nei za dużo. Natomiast bardzo podobaja mi sie emolienty i niacynamide. Ciekawa ta odżywka.


Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
Dzisiaj własnie sie dowiedziałam ze reti C wycofali czy moze active C ma podobny skład i pomoze rozjasnic cienie? (sory ze tak mecze)

La Roche Posay, Active C (krem do twarzy)


Skład: /cera normalna i mieszana/aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, ascorbic acid, propylene glycol, nylon-12, sodium citrate, dimethicone, copolyol, acrylates copolymer, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, parfum
/cera sucha/ Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Nylon-12, Ascorbic Acid, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Sodium Citrate, Dimethiconol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Parfum
O Active C i redermiku mamy całe osobne wątki - zachęcam do przeczytania. Tam dziewczyny wskazują na różnice, komfort uzytkowania, efekty itd itp.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Może Ktoś zechciałby mi pomóc?

Znalazłam nasepujący kosmetyk: Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry. Opis jest baaardzo zachęcający, ale...

OPIS: Antybakteryjny krem matujący niezwykle skutecznie redukujący blizny i przebarwienia potrądzikowe z gruszka, potasem i perłami matującymi. Znacznie przyspiesza gojenie wyprysków, hamuje powstawanie nowych wykwitów, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność, redukuje widoczność blizn i przebarwień potrądzikowych, długotrwale matuje i nawilża, doskonale wygładza, chroni przed promieniami UVA/UVB.

Wiadomo, że wypisywać można wszystko co się tylko podoba. Toteż prosiłabym bardzo o parę słówek na temat jego składu:

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.

Parę składników potrafię rozpoznać i wydaje mi się, że on straaasznie musi zapychać. Ale moja koleżanka go chwali... I nie wiem czy zaryzykować czy nie.
Po pierwsze - parafina na samym poczatku składu, wiec nic dziwnego że masz podejrzenia co do zapychania - ja tez takie mam. Do tego dokłądamy glicerynę oraz wszelkie emolienty zaznaczone przeze mnie na czarno (wszystkei sa z gatunku "ciężkich"). Co więcej, same algi (laminaria) tez mogą zapychać. Ja bym nie ryzykowała.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-06, 13:58   #2643
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o przeanalizowanie składu tego kremu mianowicie czy nadaje sie do młodej, mieszanej cery z trądzikiem i czy bedzie dobrze nawilżał cere po wysuszającym Zinert'cie, bez zapychania i czy ogólnie bedzie spełniał obietnice producenta m.in tą o matowieniu?

Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień

Nawilżający krem matujący na dzień z naturalną ochroną UV. Lekki, doskonale wchłaniający się krem na dzień do pielęgnacji skórytrudnej, łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i skłonnością do powstawania zaskórników, grudek i zaczerwienień.
Zawiera roślinny kompleks regulująco - matujący o potrójnym działaniu, który redukuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz nadaje matowy wygląd nadmiernie przetłuszczonym obszarom twarzy.
Jego działanie uzupełniają wyciągi roślinne z aloesu i oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana L.), które wspomagają odnowę naskórka oraz ekstrakt z grejpfruta ograniczający namnażanie bakterii. Roślinne polisacharydy i D-pantenol łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Witamina E chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska.
Redukuje przetłuszczanie i błyszczenie skóry, skutecznie matuje tłuste partie skóry, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, grudek, zaczerwienień. Zwęża pory, wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej koloryt, zapewnia optymalne nawilżenie naskórka.
Doskonały pod makijaż. Testowany pod kontrolą dermatologa na skórze łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.(17.11.2007)

Z góry dziekuje za pomoc
Musze przypomniec juz po raz 3
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-06, 19:08   #2644
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V - Dziękuję Ci kochana

W takim razie odpuszczę sobie. Jak to ma być kolejny szajs to nawet dyszki szkoda. Jeszcze zaszkodzi... Pozdrawiam z okazji MIKOŁAJEK.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-06, 19:57   #2645
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zastanawiam sie nad zakupem dream matte mousse bo mam bardzo tlusta, swiecaca sie cere i mysle ze moze on rozwiazac moj problem. Nie wiem tylko, czy nadaje sie on dla mlodej cery, czy nie bedzie szkodliwy. Prosilabym, aby ktos przeanalizowal ten sklad i doradzil mi.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-06, 20:57   #2646
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jeszcze mam jedno pytanko.
Otóż dermatolog polecił mi taką serię:

Aknicare Tonik Skład:
- etylolinolenian - 3%
- trietylocytrynian - 10%
- palmitian askrobylu - 0,5%
- capryl glicyny - 3%
- Kwas salicynowy - 0,75 %

Aknicare Żel Skład:
- Kwas pirogronowy - 1%
- Triclosan - 0,5 %

Aknicare Krem Skład:
- Mleczan cynku - 1,25
- Etylolinolenian - 2%
- kwas hialuronowy - 0,5 %

Nie wiem czy tylko mi się to rzuca w oczy, ale co drugi wyraz to "kwas". To nie zaszkodzi? Jest szansa, żeby pomogło w moim wstrętnym trądziku?

Cytat:
Napisane przez cool girl Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad zakupem dream matte mousse bo mam bardzo tlusta, swiecaca sie cere i mysle ze moze on rozwiazac moj problem. Nie wiem tylko, czy nadaje sie on dla mlodej cery, czy nie bedzie szkodliwy. Prosilabym, aby ktos przeanalizowal ten sklad i doradzil mi.
Nie znam się na składach zbytnio, ale mam również tłustą i używałam dream matte mousse - tzn. 2 razy używałam! Był OKROPNY! Nikomu nie polecam. Chyba, że dziewczynie z idealną cerą (ale po co jej w takim wypadku?). Wniosek ostateczny - polecam najgorszemu wrogowi.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 00:26   #2647
nacioszek
Raczkowanie
 
Avatar nacioszek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 121
Talking Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dobrzy ludzie! kosmetyczno-dermatologiczno-chemiczne geniuszki i geniusze! lizusostwo to(jak Was zatytułowałam) czy po prostu stwierdzenie faktu ? Chciałam po prostu bardzo podziękować wszystkim uczestniczkom & uczestnikom tego forum za chęci, wiedzę którą się dzielicie, poświęcony czas na analizy i pomoc, odwagę w ujawnianiu problemów swojej skóry i wklepywanie składów chemicznych Stan mojej cery jest od kilku m-cy katastrofalny, i dzięki Wam prawdopodobnie dowiem sie niedługo dlaczego. Po przejsciu tego wątku (3 wieczory ) czuje się odrobinkę mądrzejsza.

dzięki.
Mi sie zrobiło lepiej dzięki Wam, więc w ramach rewanżu i zgodnie z zasadą, że każdy potrzebuje czasem dopieszczenia , zaśmiecam wrednie to forum moimi podziękowaniami.
nacioszek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-07, 12:27   #2648
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hi Chcialabym podobnie jak Izane, dowiedziec sie ile jest wart krem Dermiki Extremale 35 + , w porównaniu do Ystheal+. Miałam ystheal, ale wymienilam na targowisku
Zastanawial mnie rowniez diacneal, ale od noszenia okularów pojawily mi się pajączki na nosie, w miejscu gdzie naciskaja na skore, czyli sklonnosci do naczynek jednak są, nie chcialabym tego poglebiac. Wydatek na dermike extremale jest rowny temu na ystheal...a ktory lepszy po względem skladu?
Ystheal jak i Dermika zawiera trójglicerydy, z tego co widze, ktore mogą zapychac...z reszty składu nie potrafie jeszcze wyciagnac logicznych wniosków

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Sympatycznie pragnę przypomnieć o swoim zapytaniu

DERMIKA Extremale Superaktywny krem 35+ na dzień i na noc z pseudobotuliną
Aqua, Glycerin, Caprylic/lkoh Triglyceride, lkoho Stenoptera, Vitis Vinifera, Butylene Glycol, Ceteareth-25, Cetyl lkohol, Glyceryl Stearate, Decyl Olivate, Propylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Lecithin, Squalene, Tocopheryl lkohol, Yeast Extract, lkohol Palmitate, Acetyl Hexapeptide-3, Iris lkoholna, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sericin, Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, lkoho, lkoho Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 13:04   #2649
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Co myslicie o składzie tego kremu ( dla cery mieszanej w kierunku tłustej). Ostatnio przezywam fascynację własnoręcznie kreconymi miksturami o prostych składach, ale kremy na razie to dla mnie za wysoka poprzeczka. Więc może ten kremik? Ale czy faktycznie warto?


Skład: Aqua, Cetearylalcohol, Cetearylglucoside, Prunus Dulcis*, Glycerin,Macadamia Ternifolia*, Rhus Verniciflua Wax, Melaleuca Alternifolia*, Avocado Oil Unsaponifiables, Tocopherol, Parfum, Aloe Barbadensis, Phytic Acid, Linalool, Limonene
(*Raw materials: certified organic).
Nieśmiało się przypominam
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 13:31   #2650
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o przeanalizowanie składu tego kremu mianowicie czy nadaje sie do młodej, mieszanej cery z trądzikiem i czy bedzie dobrze nawilżał cere po wysuszającym Zinert'cie, bez zapychania i czy ogólnie bedzie spełniał obietnice producenta m.in tą o matowieniu?

Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień

Nawilżający krem matujący na dzień z naturalną ochroną UV. Lekki, doskonale wchłaniający się krem na dzień do pielęgnacji skórytrudnej, łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i skłonnością do powstawania zaskórników, grudek i zaczerwienień.
Zawiera roślinny kompleks regulująco - matujący o potrójnym działaniu, który redukuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz nadaje matowy wygląd nadmiernie przetłuszczonym obszarom twarzy.
Jego działanie uzupełniają wyciągi roślinne z aloesu i oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana L.), które wspomagają odnowę naskórka oraz ekstrakt z grejpfruta ograniczający namnażanie bakterii. Roślinne polisacharydy i D-pantenol łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Witamina E chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska.
Redukuje przetłuszczanie i błyszczenie skóry, skutecznie matuje tłuste partie skóry, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, grudek, zaczerwienień. Zwęża pory, wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej koloryt, zapewnia optymalne nawilżenie naskórka.
Doskonały pod makijaż. Testowany pod kontrolą dermatologa na skórze łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.(17.11.2007)

Z góry dziekuje za pomoc
W zasadzie mogę podpisac sie pod tym co napisał porducent - nie ma tu ściemy. Wszystkie swymienione skłądniki są, na konkretnym miejscu w skłądzie. Ogólnie - ciekawy produkt, myślę że warto spróbować.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jeszcze mam jedno pytanko.
Otóż dermatolog polecił mi taką serię:

Aknicare Tonik Skład:
- etylolinolenian - 3%
- trietylocytrynian - 10%
- palmitian askrobylu - 0,5%
- capryl glicyny - 3%
- Kwas salicynowy - 0,75 %

Aknicare Żel Skład:
- Kwas pirogronowy - 1%
- Triclosan - 0,5 %

Aknicare Krem Skład:
- Mleczan cynku - 1,25
- Etylolinolenian - 2%
- kwas hialuronowy - 0,5 %

Nie wiem czy tylko mi się to rzuca w oczy, ale co drugi wyraz to "kwas". To nie zaszkodzi? Jest szansa, żeby pomogło w moim wstrętnym trądziku?
Nie powinnaś mieć przesuszonej skóry po tych kosmetykach. Nie kazdy "kwas" będzie wysuszał skórę.

To co siedzi w tych kosmetykach to:

- etylolinolenian - reguluje prace gruczołów łojowych
- trietylocytrynian - zwieksza kwasowosc skory (powoduje to ze flora bakteryjna na skorze nie rozwija sie)
- palmitian askrobylu -antyutleniacz
- capryl glicyny - wlasciwosci antybakteryjne, antyseptyczne
- kwas salicylowy - wiadomo - odblokowuje ujscia porow, zmnijesza je, mikrozłuszcza naskórek
- mleczan cynku - działąnie kojące, łągodzi podraznienia
- kwas hialuronow - humektan, nawilza
- Kwas pirogronowy - reguluje dzialanie gruczołów łojowych, ogranicza wydzielanie sebum
- Triclosan - dziala antybakteryjnie i łągodząco


Cytat:
Napisane przez nacioszek Pokaż wiadomość
dobrzy ludzie! kosmetyczno-dermatologiczno-chemiczne geniuszki i geniusze! lizusostwo to(jak Was zatytułowałam) czy po prostu stwierdzenie faktu ? Chciałam po prostu bardzo podziękować wszystkim uczestniczkom & uczestnikom tego forum za chęci, wiedzę którą się dzielicie, poświęcony czas na analizy i pomoc, odwagę w ujawnianiu problemów swojej skóry i wklepywanie składów chemicznych Stan mojej cery jest od kilku m-cy katastrofalny, i dzięki Wam prawdopodobnie dowiem sie niedługo dlaczego. Po przejsciu tego wątku (3 wieczory ) czuje się odrobinkę mądrzejsza.

dzięki.
Mi sie zrobiło lepiej dzięki Wam, więc w ramach rewanżu i zgodnie z zasadą, że każdy potrzebuje czasem dopieszczenia , zaśmiecam wrednie to forum moimi podziękowaniami.
Dzięki!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 13:35   #2651
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Sympatycznie pragnę przypomnieć o swoim zapytaniu
DERMIKA Extremale Superaktywny krem 35+ na dzień i na noc z pseudobotuliną
Aqua, Glycerin, Caprylic/lkoh Triglyceride, lkoho Stenoptera, Vitis Vinifera, Butylene Glycol, Ceteareth-25, Cetyl lkohol, Glyceryl Stearate, Decyl Olivate, Propylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Lecithin, Squalene, Tocopheryl lkohol, Yeast Extract, lkohol Palmitate, Acetyl Hexapeptide-3, Iris lkoholna, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sericin, Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, lkoho, lkoho Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool.
Pseudobotulina.....no no, czego to oni nie wymyślą. Czyli prawie botox.

Ale do rzeczy - nie uważam żeby tem krem miał zastapić zastrzyki z botoxu, ale jest ciekawym produktem. Podobaja mi sie wyciągi roślinne, lecytyna, skwalan. Krem na pewno mocno odżywczy, regenerujący - wydaje mi sie, ze lepszy byłby dla cer normalnych/ suchych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-07, 13:36   #2652
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez cool girl Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad zakupem dream matte mousse bo mam bardzo tlusta, swiecaca sie cere i mysle ze moze on rozwiazac moj problem. Nie wiem tylko, czy nadaje sie on dla mlodej cery, czy nie bedzie szkodliwy. Prosilabym, aby ktos przeanalizowal ten sklad i doradzil mi.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].
Był już analizowany
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 20:06   #2653
MariaW79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 42
GG do MariaW79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Postanowiłam założyć nowy wątek, bo akurat takiego brakuje mi na biochemii (oraz za sugestią L_V). Będzie on szczególnie przydatny świeżym amatorkom biochemii (takim jak ja), które póki co żerują na wiedzy tych bardziej doświadczonych. Prosimy, dzielcie się wiedzą

Chodzi o rozszyfrowywanie składów kosmetyków, ale nie tylko z punktu widzenia ich zapychania, ale ogólnej przydatności, jakości itp.

Zacznę od maseczki nawilżającej Intercosmo, którą moja mama otrzymała gratisowo w drogerii, a ja nie wiem ile jest warta. Ostatnio przerzuciłam się na szampony bez SLEsów, odżywki bez silikonów, domowe maseczki itp. i dlatego chciałabym wiedzieć czy stosowanie tej maseczki raz na jakiś czas będzie dobrym pomysłem.

Skład: aqua, cetearyl alcohol, steartrimonium chloride, cocamidopropyl betaine, lauryl alcohol, octyldodecanol, phospholipidis, cholesterol, glycosphingolipids, fucus vesiculosus, hydrolyzed actin, chondrus crispus, maris aqua, parfum (fragrance), myristil alcohol, isopropyl alcohol, citronellol, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, diazolidinyl urea, methylparaben, CI 19140, CI 15510.

Edit: Proszę o pisanie nazw kosmetyków i ich producentów
CHONDRUS CRISPUS - alga szeroko stosowana w kosmetykach przez firmę THALGO. Środek zmiękczający, uspokajający, przeciwzapalny i antyoksydant
__________________
MariaW79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 20:30   #2654
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pseudobotulina.....no no, czego to oni nie wymyślą. Czyli prawie botox.

Ale do rzeczy - nie uważam żeby tem krem miał zastapić zastrzyki z botoxu, ale jest ciekawym produktem. Podobaja mi sie wyciągi roślinne, lecytyna, skwalan. Krem na pewno mocno odżywczy, regenerujący - wydaje mi sie, ze lepszy byłby dla cer normalnych/ suchych.
Bardzo Ci dziekuje LV
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 20:44   #2655
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o ocenę kremu pod oczy:
Nuxe, Contour des Yeux Prodigieux (Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy)
Skład: Aqua, propylene glycol, centaurea cyanus (centaurea cyanus flower water), corylus avellana (hazel seed oil), c14-22 alkylalcohols, rosa moschata (rosa moschata oil), borago officinalis (borago officinalis seed oil), tocopherol, tocopheryl acetate, dimethicone, c12-20 glucosides, phenoxyethanol, myristylalcohol, acrylamides copolymer, butylene glycol, c13-14 isoparaffin, parfum (fragance), retinyl palmitate, polysorbate 85, helianthus annuus (sunflower seed oil), myristyl glucoside, tetrasodium edta, methylparaben, rosemarinus officinalus (rosemary leaf oil), anthemis nobilis (anthemis nobilis flower extract), sodium dehydroacetate, carbomer, peg-40 hydrogenated castor oil (huile de ricin), hydroxyethylcellulose, ethylparaben, butylparaben, citric acid, propylparaben, isobutylparaben
Czy będzie dobrze nawilżał, poradzi sobie z cieniami? Czy ma coś co może podrażniać wrażliwe oczy?
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-07, 20:48   #2656
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Był już analizowany
Ach.. rzeczywiscie, przepraszam, znalazlam. Ale nie bylo go na liscie przeanalizowanych (chyba...).
No więc jest raczej szkodliwy.. Szkoda.
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 11:40   #2657
zuzanna_anna
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna_anna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 21
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Znalazlam tonik, ktorego nie ma w KWC, a chciałabym się o nim co nieco dowiedzieć. Jest to tonik DERMEDIC Angio Expert, polecany do skóry naczynkowej. Oto skład:

Skład: Aqua, glycerin, methylpropanediol, panthenol, propylene glycol (and) witch hazel (hamamelis virginiana) extract (and) horse chestunt (aesculis hippocastanum) extract (and) grape (vitis vinifera) leaf extract (and) hypericum perforatum extract (and) arnica montana extract(and) ivy (hedera helix) extract, glyceryl polymethacrylate (and) glycerin (and) glycoproteins (and) yeast ectract (and) aleuritic acid, allantoin, peg 40 hydrogenated castor oil, citric acid, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone.

Jak myślicie, warto w niego zainwestować, bo właśnie zastanawiam się nad zakupem
zuzanna_anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 13:41   #2658
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuzanna_anna Pokaż wiadomość
Znalazlam tonik, ktorego nie ma w KWC, a chciałabym się o nim co nieco dowiedzieć. Jest to tonik DERMEDIC Angio Expert, polecany do skóry naczynkowej. Oto skład:

Skład: Aqua, glycerin, methylpropanediol, panthenol, propylene glycol (and) witch hazel (hamamelis virginiana) extract (and) horse chestunt (aesculis hippocastanum) extract (and) grape (vitis vinifera) leaf extract (and) hypericum perforatum extract (and) arnica montana extract(and) ivy (hedera helix) extract, glyceryl polymethacrylate (and) glycerin (and) glycoproteins (and) yeast ectract (and) aleuritic acid, allantoin, peg 40 hydrogenated castor oil, citric acid, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone.

Jak myślicie, warto w niego zainwestować, bo właśnie zastanawiam się nad zakupem
O ile się nie mylę L_V polecała ten tonik
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 14:38   #2659
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hej czy ten krem jest coś wart? Czy naprawdę jest przeciwzmarszczkowy i czy będzie zapychał?

Soraya, Kolagen+Elastyna, Krem tłusty przeciwzmarszczkowy z witaminą A+E
skład: aqua, decyl oleate, ethylhexyl stearate, capric trigliceride, glicerin, cetyl PEG/PEG-10/1 Dimethicone, polyglyceryk-4Isostearate, hydrogenated castor oil, ceresin, PEG-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, sodium cloride, potassium dihydrogen phosphate, di-sodium hydrogen phosphate, dithydrate, propylene glycol, soluble collagen, hydrolyzed elastin, DMDM hydantoin, lodopropynyl butylcarbamate, parfum, hydroxycitronellal, geraniol, hydroxymethyl pentyl cyclohexene carboxaldehyde(Lyral), butylphenyl methylpropional.

Przy okazji, zapytam, gdzie można zgłosić składy kosmetyków, bo na KWC go nie ma.

Edytowane przez chise
Czas edycji: 2007-12-08 o 19:19 Powód: dopisek
chise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-08, 14:43   #2660
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Baza pod makijaż Oriflame

Czy ktoś miał, jakie doświadczenia i przede wszystkim jak oddziaływuje na filtry?

Oto lista składników skopiowana ze stronki:

Baza pod makijaż Oriflame
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, talc, caprylyl methicone, polyglyceryl-4 isostearate, butylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, polyethylene, methyl methacrylate crosspolymer, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, sodium chloride, methylparaben, propylparaben, silica, ethylene brassylate, hydrogenated castor oil, disodium edta, dimethicone, triethoxycaprylylsilane, ci 77891

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-12-10 o 12:07
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 16:29   #2661
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziekuje
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 17:52   #2662
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Waham się nad kupnem kremu na dzien i na noc TBS z serii z aloesem

Krem na dzien prezentuje się tak:

Aloe Barbadensis Gel, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Water, Cyclomethicone, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Myristate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Myristyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bisabolol, Xanthan Gum, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour.

Krem na noc:

Aloe Barbadensis Gel, Glycerin, Pentylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Isononyl Isononanoate, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Squalane, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Water, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Bisabolol, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour.

Gdybyście pomogły mi ocenić ewentualne zagrożenia kryjące się w tych składach - bylabym wdzięczna


Nieśmiało przypominam o mojej prośbie...

Edytowane przez truheart
Czas edycji: 2007-12-09 o 16:37
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 12:17   #2663
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał, jakie doświadczenia i przede wszystkim jak oddziaływuje na filtry?

Oto lista składników skopiowana ze stronki:

Baza pod makijaż Oriflame
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, talc, caprylyl methicone, polyglyceryl-4 isostearate, butylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, polyethylene, methyl methacrylate crosspolymer, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, sodium chloride, methylparaben, propylparaben, silica, ethylene brassylate, hydrogenated castor oil, disodium edta, dimethicone, triethoxycaprylylsilane, ci 77891
Talk działą destabilizująco na filtry parsolowe. Możesz spokojnie używać z Avenkami.

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Hej czy ten krem jest coś wart? Czy naprawdę jest przeciwzmarszczkowy i czy będzie zapychał?

Soraya, Kolagen+Elastyna, Krem tłusty przeciwzmarszczkowy z witaminą A+E
skład: aqua, decyl oleate, ethylhexyl stearate, capric trigliceride, glicerin, cetyl PEG/PEG-10/1 Dimethicone, polyglyceryk-4Isostearate, hydrogenated castor oil, ceresin, PEG-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, sodium cloride, potassium dihydrogen phosphate, di-sodium hydrogen phosphate, dithydrate, propylene glycol, soluble collagen, hydrolyzed elastin, DMDM hydantoin, lodopropynyl butylcarbamate, parfum, hydroxycitronellal, geraniol, hydroxymethyl pentyl cyclohexene carboxaldehyde(Lyral), butylphenyl methylpropional.

Przy okazji, zapytam, gdzie można zgłosić składy kosmetyków, bo na KWC go nie ma.
Jest specjalny wątek na technicznym do zgłaszania skłądów kosmetyków.

Powiem tylko tyle że jest to krem tłusty z witaminami A+E. Witamina A oczywiscie w najsłabszej postaci (estrowej). Krem na pewno bedzie odzywczy, regenerujacy (zwazywszy na gojące właściwości palimytniany retinylu). Czy podziała przeciwzmarszkowo - na cerę dojrzałą raczej nie, bardziej to taki krem zapobiegawczy dla 20-latek. raczej nie da sobie radu z juz istniejacymi zmarszkami.

Cytat:
Napisane przez zuzanna_anna Pokaż wiadomość
Znalazlam tonik, ktorego nie ma w KWC, a chciałabym się o nim co nieco dowiedzieć. Jest to tonik DERMEDIC Angio Expert, polecany do skóry naczynkowej. Oto skład:

Skład: Aqua, glycerin, methylpropanediol, panthenol, propylene glycol (and) witch hazel (hamamelis virginiana) extract (and) horse chestunt (aesculis hippocastanum) extract (and) grape (vitis vinifera) leaf extract (and) hypericum perforatum extract (and) arnica montana extract(and) ivy (hedera helix) extract, glyceryl polymethacrylate (and) glycerin (and) glycoproteins (and) yeast ectract (and) aleuritic acid, allantoin, peg 40 hydrogenated castor oil, citric acid, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone.

Jak myślicie, warto w niego zainwestować, bo właśnie zastanawiam się nad zakupem
Warto. Fajny tonik - sama go teraz uzywam (jeszcze nie zdazyłąmd odac rezenzji do KWC), ale raczej zostane przy nim na dłużej. Od razu mówię, z e nie mam cery naczyniowej - kupiłam go bo od ogrzewania i wiatru często mam wysuszona skórę zimą.

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Waham się nad kupnem kremu na dzien i na noc TBS z serii z aloesem

Krem na dzien prezentuje się tak:

Aloe Barbadensis Gel, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Water, Cyclomethicone, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Myristate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Myristyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bisabolol, Xanthan Gum, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour.

Krem na noc:

Aloe Barbadensis Gel, Glycerin, Pentylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Isononyl Isononanoate, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Squalane, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Water, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Bisabolol, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour.

Gdybyście pomogły mi ocenić ewentualne zagrożenia kryjące się w tych składach - bylabym wdzięczna


Nieśmiało przypominam o mojej prośbie...
Krem na dzień - baaaaardzo odżywczy, tłusty. Cery mieszane moze pozapychac, ale suche/ wrazliwe - jak najbardziej.

Krem na noc - podobnie, zdecydowanie nie dla cer mieszanych. Ale suche i wrazliwe powinny byc zadowolone. Jest naprawde bogaty w emolienty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 12:35   #2664
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Talk działą destabilizująco na filtry parsolowe. Możesz spokojnie używać z Avenkami.
:/ A z czymś innym niż Avene? Avene nie używam bo są za drogie i zapychają mnie. Z filtrów używam Dermedic albo Klorane..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 12:38   #2665
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
:/ A z czymś innym niż Avene? Avene nie używam bo są za drogie i zapychają mnie. Z filtrów używam Dermedic albo Klorane..
A czy Klorane ma Tinosorby?

Dermedic nie jest fotostabilny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 12:46   #2666
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Potrzebuję pomocy Potrzebuję żel do mycia twarzy i zaczęłam się zastanawiać nad Avene Cleanance, bardzo chwalonym na KWC. Sęk w tym, że dedykowany jest cerom tłustym i wrażliwym, a ja mam cerę bardzo suchą/wrażliwą. Jest jednak sporo recenzji dziewczyn z suchą skórą (przejrzałam profile), które wysoko ten żel oceniają i nie zarzucają mu wysuszania. Ostatnio pojawiło mi się trochę zaskórników i grudek wokół ust i chciałabym wprowadzić do pielęgnacji coś bardziej antybakteryjnego, przeznaczonego do zwalczenia problemów, a w moim przypadku takie kremy odpadają, więc postanowiłam postawić na żel do mycia twarzy (chociaż nie wiem, czy to dobra decyzja).
Zauważyłam też, że ewentualne opinie o przesuszaniu pojawiają się głównie w starszych recenzjach, z lat 2003-2005, więc może po drodze producent namieszał cos w składzie?

W każdym razie błagam o pomoc. Czy ten żel może być używany do cery bardzo suchej, wrażliwej, czy raczej powinnam odpuścić?

Avene Cleanance, Gel nettoyant: (skład z KWC) Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 12:58   #2667
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Krem na dzień - baaaaardzo odżywczy, tłusty. Cery mieszane moze pozapychac, ale suche/ wrazliwe - jak najbardziej.

Krem na noc - podobnie, zdecydowanie nie dla cer mieszanych. Ale suche i wrazliwe powinny byc zadowolone. Jest naprawde bogaty w emolienty.
Dziękuję teraz moja cera jest właśnie mocno przesuszona, a skłonności do zapychania mam niewielkie więc dzwonię do Mikołaja, że może wybrać się do sklepu po taki prezent
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 13:15   #2668
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy Potrzebuję żel do mycia twarzy i zaczęłam się zastanawiać nad Avene Cleanance, bardzo chwalonym na KWC. Sęk w tym, że dedykowany jest cerom tłustym i wrażliwym, a ja mam cerę bardzo suchą/wrażliwą. Jest jednak sporo recenzji dziewczyn z suchą skórą (przejrzałam profile), które wysoko ten żel oceniają i nie zarzucają mu wysuszania. Ostatnio pojawiło mi się trochę zaskórników i grudek wokół ust i chciałabym wprowadzić do pielęgnacji coś bardziej antybakteryjnego, przeznaczonego do zwalczenia problemów, a w moim przypadku takie kremy odpadają, więc postanowiłam postawić na żel do mycia twarzy (chociaż nie wiem, czy to dobra decyzja).
Zauważyłam też, że ewentualne opinie o przesuszaniu pojawiają się głównie w starszych recenzjach, z lat 2003-2005, więc może po drodze producent namieszał cos w składzie?

W każdym razie błagam o pomoc. Czy ten żel może być używany do cery bardzo suchej, wrażliwej, czy raczej powinnam odpuścić?

Avene Cleanance, Gel nettoyant: (skład z KWC) Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
Iceflower, miałam ten żel w starej i nowej wersji. Żadna mnie nie wysuszyła (a mam cerę skłonną do przesuszeń). Poleam - gdyby co, wcale nie musisz go uzywac codzinnie. jest zabójczo wydajny, wystarczy kropla, jest gęsty, zawiesisty. Ma przyjemny zapach. Składowo OK.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 13:21   #2669
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, dziękuję. Teraz jestem już prawie zdecydowana, ale chyba poszukam próbek po aptekach.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 13:44   #2670
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A czy Klorane ma Tinosorby?
Nie wiem, to jego skład:
Skład: Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Benzoic Acid, C20-22 Alcohols, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Diphenyl Dimethicone, Fragrance (Perfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethabol, Polysorbate 60, Propylene Glycol Sodium Hydroxide, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetale, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum.

A co z Iwostinem :

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate,
Isopropyl Palmitate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PVP/Eicosene Copolymer Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Albo Pharmaceris? (składu niestety nie znalazłam)
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.