Czy to może być PCO? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 19:18   #1
wichita20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1

Czy to może być PCO?


witam, mam 15 lat, jestem lekką hipochądryczką , no ale nie ważne. Oto mój problem:
jestem ciemną blondynką, mam dosyć gęsty ciemny meszek na górną wargą, bardzo długie, ciemne włosy na rękach, no na nogach jak wiadomo, też czarne, jak na razie do kolna używam depilatora, na udach mam długie czarne włosy, bo zawsze w wakacje jak jade nad morze to je gole, ale nie odrastają bardzo grube tylko długie, niestety włopsy łonowe wychodzą mocno poza linię majtek, mam też włosy na brzuchu (które niestety też trochę "podgolałam" w wakacje), dosyć długie i czarne, na pupie i nieco wyżej, ostatnio zaczęłam szukać info na temat mocnego owłosienia i przeczytałam, że to może być podwyższony poziom testosteronu, weszłam na wikipedie pod to hasło, a następnie w maskulizacja (czy jakoś tak ) przeczytałam, że może wyst przy PCO, weszłam w to i przeczytałam objawy: hirsutyzm (no czyli nadmierne owłosienie) niergularna miesiączka (pierwszą miesiączkę miałam 28.05.11, a drugą baaardzo baaardzo obfitą pod koniec października 2011), trądzik, łojotok (mam drobny trądzik: wągry na nosie na policzka przynosie i drobne krostki na czole, włosy mi sie szybko przetłuszczają) i przerost łechtaczki co niestety u siebie zuważyłam, kiedyś myslałam, że to normalne i tak normalnie wygląda, no ale
czy ta łechtaczka, to może być tylko taka przejściowe w okresie dojrzewania czy nie?
po prostu nie wiem co robic, co o tym pomyśle zbiera mi sie po prostu na płacz, czy nie mogę być normalną nastolatką?
jutro może chcę pogadać z mamą na temat badań na ilość tych męskich hormonów w moim organiźmie
wiem, że dużo tego, ale jak może ktoś przeczyta do końca to ma jakieś porady czy nawet slowa otuchy?
byłabym wdzięczna
dodam, że ani mama ani babcie nie mają PCO, a ja się teraz strasznie zamartwiam
ps. nie byłam nigdy jeszcze u ginekologa
wichita20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 09:49   #2
Cornette
Raczkowanie
 
Avatar Cornette
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 259
Dot.: Czy to może być PCO?

jeśli się bardzo martwisz to idz do ginekologa i poproś o zrobienie USG jajników, jak pojawią się na nich pęcherzyki to możesz robić dalsze badania w tym zakresie bo niestety może to być PCO.
Co do miesiączek to pierwsze miesiączki są nieregularne i to normalne, z latami się powinno unormować.
Czy masz problem z nadwagą ?

Nie martw się, jesteś jeszcze młodziutka i myślę, że trochę wszystko wyolbrzymiasz. A poza tym z PCO da się żyć
__________________

Cornette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 13:53   #3
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Czy to może być PCO?

Na Twoim miejscu najpierw szczerze porozmawiałam z mamą. Tylko nie zdziw się, jeśli mama Cię nie zrozumie itp., wielu rodziców w tej sytuacji uważa, że problem jest wyolbrzymiony itp. (wiem z autopsji). Poza tym, odwiedź koniecznie ginekologa, poproś o USG. Ginekolog może też skierować Cię na badania hormonalne (pobiera się normalnie krew). Przede wszystkim, nie czytaj na te tematy w internecie. Sama przeczytałam dużo art. na ten temat i uwierz, to wcale nie jest dobre wyjście. Wiele chorób ma podobne objawy, poza tym hirsutyzm, trądzik itp. wcale nie muszą świadczyć o PCO czy innej chorobie. Większość kobiet z hirsutyzmem ma h. idiopatyczny- hormony w normie, to po prostu taka ich uroda. Ale tak, jak mówię, najpierw porozmawiaj z mamą i odwiedź ginekologa.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 18:29   #4
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Czy to może być PCO?

Ta łechtaczka* raczej się już nie zmieni (*nazwała bym to przerostem warg sromowych), ale nie martw się - wiele kobiet tak ma. Wpisz sobie np w google hasło "wagina" to sama zobaczysz .
Do ginekologa powinnas się udać, im szybciej tym lepiej. Jeśli Cię na to stać to idź prywatnie - wiadomo dlaczego. Rzeczywiście twoje objawy mogą śiadczyć o PCO ale wszystko zależy od USG jajników i wyników badań hormonalnych. Poproś o nie ginekologa.
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.