Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 18:06   #151
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


kochane jesteście
Ty też - czytam sobie o tym jak oswoić podkład mineralny, kurczę, nie wiedziałam o takich rzeczach
Dzięki za rozpowszechnianie wiedzy, której jeszcze nie posiadam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 19:19   #152
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ty też - czytam sobie o tym jak oswoić podkład mineralny, kurczę, nie wiedziałam o takich rzeczach
Dzięki za rozpowszechnianie wiedzy, której jeszcze nie posiadam
cieszę się bardzo, że Ci się spodobało
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 19:58   #153
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
cała strefa T? i to za każdym razem jak nakładasz krem?
boshhh...to Ty masz gorzej niż ja
ja sobie to coś pieszczotliwie nazywam wodą no bo te moje wydzieliny na nosie tłuste nie są
ale że jak przekarmiona? o tej porze roku ciężko bez kremu, używam toniku, żelu nawilżającego a kremu daję minimalne ilości / cieniutką warstwę bo mi w pory mocno włażą, na noc głównie tonik lub tonik z olejem...czy to już jest może być przekarmienie?
To całkiem możliwe. Pamiętajmy jak wartościowych kosmetyków używamy (Przynajmniej tak sobie mówię)

I tak sobie myślę... Od dawna już mi chodzi to po głowie. Może zrobisz taki mały wieczorny detox dla skóry? Przez przykładowo tydzień (lub chociaż kilka dni) nie będziesz używała niczego na twarz na noc. Żadnych olejów, toników nawilżających. Kompletnie niczego. Nie wiem czy to jest odpowiednia pora na taki eksperyment. Może lepiej byłoby na wiosnę, jeżeli cierpisz na jakieś miejscowe przesuszenia związane z pogodą.

Nie myślę tu o dr Hauschka, ani o 'bezkremowych nocach'. W tych przypadkach też skóra była nawilżana/natłuszczona poprzez oleje. Zgadza się? Dobrze kojarzę?
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 20:56   #154
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

chyba minął już miesiąc odkąd używam clarisonika i producent wie co robi dając 30 dni na jej przetestowanie. po tym czasie wyrabia się nawyk używania jej i jednoczesne uzależnienie od wiecznie gładkiej twarzy . nie zauważyłam by miała ona jakiś szczególnie pozytywny wpływ na wągry i pryszcze (bo w moim przypadku wygląd skóry zależy w dużej mierze od tego co zjem), ale sam efekt wypolerowanej, naciągniętej twarzy zakochuje mnie w sobie codzienne od nowa i nie oddałabym szczoty za żadne skarby.
Boże, ależ Ty kusisz... Mój TŻ zapowiedział, że jak sama tego nie zrobię, to mi kupi Nie wie jaki model, ale kupi Muszę mniej się zachwycać i gadać przy nim o niej.

Cały czas przemyślam sprawę, bo faktycznie na Allegro aż się roi od podrób. Gość, z którym rozmawiałam zniknął, a miał setki towaru. Ileż on mi kodów wysłał, żaden nie wchodził, więc mi tłumaczył, że te na rynek polski nie wchodzą i tak ma być. Dobre sobie...
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 21:22   #155
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
To całkiem możliwe. Pamiętajmy jak wartościowych kosmetyków używamy (Przynajmniej tak sobie mówię)

I tak sobie myślę... Od dawna już mi chodzi to po głowie. Może zrobisz taki mały wieczorny detox dla skóry? Przez przykładowo tydzień (lub chociaż kilka dni) nie będziesz używała niczego na twarz na noc. Żadnych olejów, toników nawilżających. Kompletnie niczego. Nie wiem czy to jest odpowiednia pora na taki eksperyment. Może lepiej byłoby na wiosnę, jeżeli cierpisz na jakieś miejscowe przesuszenia związane z pogodą.

Nie myślę tu o dr Hauschka, ani o 'bezkremowych nocach'. W tych przypadkach też skóra była nawilżana/natłuszczona poprzez oleje. Zgadza się? Dobrze kojarzę?
zdarzają mi się takie dni w tygodniu, że przecieram twarz tylko hydrolatem na noc, ale codziennie tak się nie da o tej porze roku, latem jak najbardziej

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Boże, ależ Ty kusisz... Mój TŻ zapowiedział, że jak sama tego nie zrobię, to mi kupi Nie wie jaki model, ale kupi Muszę mniej się zachwycać i gadać przy nim o niej.

Cały czas przemyślam sprawę, bo faktycznie na Allegro aż się roi od podrób. Gość, z którym rozmawiałam zniknął, a miał setki towaru. Ileż on mi kodów wysłał, żaden nie wchodził, więc mi tłumaczył, że te na rynek polski nie wchodzą i tak ma być. Dobre sobie...
ja nie kuszę tylko opisuję swoje wrażenia
nagabuj namiętnie TŻ żeby kupił dla Was szczotkę w sephorze
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 21:25   #156
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tak, mój ma beautiful face i jest bardzo zadowolony - to jest lekki kremik, na pewno nie obciąży skóry.
Skoro Twój ma takie warunki pracy to pewnie pył i zanieczyszczenia dają o sobie znać. Jak mu kurz i pyłki pozatykają pory to skóra ma prawo się buntować. A może jeszcze do tego coś mu skórę najzwyczajniej podrażnia. Współczuję mu takich warunków, nie tylko ze względu na skórę...
Spróbujcie dokładnego oczyszczania każdego wieczoru, tak żeby skóra miała szansę się odetkać i pooddychać. Niech mydłem myje twarz dwukrotnie, może raz nie daje rady zebrać całego nalotu po dniu pracy. No i glinki. Może lepiej nie ryzykować codziennego stosowania glinek, bo można przedobrzyć, ale ze dwa razy w tygodniu zrób mu maseczkę z glinki - może biała? Jest delikatna, dobra przy wrażliwej, delikatnej i trądzikowej cerze. Możesz dodawać do maseczki z glinki oleju tamanu (2-3 krople), maseczka nie będzie tak agresywnie działać po dodaniu oleju. Polecam też olej z nigelli bardzo służy mojemu mężowi. W inne dni postawiłabym na dokładne, ale delikatniejsze oczyszczanie - możesz pomyśleć o jakimś żelu zamiast mydła, możesz dokropić troszkę oleju tea tree do żelu.
No i może da się namówić na jakiś peeling?
A po dokładnym oczyszczeniu lekki krem to dobry pomysł
Najgorsze, że nie bardzo jest jak chronić skórę w ciągu dnia...
Wiesz, tak pomyślałam właśnie - a może jakieś okłady ziołowe raz na kilka dni? Poszperaj w necie jakie zioła koją takie podrażnienia może mu przyniosą ulgę i zmniejszą stany zapalne.
Właśnie Anula, pyłu i zanieczyszczeń w ogóle tam nie ma, bo to sterylne warunki pracy - z maszynami, tylko olej wszędzie. I choć nie ma z nim bezpośredniego kontaktu (czyt. nie maca go rękami), to jest cały pokryty warstwą oleju przez jego wszechobecność Pracuje z maszynami CNC, mechanika maszyn obróbki skrawaniem, programowanie maszyn, tokarki, frezarki, takie sprawy. Czysto jest jak cholera, tylko olej. I on mu chyba zatyka pory. A pory ma rozszerzone.
Glinki wypróbujemy, gdzie kupić najlepiej? W glinkach się nie orientuję, bo się nie maseczkuję z lenistwa. Może sama też zacznę.
Jakiś żel do mycia konkretnie polecasz? On to wszystkim umyje, byleby nie śmierdziało niemiłosiernie i choć trochę się pieniło.
Peelingu używa, on nie ma nic przeciwko "babskim" rytuałom, jego mama już za nastolatka go kremami smarowała, więc jest wprawiony i okazuje pełne zrozumienie Nawet na składach się zna Sądzę, że o kosmetykach wie więcej niż przeciętna kobieta.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 21:47   #157
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
sprawdziałam właśnie swoje próbki jmo...na 29 sztuk tylko 6 jest zdatnych do użytku, reszta przeterminowana (większość nawet z 2010 roku a ja je w połowie zeszłego roku nabyłam)

edit: Anula robi na blogu rozdanie z make me bio w roli głównej
Anula szaleje!!!
A z tym JMO, to mnie zmartwiłaś..bo w planach miałam zakup serum do tłustej i kilka próbej myjadła z jojobą...no to chyba się nie pokuszę

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Jadziu, pytałam Panią Anię z mmb w sprawie Twojego kremu.
Generalnie nie powinien być rzadki i nie powinien mieć grudek.
Specjalnie otworzyłam swój - ma jednolitą konsystencję i zwartą.
Pani Ania wypytała technologa i napisała, że mogło to byc spowodowane działaniem temperatury, ale nie odbija się na działaniu kremu ani jego zdatności do używania.
Dziękuję Ci po stokroć!!!! No to pewnie gdzieś przymarzł czy cuś???? Hmm...no szkoda, ale najważniejsze, że to na działaniu się nie odbija I w sumie chyba racja, bo zadowolona jestem i z działania i z zapachu. I tak wiem, że kupię jeszcze i jeszcze Ale dziękuję za wystąpienie w moim imieniu
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 22:45   #158
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Anula szaleje!!!
A z tym JMO, to mnie zmartwiłaś..bo w planach miałam zakup serum do tłustej i kilka próbej myjadła z jojobą...no to chyba się nie pokuszę
nic się nie martw tylko zamawiaj! moje zamówienie jest sprzed ok pół roku więc się nie da reklamować, ale Ty robiąc swoje możesz zapytać o daty ważności przed zakupem - niech się wysilą i sprawdzą dla Ciebie te dziwne kodziki, a jak bubla przyślą to reklamujesz i po krzyku

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Właśnie Anula, pyłu i zanieczyszczeń w ogóle tam nie ma, bo to sterylne warunki pracy - z maszynami, tylko olej wszędzie. I choć nie ma z nim bezpośredniego kontaktu (czyt. nie maca go rękami), to jest cały pokryty warstwą oleju przez jego wszechobecność Pracuje z maszynami CNC, mechanika maszyn obróbki skrawaniem, programowanie maszyn, tokarki, frezarki, takie sprawy. Czysto jest jak cholera, tylko olej. I on mu chyba zatyka pory. A pory ma rozszerzone.
Glinki wypróbujemy, gdzie kupić najlepiej? W glinkach się nie orientuję, bo się nie maseczkuję z lenistwa. Może sama też zacznę.
Jakiś żel do mycia konkretnie polecasz? On to wszystkim umyje, byleby nie śmierdziało niemiłosiernie i choć trochę się pieniło.
Peelingu używa, on nie ma nic przeciwko "babskim" rytuałom, jego mama już za nastolatka go kremami smarowała, więc jest wprawiony i okazuje pełne zrozumienie Nawet na składach się zna Sądzę, że o kosmetykach wie więcej niż przeciętna kobieta.
a nie mogą mieć jakiejś lepszej odzieży ochronnej w tej pracy?
zazdraszczam TŻeta, który zna się na rzeczy i lubi testować
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 05:45   #159
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
a nie mogą mieć jakiejś lepszej odzieży ochronnej w tej pracy?
zazdraszczam TŻeta, który zna się na rzeczy i lubi testować
Mają kombinezony - wyglądają jak Mario, czerwone koszulki, niebieskie kombinezony - ale na całą twarz masek nie ubiorą, bo to niepotrzebne zupełnie Przy programowaniu maszyny potrzebny jest tylko komputer, tam maszyny przecież same wszystko robią. To już nie te czasy, że się przy tokarce ręcznie elementy obrabiało. On nie ma tej twarzy w grubej warstwie oleju, że aż mu kapie. Po prostu jest cienka warstewka, taka delikatna, z tego co lata w powietrzu w całym zakładzie. Jak wilgoć. Jak wraca z pracy to ma mega gładką, nawilżoną skórę I to mu pory chyba zapycha.
Trzeba sobie wychować
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 07:16   #160
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Właśnie Anula, pyłu i zanieczyszczeń w ogóle tam nie ma, bo to sterylne warunki pracy - z maszynami, tylko olej wszędzie. I choć nie ma z nim bezpośredniego kontaktu (czyt. nie maca go rękami), to jest cały pokryty warstwą oleju przez jego wszechobecność Pracuje z maszynami CNC, mechanika maszyn obróbki skrawaniem, programowanie maszyn, tokarki, frezarki, takie sprawy. Czysto jest jak cholera, tylko olej. I on mu chyba zatyka pory. A pory ma rozszerzone.
Glinki wypróbujemy, gdzie kupić najlepiej? W glinkach się nie orientuję, bo się nie maseczkuję z lenistwa. Może sama też zacznę.
Jakiś żel do mycia konkretnie polecasz? On to wszystkim umyje, byleby nie śmierdziało niemiłosiernie i choć trochę się pieniło.
Peelingu używa, on nie ma nic przeciwko "babskim" rytuałom, jego mama już za nastolatka go kremami smarowała, więc jest wprawiony i okazuje pełne zrozumienie Nawet na składach się zna Sądzę, że o kosmetykach wie więcej niż przeciętna kobieta.
glinek szukaj w aptekach albo zielarskich.
my w domu używamy żelu do twarzy sylveco.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 09:37   #161
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Mialam zdac relacje z samorobionego dezodorantu. Wiec przy nakladaniu jest troche zbyt wodnisty. Nastepnym razem musze uzyc jednak jakiegos masla w skladzie. Pachnie niezbyt intensywnie, ale wyczuwalnie. Dzialania bylam az zaskoczona. Zawsze uzywalam kupnych antyperspirantow i czasami bylo malo, bo pod koniec dnia zdazalo mi sie podsmierdywac. A tutaj? Uzywam dopiero 3 dzien, ale na wieczor czuje tylko lekki zapach limonki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Upewnilas mnie zeby sobie zrobic swoj. Gdzies widzialam jak facet rozpuszczal troche wosku pszczelego zeby utwardzic konsystencje i wlewal calosc do pustego opakowania po deo w sztyfcie. Chyba tak zrobie.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 10:24   #162
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Mialam zdac relacje z samorobionego dezodorantu. Wiec przy nakladaniu jest troche zbyt wodnisty. Nastepnym razem musze uzyc jednak jakiegos masla w skladzie. Pachnie niezbyt intensywnie, ale wyczuwalnie. Dzialania bylam az zaskoczona. Zawsze uzywalam kupnych antyperspirantow i czasami bylo malo, bo pod koniec dnia zdazalo mi sie podsmierdywac. A tutaj? Uzywam dopiero 3 dzien, ale na wieczor czuje tylko lekki zapach limonki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
czyli sukces
opatentuj skład
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 10:25   #163
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Maly update odnosnie mojej nowej aloesowej pielegnacji. Otoz nos mi sie ladnie oczyscil i pory ciut na nim zwezyly. Podejrzewam ze to zasluga lepszego oczyszczania i czestszego stosowania maseczek, moze nawet kolagen sie przysluzyl. Mam jednak wrazenie ze pory na policzkach (bezposrednio przy nosie) nawet nie drgnely! Troche mnie to smuci bo wyglada to tragicznie przy mocno kryjacych mineralach. Tych mocno kryjacych mam dwa opakowania i jestem zdeterminowana je wykonczyc. Najlepiej wyglada krem bb zmieszany z kremem rozswietlajacym ale to malo naturalne i jest wiekszy potencjal do zatykania przez silikony. Tymczasowo jestem w stanie 'przytkac' te pory na policzkach kolagenem w zelu badz serum pukka na aloesie. Wowczas na twarzy robi mi sie 'lodowisko', kryjace mineraly traca dobra przyszepnosc i tworza bardzo delikatna, naturalna powloke. Tak to sobie wykombinowalam. Jednak nic hak napisalam nie dalo trwalej poprawy w widocznosci moich porow na policzkach. Jesli zima pory wygladaja znacznie lepiej to juz drze co przyniesie lato

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 11:07   #164
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Maly update odnosnie mojej nowej aloesowej pielegnacji. Otoz nos mi sie ladnie oczyscil i pory ciut na nim zwezyly. Podejrzewam ze to zasluga lepszego oczyszczania i czestszego stosowania maseczek, moze nawet kolagen sie przysluzyl. Mam jednak wrazenie ze pory na policzkach (bezposrednio przy nosie) nawet nie drgnely! Troche mnie to smuci bo wyglada to tragicznie przy mocno kryjacych mineralach. Tych mocno kryjacych mam dwa opakowania i jestem zdeterminowana je wykonczyc. Najlepiej wyglada krem bb zmieszany z kremem rozswietlajacym ale to malo naturalne i jest wiekszy potencjal do zatykania przez silikony. Tymczasowo jestem w stanie 'przytkac' te pory na policzkach kolagenem w zelu badz serum pukka na aloesie. Wowczas na twarzy robi mi sie 'lodowisko', kryjace mineraly traca dobra przyszepnosc i tworza bardzo delikatna, naturalna powloke. Tak to sobie wykombinowalam. Jednak nic hak napisalam nie dalo trwalej poprawy w widocznosci moich porow na policzkach. Jesli zima pory wygladaja znacznie lepiej to juz drze co przyniesie lato

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
U mnie jeszcze peeling enzymatyczny zmniejsza widoczność porów, ale też nie jest to trwały efekt.
Pokażesz ten kolagen?
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 11:59   #165
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
cała strefa T? i to za każdym razem jak nakładasz krem?
boshhh...to Ty masz gorzej niż ja
ja sobie to coś pieszczotliwie nazywam wodą no bo te moje wydzieliny na nosie tłuste nie są
ale że jak przekarmiona? o tej porze roku ciężko bez kremu, używam toniku, żelu nawilżającego a kremu daję minimalne ilości / cieniutką warstwę bo mi w pory mocno włażą, na noc głównie tonik lub tonik z olejem...czy to już jest może być przekarmienie?
Przekarmienie byś od razu zauważyła, bo cera się buntuje i jest taka obciążona, rozpulchniona, pory porozszerzane, wiotka.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jasne jasne, fajnie, że Ci się udało stworzyć coś na podobieństwo
A mi się trochę produktów zmarnowało po przeprowadzce - część w jednym miejscu, część w drugim, czas ładnie płynął, ja nie miałam kiedy z nimi eksperymentować, a potem się okazało, że wiele z nich się przeterminowało
No i
Nauczka dla mnie: kupować z namysłem i niedużo... tak tak...
Przerabiałam to i staram się teraz kupować z głową. Jak coś traci ważność to zużywam na różne sposoby, jeśli jest do twarzy, to też do ciała zużywam, albo włosów. Na szczęście coraz rzadziej mi się zdarzają takie kosmetyki, które mi się marnują, chyba, że coś mi ewidentnie nie służy, np kupiłam sobie pomadkę do ust winogronową z YR, tak chol....go bubla dawno nie miałam, wrzuciłam więc do kąpieli w wannie

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Nie myślę tu o dr Hauschka, ani o 'bezkremowych nocach'. W tych przypadkach też skóra była nawilżana/natłuszczona poprzez oleje. Zgadza się? Dobrze kojarzę?
Dobrze, jak dla mnie Hauschka propaguje takie trochę "pseudo" bezkremowe te noce

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mają kombinezony - wyglądają jak Mario, czerwone koszulki, niebieskie kombinezony - ale na całą twarz masek nie ubiorą, bo to niepotrzebne zupełnie Przy programowaniu maszyny potrzebny jest tylko komputer, tam maszyny przecież same wszystko robią. To już nie te czasy, że się przy tokarce ręcznie elementy obrabiało. On nie ma tej twarzy w grubej warstwie oleju, że aż mu kapie. Po prostu jest cienka warstewka, taka delikatna, z tego co lata w powietrzu w całym zakładzie. Jak wilgoć. Jak wraca z pracy to ma mega gładką, nawilżoną skórę I to mu pory chyba zapycha.
Trzeba sobie wychować
Może go zaopatrz w jakieś chusteczki oczyszczające do pracy, jak by sobie przemywał twarz taką chociaż raz w ciągu dniówki, to już by było lepiej

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Maly update odnosnie mojej nowej aloesowej pielegnacji. Otoz nos mi sie ladnie oczyscil i pory ciut na nim zwezyly. Podejrzewam ze to zasluga lepszego oczyszczania i czestszego stosowania maseczek, moze nawet kolagen sie przysluzyl. Mam jednak wrazenie ze pory na policzkach (bezposrednio przy nosie) nawet nie drgnely! Troche mnie to smuci bo wyglada to tragicznie przy mocno kryjacych mineralach. Tych mocno kryjacych mam dwa opakowania i jestem zdeterminowana je wykonczyc. Najlepiej wyglada krem bb zmieszany z kremem rozswietlajacym ale to malo naturalne i jest wiekszy potencjal do zatykania przez silikony. Tymczasowo jestem w stanie 'przytkac' te pory na policzkach kolagenem w zelu badz serum pukka na aloesie. Wowczas na twarzy robi mi sie 'lodowisko', kryjace mineraly traca dobra przyszepnosc i tworza bardzo delikatna, naturalna powloke. Tak to sobie wykombinowalam. Jednak nic hak napisalam nie dalo trwalej poprawy w widocznosci moich porow na policzkach. Jesli zima pory wygladaja znacznie lepiej to juz drze co przyniesie lato
Może mimowolnie nie zawsze docierasz podczas pielęgnacji w te obszary?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 12:58   #166
domisia1402
Raczkowanie
 
Avatar domisia1402
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Dziewczyny - melduję się i ja. Ten wątek zdecydowanie uzależnia i zwiększa kolekcję naturalnych cudeniek...

No właśnie.Chociaż ostatnio zarzekałam się, że niczego więcej już mi nie potrzeba, zachęcona Waszymi opiniami popełniłam kolejne zamówienie i we wtorek odebrałam paczkę z Maurelli. Zamówiłam krem BB, dezodorant cytrusowy, wodę różaną i perfum II. No i przeżyłam szok, gdyż właścicielka sklepu podarowała mi pełnowartościowy balsam ujędrniający do twarzy i ciała (100 ml szaleństwa ) i zestaw mydełek. Wszystko pięknie opakowane, jak na prezent i w ślicznym pudełku. Do tego na każdego maila odpowiadała z wielkim zaangażowaniem. Wow, takiego podejścia do klienta jeszcze nie doświadczyłam. Przetestowałam już dezodorant cytrusowy - na razie wszystko ok. Działa jak powinien. Sprawdzę, jak będzie działał w dłuższej perspektywie, bo moja skóra lubi się odzwyczajać od tego typu specyfików. Woda różana pachnie pięknie i mam wrażenie, że skóra reaguje na nią inaczej niż na inne tego typu kosmetyki. Ciężko mi opisać to wrażenie, ale czuć różnicę - w pozytywnym sensie. Niestety, perfum mi nie podpasował. Moja skóra ma jakieś specyficzne ph i mało co na niej ładnie pachnie albo w ogóle pachnie. Na szczęście już wiem, kogo nim uszczęśliwię. Balsam za to jest przemiły w stosowaniu. W słoiczku jest treściwy, ale na palcach bardzo szybko się rozpuszcza. Potraktowałam nim suche skórki na nosie i widać różnicę. Krem BB jeszcze czeka na swoją kolej...Dam znać jak się będzie sprawował na mojej kapryśnej cerze.
domisia1402 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 13:17   #167
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez domisia1402 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - melduję się i ja. Ten wątek zdecydowanie uzależnia i zwiększa kolekcję naturalnych cudeniek...

No właśnie.Chociaż ostatnio zarzekałam się, że niczego więcej już mi nie potrzeba, zachęcona Waszymi opiniami popełniłam kolejne zamówienie i we wtorek odebrałam paczkę z Maurelli. Zamówiłam krem BB, dezodorant cytrusowy, wodę różaną i perfum II. No i przeżyłam szok, gdyż właścicielka sklepu podarowała mi pełnowartościowy balsam ujędrniający do twarzy i ciała (100 ml szaleństwa ) i zestaw mydełek. Wszystko pięknie opakowane, jak na prezent i w ślicznym pudełku. Do tego na każdego maila odpowiadała z wielkim zaangażowaniem. Wow, takiego podejścia do klienta jeszcze nie doświadczyłam. Przetestowałam już dezodorant cytrusowy - na razie wszystko ok. Działa jak powinien. Sprawdzę, jak będzie działał w dłuższej perspektywie, bo moja skóra lubi się odzwyczajać od tego typu specyfików. Woda różana pachnie pięknie i mam wrażenie, że skóra reaguje na nią inaczej niż na inne tego typu kosmetyki. Ciężko mi opisać to wrażenie, ale czuć różnicę - w pozytywnym sensie. Niestety, perfum mi nie podpasował. Moja skóra ma jakieś specyficzne ph i mało co na niej ładnie pachnie albo w ogóle pachnie. Na szczęście już wiem, kogo nim uszczęśliwię. Balsam za to jest przemiły w stosowaniu. W słoiczku jest treściwy, ale na palcach bardzo szybko się rozpuszcza. Potraktowałam nim suche skórki na nosie i widać różnicę. Krem BB jeszcze czeka na swoją kolej...Dam znać jak się będzie sprawował na mojej kapryśnej cerze.

oj tak - Pani Bożenka wie jak dopieścić człowieka
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 13:31   #168
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

oj tak - Pani Bożenka wie jak dopieścić człowieka
W ogóle to wyjątkowo otwarta na klientów osoba... Kontaktowa, komunikatywna... No jedno zamówienie ale jestem pod wrażeniem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 13:35   #169
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
W ogóle to wyjątkowo otwarta na klientów osoba... Kontaktowa, komunikatywna... No jedno zamówienie ale jestem pod wrażeniem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

chwal się co kupiłas, bo mnie tu ciekawość zżera
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 13:51   #170
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może go zaopatrz w jakieś chusteczki oczyszczające do pracy, jak by sobie przemywał twarz taką chociaż raz w ciągu dniówki, to już by było lepiej
Dobry pomysł! Na to nie wpadłam. Na przerwie lunchowej mógłby sobie przetrzeć, tylko 8 godzin pracuje, to wystarczy. I po powrocie do domu umyć dokładnie twarz.
No to jutro zaopatrzę go w chusteczki dla dzieci, akurat kupiłam wczoraj opakowanie dla kotów.

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Możecie mi powiedzieć jak pachną te perfumy z Maurelli? Damskie i, może jak wiecie, męskie? Tak coś więcej niż jest ww opisie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:00   #171
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

chwal się co kupiłas, bo mnie tu ciekawość zżera
ma przylecieć dziś wg trackingu.
szczerze, to musiałam zerknąć w pocztę, co ja tam zamówiłam, bo mnie trochę fantazja, jak Ci pisałam - poniosła (za dużo rumu do herbaty i takie są skutki)
wzięłam krem ochronny, jakiś balsam do demakijażu i pomadkę z Savo coś tam

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dobry pomysł! Na to nie wpadłam. Na przerwie lunchowej mógłby sobie przetrzeć, tylko 8 godzin pracuje, to wystarczy. I po powrocie do domu umyć dokładnie twarz.
No to jutro zaopatrzę go w chusteczki dla dzieci, akurat kupiłam wczoraj opakowanie dla kotów.:
ja dla piesa kupuję teraz
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:03   #172
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
nic się nie martw tylko zamawiaj! moje zamówienie jest sprzed ok pół roku więc się nie da reklamować, ale Ty robiąc swoje możesz zapytać o daty ważności przed zakupem - niech się wysilą i sprawdzą dla Ciebie te dziwne kodziki, a jak bubla przyślą to reklamujesz i po krzyku
Dokładnie dziś odebrałam przesyłkę z świeżymi próbkami plus dodatkowo kilkanaście innych próbek także wszystko ok, zamawiaj śmiało
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:27   #173
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ma przylecieć dziś wg trackingu.
szczerze, to musiałam zerknąć w pocztę, co ja tam zamówiłam, bo mnie trochę fantazja, jak Ci pisałam - poniosła (za dużo rumu do herbaty i takie są skutki)
wzięłam krem ochronny, jakiś balsam do demakijażu i pomadkę z Savo coś tam
poszalałas jednym słowem
to czekam na zdjęcia
a featherlight to dla Joa?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:34   #174
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja dla piesa kupuję teraz
Ciekawe czy z tego samego powodu, co ja
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:46   #175
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez domisia1402 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - melduję się i ja. Ten wątek zdecydowanie uzależnia i zwiększa kolekcję naturalnych cudeniek...

No właśnie.Chociaż ostatnio zarzekałam się, że niczego więcej już mi nie potrzeba, zachęcona Waszymi opiniami popełniłam kolejne zamówienie i we wtorek odebrałam paczkę z Maurelli. Zamówiłam krem BB, dezodorant cytrusowy, wodę różaną i perfum II. No i przeżyłam szok, gdyż właścicielka sklepu podarowała mi pełnowartościowy balsam ujędrniający do twarzy i ciała (100 ml szaleństwa ) i zestaw mydełek. Wszystko pięknie opakowane, jak na prezent i w ślicznym pudełku. Do tego na każdego maila odpowiadała z wielkim zaangażowaniem. Wow, takiego podejścia do klienta jeszcze nie doświadczyłam. Przetestowałam już dezodorant cytrusowy - na razie wszystko ok. Działa jak powinien. Sprawdzę, jak będzie działał w dłuższej perspektywie, bo moja skóra lubi się odzwyczajać od tego typu specyfików. Woda różana pachnie pięknie i mam wrażenie, że skóra reaguje na nią inaczej niż na inne tego typu kosmetyki. Ciężko mi opisać to wrażenie, ale czuć różnicę - w pozytywnym sensie. Niestety, perfum mi nie podpasował. Moja skóra ma jakieś specyficzne ph i mało co na niej ładnie pachnie albo w ogóle pachnie. Na szczęście już wiem, kogo nim uszczęśliwię. Balsam za to jest przemiły w stosowaniu. W słoiczku jest treściwy, ale na palcach bardzo szybko się rozpuszcza. Potraktowałam nim suche skórki na nosie i widać różnicę. Krem BB jeszcze czeka na swoją kolej...Dam znać jak się będzie sprawował na mojej kapryśnej cerze.
Jaki krem BB zamówiłaś?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:48   #176
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
poszalałas jednym słowem
to czekam na zdjęcia
a featherlight to dla Joa?
Nie. On raczej nie będzie używać... No chyba, żeby chciał Sukcesem jest, że jak na te mrozy rano wychodzi to się ochronnym kremem posmaruje i pomadkę nosi, bo przecież usta mu pękają od razu
Ten krem to dla siebie wzięłam, oczywiście jako bazę do wzbogacania olejami itp.

A jeszcze muszę moje dzieci pochwalić, że się dzielnie smarują serum lemon na noc
Normalnie jest (we mnie) moc
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:57   #177
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie. On raczej nie będzie używać... No chyba, żeby chciał Sukcesem jest, że jak na te mrozy rano wychodzi to się ochronnym kremem posmaruje i pomadkę nosi, bo przecież usta mu pękają od razu
Ten krem to dla siebie wzięłam, oczywiście jako bazę do wzbogacania olejami itp.

A jeszcze muszę moje dzieci pochwalić, że się dzielnie smarują serum lemon na noc
Normalnie jest (we mnie) moc
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

czym je postraszyłaś ?
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 15:09   #178
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

czym je postraszyłaś ?
odkąd mam psa, mówię: bo Cię psem poszczuję!

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy z tego samego powodu, co ja
no zapewne
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 15:18   #179
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no zapewne
Wycierasz psiakowi tyłek po mokrej kupie? Szczerze mówiąc nie wiedziałam, że tak się psom robi
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 15:59   #180
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Na iwos.pl dorzucili trochę kosmetyków w promocyjnych cenach. Jest też krem Orange
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 18:55:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.