brzuch:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-15, 17:06   #1
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Post

brzuch:(


Witam dziewczynki! mam pewien problem i niebardzo się orietuję co z tym robić a mianowicie: jakiś miesiąc temu strasznie bolał mnie brzuch... na poczatku po prawej stronie i pomyślałam ze to wyrostek ale na drugi dzień przestało boleć po prawej stronie a zaczął bolec caly brzuch i podbrzusze...pomyslałam ze to może nerki. Po kilku dniach przestało boleć. Gdy następnego miesiąca dostałam okres strasznie bolał mnie brzuch jak nigdy, słabo mi było, niedobrze przez pierwsze 3 dni nie mogłam funkcjonowac boje sie ze to moze miec powiązanie z tym wczesniejszym bólem ze to moga byc np jajniki albo cos innego czy powinnam isc do ginekologa?nigdy tam nie byla i nikomu o tym nie mowiłam. nie jestem pełnoletnia czy moge isc sama??czy koniecznie lekarz musi powiadomic rodziców? prosze poradzcie mi
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 17:17   #2
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: brzuch:(

Ostatnio miałam to samo i przeszło
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 17:25   #3
Melonka
Raczkowanie
 
Avatar Melonka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: okolice Łowicza
Wiadomości: 52
GG do Melonka
Dot.: brzuch:(

witaj inka
myslę że powinnas iść do lekarza i powiedzieć o tym mamie. Zdrowie jest najważniejsze
Melonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 17:25   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: brzuch:(

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Ostatnio miałam to samo i przeszło
No to gratulacje. Nie wiesz, że nieleczone dolegliwości mogą zaprocentować w przyszłości?


iinnkkaaA nie możesz porozmawiać o tym jednak najpierw z rodzicami? A moze wydaje ci się, że nie możesz? W twoim wieku to rodzice powinni być pierwszym wsparciem, szczególnie jeżeli okaże się, że to coś poważnego. Ale nie musi, może okazać się, że masz po prostu bolesne miesiączki i tak już będzie.

Wizyta jest jednak potrzebna. My tu na forum nie zbadamy cię i nie stwierdzimy co jest przyczyną.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 17:33   #5
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: brzuch:(

margitta dziekuje za rade ale z mamą ciągle sie kłóce i nie umiem z nia rozmaiwac o talkich tematach wiec czy to konieczne? czy moge sama isc do lekarza??nie mowiac o tym niikomu
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 17:35   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: brzuch:(

najlepiej porozmawiaj z mama i idz z nia do ginekologa margitta ma racje... nie mozemy Ci powiedziec na odleglosc co Ci jest a jak pojdziesz do gina to wszystko sie wyjasni
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 17:47   #7
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: brzuch:(

a czy sama moge iscnie mowiac nikomu??czy lekarz musi powidomic rodzicow ze bylam jak jestem niepelnoletnia?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-15, 17:49   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: brzuch:(

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
margitta dziekuje za rade ale z mamą ciągle sie kłóce i nie umiem z nia rozmaiwac o talkich tematach wiec czy to konieczne? czy moge sama isc do lekarza??nie mowiac o tym niikomu
Możesz iść sama, ale to kwestia podejścia konkretnego lekarza czy nie będzie chciał się widzieć z twoją mamą. Musisz próbować u różnych. Ja byłam w twoim wieku i nie było problemu, nikt o rodziców nie pytał.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 17:55   #9
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: brzuch:(

ale to co mam zrobic chodzic po lekrzach i na wstepnie pytac czy konieczne zeby kontaktowal sie z rodzicami? i czy ta wizyta jest koneczna?czy moze poczkeacdo nastpenego okresu i zobaczyc czy bedzie taki ból?dodam ze miesiaczkuje od 3 lat i mam okres nieregularny
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 18:11   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: brzuch:(

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa
ale to co mam zrobic chodzic po lekrzach i na wstepnie pytac czy konieczne zeby kontaktowal sie z rodzicami?
Oczywiście że nie. Idz normalnie do lekarza. Albo ci lekarz w gabinecie powie, że masz przyjśc z mamą, albo cię normalnie przyjmie. O żadnym informowaniu nie ma mowy, lekarze nie mają czasu dzwonić po ludziach, poza tym co ich to obchodzi. Kwiestia jest tylko tego, że może odmówić przyjęcia.

Natomiast po tym co napisałaś, wydaje mi się, że wizyta jest potrzebna. A nawet jak się okaże, że wszystko jest z tobą w porządku (czego ci życzę) to dowiedzieć się nie zaszkodzi.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 18:51   #11
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: brzuch:(

dziekuje;* a jak wizyta wogole wygląda na wstepnie mam powiedziec co mi dolega cyz jak?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-15, 19:02   #12
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: brzuch:(

myślę, że lekarz sam pokieruje wizytą. jednak ta niezby różni się od wizyty u każdego innego lekarza. idziesz, mówisz, co Ci jest, lekarz bada i pomaga
wątek na temat pierwszej wizyty u ginekologa jest. warto poszukać i poczytać. może będzie Ci łatwiej.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 21:27   #13
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: brzuch:(

iinnkkaa, ja tez miałam tak jak ty..ból brzucha (dół) i wogóle, a potem jak miałam okres to niemal wyłam z bólu przez pierwsze 2-3 dni a nieraz nawet 4-5..to było zapalenie jajników..nawet jeśli tak "przychodzi i przechodzi" to to poważna sprawa, nieleczone przemieni się w przewlekłe, a wtedy to przerąbane że tak isę wyrażę..ja choć sie leczę już od dawna, ciąge mi się odnawia, choćbym niewiem jak się starała..a nie wychłodziłaś się ostatnio? może od tego cię zaczęło boleć? u mnie tak się zaczyna, choc ubrana jestem jak eskimos..trzymam kciuki za szybki porwót do zdrówka i idź koniecznie do lekarza..jak nie z mama, to poproś jakąś zaufaną osobę, ciocię, starszą koleżankę..weź książeczkę ubezpieczeniową, to ważne..zawsze możesz powiedzieć, że np ciocia co z tobą przyszła to twoja mama(choć nie pochwalam kłamstw), a może wcale nie będize pytał? papatusie
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.