Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-22, 13:32   #1
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Unhappy


Mam no cóż tu dużo mówić... same zobaczcie i pomóżcie. Mam dość mojej twarzy...

Mam teraz tylko inna fryzure - grzywka delikatna na całe czoło i proste włosy bez cieniowania do famion.

Mam niebieskie oczy, ale też trochę pomarańczowego mam wokól źrenicy. Nosze okulary :/ Za niedługo będę zmieniać oprawki, ale to za pare miesięcy.
Prosze o wszelkie propozycje co do zmian, bo już mam dość gadki w stylu "jesteś świetna, ale nie pdobasz mi się". Chcę zmienić styl ze sportowego na równie wygodny, ale bardziej kobiecy.

Mój nieszczęsny profil.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.JPG (64,2 KB, 699 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (12,0 KB, 520 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.JPG (19,9 KB, 419 załadowań)

Edytowane przez Przezlosliwa
Czas edycji: 2007-02-23 o 19:54
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:16   #2
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

jesteś bardzo ładną dziewczyną masz śliczną cere-taką śniadą. Na twoim miejsu podkreslalabym policzki kuleczkami brazujacymi.
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:24   #3
evita_l
Raczkowanie
 
Avatar evita_l
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jednorożec/Warszawa
Wiadomości: 284
GG do evita_l
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Podoba mi się pierwsze zdjęcie. Masz bardzo ładną cerę. Włoski może krótsze? Bardziej wystrzępione? Ale nie wiem jaką dokładnie masz teraz fryzurkę. Postawiłabym też na lekki makijaż, podkreślenie oczu, jakiś błyszczyk..
A ciuszki? Styl sportowy jest super! I też jest kobiecy... Jeśli chcesz coś bardziej... eleganckiego, to może marynarki i bluzki koszulowe? Są naprawdę wygodne, ja lubię też golfy, np. na krótki rękaw, ciemne jeansy są ok, jeśli nie lubisz "kanciaków" i może jakieś dodatki? Dłuższe kolczyki, coś co byś lubiła i nie przeszkadzałoby Ci...
Nie wiem co jeszcze, napisz może coś więcej o sobie, jak się ubierasz, czeszesz, co lubisz, za czym nie przepadasz.. To wiele wyjaśni
Pozdrawiam
__________________
pustamiska.pl

"I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego"
evita_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:42   #4
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Popieram dziewczyny - masz bardzo ładną cerę, śniadą i gładką Na Twoim miejscu zrobiłabym porządek z brwiami, koniecznie u dobrej kosmetyczki I doradziłabym może ubieranie ciuchów w jakichś żywszych kolorkach Nie masz zdjęcia z obecną fryzurą?
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 15:01   #5
n@talia19
Rozeznanie
 
Avatar n@talia19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Berlin / Zary
Wiadomości: 728
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

hej .. taka ladna a taka zalamana?? nie mozliwe..Dziewczyno popatrz jakas sliczna i wcale nie klamie,a mowie szczerze .
Z opisu Twojej fryzurki znaczy ze fajnie wygladasz .
Popieram Xyoko,abys zrobila pozadek z brwiami u kosmetyczki i moze delikatna jasno brazowa henna.
Proponuje podkreslic oczka,aby wydobyc je zza okularow.Mocno wytuszowane rzesy i nie za ciemne,raczej matowe kolory cieni.
Takpodkresl kosci policzkowe,rozem lub pudrem brazujacym,nadasz wyrazistosci twarzy i troche ja ozywisz.
Co do ust,maja ladne kontory,dlaczego by ich nie obrysowac??kontorowka o ton ciemniejsza od Twoich ust i szminka..Pozatym widzialabym Cie tez w jasnych odcieniach blyszczykow,lekki roz czy nawet bezbarwne.
Co do stylu...kazdy jest inny...Jesli dobrze sie czujesz w sportowym stylu to dlaczego masz go zmieniac..Nieraz same dodatki takie jak kolczyki korale czy lancuszki a nawet buty duzo zmieniaja..Teraz mozna lonczyc style i to nawet fajnie wyglada,zycze powodzenia
Ale pamietaj duzo nie musisz zmieniac,poniewaz jestes ladna
__________________
::...:: MiEdzY jaWa a SnEm ::...::



-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -



::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 15:06   #6
olianna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 113
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Nie wiem dlaczego przyczepiasz sie do twarzy ?
Podetnij troche wlosy (nie zmieniaj koloru jest super) i jesli da rade zrob sobie prosta rowno scieta GESTA grzywke - mysle ze bedzie ci bardzo pasowac.
Nosisz spodnice ? Eksponujesz dluga szyje ?
Jesli sama siebie nie akceptujesz, lubisz i podobasz sie sobie - inni tez cie szybko zaakceptuja !
olianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 15:14   #7
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Porządek z brwiami już zrobiony tylko zdjęcia troszke stare są Ale postaram się dać nowe zdjęcia, bo od brata chce porzyczyć aparat.
Problem w tym, że już wszystkie dziewzyny mają podobne fryzurki, a ja lubię moje włoski i chciałabym aby się wyróżniały. Nie mam już na nie pomysłu...Lubię kolczyki wszelkiego rodzaju Muszę się wybrać na zakupy, bo dawno nie kupywałam ich. Kocham gumki do włosów i wszelkie spinki. Ostatnio uznałam, że jestem za blada i poszłam na solarium - byłam dwa razy i chyba już na tym skończe, może jeszcze za dwa tygodnie pójdę. Jestem szczupła i mam płaską pupe :/ Na szczęście dechą z przodu nie jestem i planuję to obrucić na moją korzyść za pomocą bluzeczek z dekoldem. Mam chude nadgarstki w wystającą tą okrągłą kostką. Próbuję zapuścić paznoksie, ale on rosną tylko do pewnego momentu i zaczynają się łamać. Mam grube, ale miękkie płytki i nie działają na nie żadne odżywki.

Mieszkam w Mysłowicach to może ktoś jest z okolic to pomógłby mi dobrać kosmetyki?

A kolory z mojej szafy to: brązy, beż, niebieski, czarny, ciemne zielenie. Kosmetyki przeważnie mam też w takich kolorach jak brązy, beże.

Eh co jeszcze chcecie wiedzieć? Jestem całkowicie gotowa do współpracy.

olianna co masz na myśli mówiąc "eksponuj długą szyję"?

Edytowane przez Przezlosliwa
Czas edycji: 2007-02-23 o 19:55
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 13:08   #8
jola26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 127
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Cytat:
Napisane przez Moi16 Pokaż wiadomość
Mam no cóż tu dużo mówić... same zobaczcie i pomóżcie. Mam dość mojej twarzy...

Mam teraz tylko inna fryzure - grzywka delikatna na całe czoło i proste włosy bez cieniowania do famion.

Mam niebieskie oczy, ale też trochę pomarańczowego mam wokól źrenicy. Nosze okulary :/ Za niedługo będę zmieniać oprawki, ale to za pare miesięcy.
Prosze o wszelkie propozycje co do zmian, bo już mam dość gadki w stylu "jesteś świetna, ale nie pdobasz mi się". Chcę zmienić styl ze sportowego na równie wygodny, ale bardziej kobiecy.
grzywka, grzywka i jeszcze raz grzywka.Proponuje prostą do brwi.Ścieła bym włosy mniej więcej do ramion.Poza tym jest ok. No...moze bym troszke przyciemniła kolorek i zrobiła kilka jasniejszych refleksów
jola26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 13:12   #9
jola26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 127
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Cytat:
Napisane przez Moi16 Pokaż wiadomość
Porządek z brwiami już zrobiony tylko zdjęcia troszke stare są Ale postaram się dać nowe zdjęcia, bo od brata chce porzyczyć aparat.
Problem w tym, że już wszystkie dziewzyny mają podobne fryzurki, a ja lubię moje włoski i chciałabym aby się wyróżniały. Nie mam już na nie pomysłu...Lubię kolczyki wszelkiego rodzaju Muszę się wybrać na zakupy, bo dawno nie kupywałam ich. Kocham gumki do włosów i wszelkie spinki. Ostatnio uznałam, że jestem za blada i poszłam na solarium - byłam dwa razy i chyba już na tym skończe, może jeszcze za dwa tygodnie pójdę. Jestem szczupła i mam płaską pupe :/ Na szczęście dechą z przodu nie jestem i planuję to obrucić na moją korzyść za pomocą bluzeczek z dekoldem. Mam chude nadgarstki w wystającą tą okrągłą kostką. Próbuję zapuścić paznoksie, ale on rosną tylko do pewnego momentu i zaczynają się łamać. Mam grube, ale miękkie płytki i nie działają na nie żadne odżywki.

Mieszkam w Mysłowicach to może ktoś jest z okolic to pomógłby mi dobrać kosmetyki?

A kolory z mojej szafy to: brązy, beż, niebieski, czarny, ciemne zielenie. Kosmetyki przeważnie mam też w takich kolorach jak brązy, beże.

Eh co jeszcze chcecie wiedzieć? Jestem całkowicie gotowa do współpracy.
wspólne zakupy? czemu nie?
jola26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 10:10   #10
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Taak tylko teraz musze znaleźć kogoś chętnego na te zakupy...
Pytałam się brata co sądzi o tej grzywce gęstej nad brwiami i... mówi, że to chyba nie najlepszy pomysł
Chyba dziś dostane aparat to dam zdjęcia.

Cytat:
kontorowka o ton ciemniejsza od Twoich ust i szminka..
Myślisz, że to dobry sposób? To chyba dosyć zauważalne u nastolatki
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 11:12   #11
n@talia19
Rozeznanie
 
Avatar n@talia19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Berlin / Zary
Wiadomości: 728
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

a przepraszam ze spytam ile masz lat??
__________________
::...:: MiEdzY jaWa a SnEm ::...::



-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -



::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-24, 12:28   #12
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Hehe jestem rocznik 91 czyli 16 lat
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 14:01   #13
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Wygladasz na starsza ode mne.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 14:21   #14
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Okulary sprawiają, że wyglądasz bardzo poważnie i pomniejszają Twoje oczy.
Chociaż na próbę, ale proszę - wypróbuj soczewki kontaktowe! Masz bardzo ładną buzię i szkoda ją ukrywać za okularami - a soczewki korekcyjne, wbrew pozorom nie są dużym wydatkiem. Cena pary soczewek miesięcznych to ok 30-40 zł, przy czym przy odpowiedniej pielęgnacji można nosić je dłużej bez żadnej szkody.

Pozdrawiam - była okularnica
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 14:25   #15
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

przy czym ,mówiąc "dłużej", mam na myśli "miesiąc-dwa dłużej", a nie "rok"
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 14:29   #16
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Ojj ja też dawałam Ci parę lat więcej Popieram pomysł, abyś wypróbowała soczewki Bo faktycznie okulary, oprawki, które masz obecnie, postarzają Cię..
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 14:52   #17
n@talia19
Rozeznanie
 
Avatar n@talia19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Berlin / Zary
Wiadomości: 728
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

no to hmm... zmienilam zdanie na temat tej szminki i konturowki..Poprostu wydawalas mi sie sttarsza :P .
Tez popieram pomysl z soczewkami
__________________
::...:: MiEdzY jaWa a SnEm ::...::



-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -



::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 12:27   #18
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Eh niestety nie pierwsze mi to mówicie, że wyglądam na starszą. Faktycznie jak ściągnę okulary to mam znowuż chyba taką dziecięcą twarz, ale poroznawiam z rodzicami na ten temat.

Byłam w Soraji koło empiku oglądać te pudry brązujące do polików i jest taki za 25 zł. Widział go ktoś? I mam takie małe pytanko. Czy gdy nałoże próbke tego pudru na rękę pędzelkiem to czy nie powiniem mieć odcień ciemniejszy niż skóra? Bo ten praktycznie sie nie różnił od niej... a zapewnitgam ze nie mam tak ciemnej skóry, że najciemniejszy puder jest niewidoczny... Ach to był puder rozświetlająco-brązujący.

Ach i jest zniżka po zakupie dowolnego produktu do ciała jest bodajze na reszte produktów zniżka 20% jskby ktos był zainteresowany.
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 12:47   #19
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Cześć wybacz mi, ale wzięłam Ciebie za starsza...Jestem z tego samego rocznika co Ty...wiesz wydaje mi sie ze ladnie bylo by Ci w krotszych wlosach...troszke za ucho...za nie przed :P hehe ... ladnie podkreslaj rzesy...moja kumpela tez nosi okulary ale zawsze ma podkreslone rzesy i super wyglada nie masz tradziku wiec cere masz ładna jakis lekki roz na policzki i blyszczyk a bedzie super pozdrawiam ( co do paznoksci...kup sobie olejek rycynowy(30ml ok.2zł) i wcieraj na noc najpierw w skorki a potem opuszkami palców wcieraj w paznokcie...ich stan sie poprawi wiem to po sobie)
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 12:54   #20
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Szczerze mówiąc, nie popieram pomysłu z pudrem brązującym-na własnej skórze przekonałam się, jak trudno jest go nałożyć we właściwy sposób.
Myślę że w Twoim przypadku lepszy może być rozświetlacz, nałożony na kości policzkowe - efekt będzie subtelniejszy i, co ważne, łatwy do osiągnięcia.
Na przykład Maybelline-rozświetlacz w pudrze http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12762

Jeżeli nie uzywasz podkładu, na kościach policzkowych ładnie wygląda też oszczędnie nałożony perłoworóżowy błyszczyk do ust-ja tak robię i wygląda to bardzo ładnie.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 12:55   #21
n@talia19
Rozeznanie
 
Avatar n@talia19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Berlin / Zary
Wiadomości: 728
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

hej nie sprawdzaj najlepiej odcieni podkladow i pudrow na rece,poniewaz reka ma zawsze inny odcien skory niz twarz.
Najlepiej sprawdzac to na rzuchwie.Tak puder brazujacy ma byc lekko ciemniejszy,poniewaz ma podkreslic kosci poliszkowe .
Zalaczam Ci artykul o makijazu oczu pod okulary : http://www.naj.kobieta.pl/naj2/index...=123&page=text

POZDRAWIAM
__________________
::...:: MiEdzY jaWa a SnEm ::...::



-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -



::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 13:01   #22
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Co do paznokci, to nie ma chyba co walczyć z naturą, krótkie pazurki, jeśli zadbane, też wyglądają ładnie. Osobiście bardzo lubię czerwień na krótkich paznokciach, ale wiem że są osoby które mogą się w niej źle czuć.

I ponawiam apel - soczewki! Zobaczysz, kiedy przestaniesz nosić okulary poczujesz się-i spojrzysz na siebie - zupełnie inaczej.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:49   #23
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Ok to podumowując:

1.Pracuję nad aparatem od brata, żeby zrobić aktualniejsze zdjęcie z i bez okularów.
2. Zaczełam mocniej tuszować rzęsy i podoba mi się to Szukam matowych cieni w moich ulubionych kolorkach (brąz, beż, szary/czarny).
3. Cały czas zastanawiam się nad zmianą fryzurki (chciałam zapuścić włosy, ale już sama nie wiem co mam z nimi zrobić).
4. Zamiast brązującego pudru, różu poszukam tego rozświetlacza Maybelline - akurat w Rossmanie jest z nim stoisko
5. Co do tych soczewek to ja już kiedyś chciałam, ale tak jakoś rozeszło się po kościach. Jak narazie spytałam mamy co sądzi na ich temat i powiedziała, że to niezdrowe... Musze poczytać o tym na internecie...

Ach i chciałam spytać czy macie jakieś chwyty na to, aby jasne lakiery nie zotawiały takich brzydkich smug po pomalowaniu paznokci? :/ Zaczyna mnie to denerwować, a lubie jasne pazurki... Maluje je "na trzy ruchy", ale przyznaje, że kiepskiej jakości są te lakiery...
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:39   #24
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Fakty i mity: soczewki kontaktowe



Na temat soczewek kontaktowych krąży wiele mitów i niejasności. Tenartykuł ma na celu obalenie powszechnie powtarzalnych mitów związanychz soczewkami kontaktowymi. Jeżeli nasuną się jakieś pytania poprzeczytaniu tego artykułu, możesz zwrócić się do swojego specjalisty.To Ty zadecydujesz czy chcesz w przyszłości nosić soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe są niewygodne
Czy aby napewno? Czy próbowałeś je nosić? Czy kiedykolwiek wypróbowałeś soczewkikontaktowe nowej generacji? Choć od chwili pojawienia się na rynkupierwszych soczewek kontaktowych upłynęło dużo czasu, prawdziwy postępw dziedzinie materiałów na soczewkidokonał się w ostatnich latach. Spójrz tylko, jak duży postęp dokonujesię z roku na rok w dziedzinie komputerów. Podobna sytuacja ma miejscew kontaktologii.
Te nowe soczewki są niezwykle miękkie, cienkie i elastyczne oraz, co bardzo ważne, doskonale utrzymują wilgoć. Dzięki temu są fantastycznie komfortowe. Materiały, z jakich sąprodukowane oraz konstrukcja umożliwia ich dopasowanie do unikalnegokształtu gałki Twojego oka. Ponieważ wymienia się je regularnie nanową, sterylną parę, to zawsze cieszysz się uczuciem czystości,świeżości i komfortu. W istocie soczewki kontaktowe są tak wygodne, że szybko zapominasz, że je nosisz.


Nie podoba mi się pomysł wkładania sobie czegokolwiek do oka
Jest to zupełnie normalna reakcjaosób, które nigdy nie nosiły soczewek kontaktowych. Początkowe uczucieniepewności i strachu jest normalnym odruchem - bardzo szybko jednakznika. Gdy specjalista pokaże Ci, jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki, szybko przekonasz się, że jest to tak proste jak zakładanie czy zdejmowanie butów. Miliony ludzi to robi, więc dlaczego Ty nie miałbyś? Spróbuj, a sam się przekonasz!



Noszenie soczewek kontaktowych zwykle prowadzi do infekcji oczu
Soczewki kontaktowe same z siebie nie powodują zakażeń. Infekcje mogą zapoczątkować chorobotwórcze drobnoustroje znajdujące się na powierzchni brudnej soczewkikontaktowej. Zatem od tego typu problemów prowadzić może tylkonieprzestrzeganie zasad higieny lub niewłaściwe używanie soczewekkontaktowych.
Jeżeli będziesz stosował się do zaleceń specjalisty i regularnie dezynfekował swoje soczewki kontaktowe, będziesz mógł nieprzerwanie korzystać z wygody, jaką daje ich noszenie.
Ważne jest również aby wiedzieć, że im częściej wymieniasz soczewkikontaktowe na nowe, tym zdrowsze jest to dla Twoich oczu. Mniejsza jestwtedy możliwość odkładania się osadów organicznych, takich jak lipidyi białka znajdujących się w filmie łzowym (warstwa łez pokrywającaprzednią powierzchnię gałki ocznej), a które stanowią pożywkę dlazarazków. Jeżeli będziesz prawidłowo dezynfekował soczewki, dokładnie je czyścił i wymieniał na nowe zgodnie z zaleceniami, to zarazki nie będą miały żadnych szans na przetrwanie.

Soczewki kontaktowe nie są zdrowe
Materiały, z których wytwarza się soczewki kontaktowe, są biokompatybilne (eliminujące problemy zdrowotne w kontakcie z ludzkimi tkankami). Podobne materiały używane sączęsto w wielu innych dziedzinach medycyny. Materiały te przepuszczająwystarczając ą dla oczu ilość tlenu. Dlatego też w przypadkunowoczesnych soczewek kontaktowych problem z niewystarczającą ilościątlenu docierającego do rogówki należy do przeszłości. Soczewki kontaktowe produkowane sąw oparciu o konstrukcję odpowiadającą kształtowi rogówki, co zapewniamaksymalny komfort. Po prawidłowym dopasowaniu soczewek przezspecjalistę niewystępują znane w przeszłości problemy z dyskomfortem.Oznacza to, że jeżeli soczewki zostały prawidłowo dobrane, sąwłaściwie pielęgnowane i noszone oraz wymieniane zgodnie z zaleceniamispecjalisty, to stanowią zdrową metodę korekcji wad wzroku. Ponieważ soczewki kontaktowe są wyrobami medycznymi, przestrzeganie zaleceń specjalisty jest szczególnie ważne.

Soczewki kontaktowe nie pozwalają oczom oddychać
Aby oczy były zdrowe, konieczne jest, by do rogówki docierała odpowiednia ilość tlenu, która najpierw musi przeniknąć przez soczewkę kontaktową. Ilość ta zależy od tego czy będziesz nosił soczewki tylko w dzień czy też chcesz w nich spać. Specjalista zaproponuje Ci soczewkinajlepiej odpowiadające Twoim potrzebom oraz trybowi życia, jakiprowadzisz. Jeżeli zastosujesz się do rekomendacji udzielonych Ci przezspecjalistę, możesz być pewien, że Twoje oczy będą miały dosyć tlenu,aby swobodnie oddychać.
Choć decydujący wpływ na ilość tlenu docierającego do rogówki ma materiał, z jakiego wykonano soczewki,to znaczenie mają także inne czynniki. Jednym z nich jest na przykładwłaściwa pielęgnacja soczewek. Wszelkie osady na soczewce będązmniejszać ilość przepływającego przez nią tlenu. Dlatego właśnieczyszczenie i dezynfekowanie soczewek ma tak duże znaczenie dlautrzymania dobrego stanu zdrowia oczu. Właściwa pielęgnacja połączonaz krótkim okresem wymiany soczewek pozwoli Ci w pełni czerpaćprzyjemność z noszenia soczewek kontaktowych.

Soczewka kontaktowa może przemieścić się za gałkę oczną
Jest to fizycznie niemożliwe,aby soczewka kontaktowa mogła przemieścić się za oko. Może onawyłącznie znajdować się w przedniej części gałki ocznej lub - jeżeliulegnie przemieszczeniu - pod powieką. Oko wyposażone jest w barieręochronną pokrywającą przednią część gałki ocznej i zawijającą się podgórną i dolną powieką, która nie pozwala soczewce kontaktowej naprzesunięcie się za gałkę oczną.

Przy nagłych ruchach soczewki mogą mi wypaść z oczu
Dzięki szczególnej budowie anatomicznej ludzkiego oka nie jest to praktycznie możliwe, aby miękka soczewka kontaktowa mogła z niego wypaść. Dlatego właśnie nosząc soczewki kontaktowe można uprawiać różnorodne sporty. Siła, jaka trzyma soczewkę kontaktową na oku, zależy od średnicy soczewki. Twarde soczewki kontaktowe nie przylegają do oczu tak mocno, jak miękkie (których średnica jest zwykle większa niż twardych). Miękkie soczewki kontaktowe bardzo rzadko wypadają, a jeśli sąwłaściwie dobrane nie wypadną nigdy. To kolejny powód, by umówić się nawizytę u specjalisty w celu właściwego dobrania soczewek kontaktowych.

Czyszczenie soczewek kontaktowych zabiera mnóstwo czasu
Czyszczenie soczewek kontaktowych jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia oczu. Na szczęście obecnie dostępne wielofunkcyjne płyny do pielęgnacji znacznie ułatwiają dbanie o soczewki,ich czyszczenie, dezynfekcję i przechowywanie. Czas, jaki należyprzeznaczyć na pielęgnację soczewek zależy od rodzaju wybranego systemudo pielęgnacji. Najlepszym sposobem jest dezynfekowanie i czyszczeniesoczewek przez noc - soczewkipozostają zanurzone w płynie do pielęgnacji, a Ty możesz spokojniew tym czasie spać. Pamiętaj aby zawsze stosować się do instrukcjidołączonych do opakowania płynów pielęgnacyjnych.
Jeżeli należysz do osób ceniących sobie wygodę, zdecyduj się na soczewkijednodniowe. Codzinnie rano zakładasz nową, świeżą parę, którą przedpójściem spać po prostu wyrzucasz. W ten sposób już nigdy nie będzieszmartwił się czyszczeniem swoich soczewek.

Nosząc soczewki kontaktowe nie można mieć makijażu
Właśnie, że można! Wystarczyzachować odpowiednią kolejność wykonywanych czynności: nałożeniesoczewek - zrobienie makijażu - zdjęcie soczewek - zmycie makijażu.Proste, prawda? W przypadku stosowania aerozoli, na przykład lakierudo włosów, należy zamknąć oczy, by nie dopuścić do przyklejenia sięrozpylonych cząstek do soczewki.

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą nosić wyłącznie osoby z wadami wzroku
Kolorowe soczewki kontaktowe dostępne są również w wersjach korygujących wady wzroku, jak i w wersji mocy zerowej(tzw. zerówki, plano). Oznacza to, że mogą je nosić również te osoby,które nie mają wady wzroku. Ale i wtedy konieczne jest dopasowaniesoczewek przez specjalistę oraz przestrzeganie dokładnie tych samychzasad pielęgnacji, jak w przypadku noszenia soczewek korekcyjnych.

Wszystkie soczewki kontaktowe są prawie takie same
To nieprawda. Dzięki postępowiw technologii dostępnych jest obecnie wiele różnych rodzajów soczewekkontaktowych. Choć opcji jest wiele, wyróżnić można dwie zasadniczegrupy: soczewki do noszenia w trybie dziennym (czyli ze zdejmowaniem na noc) oraz soczewkido noszenia w trybie przedłużonym (bez zdejmowania na noc). Ponieważkażdy z nas ma inne oczy, inną wadę wzroku oraz prowadzi inny trybżycia, bardzo ważną sprawą jest skonsultowanie się ze specjalistą,który dobierze soczewki kontaktowe najlepiej odpowiadające Twoim oczom i prowadzonemu trybowi życia.

Im wyższe uwodnienie soczewek kontaktowych, tym więcej przepuszczają tlenu
Jest to błędne, choć dość powszechnie stosowane przekonanie. Soczewki silikonowo-hydrożelowe nowej generacji przepuszczają o wiele więcej tlenu, choć zawierają mniej wody niż tradycyjne soczewki kontaktowe.

W soczewkach kontaktowych będę widział gorzej niż w okularach
W rzeczywistości często bywa odwrotnie! Soczewkikontaktowe spoczywają bezpośrednio na rogówce i korygują wadę wzrokubezpośrednio na poziomie oka, a nie - tak jak ma to miejsce w przypadkuokularów - z odległości 1-2cm. Właśnie z tego powodu w wieluprzypadkach soczewki kontaktowe zapewniają lepszą jakość widzenia niż okulary. Soczewkikontaktowe zapewniają szersze pole widzenia obwodowe - bez względu nato, w jakim kierunku spoglądasz, bo w przeciwieństwie do okularówporuszają się wraz z gałkami ocznymi. Dodatkowo soczewkikontaktowe nie zachodzą mgłą, nie zsuwają się ani nie tłuką podczasaktywności fizycznych i nie ma na nie wpływu deszcz. Jakikolwiek sportuprawiasz, w soczewkach kontaktowych zawsze widzisz lepiej niżw okularach.

Nie mogę nosić soczewek kontaktowych ponieważ mam astygmatyzm
W przeszłości soczewki kontaktowe do korekcji astygmatyzmu nie były dostępne w nowoczesnych wersjach materiałowych.Ale innowacje ostatnich lat zmieniły ten stan rzeczy. Astygmatyzm niejest już jakąkolwiek barierą do noszenia soczewek kontaktowych.

Ponieważ mam prezbiopię, więc niemogę nosić soczewek kontaktowych. Potrzebuję okularów tylko do czytanialub pracy przy komputerze
Istnieje wiele różnych sposobów korygowania prezbiopii za pomocą soczewek kontaktowych.Jeden ze sposobów określany jest mianem monowizji (symultaniczne).W tej metodzie specjalista koryguje jedno oko do dali, a drugiedo bliży. Monowizja dobrze sprawdza się w przypadku osób wchodzącychw "okres prezbiopii" w wieku około 45lat. Inną opcją dla osóbz prezbiopią są soczewki kontaktowe progresywne. Prezbiopia nie stanowi przeszkody, dla noszenia soczewek kontaktowych.

Jestem za młody na noszenie soczewek kontaktowych
Nie ma żadnej granicy wieku dla noszenia soczewek kontaktowych.Mogą je nosić niemowlęta, jak i osoby w podeszłym wieku.W opublikowanym raporcie przeciętny wiek, w którym nastolatki zaczynająnosić soczewki kontaktowe, wynosił 13lat. Co więcej soczewkikontaktowe stanowią niezwykle wygodną metodę korekcji wad wzroku dlanastolatków, którzy częściej niż inne grupy wiekowe codziennieuprawiają sporty i uczestniczą w zajęciach rekraacyjnych.

Jestem za stary, aby zacząć nosić soczewki kontaktowe
Osoby w każdym wieku mogą cieszyć się korzyściami z noszenia soczewek kontaktowych. Jedynym ograniczeniem jest istnienie przeciwwskazania do ich noszenia. Przeciwwskazania nie zależą jednak od wieku ani - w większości przypadków - od rodzaju soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe są bardzo drogie
Soczewki kontaktowe kosztują mniej niż Ci się wydaje.Dzięki postępowi technologicznemu, jaki dokonał się w ostatnim czasie,na rynku dostępna jest cała gama różnych soczewek kontaktowych.W zależności od tego, jaki rodzaj soczewek nosisz i jak często jewymieniasz koszt soczewek jednodniowych dziennie może wynieść tyle ilepłacisz za gazetę czy filiżankę kawy! Specjalista pomoże Ci wybrać soczewki kontaktowe najwłaściwsze ze względu na wadę wzroku, tryb życia jaki prowadzisz oraz budżet jakim dysponujesz.






info zaczerpnięte ze strony Śląskiej Akademii Medycznej

http://www.slam.katowice.pl/e107_plu...ed.php?show.12
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:56   #25
monixxx
Przyczajenie
 
Avatar monixxx
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Przede wszystkim masz piękną cerę- co ja bym zrobiła żeby też mieć taką...
Masz ładną buzię tylko taką...niewidoczną. Polecałabym soczewki kontaktowe. Ja je noszę i wychodzą mnie ok. 60 zł mieszięcznie razem z wizytą lekarską ( trzymiesięczne B&L i płyn do pielęgnacji też B&L).

Jak na mój gust polecałabym kuleczki brązujące do podkreślenia kości policzkowych i lekki makijaż oczu. Myślę, że to wystarczy żeby twoja buzia była ładna i widoczna. Ożywiłabym jeszcze kolor włosów- może jakieś kilka pasemek??

Jeśli chcesz zmienić styl to polecam koszule- tylko takie, które dobrze leżą a nie "wory"- i spódniczki. Wiele też osiągniesz dzięki dodatkom- nawet jeansy i prosta bluzka wyglądają inaczej jak ubieżesz do tego apaszkę, buty na obcasie i kolczyki.
monixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 15:58   #26
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Moja kieszeń dziś ucierpiała Trzy dyszki poszłyyy...
Ale mam za to oliwkę do ciała - jak dla mniej najlepsza do nawilżenia ze wszystkich balsamów , olej rycynowy, który właśnie mam na paznokietkach i...
Maybelline dream mousse shimmer (02 champagne) który właśnie mam na buzi Nie potrafię sama określić czy działa, ale coś tam daje. Dałam za niego 18 zł więc mam nadzieję, że widać różnice. Hmm ale ten olejek jest erio dobry. Pięć minut temu go nałożyłam i już mam twardsze

Ten aparat chyba wkońcu jutro do mnie dotrze ("bo nie mam czasu", "bo pełna pamięć", "bo się nie widzimy" - wymówki braciszka).
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 19:01   #27
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

no widzisz olejek rycynowy to swietna rzecz :P heh czekamy na Twoje zdjecia pozdrawiam
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 20:21   #28
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Mam zdjęcia. Przepraszam za "niewyrazna" mine, ale miałam mały wypadek przy pracy i musialam się szczepić przeciw wścirkliźnie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000650.JPG (55,8 KB, 226 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000649.JPG (71,2 KB, 197 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000648.JPG (69,9 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000645.JPG (44,8 KB, 127 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000642.JPG (38,5 KB, 135 załadowań)
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 20:25   #29
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

usmiechu więcej
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 20:29   #30
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: Kompleksy - chce o nich zapomnieć!!!

Moi16 uważam że jesteś ładną dziewczyną, szczególnie korzystnie wyglądasz z profilu (tak jak na zdjeciu 2 ) masz ładną karnacje i wogóle dobrze Ci z oczu patrzy Pozdrawiam
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.