Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 13:18   #1771
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Byłam dziś na ustaleniu planu leczenia i troszkę się załamałam. Mam tyłozgryz prawostronny, mocno stłoczone, duże zęby, mało miejsca w żuchwie. Muszę mieć zrobiony stripping. Przewidywany czas leczenia 2,5 roku, retencja drugie tyle lub więcej Wydaje mi się to strasznie długo.. pluję sobie w brodę, że późno się za to wzięłam. Przeszło mi przez myśl, żeby może przejść się do innego ortodonty, może on mi zaproponuje krótsze leczenie, ale w sumie to nie wiem czy jest sens
Zawsze można zwrócić się do innego ortodonty i zobaczyć co on zaoferuje. Mi doszedł Hyrax z maską i pół roku do leczenia... Ale zanim się obejrzałam to już miałam aparat i leci ten czas coraz szybciej ;-) A dla tego efektu - warto! Jest takie fajne powiedzenie: "Nie rezygnuj z czegoś tylko dlatego, że wymaga to czasu. Czas i tak upłynie". Zgadzam się z tym w 100%
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 15:08   #1772
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
A ile czasu u Ciebie trwało leczenie i jak wysoki był koszt ostatecznie?
Ciężko mi samej ocenić jak duża jest wada, jak zacisnę zęby nie widać dolnych jedynek wcale.

Czy zmieniły Ci się rysy twarzy? Ortodontka mówiła mi, że aparat miałby u mnie wpływ na to, oczywiście nie jakiś drastyczny, ale niby byłoby widać różnicę. Będę wdzięczna za informacje
U mnie wyglądało to tak (jak zacisnęłam szczękę to dolnych zębów nie było widać prawie wcale - na zdjęciu nienaturalnie złączyłam zęby więc tego nie widać) : https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1476278322
I po zdjęciu aparatu: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1476278322

Leczenie trwało prawie 2 lata, koszt to ok. 7000 zł - wliczając koszty retencji
Rysy twarzy mi się nie zmieniły nie był to duży tyłozgryz (raczej początkowe jego stadium), więc na zewnątrz tego chyba nie było aż tak widać. Jedynie żuchwa po ściągnięciu aparatu trochę pobolewała - myślę, że to właśnie przez ten nowy układ
Ale myślę, że wszystko zależy od wady - widocznie u mnie dało się to wszystko zrobić samym aparatem, ale w wielu przypadkach kończy się na wyciągach
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 16:46   #1773
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

po 4,5 miesiąca sciagnełam Hassa,
wolę moje zęby w aparacie niż z sprzed aparatu.
uśmiecham sie całą buzią teraz, wszystkie zeby widać jak sie smieję, uwielbiam sie śmiać.
mam szeroki łuk
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:08   #1774
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
U mnie wyglądało to tak (jak zacisnęłam szczękę to dolnych zębów nie było widać prawie wcale - na zdjęciu nienaturalnie złączyłam zęby więc tego nie widać) : https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1476278322
I po zdjęciu aparatu: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1476278322

Leczenie trwało prawie 2 lata, koszt to ok. 7000 zł - wliczając koszty retencji
Rysy twarzy mi się nie zmieniły nie był to duży tyłozgryz (raczej początkowe jego stadium), więc na zewnątrz tego chyba nie było aż tak widać. Jedynie żuchwa po ściągnięciu aparatu trochę pobolewała - myślę, że to właśnie przez ten nowy układ
Ale myślę, że wszystko zależy od wady - widocznie u mnie dało się to wszystko zrobić samym aparatem, ale w wielu przypadkach kończy się na wyciągach
Dziękuję za informacje
Nie wiem czy moja wada jest skomplikowana czy nie, dowiem się podczas wizyty, ale mam nadzieję, że leczenie nie potrwa dłużej niż dwa lata... Koszt mnie trochę przeraża, ale myślę, że warto.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 22:12   #1775
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje
Nie wiem czy moja wada jest skomplikowana czy nie, dowiem się podczas wizyty, ale mam nadzieję, że leczenie nie potrwa dłużej niż dwa lata... Koszt mnie trochę przeraża, ale myślę, że warto.
Koniecznie napisz co powiedział ortodonta
Na prawdę warto! Pomimo kosztów i późniejszej retencji przecież chodzi nie tylko o względy estetyczne ale przede wszystkim zdrowie naszych zębów
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 22:20   #1776
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez neonatus Pokaż wiadomość
po 4,5 miesiąca sciagnełam Hassa,
wolę moje zęby w aparacie niż z sprzed aparatu.
uśmiecham sie całą buzią teraz, wszystkie zeby widać jak sie smieję, uwielbiam sie śmiać.
mam szeroki łuk
Gratulacje Mam tak samo po Hyraxie
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-03, 09:29   #1777
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny, nasunęło mi się może głupie pytanie. Obecnie jak się uśmiecham to ciężko jest mi odsłonić zęby, widać je w niewielkim stopniu. Czy po aparacie to może się zmienić?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-03, 09:37   #1778
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nasunęło mi się może głupie pytanie. Obecnie jak się uśmiecham to ciężko jest mi odsłonić zęby, widać je w niewielkim stopniu. Czy po aparacie to może się zmienić?
U mnie się nie zmieniło i mam tez tak że mam jakby krzywy uśmiech albo usta sama nie wiem. W każdym razie po jednej stronie więcej zębów widać przy uśmiechu a po drugiej mniej. I to też się nie zmienilo niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-03, 18:51   #1779
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

witajcie A ja mam 31 lat i prawie jestem zdecydowana założyć aparat stały. Nigdy wcześniej o tym nie myślałam nawet przywyklam do swoich zębów i z nimi żyłam. Zanim nie zaczęłam scierać sobie dolne jedynki A powód to krzywe zęby. Achh nie wiem jak ja wvtakim wieku z aparatem będę wyglądała A bardziej mnie przeraża czas leczenia 2-2,5 lata.Szok!
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-03, 19:23   #1780
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Nadia29, ostatnio widziałam dyrektora finansowego dużej spółki z wig20 w aparacie, raczej dawno po 30
Nie martw się!
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-03, 21:52   #1781
XAuss_
Przyczajenie
 
Avatar XAuss_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ktos poleci jakaś dobra maść na język? Mam ogromne wcięcie od hyraxa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XAuss_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-03, 23:07   #1782
ahmily
Zakorzenienie
 
Avatar ahmily
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 461
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
witajcie A ja mam 31 lat i prawie jestem zdecydowana założyć aparat stały. Nigdy wcześniej o tym nie myślałam nawet przywyklam do swoich zębów i z nimi żyłam. Zanim nie zaczęłam scierać sobie dolne jedynki A powód to krzywe zęby. Achh nie wiem jak ja wvtakim wieku z aparatem będę wyglądała A bardziej mnie przeraża czas leczenia 2-2,5 lata.Szok!

Mam dokładnie ten sam problem.. Wszystkie zeby proste oprócz dwóch jedynek, nie było to problematyczne dopóki nie zaczęły sie ścierać. Teraz to już jest mocno widoczne i oprócz samego założenia aparatu boje sie jak to będzie wyglądało... Spiluja mi te zeby zeby były normalnie? Beda wtedy o wiele mniejsze od innych, w dodatku mam długie kły wiec będę wygladała jak wampir. Czy moze jakos można to dosztukować??? Nie mam pojęcia, któraś z Was miała ten sam problem?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od nowa
ahmily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 08:38   #1783
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Moje efekty: góra właśnie mija rok, zęby są już idealne, ale dół miałam zakładany w kwietniu, więc jeszcze parę miesięcy by jedno z drugim się zgrało. Szybko mineło, jestem bardzo zadowolona z efektów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zeby.jpg (36,0 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zeby2.jpg (40,7 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zeby3.jpg (104,6 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zeby4.jpg (35,0 KB, 101 załadowań)
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 08:42   #1784
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Super efekt! I rzeczywiście całkiem szybko
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 09:01   #1785
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Nie miałam dużej wady, może dlatego
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 09:22   #1786
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Właśnie ja się zastanawiam jak będzie ze mną, bo też nie mam dużej wady. W dolnym łuku trójka mocno wysunięta, w górnym krzywa dwójka. W dolnym stloczone jedynki. Nie mogę się już doczekać wizyty u ortodonty
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 09:36   #1787
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Jadę niedługo na wizytę i w końcu siw dowiem czy zakładam następnego hyraxa czy juz będzie staly. Oby był juz stały...
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 12:32   #1788
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No i mam nadbudowy na dwóch zębach, a w styczniu zakładam już aparat stały juz nie mogę sie doczekać
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 18:45   #1789
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

ahmily -ja bylam h protetyka i mi powiedział że niema sensu nic z zębami póki takie krzywe robić bo za chwilę znów zetre.Jak będą już proste wtedy można wypełniać czymś tam nie pamiętam czym
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 23:02   #1790
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?


Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
Gratulacje Mam tak samo po Hyraxie
Dzięki
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 23:02   #1791
ahmily
Zakorzenienie
 
Avatar ahmily
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 461
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
ahmily -ja bylam h protetyka i mi powiedział że niema sensu nic z zębami póki takie krzywe robić bo za chwilę znów zetre.Jak będą już proste wtedy można wypełniać czymś tam nie pamiętam czym

Boziuniu, ale u mnie to nie przejdzie. Nie mowie pod względem mechanicznym a estetycznym. Pracuje z ludźmi, mam Krzywe tylko dwie jedynki i one są starte. Jak wejdzie w ruch aparat i naprostuje to będzie okrutnie wyglądało nie zeby teraz wyglądało to fajnie, ale dlatego cos chce z tym zrobic


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od nowa
ahmily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 08:12   #1792
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Moje efekty: góra właśnie mija rok, zęby są już idealne, ale dół miałam zakładany w kwietniu, więc jeszcze parę miesięcy by jedno z drugim się zgrało. Szybko mineło, jestem bardzo zadowolona z efektów
Wow, super efekt!
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 13:11   #1793
scorpionsman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Witam serdecznie!

Od dwóch dni jestem posiadaczem aparatu stałego typu Damon Q. Mam dość poważną wadę, ortodonta zdiagnozował u mnie miesiąc temu tyłożuchwie, z czego wynika mój tyłozgryz. Krzywe zęby są najmniejszym problemem. Na samym początku ortodonta uprzedził mnie, że konieczny może być zabieg chirurgiczny polegający na wysunięciu żuchwy, jednak wszystko zależy od zdjęć rtg. Po wykonaniu zdjęć nadeszła pora na diagnozę oraz plan leczenia. Na początku konieczne jest wyprostowanie zębów, po to aby skupić się na drugiej poważniejszej wadzie czyli tyłożuchwiu. Ortodonta zaproponował mi w późniejszym etapie leczenia na podstawie obserwowanych zdjęć rtg zastosowanie korektora klasy II w celu przesunięcia żuchwy ku przodowi. Z tego co zrozumiałem aparat sam w sobie powinien już w delikatnym stopniu przesunąć zuchwe ku przodowi. Czytam na bieżąco artykuły na temat mojej wady i zdecydowana większość skłania się ku zabiegowi chirurgicznemu. Teraz pytanie, czy faktycznie jest szansa na wyleczenie tyłożuchwia połączonego z tyłozgryzem bez konieczności operacji? Jeżeli tak to czy taki efekt leczenia utrzyma się, po zastosowaniu oczywiście leczenia retencyjnego w późniejszym czasie? Dodam, że mam 19 lat. Liczę na Wasze opinie i komentarze w tej kwestii, może ktoś miał podobny problem i wadę na tym samym poziomie i podzieli się swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam!
scorpionsman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 14:04   #1794
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
witajcie A ja mam 31 lat i prawie jestem zdecydowana założyć aparat stały. Nigdy wcześniej o tym nie myślałam nawet przywyklam do swoich zębów i z nimi żyłam. Zanim nie zaczęłam scierać sobie dolne jedynki A powód to krzywe zęby. Achh nie wiem jak ja wvtakim wieku z aparatem będę wyglądała A bardziej mnie przeraża czas leczenia 2-2,5 lata.Szok!
Ja mam 32 a w sumie za 2 miesiące będzie 33.Aparat założyłam dwa miesiące temu i wcale nie żałuję ☺
Mo chyba tylko tego ze nie schudłam😂Bo jak czytałam,rozmawiałam z znajomymi którzy aparat noszą to wszyscy nie mogli jeść,straszny ból itp.A ja nic trochę na początku miałam problem jeść,ale jak już ogarnęłam co i jak to nie ma problemu.Będę go nosić min dwa lata,potem dobry rok jeszcze aparat zakładany na noc.Wiec nie zastanawiaj się tylko zakładaj,bo ja jak pomyślę ze dwa lata temu byłam już tak blisko i zrezygnowałam to teraz już bym zdejmowala.1478354653112.jpg1478354664820.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 14:41   #1795
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

dziękuję darinn 😙
tak zrobię przerażają mnie te 2 lata myślałam nad aparatem językowym ale podobno są strasznie drogie .Chodzi mi o zdrowie zębów przede wszystkim .Ja to już nie mam z czego chudnac A problemem dla mnie jest każdy problem w buzi. Ehhh
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 14:53   #1796
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
dziękuję darinn 😙
tak zrobię przerażają mnie te 2 lata myślałam nad aparatem językowym ale podobno są strasznie drogie .Chodzi mi o zdrowie zębów przede wszystkim .Ja to już nie mam z czego chudnac A problemem dla mnie jest każdy problem w buzi. Ehhh
Ja tez chciałam taki co się z tyłu na zęby zakłada ale bardzo drogi i podobno bardzo bolesny i ciężki w użytkowaniu,dlatego zdecydowałam się na ceramiczny.Ja co nie mieszkam w pl i tu noszenie aparatu przez osoby w różnym wieku na nikim nie robi żadnego wrażenia.I jak założyłam to parę osób się dość późno zorientowało ze mam aparat bo jest tak słabo widoczny
A dwa lata szybko mina,zobaczysz

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 14:58   #1797
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Myślę, że w Polsce też nie robi to na nikim wrażenia, nie wiem w ogóle skąd takie pomysły Widuję aparaty u osób w różnym wieku, także wśród ludzi na wysokich stanowiskach itp. Nie widzę w tym nic dziwnego, żaden to powód do wstydu czy skrępowania, a wręcz przeciwnie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 15:03   #1798
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Myślę, że w Polsce też nie robi to na nikim wrażenia, nie wiem w ogóle skąd takie pomysły Widuję aparaty u osób w różnym wieku, także wśród ludzi na wysokich stanowiskach itp. Nie widzę w tym nic dziwnego, żaden to powód do wstydu czy skrępowania, a wręcz przeciwnie.
No a jednak,ja niestety pochodzę z małego miasta.I jak mówiłam o aparacie to niestety ale jakiś komentarz padł zawsze.Więc ja mówię tylko w moim imieniu i to co mnie spotkało odnośnie aparatu.A nie oszukujmy się to co myśli o nas otoczenie tez ma jakiś wpływ na nas

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 15:08   #1799
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziwne podejście grunt to się nie przejmować, wg mnie noszenie aparatów należy chwalić, to jest dbanie o siebie, swoje zdrowie i wygląd.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 15:22   #1800
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dziwne podejście grunt to się nie przejmować, wg mnie noszenie aparatów należy chwalić, to jest dbanie o siebie, swoje zdrowie i wygląd.
Tak,ale co zrobić.Jednemu to wisi,drugi doradzi lub wesprze a trzeci powie za stara jesteś
Mi to nie przeszkadza bo każdy ma wolność słowa,tylko jak te słowa wypowiada to już inna sprawa

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.