dobór aparatu analogowego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-25, 11:32   #1
vojdzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1

dobór aparatu analogowego.


Witam. Przymierzam się do zakupu swojego "pierwszego" aparatu analogowego. Chcę, aby zdjęcia były takie jak z albumów moich rodziców, z czasów ich młodości. Chyba wiecie co mam na myśli? Szum, gdzieniegdzie jakaś plama czerwona, prześwietlone. Coś w stylu lomografi, ale chodząc po wszytskich forach doszłam do wniosku, że nie sprzęt tam wymieniany jest za drogi. I teraz pytam czy taka smiena 8M kupiona za 50 zł spełni moje oczekiwania? Czy może wytsraczy jakiś najprostszy kompakt. Tylko jaki? Proszę o pomoc.
I żeby było jasno wrzucam link do bloga, na którym są zdjęcia o jakie mi chodzi.
http://huriicane.tumblr.com/
vojdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 04:20   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: dobór aparatu analogowego.

Cytat:
Napisane przez vojdzia Pokaż wiadomość
Chcę, aby zdjęcia były takie jak z albumów moich rodziców, z czasów ich młodości. Chyba wiecie co mam na myśli? Szum, gdzieniegdzie jakaś plama czerwona, prześwietlone.
Ehh, ja takie efekty widzę na dzisiejszych zdjęciach, szczególnie robionych przez nastoletnie "photographki" (koniecznie musi być napis "Kasia Photography"), a starsze zdjęcia-mają się dobrze, mają odpowiednie kolory (odpowiednie do ich wieku i rodzaju materiału)

Cytat:
Coś w stylu lomografi, ale chodząc po wszytskich forach doszłam do wniosku, że nie sprzęt tam wymieniany jest za drogi.
Kultowa "Łomografia"...
Jeśli jest robiona aparatem Łomo dodaje +150 do lansu, jeśli taki sam efekt jest robiony przestarzałym aparatem kompaktowym (na pewno znajdzie się gdzieś w rodzinie-im starszy, prostszy, tym lepszy), to będzie -50

Cytat:
I teraz pytam czy taka smiena 8M kupiona za 50 zł spełni moje oczekiwania?
Poważnie chcesz wydać 50zł na Smienę 8M? Napisz kiedy, to kupię i Ci wystawię za te 50zł (kupię za 10-15zł, tyle są warte)

Kolorowe plamy, paski, to efekty usterek sprzętu, jeśli np. kasetka z filmem przepuszcza światło, na filmie pojawią się paski. Jeśli tylna obudowa nie jest szczelna, mogą pojawić się nieregularne plamy na brzegach filmu. Jeśli Twoja Smiena albo kompakt będą w pełni sprawne, a kasetka nie puści światła, nie będzie malowniczych plam i kolorów, i możesz się rozczarować.Zupełnie inna sprawa to stan chemii w minilabach wywołujących film i robiących odbitki, to też powodowało bardzo "ciekawe" efekty (kontrast, kolor). Obecnie możesz liczyć tylko na błędy wywołania filmu, bo później trafia do skanera i do naświetlania laserowego z pliku, jak normalne zdjęcie z cyfrówki.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 14:25   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: dobór aparatu analogowego.

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
nastoletnie "photographki" (koniecznie musi być napis "kasia photography")

201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 16:05   #4
haiiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 63
Dot.: dobór aparatu analogowego.

za 50zł mogę Ci sprzedać obie moje

Przebarwienia, kontrast, ziarno, dziwne kolory to raczej kwestia filmu i sposobu jego wywołania niż samego aparatu, są w sprzedaży filmy Rollei, które na przykład podbijają czerwony i przez to łomografowie kupują go na potęgę, chociaż zwykły kolorowy film przewinięty na lewą stronę daje taki sam efekt...

Szczerze mówiąc bardziej polecam kupić sobie za te 50zł Zenita TTL z Heliosem, przynajmniej jest światłomierz, obiektyw też niczego sobie, a jak Ci się spodoba robienie zdjęć analogiem to masz już jakąś bazę rozwojową. Ja osobiście mam jakiś sentyment do Zenitów, pomimo ich ewidentnych wad, ale nie będę się na ten temat rozwodzić
haiiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.