dobór makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-29, 14:21   #1
aczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1
GG do aczka

dobór makijażu


Hej dziewczyny! Nie ukrywam, że szukałam profesjonalnych porad na temat wizażu. Nie sądziłam, że powstał tak wspaniały portal!! A zatem: mam 29 lat (niestety 30-stka na karku) i trochę leniwe usposobienie... Poszukuję szybkiego, niezbyt pracochłonnego i dyskretnego makijażu dziennego. Mam ciemną karnację, zielone oczy i ciemną oprawę, jestem szatynką. Do tej pory podkreślam jedynie oczy (czarna kreska na powiece+tusz do rzęs) i delikatnie brwi. Usta tylko barwiąca pomadka ochronna. Ogólnie makijaż bez żadnych fluidów, podkładów, korektorów, pudrów, różów, szminek itp. Bardzo chciałabym zmienić swój image na stosowny do mojego typu urody i taki na jesień. Proszę o porady, wskazówki, propozycje. Załączam moje foto.
Z góry wielkie dzięki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AW.jpg (80,5 KB, 5 załadowań)
aczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 14:52   #2
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: dobór makijażu

CZESC Agnieszko. Postaram się pomóc Ci wirtualnie - choć nie ukrywam że najlepiej byłoby się spotkac z którąś z wizazystek i uzyskać fachową poradę. Zdjęcie niestety nie oddają wszystkiego - szczgólnie, że jest zrobione prawie profilem - tak więc nie widać dokładnie kształtu Twojej twarzy, a także nie odwierciedla to idealnie kolorytu twojej skóry, no ale spróbujmy...
Przed przystąpieniem do makijazu oczu, ust,... powinnas koniecznie pokryć twazr podkładem - na początek polecam o delikatnej konsystencji (jako, że wczesniej sie nie malowałaś żebys nie czuła sie jak w masce). Podkład ma zadanie nie tylko wyrównac koloryt cery ale ma także działanie ochronne i pielgnujące tak więc nie rezygnuj z niego. Następnie pokryj twarz transparentym pudrem - najlepiej sypkim nałożonym grubym pędzlem.
Teraz możesz przystapić do dalszych etapów.

Z tego co widzę masz głęboko i blisko siebie osadzone oczy - nalezy więc za pomocą odpowiedniego makijażu nieco to zmienić. Powinnaś na początku poćwiczyć z bardzo jasnym beżowym, piaskowym cieniem i np. szarym lub brązem. jasny cień nakładasz na cała powiekę, az do lini brwi (kolor nie powinien być jednak ciemniejszy od naturalnego koloru Twojej skóry). Jeżeli nie masz pędzelka możesz go nałożyć nawet palcem - wtedy ładnie 'stopi się' ze skórą. Ciemny kolor nałóz wzdłóz linii górnych rzęs - tak od połowy oka na zewnątrz i staraj się nieco wydłuzyc go cienką linia poza kontur oka (w ten sposób optycznie je powiększysz i oddalisz od siebie). Pamiętaj tylko aby linia szła lekko w góre - jeżeli narysujesz ją skierowaną w dół postarzy się to o kilka lat;-). Mogłabys też odrobinę zmienić kształt brwi - ale nie podejmuje sie w tym zakresie porady wirtualnej.
Róz powinnaż nałozyc pionowymi pociagnięciami pędzla pod kością żuchwy - możesz odrobinę rózu zmieszać z sypkim pudrem - wtedy efekt będzie bardziej naturalny. Usta możesz delikatnie podkreslić konturówką - zbliżona kolorytem do barwy usta a następnie wypełnić błyszczykiem w kolorze np. miodowym - to je optycznie powiekszy i uwypukli.
Pozdrawiam i miłej nauki
Samanta
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 16:15   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: dobór makijażu

Witaj Agnieszko
Samanta powiedziała już wszystko co najistotniejsze. Ja znalazłam kilka delikatnych makijaży, które na pewno będą do Ciebie pasowały Zwróć uwagę na rozjaśnienie okolic oczu i cieniowanie buzi. Makijaż wcale nie musi być ciężki jeśli użyjesz zarówno podkładu, pudru i różu. Liczy się ilość i jakość nakładanych kosmetyków.

Ja jeszcze Cię widzę w szminkach w kolorze jasnego miodu lub toffi

POzdrowionka

AgaZ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image12.jpg (30,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image11.jpg (33,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image24.jpg (196,5 KB, 1 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.