Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-13, 15:22   #1
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356

Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?


Hej, próbowałam znaleźć w internecie, ale nie znalazłam takich spisów co warto mieć w kuchni żeby można było wyczarować pyszne dania.
Cały czas szukam pomysłów na to co dokupić do moich zapasów kuchennych żeby urozmaicać dania, więc może mi w tym pomożecie.

Zacznę:

Mąki: tortowa, krupczatka, kukurydziana, pełnoziarnista, (chce dokupić skrobie kukurydzianą)
Cukry: stevia, cukier puder, cukier kryształ, cukier drobnoziarnisty, cukier brązowy, cukier waniliowy i cynamonowy własnej roboty, słodzik (aspartam)
Oleje/tłuszcze: rzepakowy, słonecznikowy, z pestek winogron, masło, masło klarowane
Octy: ryżowy, balsamiczny, spirytusowy
Ryże/kasze: Brązowy, biały, paraboliczny, airbodio (do risotto), jęczmienna, gryczana, jaglana
Dodatki: siemię lniane, sezam, wiórki kokosowe, płatki migdałowe, nutella, kakao, orzeszki ziemne niesolone, papryczki chilii suszone, aromaty do ciast

Myślę nad zakupem amarantusa ekspandowanego, syropu klonowego ale nie wiem jeszcze z czym wykorzystać.

Może jak przeczytam co Wy macie w kuchni to mnie natchnie co absolutnie i koniecznie jeszcze potrzebuje
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 17:28   #2
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

zastanów się może nad przyprawami różnego rodzaju, różnego pochodzenia i przeznaczenia
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:47   #3
dorota_128
Zadomowienie
 
Avatar dorota_128
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Albo jakieś świeże zioła
__________________
"Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane."


dorota_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:50   #4
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez dorota_128 Pokaż wiadomość
Albo jakieś świeże zioła
to fakt. jest duża różnica pomiędzy tymi z torebek, a świeżymi, z doniczki
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 20:20   #5
dorota_128
Zadomowienie
 
Avatar dorota_128
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

I ładnie zdobią kuchnię
A różnego rodzaju makarony?
__________________
"Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane."


dorota_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:21   #6
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Sosy, pasty, przyprawy i zioła. Myślę, że nie warto gromadzić dodatków w taki sposób, może lepiej kupować na bieżąco to, co jest Ci potrzebne? W ten sposób sprawdzisz czy dane dodatki Ci odpowiadają, czy są przydatne i czy da się je wykorzystać ponownie
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 07:29   #7
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Ja lubię zioła świeże, przyprawy różne, a także ozdobne rzeczy w kuchni, czosnek ozdobny na wianuszku itp.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 11:07   #8
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Nie ma sensu robić wielkich zapasów rzeczy, których nie będziesz używać
też bym postawiła na świeże ziółka (u mnie podstawa to bazylia, mięta, rozmaryn, tymianek, oregano), a potem dokupowałabym ewentualnie przyprawy itp. w zależności od tego, czego by wymagał przepis, żeby mieć pewność, że tego w ogóle użyję
Masz już całkiem niezły składzik i dużo dobrych rzeczy możesz zrobić
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 12:06   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

to nie sa dodatki tylko skladniki i duzo zalezy czy dbasz o linie, bo ta maka kukurydziana to ani smaczna ani dietetyczna;

ja uzywam jeszcze oliwy z oliwek, octu z cydru oraz maki gryczanej
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 13:59   #10
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
to nie sa dodatki tylko skladniki i duzo zalezy czy dbasz o linie, bo ta maka kukurydziana to ani smaczna ani dietetyczna;

ja uzywam jeszcze oliwy z oliwek, octu z cydru oraz maki gryczanej
ale bezglutenowa poza tym jest smaczna, jak się jej dobrze użyje podobnie jest z mąką gryczaną
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:48   #11
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

ja zawsze mam w zapasie jakis ser kanapkowy, oliwki, na szybko mogę zrobic sałatke albo surówkę, resztę warzyw mam na działce

nie wspomnę o podstawowych produktach tj. mąka, olej, ryż, makaron, kasza, które z reguły ma się na stanie w spiżarce
ja urządzając kuchnię, spisałam sobie wszystkie przyprawy i zioła używane w moich przepisach i skompletowałam sobie regał z przyprawami. Mam w kuchni jedną wydzieloną szafkę, w której trzymam nieraz suche produkty na tzw. czarną godzinę albo jak niezapowiedzianie wpadną goście
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 15:39   #12
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Tak jak pisano powyżej niedobrze jest mieć wszystko, jeśli nie wiemy czy zużyjemy. U mnie podstawa to przyprawy, ale nie mam wszystkich i część tych ulubionych jest sezonowo używana (np. jeśli skończy się zielona czubrica jesienią to kupuję następną dopiero wiosną, bo zimą nie używam). Nie piekę słodkich ciast, zresztą prawie w ogóle nie piekę, stąd cukier, cukier puder są mi niepotrzebne.
Przyprawy i dodatki: sól, pieprze różnokolorowe (ulubiony czarny, zielony oraz czerwony do ryb), 3 wersje ras el hanout, kolendra ziarnista, ziele angielskie, liść laurowy, oregano suszone, papryka turecka w płatkach, suszone papryczki ostre, chilli, kilka mieszanek przypraw bez żadnych dodatków, wzmacniaczy, szafran, cynamon (dodaję do mięs), gorczyca, sól z wędzoną papryką, pasta tajska curry (teraz mam czerwoną, wielkie pudło), sos rybny, pasta tandoori, garam masala, sosy balsamiczne, octy balsamiczne, musztardy, sery pecorino i parmezan, mleczko kokosowe, orzechy, czosnek.
Tłuszcze: masło, oliwy.
Ryże/kasze: ryż do risotta, ryż długoziarnisty, kasza jęczmienna, quinoa, gryczana (zimą), bulgur.
Cukry: jeden jakiś brązowy chyba trzcinowy.
Mąka pszenna.
Latem świeża bazylia, mięta i tymianek.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 07:56   #13
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
to nie sa dodatki tylko skladniki i duzo zalezy czy dbasz o linie, bo ta maka kukurydziana to ani smaczna ani dietetyczna;

ja uzywam jeszcze oliwy z oliwek, octu z cydru oraz maki gryczanej
żadna mąka jako taka chyba nie jest smaczna w smaku Ja kukurydzianą sobie chwalę, kiedyś nią zagęszczałam sosy.

Nie chodziło mi o to żeby na siłę coś kupować, ale lubię nowe smaki i dodatki i póki nie będę miała czegoś w kuchni i nie wypróbuję to nie wiem czy jest mi to potrzebne, a jak już będę miała to na pewno to wykorzystam.

Zioła świeże niestety mnie nie lubią i szybko mi więdną Jako tako trzymała się tylko u mnie mięta, i zawsze mam świeżą pietruszkę bo ją w kilka dni i tak zużywam zanim zdąży zwiędnąć.
Próbuję zwalać to na złe oświetlenie, ale niestety storczyk wytrzymał ze mną tylko 3 miesiące Dzielnie trzymają się tylko kaktusy i dracena.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 08:58   #14
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
żadna mąka jako taka chyba nie jest smaczna w smaku Ja kukurydzianą sobie chwalę, kiedyś nią zagęszczałam sosy.

Nie chodziło mi o to żeby na siłę coś kupować, ale lubię nowe smaki i dodatki i póki nie będę miała czegoś w kuchni i nie wypróbuję to nie wiem czy jest mi to potrzebne, a jak już będę miała to na pewno to wykorzystam.

Zioła świeże niestety mnie nie lubią i szybko mi więdną Jako tako trzymała się tylko u mnie mięta, i zawsze mam świeżą pietruszkę bo ją w kilka dni i tak zużywam zanim zdąży zwiędnąć.
Próbuję zwalać to na złe oświetlenie, ale niestety storczyk wytrzymał ze mną tylko 3 miesiące Dzielnie trzymają się tylko kaktusy i dracena.
Edith miała taki świetny cykl:
http://madameedith.blogspot.com/2013...zaje-soli.html
http://madameedith.blogspot.com/search/label/design
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 12:13   #15
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Odp: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Z kolei u mnie na poleczce musza stac: sosy sojowy, ostrygowy, piri piri, pasta curry zielona i czwona

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 12:35   #16
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość

Mimo używania wielu przypraw bardzo lubię proste smaki i w tym roku pomidory smakowały mi posolone tylko. Myślę więc o zakupie kwiatu soli i w ogóle szlachetniejszych odmian tej podstawowej przyprawy.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 13:44   #17
PepperPunch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Tak jak juz bylo niejednokrotnie wspomniane - przede wszystkim swieze ziola, przeslicznie wygladaja w kuchni i dodaja niesamowitych doznan smakowych Twoim potrawom. Mozesz wykorzystac miniszklarnie, ktora jest stosunkowo malych rozmiarow do hodowli swoich ziol (np. z Ikei). Proponuje rowniez rozne miody, ktore moga stanowic doskonala baze do Twoich sosow czy wypiekow oraz przerozne oliwy z oliwek, np z chili, bazylia czy czosnkiem
PepperPunch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 15:07   #18
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

To zalezy gdzieś mieszkasz, jak czesto robisz zakupy, jakiej wielkości masz kuchnie czy spizarnie, jakie potrawy gotujesz na codzień, jakich produktów używasz najczęściej i czy w pobliżu masz jakis większy supermarket gdzie możesz znaleść produkty których nie ma w osiedlowym kiedy wpadniesz na pomysł gotowania niecodziennej potrawy.
Nie ma sensu kupować czegoś na sile a pózniej i tak będzie stało aż data ważności sie skończy. U mnie tak sie dzieje czesto z produktami ktore kupiłam do jednego Dania bo do innych juz nie pasowały.
Ja kupuje zawsze produkty do dań ktore czesto gotuje i nam smakują. I wiem ze nawet jeśli kupię za dużo to sie nie zmarnuje.

Poza tym u mnie lista zakupowa to podstawa. Na lodówce wisi kartka papieru i kiedy gotuje i kończy mi sie coś to automatycznie dopisuje. W ten sposób lista na zakupy weekendowe w większości jest zrobiona. Raz w tygodniu jeżdżę na zakupy takie tygodniowe i wtedy kupuje bardzo dużo z wyprzedzeniem na cały tydzień. A w tygodniu jedynie w mięsnym czy rybnym dokupuje to co używam na bieżąco aby było świeże. W ten sposób obiady sa zawsze zaplanowane.

Dobry plan i organizacja to podstawa

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-09-15 o 15:09
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 15:10   #19
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Zioła świeże niestety mnie nie lubią i szybko mi więdną Jako tako trzymała się tylko u mnie mięta, i zawsze mam świeżą pietruszkę bo ją w kilka dni i tak zużywam zanim zdąży zwiędnąć.
Próbuję zwalać to na złe oświetlenie, ale niestety storczyk wytrzymał ze mną tylko 3 miesiące Dzielnie trzymają się tylko kaktusy i dracena.
Nic dziwnego, że mięta daje radę, bo to chwast, zawsze sobie poradzi U mnie jakimś cudem nawet tydzień na balkonie przeżyła w środku zimy. Niesamowicie trwała roślina.

Co znaczy, że szybko więdną? Bo wiem, że to kwestia indywidualna. U mnie zioła w doniczce zwykle żyją około 1-1,5 miesiąca. Dla mnie to dość krótko, moja Mama uważa, że bardzo długo (bo u niej żyją tydzień), ale już się nauczyłam, że jak są, to mimowolnie przygotowuję dania, w których te zioła wykorzystuję i się nie marnują Kwestia organizacji. A np. jak mi zaczyna więdnąć czy przysychać bazylia, szybko robię z niej pesto (bez sera, żeby dłużej postało w lodówce, zawsze przed podaniem mogę domieszać trochę drobno startego parmezanu, ale bez niego też jest ok )
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 15:44   #20
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Nic dziwnego, że mięta daje radę, bo to chwast, zawsze sobie poradzi U mnie jakimś cudem nawet tydzień na balkonie przeżyła w środku zimy. Niesamowicie trwała roślina.

Co znaczy, że szybko więdną? Bo wiem, że to kwestia indywidualna. U mnie zioła w doniczce zwykle żyją około 1-1,5 miesiąca. Dla mnie to dość krótko, moja Mama uważa, że bardzo długo (bo u niej żyją tydzień), ale już się nauczyłam, że jak są, to mimowolnie przygotowuję dania, w których te zioła wykorzystuję i się nie marnują Kwestia organizacji. A np. jak mi zaczyna więdnąć czy przysychać bazylia, szybko robię z niej pesto (bez sera, żeby dłużej postało w lodówce, zawsze przed podaniem mogę domieszać trochę drobno startego parmezanu, ale bez niego też jest ok )
No właśnie ok. tygodnia zawsze u mnie stoją a później zaczynają więdnąć

Dzięki dziewczyny za rady, kilka rzeczy dla siebie znalazłam z Waszych postów
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 10:30   #21
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

ja mam przypraw około 40 rodzajów, obowiązkowo tez jakiś ostry sos chili, sojowy, nawet jakieś gotowe mieszanki z kuchni swiata się znajdą..
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2013-09-18 o 10:32
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:31   #22
cerasi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

a u mnie zawsze w lodówce jest maslo, jajka i jakieś warzywko, a w szafkach ryż. i już masz wa obiady: ryż z warzywami i omlet
cerasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:32   #23
Kolorowa_parasolka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorowa_parasolka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 27
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

różnego rodzaju/gatunku makarony jak najbardziej.
I do sałatki można użyć, i z sosem podać, ewentualnie nadziewane czymś np. duże muszle.
Kolorowa_parasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:52   #24
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

Oliwa z oliwek, także smakowa
Ocet jabłkowy
Sos sojowy i sos rybny (ew. ostrygowy)
Wszelkiej maści przyprawy sypkie oraz pasty przyprawowe (ja z każdej podróży sobie jakieś przywożę i ma pokaźną ilość, np. z ostatniego wyjazdu do Włoch przywiozłam sobie pastę truflową, pesto z czerwonej cykorii i czarne mazidło z sepii)
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 20:11   #25
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

U mnie jeszcze obowiązkowo:
oliwa z oliwek
ocet jabłkowy
sos balsamiczny Monini
miód lipowy i gryczany
kilka główek czosnku (długo się trzymają w lodówce)
suszone chilli w płatkach
płatki owsiane
makarony: penne/farfalle i tagliatelle
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 22:17   #26
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Jakie dodatki do jedzenia macie w kuchni?

U mnie nie może zabraknąć lubczyku i pieprzu białego/ziołowego/cayenne, suszonych pomidorów w oliwie, cukru różanego, soli himalajskiej, kurkumy, sałaty lodowej , zawsze muszę też mieć pomidory/puszki pelati , jajka i zestaw kasz/makaronów/mąk do wyrobu pieczywa.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.