Jak wygląda rekrutacja na studia?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-16, 21:03   #1
joanah
Raczkowanie
 
Avatar joanah
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 405
GG do joanah
Question

Jak wygląda rekrutacja na studia??


Hej! Dziewczyny mam problem... W tym roku zdaje mature i ide dalej na studia. Mam juz wybrane kierunki i uczelnie ale jestem zagubiona jesli chodzi o sam proces rekrutacji! W szkole nas nie informuja, co wydaje mi sie dziwne.... Kazdy mowi mi cos innego, nie wiem komu wierzyc Slyszalam, ze jeszcze przed matura trzeba wypelnic jakies formularze na stronie www... To prawda? Jak pozniej wyslac podanie? Jesli chce zlozyc podanie do innego miasta to musze tam jechac, czy wystarczy wyslac poczta? I jak to jest z odpisem swiadectwa u notariusza? Jak widzicie jestem kompletnie zagubiona i mam nadzieje, ze mi pomozecie....Pozdrawiam!!
joanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 09:12   #2
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

chetnie bym ci pomogla, ale nie posiadam takiej wiedzy, bo juz koncze studia ale nie slyszalam nigdy o wypelnianiu czegos na stronach www. to chyba jakas plotka. na pwno licza sie uwas punkty z matury, potem jak cos egz wstepny na uczelni i juz
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 09:20   #3
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

2 lata temu gdy skladalam na UJ trzeba bylo wypelnic formularz przez net, wydrukowac, zaplacic oplate rekrutacyjna, zaniesc ten formularz i potwierdzenie oplaty w teczce do sekretariatu. w momencie dostania swiadectwa - doniesc to swiadectwo. a potem w lipcu byl egzamin wstepny.

chyba tak to bylo. troche slabo pamietam, wiec moglam cos z chronologia popieprzyc

druga sprawa, ze kazda uczelnia moze to sobie organizowac inaczej. poczytaj na stronie albo zadzwon i sie dowiedz - tak bedzie najlepiej
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 09:23   #4
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Na kazdej uczelni proces rekrutacyjny wyglada inaczej. Ja jak szlam na swoja musialam wypelniac formularz przez neta o dostalawalam specjalny numer.
Najprosciej - wejdz na strone internetowa uczelni, do ktorej chcesz skladac papiery i napewno jest podstrona o rekrutacji a tam wszystkie informacje bedziesz miala podane. Pozdrawiam i powodzenia
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 11:16   #5
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

wiec tak:

Wejdz na strony tych uczelni ktore sobie wybralas. Powinien tam byc odnosnik REKRUTACJA albo cos w tym stylu.
Na niektorych uczelniach jeszcze przed wynikami matur mozna sie zarejestrowac, wprowadzic swoje dane, zaplacic przelewem pieniadze na specjalny numer konta, podany na stronie. Potem gdy juz otrzymasz wyniki matur wpisujesz sie na swoim zarejestrownanym koncie w necie i czekasz cierpliwie kiedy dana uczelnia oglosi wyniki.
I jesli sie dostalas, to masz chyba ok 1-2 tyg na dostarczenie wymaganych dokumentow.
Co do uczelni z innych miast to nie jestem pewna, ale niektore wymagaja osobistego stawienia sie z dokumentami, mozesz zadzwonic do danych uczleni i popytac, albo poszukaj na stronach uczelni.
W kazdym razie REKRUTACJA od bodajze 2? lat odbywa sie przez internet tylko. Przynajmniej tak jest na uczleniach Warszawskich, ale chyba wszedzie tak jest ( moge sie mylic)
Na stronach uczelni powinno byc wszystko napisane.
powodzenia!
i Pamietaj, zeby poprawnie wprowadzac dane!
pzodrawiam
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 11:28   #6
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
W kazdym razie REKRUTACJA od bodajze 2? lat odbywa sie przez internet tylko
niekonieczne, bo o ile na uni łódź rzeczywiscie jest tylko przez internet a papiery dostarcza sie juz po decyzji o przyjeciu, to na uni wroc wypelnia sie formularz w internecie, trzeba go wydrukowac i wyslac (lub osobiscie dostarczyc) na uniwerek...
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 11:36   #7
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
niekonieczne, bo o ile na uni łódź rzeczywiscie jest tylko przez internet a papiery dostarcza sie juz po decyzji o przyjeciu, to na uni wroc wypelnia sie formularz w internecie, trzeba go wydrukowac i wyslac (lub osobiscie dostarczyc) na uniwerek...
a no to pewnie tak
w kazdym razie pamietaj jak ja robilam to rok temu i na kazdej uczelni , gdzie sprawdzalam, wszystko bylo przez net, co ma swoje wady i zalety.
W kazdym razie trzeba poczytac na stronach uczelni, tam na pewno jest wszystko napisane odnosnie rekrutacji.
pozdrawiam
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 11:37   #8
Misiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 403
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Ja na Uniwersytet łódzki składałam tylko na jeden kieunek, a wyglądało to tak:
rejestrowałam się w necie, tak jak już ktoś wyżej napisał na stronie głównej był odnośnik "rekrutacja". Potem wpłacałam 80 zł za to, żeby w ogóle wzięli mnie pod uwagę "opłata rekrutacyjna", którą im przesłałam dokładnie w dzień otrzymania wyników matury- chyba 11.07.06. Wysyłasz na adres, jaki znajdziesz po rejestracji na stronie rekrutacji. Na żaden inny nie Potem już tylko czekałam, a wyniki obwieszczono w internecie i teraz studiuję sobie pedagogikę
Nie wiem gdzie chcesz składać, ale najlepiej będzie, jak zadzwonisz do dziekanatu danej uczelni i spytasz o rekrutację (wyjaśnij, że wszędzie jest inaczej i że już sama nie wiesz ). Pani powinna Ci pomóc! Powodzenia!
__________________
Jesteśmy razem
od 10 czerwca 2005 r.

Szczęśliwe Małżeństwo
od 8 maja 2010 r.



Jak wskazówki jednego zegara- mają sens tylko wtedy,
gdy dwie!




Misiak87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 11:37   #9
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

za duzo tych 'w kazdym razie' heh sorry, spieszylam sie :P
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 15:52   #10
joanah
Raczkowanie
 
Avatar joanah
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 405
GG do joanah
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

hmmm to widze, ze musze zadzwonic do uczelni i sie podpytac... szkoda, ze rekrutacja nie jest ujednolicona tak jak bylo to np. przy dostawaniu sie do szkoly ponadgimnazjalnej. wtedy to bylo proste i klarowne... hmmm boje sie, ze nie zdaze przeslac pieniedzy albo wyslac podania na czas i glupim sposobem strace miejsce na wymarzonych studiach.... :P
joanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 16:01   #11
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Nie głupim sposobem tylko z lekka niezaradnością. :P
Przelew idzie 1 dzień, gdy jest z banku , zresztą, liczy się dowód wpłaty.

Zdziwiło mnie jedno - to teraz rekrutacje odbywają się przed zdaniem matury?
Nie w tym rzecz, rozumiem, że wyniki z matur są dopiero we wakacje i nie ma na co czekać, ale to, tak dla mnie, laika, trochę chore - a jak komuś nie poszło?
Tzn, opłata rekrutacyjna to zawsze było takie trochę fundowanie losu na loterii, ale przed człowiekiem był dopiero egzamin czy konkurs świadectw, i gdy ktoś wiedział, że ma na pewno mierny z polaka to np. polonistykę odpuszczał a szedł sobie na matmę i dopiero 'tam' się martwił - przyjmą, czy nie...
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 16:34   #12
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Ale to jest skomplikowane...

Dostaję dreszczy, kiedy mi się przypomina, ze to już za rok
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 16:38   #13
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Na stronie szkoły, gdzie chcę się dostać jest takie ło cuś:

Cytat:
Rejestracja kandydatów na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu będzie możliwa od dnia 02-05-2007r.
Zatem w ciemno nie składam, bo już będę po maturze i mniej więcej będę wiedziała czy mam szanse
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 17:51   #14
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

u mnie [na UJocie] bylo tak: rejestracja internetowa, drukwoalo sie formularz i zanosilo do odpowiedniego dzialu [juz po wyniakch matury, na formularzu wpisywalo sie wyniki] i czekalo sie na koniec rekrutacji. jesli zostalo sie przyjetym na studia to donosilo sie swiadectwo. na AP zas tez byla rejestracja i nternetowa ale swiadectwo zanosilo sie razem z formularzem w odpowiednio podpisanej teczce. jesli kandydat zostal przyjety to nie musial donosic dokumentow a jezeli nie to dokumenty byly mu odsylane poczta.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 17:57   #15
Misiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 403
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Zdziwiło mnie jedno - to teraz rekrutacje odbywają się przed zdaniem matury?
Nie w tym rzecz, rozumiem, że wyniki z matur są dopiero we wakacje i nie ma na co czekać, ale to, tak dla mnie, laika, trochę chore - a jak komuś nie poszło?
Tzn, opłata rekrutacyjna to zawsze było takie trochę fundowanie losu na loterii, ale przed człowiekiem był dopiero egzamin czy konkurs świadectw, i gdy ktoś wiedział, że ma na pewno mierny z polaka to np. polonistykę odpuszczał a szedł sobie na matmę i dopiero 'tam' się martwił - przyjmą, czy nie...
Wpłaca się PO wynikach Przed wynikami po prostu "rejestrujesz się" i deklarujesz, że chcesz na dany kierunek. Jeśli zarejestrowałaś się na coś i nie poszło Ci i nie wpłaciłaś- po prostu nie biorą Cię pod uwagę w rekrutacji.
__________________
Jesteśmy razem
od 10 czerwca 2005 r.

Szczęśliwe Małżeństwo
od 8 maja 2010 r.



Jak wskazówki jednego zegara- mają sens tylko wtedy,
gdy dwie!




Misiak87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 12:01   #16
olka19_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Pomożcie mi, Czy mogę zalogować się do kilku uczelni? Czy muszę tylko do jednej? Jak wygląda rekrutacja na UMK? Pomocy
Nie wiem nic na temat rekrutacji na studia
olka19_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 12:36   #17
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

http://portal.umk.pl/web/kandydaci/studia_i/informacje
Przecież tu masz informacje Każda uczelnia ma na swojej stronie internetowej wszystko wypunktowane :P Radzę się nauczyć szukać różnych rzeczy w necie, inaczej będziecie chodzić jak dzieci we mgle. Nie zawsze ktoś będzie miał czas/ochotę wykonywać za Was tak proste czynności. Można wybrać taką ilość uczelni i kierunków jaką się chce - ograniczeniem są tylko pieniądze.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 12:56   #18
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Jak wyglada rekrutacja na studia??

Cytat:
Napisane przez olka19_19 Pokaż wiadomość
Pomożcie mi, Czy mogę zalogować się do kilku uczelni? Czy muszę tylko do jednej? Jak wygląda rekrutacja na UMK? Pomocy
Nie wiem nic na temat rekrutacji na studia
Możesz się zalogować nawet na wszystkie uczelnie w Polsce, jak Cię stać na opłaty rekrutacyjne.
Wchodzisz na stronę UMK, klikasz zakładkę ,,Kandydaci" albo ,,Rekrutacja", rejestrujesz się, klikasz które kierunki chcesz. Patrzysz jakie są terminy, czy trzeba płacić opłaty rekrutacyjne przed wynikami czy po wynikach (niektóre uczelnie chcą przed wynikami, ja tak miałam). Wsio.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 15:34   #19
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia??

Zapraszam do https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701480
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 16:34:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.