Podrażnienie - proszę, pomóżcie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-10, 12:10   #1
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253

Podrażnienie - proszę, pomóżcie!!


Hej dziewczyny!

Moja mama podrażniła niedawno sobie skórę , nie wiemy czym (ale odstawiła już głównego podejrzanego – nowy krem na noc) , ale wygląda to okropnie, szczególnie koło lewego oka – ma właściwie prawie pod nim spore podrażnienie, a wręcz czerwono-sine (??) napuchnięcie. Mówi, że piecze ją najbardziej w tym miejscu. W domu nie mamy za wiele kremów na podrażnienia, ja już co prawda zleciłam jej posmarowanie się Pityvalem (wiem, że to może nie najlepszy wybór, ale to chyba najłagodniejszy środek, jaki mamy w domu...), potem punktowo żelem z herbatą i swietlikiem Flos-Leku, wczoraj też zrobiła sobie maseczkę do skóry wrażliwej z glinką zieloną Oceanica. Jednak ta opuchlizna utrzymuje się już od ok. 2 –3 dni, nic nie chce tak naprawdę pomóc

Może macie pomysł co może pomóc?? Chcialam iść do apteki i kupić jej jakąś maść, ale nie mam pojęcia co... Ech! Proszę, doradźcie!

CMOK
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 12:15   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Podrażnienie - proszę, pomóżcie!!

ja bym maksymalnie ograniczyła ilość substancji nakładanych na skórę- być może wystarczy Alantan lub wazelina- tłuste, ale obojętne dla skóry. ostatecznie można wypróbować hydrokortyzon 0,5% (to stęż. jest bez recepty) przez kilka dni.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 12:58   #3
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Podrażnienie - proszę, pomóżcie!!

Niech twoja Mama przede wszystkim wypije wapno!
jesli macie w domu zwykła Nivee to niech narazie ten krem słuzy twojej mamie, by nie przesuszyła skory.
Najlepsze sa tez obkłady z lodu no i krem do cery wrazliwej (polecam Eris, Cera Wrazliwa). jesli to nie poskutkuje najlepiej wybierzcie sie do lekarza. dermatologa?
pozdrawiam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 13:33   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: Podrażnienie - proszę, pomóżcie!!

miałam identyczny problem!!! Skazlam się niedawno na forum pomógł mi krem lipobase. jest super!!!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 15:58   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Podrażnienie - proszę, pomóżcie!!

no moja mama zawsze tylko Nivea uzywala jak cos sie stalo i to nie az tak mocno tylko ja pieklo ale zmian skornych nie miala bo zawsze zmywala przyczne ktora ja pikla, nie pozwalala zeby to dzialalo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.