Jak to jest z nadwyżką węglowodanów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-19, 21:23   #1
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194

Jak to jest z nadwyżką węglowodanów?


Ściągnęłam program do utworzenia dziennika posiłków (Vitalmax, ten podany w przyklejonych postach) i w nim komponuję sobie dietę. Mam z tym pewne trudności, bo ciągle mi wychodzi nadmiar węgli. Właśnie ułożyłam sobie śniadanie: banan, otręby owsiane, gruszka, maliny, migdały, a węgle są już na 96%. Do tego dochodzą inne produkty, chociażby ryż na obiad, a nawet artykuły ze znikomą ilością węgli, które i tak ten wynik 'podbijają'.
Wiem, że to z owoców (banan najwięcej), ale przecież z nich nie zrezygnuję, przede wszystkim na śniadanie!
Kaloria kalorii nierówna, a jak to jest z węglami? Niektóre są mniej szkodliwe, inaczej przyswajane czy zawsze nadwyżka gromadzi się w postaci tłuszczu?
A może po prostu program jest mało rzetelny i nie powinnam się tak bardzo go słuchać?
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 07:15   #2
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Jak to jest z nadwyżką węglowodanów?

Podbijam

Może jednak ktoś wie?
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 07:19   #3
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Jak to jest z nadwyżką węglowodanów?

Cytat:
Napisane przez Sate Pokaż wiadomość
Ściągnęłam program do utworzenia dziennika posiłków (Vitalmax, ten podany w przyklejonych postach) i w nim komponuję sobie dietę. Mam z tym pewne trudności, bo ciągle mi wychodzi nadmiar węgli. Właśnie ułożyłam sobie śniadanie: banan, otręby owsiane, gruszka, maliny, migdały, a węgle są już na 96%. Do tego dochodzą inne produkty, chociażby ryż na obiad, a nawet artykuły ze znikomą ilością węgli, które i tak ten wynik 'podbijają'.
Wiem, że to z owoców (banan najwięcej), ale przecież z nich nie zrezygnuję, przede wszystkim na śniadanie!
Kaloria kalorii nierówna, a jak to jest z węglami? Niektóre są mniej szkodliwe, inaczej przyswajane czy zawsze nadwyżka gromadzi się w postaci tłuszczu?
A może po prostu program jest mało rzetelny i nie powinnam się tak bardzo go słuchać?
nie radziłabym sugerowac sie programem w 100%, różne diety czesto drastycznie tną węglowodanym, a po skończonej diecie i powrocie do węgli witamy rówież jo-jo.
Dobre węglowodany w odpowiedniej proporcji nie są szkodliwe dobre czyli; płatki owsiane, kasze, ryz brazowy, pelnoziarniste makarony i pieczywo.
Owoce ktore zawieraja węgle proste polecam w pierwszej polowie dnia chociaz roznie to bywa, ja swego czasu jadlam 2 jablka po kolacji a waga spadala dlatego wartto obserowac bacznie swoj organizm
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 09:59   #4
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Jak to jest z nadwyżką węglowodanów?

zawsze mowilo sie ze nadwyzka sie odklada... no ale jezeli ja spalasz na biezaco to nie ma sie co martwic. Z reszta na sniadanie powinno sie jesc weglowodany, bo przeciez trzeba "obudzic" caly organizm, a jak wiadomo ze cale sniadanie sie spali...


wegle to wegle... oczywiscie najlepiej jesc zlozone z pelnoziarnistych produktow, ja tam twierdze ze na sniadanie dobrze jesc i proste (np miod) i zlozone (np platki owsiane), no ale jak powiedziala Airwaves- trzeba obserwowac co sie dzieje bo kazdy organizm jest inny
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 21:54   #5
krycha78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 22
Dot.: Jak to jest z nadwyżką węglowodanów?

spalasz albo odkładasz..... niestety
__________________
Odchudzanie Na Zawołanie - Schudłam 8kg z tą dietą
Dieta Odchudzająca - dużo opisów diet
Cellulit Cud

krycha78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:37   #6
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Jak to jest z nadwyżką węglowodanów?

Nawet fakt, że jem 1000kcal nic nie zmienia? (taki bilas; zapotrzebowanie -300kcal)
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 00:14   #7
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Jak to jest z nadwyżką węglowodanów?

Czyli Twoje pierwotne zapotrzebowanie to 1300 kcal ? A na diecie redukcyjnej to 1000 kcal? Wydaje mi sie to bardzo malo prawdopodobne.. Oblicz dla pewnosci to zapotrzebowanie wg innego wzoru lub korzystajac z innego kalkulatora. Wcale sie nie dziwie, ze juz samo sniadanie zapelnilo dzienna mozliwa dawke weglowodanow, bo inaczej bys sie nie zmiescila w tych 1000 kaloriach...
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.