Szukam intensywnej odżywki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-06, 11:55   #1
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38
Exclamation

Szukam intensywnej odżywki!


Moje drogie Wizażanki!

Z góry przepraszam za to, że zakładam osobny temat, bo na pewno było już o tym na forum milion razy... Jednak mimo szczerych chęci naprawdę nie mam czasu, by usiąść na spokojnie i poszperać w tych wszystkich wątkach Na uzyskaniu odpowiedzi bardzo mi zależy, dlatego uznałam, że zaryzykuję i założę nowy wątek, najwyżej dostanę od Was po uszach :P

Przechodzę do sedna: potrzebna mi odżywka. Poszukuję porządnej, intensywnej, odbudowującej i wygładzającej odżywki do włosów już od dawien dawna i wszystkie drogeryjne "cuda" są moim zdaniem do kitu. Włosy zachowują się po ich stosowaniu bez większej różnicy, jedyny plus jest taki, że kiedy są mokre to łatwiej się rozczesują.

Jakie są moje włosy? Obecnie rudo-czerwone. Farbowane. Farbuję je ogólnie od 4 lat, wcześniej kudły nawet kropli farby nie zaznały. Do tego prostuję i suszę. Tak, wiem, zaraz usłyszę, że jestem niepoważna i że to zbrodnia :P Proszę jednak powstrzymać się od takich komentarzy, bo suszyć i prostować nie przestanę. Włosy są sianowate. Od razu po farbowaniu lub do kilku myć po nim, kiedy używam jeszcze odżywki załączonej do farby, są cudowne. Miękkie, pachnące, lśniące, takie delikatne piórka - no po prostu marzenie. Ale potem już jest coraz gorzej. Do tego wypadają, ale to jeszcze jestem w stanie jakoś przeboleć. Najgorsza jest jednak dla mnie ta suchość, to siano.

I teraz pytanie za sto punktów: czy znacie jakąś naprawdę turbo super petardową odżywkę, przynajmniej tak fajną jak te dodawane do farb, a najlepiej jeszcze lepszą? Taką, która ugładzi każdy kosmyk, nawet suchy, nawet sianowaty? Która spowoduje, że włosy staną się lekkie i delikatne w dotyku? Błagam, pomóżcie mi, bo już brakuje mi cierpliwości w poszukiwaniach, a uznałam, że tutaj znajdę ekspertki Dodam jeszcze, że domowe zabiegi z jakichś jajek i innych dziwacznych mikstur także nie wchodzą w grę, nie mam ani czasu, ani ochoty się bawić w takie cuda. Odżywki w sprayu także bym nie chciała, mam wrażenie, że to już największe złot, które ulatuje w powietrze zamiast siedzieć na włosach. Dlatego najlepiej coś w formie kremowej, może nawet maska?

Słyszałam kiedyś od koleżanki, że podobno w Hebe są jakieś mega skuteczne odżywki dla osób po chemioterapii, w jakichś dużych butelkach, tylko nie mam pojęcia jakiej są firmy i czy to aby na pewno prawda. Ogólnie raczej wolałabym czegoś spoza popularnych firm, nawet droższego, ale bardzo skutecznego. W znane, relatywnie tanie marki już przestałam wierzyć.

Proszę Was bardzo o pomoc, liczę na to, że mi fajnie doradzicie, ja się na tym kompletnie nie znam Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia!
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 19:29   #2
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Up

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 19:33   #3
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Polecam Ci te firmy:
Rene Furterer
Tigi catwalk
Kerastase
Alfaparf

(z naciskiem na rene i kerastase)
Wybierz jakakolwiek odzywkę z tych firm do włosów zniszczonych i tyle Musisz sama znaleźć swoj ideał.

Ja mam włosów baaardzo duzo, sa wysko porowate, krecone, od lat farbowane u fryzjerow i tylko te firmy daja rade.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 07:22   #4
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Jej, super! Bardzo Ci dziękuję za radę <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 08:45   #5
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Prosze.
U mnie stan po umyciu zależy też od twardości wody, szamponu i olejku który wetrę na sam koniec, ale te firmy daja rade
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 19:38   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Spróbuj odżywki Wella sp repair, pod folię i ręcznik, włosy jak tafla. Fajna jest też maska Loreal lipidum repair.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 18:52   #7
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Cytat:
Napisane przez karolina_jurcz Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nadal szukasz odzywki ale jesli tak to moge ci z czystym sumieniem polecic Help z inoaru ona wlasnie tak intensywnie i szybko regeneruje wlosy, nawet te mega zniszczone- mialam mega szope i wlosy szorstkie jak u konia :brzyda l: albo prostowalam wlosy albo je lokowałam, strasznie je umeczylam a teraz juz jest okej- wlosy powrocily do normalnej kondycji i teraz zabieram sie za olejowanie itd.
Pokażesz skład?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 22:13   #8
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Cytat:
Napisane przez hexaaa Pokaż wiadomość
Moje drogie Wizażanki!

Z góry przepraszam za to, że zakładam osobny temat, bo na pewno było już o tym na forum milion razy... Jednak mimo szczerych chęci naprawdę nie mam czasu, by usiąść na spokojnie i poszperać w tych wszystkich wątkach Na uzyskaniu odpowiedzi bardzo mi zależy, dlatego uznałam, że zaryzykuję i założę nowy wątek, najwyżej dostanę od Was po uszach :P

Przechodzę do sedna: potrzebna mi odżywka. Poszukuję porządnej, intensywnej, odbudowującej i wygładzającej odżywki do włosów już od dawien dawna i wszystkie drogeryjne "cuda" są moim zdaniem do kitu. Włosy zachowują się po ich stosowaniu bez większej różnicy, jedyny plus jest taki, że kiedy są mokre to łatwiej się rozczesują.

Jakie są moje włosy? Obecnie rudo-czerwone. Farbowane. Farbuję je ogólnie od 4 lat, wcześniej kudły nawet kropli farby nie zaznały. Do tego prostuję i suszę. Tak, wiem, zaraz usłyszę, że jestem niepoważna i że to zbrodnia :P Proszę jednak powstrzymać się od takich komentarzy, bo suszyć i prostować nie przestanę. Włosy są sianowate. Od razu po farbowaniu lub do kilku myć po nim, kiedy używam jeszcze odżywki załączonej do farby, są cudowne. Miękkie, pachnące, lśniące, takie delikatne piórka - no po prostu marzenie. Ale potem już jest coraz gorzej. Do tego wypadają, ale to jeszcze jestem w stanie jakoś przeboleć. Najgorsza jest jednak dla mnie ta suchość, to siano.

I teraz pytanie za sto punktów: czy znacie jakąś naprawdę turbo super petardową odżywkę, przynajmniej tak fajną jak te dodawane do farb, a najlepiej jeszcze lepszą? Taką, która ugładzi każdy kosmyk, nawet suchy, nawet sianowaty? Która spowoduje, że włosy staną się lekkie i delikatne w dotyku? Błagam, pomóżcie mi, bo już brakuje mi cierpliwości w poszukiwaniach, a uznałam, że tutaj znajdę ekspertki Dodam jeszcze, że domowe zabiegi z jakichś jajek i innych dziwacznych mikstur także nie wchodzą w grę, nie mam ani czasu, ani ochoty się bawić w takie cuda. Odżywki w sprayu także bym nie chciała, mam wrażenie, że to już największe złot, które ulatuje w powietrze zamiast siedzieć na włosach. Dlatego najlepiej coś w formie kremowej, może nawet maska?

Słyszałam kiedyś od koleżanki, że podobno w Hebe są jakieś mega skuteczne odżywki dla osób po chemioterapii, w jakichś dużych butelkach, tylko nie mam pojęcia jakiej są firmy i czy to aby na pewno prawda. Ogólnie raczej wolałabym czegoś spoza popularnych firm, nawet droższego, ale bardzo skutecznego. W znane, relatywnie tanie marki już przestałam wierzyć.

Proszę Was bardzo o pomoc, liczę na to, że mi fajnie doradzicie, ja się na tym kompletnie nie znam Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia!


Jeżeli chodzi o maski z Hebe to może jej chodzic o Seri Line z miodem. Sama mam te maske i uważam, ze jest swietna, do tego ma fajny skład. Za litrowy sloj chyba zapłacisz 16 zl, wiec tanio wychodzi.


Moim zdaniem ( wiem, ze nie zyczysz sobie takich uwag), ale jeżeli twoje wlosy sa w kiepskim staniem, to naprawdę warto pochylić się ogolnie nad zmiana pielęgnacji. Jeżeli nie chcesz to nie rezygnuj z prostowania i farbowania ( choć ja to będziesz robic to wlosy nigdy nie będą w dobrej kondycji) i wlacz olejowanie i ogolnie lepsze składowo odzywki (a nie tylko maske "petardę").




A i drogie nie oznacza ze sa skuteczne i lepsze. Często te droższe maski maja sporo silikonow w składzie, które tylko maskują poprawe kondycji włosa nie wplywajac na nia faktycznie. Warto tez siegnac po odzywki z Alterry i rosyjskie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 17:19   #9
dominiskaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Dziewczyny, nie chciałam zakładać osobnego wątku, a ten wydaje się być najbardziej pasujący
będąc u fryzjerki jakies pół roku temu po farbowaniu nalozyła mi ona odzywkę/maskę która super zadzialala na moje wlosy (zwlaszcza po rozjasnianiu) spisalam sobie jej nazwę (a tak mi się przynajmniej wtedy wydawało) - cabello prawdopodobnie opakowanie było niebieskie (zapisałam w notatce maska cabello niebieska niestety teraz nie pamietam czy opakowanie faktycznie takie było ), niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć, może któraś z Was miała z nią do czynienia i wie o co mi chodzi albo wie gdzie ją dostanę ewentualnie pod jaką nazwą jej szukać ? dodam ze było to duze opakowanie prawdopodobnie litrowe i na pewno była to odzywka fryzjerska taka którą można dostać w profesjonalnych sklepach, ja i tragiczny stan moich włosów prosimy o jakąkolwiek pomoc

Edytowane przez dominiskaaaa
Czas edycji: 2017-01-15 o 17:21
dominiskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 18:05   #10
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Cytat:
Napisane przez dominiskaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie chciałam zakładać osobnego wątku, a ten wydaje się być najbardziej pasujący
będąc u fryzjerki jakies pół roku temu po farbowaniu nalozyła mi ona odzywkę/maskę która super zadzialala na moje wlosy (zwlaszcza po rozjasnianiu) spisalam sobie jej nazwę (a tak mi się przynajmniej wtedy wydawało) - cabello prawdopodobnie opakowanie było niebieskie (zapisałam w notatce maska cabello niebieska niestety teraz nie pamietam czy opakowanie faktycznie takie było ), niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć, może któraś z Was miała z nią do czynienia i wie o co mi chodzi albo wie gdzie ją dostanę ewentualnie pod jaką nazwą jej szukać ? dodam ze było to duze opakowanie prawdopodobnie litrowe i na pewno była to odzywka fryzjerska taka którą można dostać w profesjonalnych sklepach, ja i tragiczny stan moich włosów prosimy o jakąkolwiek pomoc
moze ta?
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 19:57   #11
dominiskaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
moze ta?
niestety nie to na pewno była butelka i inna etykieta, ale i tak dziękuję
dominiskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-19, 16:59   #12
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Hm mi się jakoś to skojarzyło- kativa colageno. Albo montibello ale nie mają nic niebieskiego. W niebieski opakowaniu jest jeszcze Loreal keratin refill albo matrix z serii total repair.

wysłane poprzez LG V10
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 11:28   #13
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Szukam intensywnej odżywki!

Cytat:
Napisane przez dominiskaaaa Pokaż wiadomość
niestety nie to na pewno była butelka i inna etykieta, ale i tak dziękuję
Cytat:
Napisane przez dominiskaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie chciałam zakładać osobnego wątku, a ten wydaje się być najbardziej pasujący
będąc u fryzjerki jakies pół roku temu po farbowaniu nalozyła mi ona odzywkę/maskę która super zadzialala na moje wlosy (zwlaszcza po rozjasnianiu) spisalam sobie jej nazwę (a tak mi się przynajmniej wtedy wydawało) - cabello prawdopodobnie opakowanie było niebieskie (zapisałam w notatce maska cabello niebieska niestety teraz nie pamietam czy opakowanie faktycznie takie było ), niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć, może któraś z Was miała z nią do czynienia i wie o co mi chodzi albo wie gdzie ją dostanę ewentualnie pod jaką nazwą jej szukać ? dodam ze było to duze opakowanie prawdopodobnie litrowe i na pewno była to odzywka fryzjerska taka którą można dostać w profesjonalnych sklepach, ja i tragiczny stan moich włosów prosimy o jakąkolwiek pomoc
nie słyszałam o masce ale bardzo dobra jest speed blond d inoar na ich stronie możesz poczytać☠
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-27 12:28:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.