Jogurtownica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-29, 19:09   #1
fewcia
Zakorzenienie
 
Avatar fewcia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 394
GG do fewcia

Jogurtownica


Witam Was!

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, jeśli nie, to proszę o przeniesienie na właściwy tor


Czy macie, używacie jogurtownicy? Jesteście zadowolone? Jak ze smakiem? Z czego przyrządzacie jogurt? Z mleka UHT? Z jogurtu?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje
fewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 11:35   #2
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Witam Was!

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, jeśli nie, to proszę o przeniesienie na właściwy tor


Czy macie, używacie jogurtownicy? Jesteście zadowolone? Jak ze smakiem? Z czego przyrządzacie jogurt? Z mleka UHT? Z jogurtu?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje
Boże, pierwszy raz o czymś takim słyszę O co chodzi z przyrządzaniem jogurtu w jogurtownicy z jogurtu
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 12:04   #3
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Jogurtownica

Ja robiłam w zwykłym słoiku, mleko świeże, nie uht, grzalam mleko do tego kilka łyżek jogurtu (np grecki, za pierwszym razem musisz kupić ale pózniej już korzystasz z tego co wyszło). Dobrze mieszasz i zawijasz w duży koc. Wszystko musi pomału sie wystudzić, przez noc powinno być zimne, i jogurt gotowy.

Poprobuj najpierw tak, moze ci sie spodoba
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 12:36   #4
fewcia
Zakorzenienie
 
Avatar fewcia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 394
GG do fewcia
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Boże, pierwszy raz o czymś takim słyszę O co chodzi z przyrządzaniem jogurtu w jogurtownicy z jogurtu
Z jednego małego jogurtu i litra mleka powstaje w maszynie ponad litr jogurtu naturalnego. Ja właściwie wszystko robię x jogurtem,nie używam śmietany ani majonezu. Więc opłaca nam się taki zakup





Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
Ja robiłam w zwykłym słoiku, mleko świeże, nie uht, grzalam mleko do tego kilka łyżek jogurtu (np grecki, za pierwszym razem musisz kupić ale pózniej już korzystasz z tego co wyszło). Dobrze mieszasz i zawijasz w duży koc. Wszystko musi pomału sie wystudzić, przez noc powinno być zimne, i jogurt gotowy.

Poprobuj najpierw tak, moze ci sie spodoba
Koniecznie muszę spróbować. A jak z gęstościa?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
fewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 07:52   #5
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Z jednego małego jogurtu i litra mleka powstaje w maszynie ponad litr jogurtu naturalnego. Ja właściwie wszystko robię x jogurtem,nie używam śmietany ani majonezu. Więc opłaca nam się taki zakup
Już rozumiem
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 10:09   #6
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: Jogurtownica

tez pierwsze słysze penwie niedługo będzie na to moda, że zdrowo itd
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 19:35   #7
Kotkapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jogurtownica

Witam ! Kupiłam jogurtownicę i jestem zachwycona. Kupiłam "jogurellę" na Allegro nową. Kupuję litr mleko pasteryzowane lub prosto od krowy i gotuję. Potem dodaję jogurt Klimeko ze Zduńskiej woli z L casei . Wlewam do słoiczków wieczorem. Rano gotowy jest jogurt. W zimie nie piję bo mój organizm nie ma ochoty. Zresztą brak jest owoców. Najlepszy był jogurt jagodowy lub malinowy. Pozdrawiam Emerytka
Kotkapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 23:27   #8
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Jogurtownica to nie jest wcale żadna nowość, można ją kupić na polskim rynku od kilku dobrych lat

Jogurt w domu 'produkuję' od lat i powiem szczerze, że nie uważam, żeby jogurtownica była do tego celu niezbędna. Zanim dostałam ją w prezencie używałam dużego (ok. 1,5 l) termosu obiadowego i nie zdarzyło się, żeby w ten sposób jogurt mi nie wyszedł w przeciwieństwie do tego z jogurtownicy. Akurat w tym przypadku uważam, że im proces produkcji prostszy tym smaczniejszy jogurt
Gotuję worek mleka (z mleka UHT jogurt też się uda, ale takie mleko jest znacznie gorsze jakościowo i bardziej przetworzone niż workowe - oczywiście to zwykłe, a nie to długoterminowe). Gdy temperatura spadnie do ok. 40-45 stopni (można mierzyć palcem albo termometrem i tutaj znowu im prościej tym lepiej - mierzone palcem wychodzi za każdym razem ) dodaję po łyżce cały kubeczek jogurtu naturalnego z dobrym składem i dobrze mieszam. Dalej wszystko zależy już od tego czym dysponujemy - jeśli jogurtownicą - nalewamy mleko do słoiczków, włączamy urządzenie i po 10h jogurt będzie gotowy. Natomiast korzystając z termosu, przed użyciem nalewam do niego gorącej wody, aby się rozgrzał, następnie wlewam mleko z jogurtem, szczelnie zamykam, okręcam kocem lub kołdrą i tak oto czeka sobie 10h. Po tym czasie należy przelać do słoika i poczekać aż ostygnie (analogicznie zostawiamy do wystygnięcia słoiczki z jogurtownicy) po czym schować do lodówki i gotowe
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 15:28   #9
rnb
Raczkowanie
 
Avatar rnb
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 189
Dot.: Jogurtownica

A czy jogurt z takiej jogurtownicy wychodzi podobny w smaku do tego jogurtu, którego pierwotnie używamy do zrobienia jogurtu? Ale masło maślane
Znalazłam na strychu jogurtownice, ale nie używałam jej. Chodzi mi o to, że jetem mocno wybredna jeśli chodzi o jogurty, niewiele mi smakuje, mam swojego ulubionego Bielucha i nie wiem czy taki jogurt zrobiony w jogurtownicy z niego będzie podobny w smaku czy inny. Bo jak inny to chyba wrzucam jogurtownicę z powrotem na strych albo ją opchnę na allegro.
__________________
Ile razy Bóg może dawać szansę?
Ile razy śmierć może przegrać walkę?
Przeznaczenie czy największy dług,jaki dziś przypomniał sobie Bóg...?
~~Młode Wilki cz.III~~
rnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 15:44   #10
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez rnb Pokaż wiadomość
A czy jogurt z takiej jogurtownicy wychodzi podobny w smaku do tego jogurtu, którego pierwotnie używamy do zrobienia jogurtu? Ale masło maślane
Znalazłam na strychu jogurtownice, ale nie używałam jej. Chodzi mi o to, że jetem mocno wybredna jeśli chodzi o jogurty, niewiele mi smakuje, mam swojego ulubionego Bielucha i nie wiem czy taki jogurt zrobiony w jogurtownicy z niego będzie podobny w smaku czy inny. Bo jak inny to chyba wrzucam jogurtownicę z powrotem na strych albo ją opchnę na allegro.
Na to pytanie możesz sobie odpowiedzieć tylko sama próbując zrobić jogurt w domu
Smak domowego jogurtu jest bardzo zmienny, w zależności od tego jakiego jogurtu użyjesz, czy mleko będzie chude czy tłuste, czy wybierzesz formę 'naturalną' - rzadką, czy dodatkowo dosypiesz mleka w proszku, aby jogurt był gęsty. Czasami eksperymentuję z różnymi jogurtami i sama się dziwię jak różne smaki mi wychodzą - czasami są słodsze, czasami bardzo kwaskowe, ale Bielucha jeszcze nie próbowałam więc nie jestem w stanie doradzić co z niego wyjdzie

Jogurtownicę wypróbuj, jak nie zasmakuje to lepiej wymienić na wizażu albo sprzedać, szkoda żeby się kurzyła
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 15:47   #11
rnb
Raczkowanie
 
Avatar rnb
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 189
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Na to pytanie możesz sobie odpowiedzieć tylko sama próbując zrobić jogurt w domu
Smak domowego jogurtu jest bardzo zmienny, w zależności od tego jakiego jogurtu użyjesz, czy mleko będzie chude czy tłuste, czy wybierzesz formę 'naturalną' - rzadką, czy dodatkowo dosypiesz mleka w proszku, aby jogurt był gęsty. Czasami eksperymentuję z różnymi jogurtami i sama się dziwię jak różne smaki mi wychodzą - czasami są słodsze, czasami bardzo kwaskowe, ale Bielucha jeszcze nie próbowałam więc nie jestem w stanie doradzić co z niego wyjdzie

Jogurtownicę wypróbuj, jak nie zasmakuje to lepiej wymienić na wizażu albo sprzedać, szkoda żeby się kurzyła
Wypróbuję może jutro, a ile czasu się to robi?
__________________
Ile razy Bóg może dawać szansę?
Ile razy śmierć może przegrać walkę?
Przeznaczenie czy największy dług,jaki dziś przypomniał sobie Bóg...?
~~Młode Wilki cz.III~~
rnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 15:54   #12
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez rnb Pokaż wiadomość
Wypróbuję może jutro, a ile czasu się to robi?
Nie licząc czasu aż przegotowane mleko (workowe musi być przegotowane, kartonowe może być ewentualnie tylko podgrzane) dojdzie do temperatury kiedy da się wytrzymać 10 sek z zanurzonym w nim małym palcem (wersja dla tych którzy nie mają czym zmierzyć) całość zajmuje max 5 min - wymieszać powoli kubek jogurtu z mlekiem, wlać do słoiczków i pstryknąć ON Po 10-12h będzie gotowe
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 15:55   #13
rnb
Raczkowanie
 
Avatar rnb
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 189
Dot.: Jogurtownica

No to git, to będę próbować. Trzymać kciuki I dzięki za odpowiedź!
__________________
Ile razy Bóg może dawać szansę?
Ile razy śmierć może przegrać walkę?
Przeznaczenie czy największy dług,jaki dziś przypomniał sobie Bóg...?
~~Młode Wilki cz.III~~
rnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 20:07   #14
fewcia
Zakorzenienie
 
Avatar fewcia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 394
GG do fewcia
Dot.: Jogurtownica

rnb daj znać jak wyszedł.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
fewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 11:44   #15
Kotkapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Jogurtownica

Witam ! A propos jogurtu. Zazdroszczę Wam jogurtu firmy Bieluch. Niestety we Wrocławiu brak. Natomiast ten o którym pisałam czyli firmy Klimeko też jest pyszny i gęsty. Pierwszy raz jak robiłam dodałam grecki, który też jest gęsty i smaczny. Ale jednak Klimeko jest wg mnie najlepszy. Po dodaniu go do mleka (przegotowanego prosto od krowy) wychodzi taki sam jak Klimeko. Smakuje super. !!! Pozdrawiam Emerytka
Kotkapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 12:10   #16
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Zwracajcie też uwagę, żeby na opakowaniu jogurtu było napisane, że zawiera żywe kultury bakterii, żeby się ładnie rozmnożyły w mleku
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 13:54   #17
rnb
Raczkowanie
 
Avatar rnb
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 189
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Kotkapusia Pokaż wiadomość
Witam ! A propos jogurtu. Zazdroszczę Wam jogurtu firmy Bieluch. Niestety we Wrocławiu brak.
A szukałaś w sklepach Tesco? U nas zawsze jest.

No więc użyłam jogurtownicy i zrobiłam jogurt po raz pierwszy w życiu. Czy mi smakował? Tyłka nie urwał...zdecydowanie bardziej wolę kupnego Bielucha, niz takiego "rozszerzonego". Za to moja mama się zajadła, więc jogurtownica na razie zostanie z nami
__________________
Ile razy Bóg może dawać szansę?
Ile razy śmierć może przegrać walkę?
Przeznaczenie czy największy dług,jaki dziś przypomniał sobie Bóg...?
~~Młode Wilki cz.III~~
rnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 13:39   #18
Kotkapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jogurtownica

Witam ! Szukałam we Wrocławiu brak chociaż inne wyroby Bielucha są. Jakiego mleka Pani używa. Jak pisałam chociaż mieszkam we Wrocławiu mam dostęp do mleka bezpośrednio od krowy. Jeśli Pani da mleko np. Uhate to wtedy ma Pani "wodę z gipsem". Dobre są mleka pasteryzowane na zimno. Ja jednak wyczuwam w smaku mleko w proszku. Większość ludzi z miasta nawet nie wie jaki smak ma prawdziwe mleko. Pozdrawiam Emerytka
Kotkapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 14:22   #19
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez rnb Pokaż wiadomość
Czy mi smakował? Tyłka nie urwał...zdecydowanie bardziej wolę kupnego Bielucha, niz takiego "rozszerzonego".
Domowy jogurt to raczej zabawa dla osób, które spożywają dużo jogurtów i zależy im na obniżeniu ceny (koszt prawie 1 l jogurtu to u mnie ok. 2,5-3 zł, dalej potrzeba już tylko mleka czyli 1,80 zł) albo dbają o skład Nie ma co ukrywać, jogurt, który ma w składzie więcej niż mleko i kultury bakterii (a Bieluch na pewno coś więcej w składzie ma) po 'rozszerzeniu' nie będzie jak oryginał, chociażby dlatego, że będzie sporo rzadszy (brak mleka w proszku), może mniej słodki (brak cukru), albo mniej/bardziej tłusty (jogurt domowy ma tyle % tłuszczu ile miało mleko z którego był produkowany).
Uważam, że warto przygotowywać w domu, ale jeśli kupujesz Bielucha ze względu na smak to lepiej zostać przy sklepowej wersji (a dla mamy przygotowywać w jogurtownicy )
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 22:43   #20
Kotkapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jogurtownica

Witam ! Zgadzam się . Ja wiem ,że w pewnym wieku człowiek stara się unikać chemii. Dlatego ja używam mleka prosto od krowy karmionej tylko naturalną kartmą. Po drugie do rozmnożenia użyłam jogurtu z odpowiedniej firmy, która robi go ekologicznie i są w niej bakterie z elcasei... Jest po prostu pyszny. Pozdrawiam Emerytka
Kotkapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 23:29   #21
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Kotkapusia Pokaż wiadomość
Witam ! Zgadzam się . Ja wiem ,że w pewnym wieku człowiek stara się unikać chemii. Dlatego ja używam mleka prosto od krowy karmionej tylko naturalną kartmą. Po drugie do rozmnożenia użyłam jogurtu z odpowiedniej firmy, która robi go ekologicznie i są w niej bakterie z elcasei... Jest po prostu pyszny. Pozdrawiam Emerytka
Polecam zakupić bakterie jogurtowe probiotyczne, na tak wspaniałym świeżym mleku jogurt powinien wyjść jeszcze lepszy!
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 05:41   #22
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Jogurtownica

hejka - używam bakterii z szaszetki i termosu - jogurt pierwsza klasa, nie toleruje laktozy, a jogurty bez laktozy są strasznie drogie....
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 08:43   #23
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
hejka - używam bakterii z szaszetki i termosu - jogurt pierwsza klasa, nie toleruje laktozy, a jogurty bez laktozy są strasznie drogie....
tez wlasnie takitermos - jodurtownice kupilam, przyjdzie mi jeszcze troszke poczekac na niego, bo z ebay-a leci
bakterie tez mam z saszetki ....
jestem na diesie weganskiej, wiec bede robic jodurt z mleka roslinnego, wychodza ponoc pyszne

nie moge sie juz doczekac, bo na jogurt mam ogromna ochote, a juz sporo czasu nie jadlam
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 11:35   #24
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
tez wlasnie takitermos - jodurtownice kupilam, przyjdzie mi jeszcze troszke poczekac na niego, bo z ebay-a leci
bakterie tez mam z saszetki ....
jestem na diesie weganskiej, wiec bede robic jodurt z mleka roslinnego, wychodza ponoc pyszne

nie moge sie juz doczekac, bo na jogurt mam ogromna ochote, a juz sporo czasu nie jadlam
Daj znać jak się spisuje w jogurcie wegańskim, w USA widziałam wiele stron z bakteriami stricte do jogurtów roślinnych, ale zastanawiam się czy to będzie zjadliwe

Dziewczyny skąd zamawiacie bakterie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:49   #25
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Daj znać jak się spisuje w jogurcie wegańskim, w USA widziałam wiele stron z bakteriami stricte do jogurtów roślinnych, ale zastanawiam się czy to będzie zjadliwe

Dziewczyny skąd zamawiacie bakterie?
ja mam zamiar robic taki jogurt
http://smakoterapia.blogspot.com/201...estwie_20.html
z bloga (na nim sporo roznych inspiracji weganskich, a do tego tez bezglutenowych )
co do jogurtownicy, to zamowilam dokladnie taka, jak przedstawiona na tym blogu, jednak z ebay-a wyniosla mnie 100,00zl juz z przesylka i jedna saszetka bakterii (tam kupilam zwykle bakterie, do naturalnego jogurtu)
natomiast bakterie L +
kupilam na allegro, sa tez w sklepach internetowych:
http://www.probioeko.pl/pl/p/Bakteri...L-saszetka-/74
tam tez widzialam ta jogurtownice, ale drogasna jest

i jeszcze jedna znalazlam ogladajac filmiki na YT
innej firmy, inaczej wyglada, ale zasada dzialania taka sama, a polowe tansze
https://www.pm-international.com/?ac...23464&cid=170&
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:57   #26
rnb
Raczkowanie
 
Avatar rnb
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 189
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Kotkapusia Pokaż wiadomość
Witam ! Zgadzam się . Ja wiem ,że w pewnym wieku człowiek stara się unikać chemii. Dlatego ja używam mleka prosto od krowy karmionej tylko naturalną kartmą. Po drugie do rozmnożenia użyłam jogurtu z odpowiedniej firmy, która robi go ekologicznie i są w niej bakterie z elcasei... Jest po prostu pyszny. Pozdrawiam Emerytka
No własnie ja też staram się sięgać po produkty bez chemii stąd też mój wybór padł na Bielucha, poza tym smakowo mi bardzo odpowiada.

Doszłyśmy do wniosku z mamą, że nie sprzedajmy jogurtownicy. Być może i ja się w końcu przekonam do innych jogurtów.
__________________
Ile razy Bóg może dawać szansę?
Ile razy śmierć może przegrać walkę?
Przeznaczenie czy największy dług,jaki dziś przypomniał sobie Bóg...?
~~Młode Wilki cz.III~~
rnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:02   #27
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
ja mam zamiar robic taki jogurt
http://smakoterapia.blogspot.com/201...estwie_20.html
z bloga (na nim sporo roznych inspiracji weganskich, a do tego tez bezglutenowych )
co do jogurtownicy, to zamowilam dokladnie taka, jak przedstawiona na tym blogu, jednak z ebay-a wyniosla mnie 100,00zl juz z przesylka i jedna saszetka bakterii (tam kupilam zwykle bakterie, do naturalnego jogurtu)
natomiast bakterie L +
kupilam na allegro, sa tez w sklepach internetowych:
http://www.probioeko.pl/pl/p/Bakteri...L-saszetka-/74
tam tez widzialam ta jogurtownice, ale drogasna jest
Fajne to cacko Ale czy działanie różni się jakoś specjalnie od normalnego termosu?

Drogie te bakterie, jedna saszetka za 28 zł?
Ja kupiłam saszetkę bakterii probiotycznych na próbę ze strony www.jogurt-domowy.pl za 9 zł, ale na 2 litry mleka, więc czeka w lodówce aż będę miała kogo ugościć taką ilością jogurtu Nasz kraj jest bardzo ubogi jeżeli chodzi o bakterie jogurtowe, pytałam we wszystkich sklepach eko w moim mieście, w mleczarniach, pisałam do różnych hurtowni i nigdzie nie udało mi się ich kupić Szkoda, bo koszt zakupu łącznie z przesyłką z internetu jest dla mnie stanowczo za wysoki i zostają mi tylko jogurty naturalne.

Cytat:
Napisane przez rnb Pokaż wiadomość
No własnie ja też staram się sięgać po produkty bez chemii stąd też mój wybór padł na Bielucha, poza tym smakowo mi bardzo odpowiada.
Mogłabyś wklepać skład Bielucha? Przewinął mi się już kiedyś przez ręce, ale odstawiłam na półkę, może niesłuszne?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:09   #28
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Fajne to cacko Ale czy działanie różni się jakoś specjalnie od normalnego termosu?

Drogie te bakterie, jedna saszetka za 28 zł?
Ja kupiłam saszetkę bakterii probiotycznych na próbę ze strony www.jogurt-domowy.pl za 9 zł, ale na 2 litry mleka, więc czeka w lodówce aż będę miała kogo ugościć taką ilością jogurtu Nasz kraj jest bardzo ubogi jeżeli chodzi o bakterie jogurtowe, pytałam we wszystkich sklepach eko w moim mieście, w mleczarniach, pisałam do różnych hurtowni i nigdzie nie udało mi się ich kupić Szkoda, bo koszt zakupu łącznie z przesyłką z internetu jest dla mnie stanowczo za wysoki i zostają mi tylko jogurty naturalne.
(...)
ale ta jedna saszetka starcza tylko do jednorazowego uzycia?
bo te bakterie, ktore ja kupilam kupujesz raz na kilka miesiecy (zalecana wymiana przez producenta, ale najlepiej wymieniac co 3-4 miesiace)
wiec koszt wychodzi ...groszowy
po zrobieniu jogurtu, odkladasz 4 lyzki jako "szczep" do nastepnej partii ... i tak ciagle
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 18:42   #29
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
ale ta jedna saszetka starcza tylko do jednorazowego uzycia?
bo te bakterie, ktore ja kupilam kupujesz raz na kilka miesiecy (zalecana wymiana przez producenta, ale najlepiej wymieniac co 3-4 miesiace)
wiec koszt wychodzi ...groszowy
po zrobieniu jogurtu, odkladasz 4 lyzki jako "szczep" do nastepnej partii ... i tak ciagle
O widzisz, te 'moje' trzeba zużyć zaraz po otwarciu, bo inaczej przestają działać Z jednej saszetki powstaje 2 litry jogurtu, ale podejrzewam że można by go później rozmnażać tak jak przy jogurcie kubkowym, tzn minimum 1 łyżkę jogurtu na litr mleka do czasu aż kolejny jogurt będzie tak rzadki, że trzeba będzie zacząć wszystko od nowa.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 05:09   #30
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Jogurtownica

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
ale ta jedna saszetka starcza tylko do jednorazowego uzycia?
bo te bakterie, ktore ja kupilam kupujesz raz na kilka miesiecy (zalecana wymiana przez producenta, ale najlepiej wymieniac co 3-4 miesiace)
wiec koszt wychodzi ...groszowy
po zrobieniu jogurtu, odkladasz 4 lyzki jako "szczep" do nastepnej partii ... i tak ciagle
ja kupiłam takie które zużywa się od razu, ale potem się robi jogurt z jogurtu - powinno starczyć na 4 miesiące; zauważyłam, że najbardziej mi smakuje jogurt po 4 h, bo jak dłużej potrzymam to jest kwaśny
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-19 11:30:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.