Przerost okostnej do Pana Doktora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-28, 20:51   #1
Gwiazdeczka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5

Przerost okostnej do Pana Doktora


Witam Panie Doktorze!
Jestem prawie 4 miesiące od operacji nosa (skracanie, modelowanie czubka, usuwanie garba, prostowanie przegrody)
Z boku po prawej stronie, na kości wystąpiła u mnie nierówność, taka góreczka, mój Doktor twierdzi, że jest to przerost okostnej, który występuje bardzo często i powinno to się wchłonąć.
Niestety nie mam teraz kontaktu z Doktorem, więc chciałabym poznać Pana zdanie czy to miejsce powinno się masować (czytałam opinie, że tak oraz takie, że masaż sprawia, że narasta ona większa)?? (gdy to robię, grudka zanika, niestety, aby za chwilkę powrocić) Czy jest wogóle szansa, że to się wchłonie, czy raczej będzie konieczne ponowne łamianie kości??

I jeszcze jedno, małe pytanie:
Wewnątrz noska, na samym przodzie, na słupku mam coś jakby skóra była wypełniona wodą (coś takiego czasem robi się na stopach ) czy to powinno zejść (znajduje się to w dziurce przez którą była przeprowadzona operacja)

Bardzo proszę o odpowiedź, będę bardzo wdzięczna

PS. Jakie są przyczyny powstawania okostnej??

Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie
Gwiazdeczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 22:03   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Przerost okostnej do Pana Doktora

Biorąc pod uwagę opisywane zjawisko ustepowania "wyniosłości" pod wpływem ucisku powinna to być sprawa przejściowa, najprawdopodobniej obrzek. jeżeli bedzie utrzymywać się dłużej niż 12 miesięcy nalezy rozważyć możliwej ew. korekcji.
Wypukłość śluzówki przewodu nosowego również świadczy o obrzęku - pod warunkiem, że jest miękka.
Okostna - jest to naturalna tkanka pokrywająca, i pośrednio odżywiająca, wszystkie kości w naszym ciele. Jest to tkanka prawidłowa.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 08:31   #3
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: Przerost okostnej do Pana Doktora

Cieszę się, że Doktor odpowiedział na to pytanie, bo również mam obrzęk śluzówki wewnątrz noska po operacji. To dobra wiadomość, że to zejdzie

Pozdrawiam
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.