co to moze byc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 19:54   #1
marysiaw1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Red face

co to moze byc


Witam
jestem nowa na forum i nie wiem za bradzo jak się tutaj poruszać ale potrzebuję pomocy. i opini co mam robić. 2 lata temu urodziłam dziecko i od pół roku zaćzełam miesiączkować. okresy są nieregularne trwają od 7 do 17 dni w odstępie 14 do 40 dni. wiem że tak może byc przy wkładce którą posiadam. ale co innego mnie niepokoi. na ostatnim USG wyszło że mam całe jajniki w bąblach i to dość duży. a odtatnio odczuwam ukłucia u okolicy podbrzusza sa dosc silne. dodatkowo odczuwam ból w trakcie stosunku z mężem. nie wiem co to może być. muszę wybrać sie do leakrza, ale ostatnio sama jestem dwójk amaluszków w domu w tych godzinach co gin przyjmuje . proszę o poradę

dodam ze mam okropny tradzik
marysiaw1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 21:46   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co to moze byc

Nic innego jak wizyta nikt ci nie doradzi.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 22:09   #3
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: co to moze byc

Lekarz widział to na usg i nie powiedział ci co to jest?
Mogą to być torbiele, ale diagnozę powinien postawić lekarz, szkoda, że go nie wypytałaś.
Masz wkładkę hormonalną?
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 10:42   #4
marysiaw1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Red face Dot.: co to moze byc

Witam lekarz ginekolog powiedział, że muszę zrobić badania hormonalne i tyle, nic nie powiedział poza tym. poszłam więc do ogólnego po skierowanie, albo żeby chcociaż mi powiedział jakie hormony muszę zrobić bo jest ich troszke a tanie nie są. to mi ogólny znów powiedział, ze to musi mi ginekolog powiedzieć jakie mam zrobić. i tak chodzę. od jednego do drugiego. i mam już dośc wiec zaczełam szukać pomocy gdzie indziej.

co do wkładki to mam TT380 ACTIVE. niby bez hormonów. dodam tylko, że to jedyna metoda antykoncepcji jaką ja mogę stosować, ponieważ od tabletek (już ich wypróbowałam chyba milion: Cilest, Yasmin, Hormonet, Nowella itp.....) mam straszne zawroty głowy i zmiany nastroju

chyba bez wizyty sie nie obędzie, a głupio mi już przed mężem bo stosunku unikam z nim już 2 miesiąc. nie chce żeby pomyślał że mam kogos na boku, no bo w sumie co ma pomyśleć jeśli nie chce z nim wspólzyc

dziekuje też za szybki odzew
marysiaw1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 12:12   #5
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: co to moze byc

No raczej bez lekarza się nie obejdzie. Zapoznaj się z tematem o PCO, tam znajdziesz więcej informacji na temat torbieli.
Myślałam, że może to być wina wkładki, ale masz niehormonalną.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 13:54   #6
marysiaw1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Red face Dot.: co to moze byc

w poniedziałek sie wybiorę. zaczyna mnie to wszystko martwić mam tylko nadzieje, że nie dostane @

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

z góry przepraszam moderatorów FORUM za kłopoty, nie zauważyłam regulaminu i z tym tytułem wypaliłam jak filip z konopii
marysiaw1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 13:56   #7
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: co to moze byc

A może to wkładka Ci nie służy?
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 13:57   #8
agnieszka111118
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: co to moze byc

http://www.kotek.pl/kotek/1,87050,77..._teledysk.html

dziewczyny co za kosmetyk ma inna na kosciahc policzkowych???
pomozcie!
agnieszka111118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 14:14   #9
marysiaw1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Wink Dot.: co to moze byc

czy wkładka może powodować torbiele albo pęcherze na jajnikach???? Kontrolowałam ją już 4 razy i lekarz mówił że ok. jest bez hormonu wiec nie powinna raczej być poblemem. załamę się jak sie okazę że nie mogę jej nosić bo kurcze inne metody antykoncepcji odpadają. prezerwatywa też bo mimo ich stosowania mam 2 dzieci i nie były kupowane byle gdzie tylko w aptece i to dobrej firmy hahahaha felerna jestem czy cos???
marysiaw1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 16:52   #10
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: co to moze byc

nie wiem, czy wkładka moze powodować torbiele na jajnikach, ale postraszyłaś mnie tymi objawami jakie masz, nosząc ją..
ja ide 7 kwietnia na założenie wkładki też bez hormonów a jeszcze nie rodziłam, po wyjeciu wkładki planuje 2-3 dzieci, kurcze teraz mnie postraszyłaś że cos mi sie zrobi tez noszac wkladke, a nie mam jeszcze dziecka

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

a lekarza pytalas czy to od wkladki mozesz miec te torbiele na jajnikach? ja mialam torbiel na lewym jajniku rok temu, 7x8 cm, lekarka wyleczyla mi progesteronem, teraz ma ok 1x1,5 cm i mam sie nim absolutnie nie martwic niby, lekarka zaklada mi mimo niego wkladke bo powiedziala ze to nic nie szkodzi..
wiec moze tych torbieli od wkladki nie masz, sama teraz nie wiem
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:19   #11
marysiaw1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Wink co to moze byc - liczne torbiele na jajnikach

Wydaje mi sie, że to raczej nie wina wkładki miałam jedną torbiel ale jak zaszłam w ciąze to ponoć sie wchłonęła. i było ok przed założeniem też było ok. planuje w poniedziałek wizyte u lekarza to napisze i Ty też możesz skonsultowac to z doktórką ja sobie chwalę wkładkę i nie wyobrażam sobie jej wyjęcia
marysiaw1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 17:12   #12
effibia
Raczkowanie
 
Avatar effibia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 81
Dot.: co to moze byc

najlepiej powiedz mezowi otwarcie jaki jest problem i tyle, niech Cie wspiera i juz sobie nie pomysli,ze mozesz miec kogos na boku. a Ty dzieciaczki zostaw komus pod opieka np mezowi i szybciutko do gina. powinien zrobic Ciu usg u siebie w gabinecie i powiedziec co i jak dalej z tym robic
effibia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.