wszystko o samoopalaczu-jak nakładać, zmywać, opinie, wrażenia. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-19, 00:13   #661
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572
Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Indian Summer
Wiesz, pewnie masz rację ale ja jakos nie moge na siebie patrzeć zwłaszcza, że jak jestem opalona to wygladam wyśmienicie i czuje sie doskonaleWszystkie kolory do mnie pasują itd-a bedąc bladą muszę sie ograniczas w kolorystyce makijażu i ubrań Tego nie lubię. Bardzo dziekuję za wpisik
Rozumiem Cię
Ale w sumie nie masz wyjścia
Skoro nie możesz się opalać, samoopalaczy nie znosisz to tylko biała skórka Ci zostaje
Można ją polubić i zrobić z niej swój atut (chyba ).
Tak sobie przynajmniej tłumaczę.
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 00:45   #662
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Indian Summer
Wiec po mi pozostaje?
Summer, a próbowałaś balsamów brązujących?
Po pierwswze nie smierdzą (polecam Garnier - skóra musnięa słońcem), po drugie nie pozostawiaja zacieków, po trzecie opalenizna na początku jest bardzo delikatna a z czasem robi się coraz bardziej intensywna, po czwarte wygląfa bardzo naturalnie, na pewno lepiej niż po solarce.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 01:24   #663
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

może po prostu spray brązujący (np. nowy z serii Sun w Sephorze), który daje efekt natychmiastowy i tak samo natychmiastowo się zmywa?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 06:57   #664
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

Albo przecierpisz samoopalaczowy smrodek( uroda wymaga poświęceń-niestety )
albo wypróbujesz balsam brązujący np. Garniera, Daxa lub J&J.
Do twarzy możesz spróbować chusteczek samoopalających z Vichy .
Pozostaje Ci też akceptacja swojej bladości, dobrze wyeksponowana nie straszy ale dodaje takiej hmmm szlachetności
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 07:36   #665
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

Inadian Summer doskonale Cie rozumiem, bo mam ten sam problem
rowniez dzieki intensywnemu opalaniu na sloncu i w solarium nabawilam sie mnóstwa pieprzyków, ktore kiedy jestem opalona jako tako wygladaja, natomiast przy bladej skorze- okropnie. cala zime stosowalam samoopalacze i balsamy brazujace i bylo ok. ale teraz latem nie wyobrazam sobie nakladac tego na cale cialo- nie ma szans zeby nie porobily mi sie zacieki no i ten smrod i brudne biale ciuszki... poszlam wiec kilka razy na kilka minutek na solarium a teraz co kilka dni opalam sie na sloneczku tak ok 16 na 40 minut. twarz zaslaniam i smaruje samoopalaczem polecam Vichy. mam nadzieje, ze wiecej ich nie przybedzie bo w porownaniu z kolorem mojej skory sprzed 2 lat- to jestem i tak blada po wakacjach wybieram sie na usuwanie tych wiekszych i bardziej rzucających sie w oczy laserem.. pozdrawiam goraco
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 07:50   #666
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

Indian Summer no niestety coś kosztem czegoś. Trzeba ustalić sobie priorytety , a wtedy wybór (słońce/solarium/samoopalacz/balsam brązujący) stanie się o wiele prostszy.

Mając podobny problem ze skórą do Twojego, wybrałam balsam brązujący, bo:
  • jest z czego wybierać (jedni wolą Dove, inni J&J, Garnier itp),
  • aż tak odrażająco to one nie śmierdzą, żeby się nimi nie smarować ,
  • efekt opalenizny uzyskuję o wiele szybciej , niż gdybym miała wylegiwać się na słońcu.
No a na słońce fotostabilne filtry UV i problem z głowy.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 09:13   #667
RedButterfly
Zadomowienie
 
Avatar RedButterfly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 533
Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

Wiesz jest jeszcze jedna metoda
Ja sama jestem blada (nie mam co prawda pieprzyków i plamek ) mam taką skórę która się za chińskiego Boga nie chce opalić co najwyżej robi się czerwona i złazi mi skóra w ten sposób wyleczyłam się z opalania.
Ale jest metoda nieinwazyjna a skuteczna Mianowicie natrysk
Wchodzisz do kabiny a po chwili "szaleńtwa " wychodzisz opalona Przyjemność ta jest w sumie w umiarkowanej cenie (ok 100 zł) ale efek utrzymuje się długo
RedButterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 11:04   #668
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

a nie mozesz lykac jakichs tabletek z beta karotenem lub pic specjalnych napojow ( chyba talion ma jakies ampulki do picia)?

moze zapytaj.. dermatologa. pamietam kiedys jedna dziewczyna przyszla do szkoly pieknie opalona- okazalo sie ze lekarz przepisal jej jakies specjalne tabletki, na recepte czy cos ale za nic nie chciala zdradzic co to za cudo.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:38   #669
falka19
Raczkowanie
 
Avatar falka19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Samoopalacz - Instruktaż :-)

a co robice z zapachem samoopalaczy? Nie znosze tego zapachu a wszystkie tak podobnie pachna. Zwłaszcza jak sie posmaruje całe ciało to nie da sie wytrzymac nawet po balsamach brazujacych tylko. A do tego po takim zabiegu jeszcze nastepnego dnia wydaje mi sie ze to swinstwo nadal pachnie(zwłaszcza jak jest ciepło).Jedynie kąpiel zaraz po nasmarowaniu mi pomaga a jak kąpiel to wiadomo ze nastepnego dnia efektu prawie zadnego nie bedzie
falka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:08   #670
God_give_me_truth_in_me
Raczkowanie
 
Avatar God_give_me_truth_in_me
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 285
Dot.: Samoopalacz - Instruktaż :-)

falka-
ja smaruje sie wieczorem,na noc balsamem holiday skin,
a rano biorę prysznic z intensywnie ( bez przesady ) pachnacym żelem pdo prysznic.
jak mam czas to jeszcze nakladam zwykly balsam i wszystko jest ok
__________________
Uważaj jak tańczysz-bo życiowy parkiet bywa śliski...

God_give_me_truth_in_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 12:49   #671
j_j
Przyczajenie
 
Avatar j_j
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 21
Dot.: Samoopalacz - Instruktaż :-)

Co do zapachu samoopalaczy, to muszę przyznać, że Garnier w spreju nie śmierdzi na mojej skorze wcale Z czego jestem bardzo zadowolona, bo wszystkie dotychczas stosowane samoopalacze poprostu mnie wykańczały. A ten ma taki przyjemny brzoskwiniowy zapach Ja osobiście nie stosowałam, ale moja koleżanka twierdzi, że nie śmierdzą także samoopalacze z Nivei. Nie wiem, jakie wy macie z nimi doświadczenia?

Ja natomiast, trochę z innej beczki, chciałam się was zapytać, czy wam brudzą się ubrania od samoopalaczy? Nie mam tu na myśli sytuacji, w ktorej bezpośrednio po nasmarowaniu ubieram się w białe spodnie, tylko o takiej kiedy np. na 2-3 dzień, jak ten samoopalacz się ściera. Nie wiem, może ja za mało nawilżam skorę?
j_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-21, 19:03   #672
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Samoopalacz - Instruktaż :-)

Samoopalacz zawsze będzie brudził ubrania, jakikolwiek bo barwią tylko naskórek.
Naskórek się złuszcza dlatego zostaje na ubraniach.
A nivejke też używałam ale smrodku zdzierżyć nie mogłam
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:06   #673
Vampi_z_piekla_rodem
Zakorzenienie
 
Avatar Vampi_z_piekla_rodem
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 177
Masakra posamoopalaczowa

Jakies 2 tygodnie temu stosowalam samoopalacz. Dzis z przerazeniem stwierdzilam,ze zaczął schodzic, mam nierównomierne plamy-po prostu tragedia. Bylam raz na solarium,ale to nic nie dalo. Jutro mam wystapić w bluzce z odslonietymi plecami i dekoltem.. nie moge sie pokazać w plackach.Co pomoze?Silny peeling? ( juz pomine to,ze znowu bede "biala")
__________________

"Give me reason but don't give me choice.
'Cause I'll just make the same mistake again.."
Vampi_z_piekla_rodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:18   #674
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Masakra posamoopalaczowa

raczej nic innego jak peeling nie pomoże
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 13:41   #675
roxsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 175
Dot.: Masakra posamoopalaczowa

Ja bym jeszcze na twoim miejscu spróbowała przetrzeć całe ciało sokiem z cytryny, skoro potrafi rozjaśnić smugi to możliwe że z plamami też sobie jakoś poradzi. Kiedyś jak miałam zacieki po balsamie ziaji to przecierałam się spirytusem salicylowym i powiem ci że pomagało tylko potem trzeba na skóre dużo balsamu nakładać bo strasznie ten spirytus ją wysusza. delikatniejszą wersią jest przetarcie całego ciała za pomocą watki tonikiem,ja tak robie jeśli po peelingu chce nałożyć samoopalacz a stara opalenizna zostawiła jeszcze gdzieś ślady.
osobiście proponuje najpierw peeling potem sok z cytryny a jak średnio zejdzie to jeszcze ten spirytus,no i dla pewności całe ciało tonikiem. jeśli skóra po tych zabiegach będzie wyglądała w miare równo to możesz nałożyć jakiś balsamik brązujący.
roxsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 18:03   #676
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Samoopalacz - smugi i plamy po samoopalaczu i balsamie brązującym

Witam piekne panie (panow tez). Wiem, ze bylo juz kilka watkow na ten temat jednak nie znalazlam tego czego szukalam wiec zalozylam nowy. Otoz moj problem jest nastepujacy: mam bardzo jasna cere. Nie znosze upalow i opalania sie. Nigdy tego nie robie. Poza tym jesli juz jestem zmuszona gdzies przemknac po sloncu smaruje sie wysokimi faktorami. Postanowilam wiec lekko sie przyciemnic. Jakoze do eksperymentow najlepsze sa nogi - w razie czego najlatwiej ukryc wpadke - zaczelam od nich. Przed nalozeniem zawsze robilam staranny peeling, nawilzalam skore itp. Moj pierwszy w zyciu zakup samoopalajacego mazidla zaczelam od Musniecia Sloncem Garniera. Juz po pierwszej - dodam starannej - aplikacji byly plamy, poza tym raczej pozostalam blada. Kolejne polozenie mazidla przynioslo nowe plamy. Zabarwilo rowniez blade wczesniej miejsca. Koloro okazal sie zbyt ciemny juz po dwoch aplikacjach.
Kolejnym zakupem byl Zel samoopalajacy Loreal Sublime Bronze. Po pierwszej aplikacji pozostawil mile wrazenie, zadych plam i bardzo delikatny kolor. Niestety druga aplikacja zrobila ze mnie znow centkowana dziewoje. Jak wyzybyc sie takich probbemow w przyszlosci?
Troszke przydlugo, ale jestem nowa wizazanka wiec w przyszlosci postaram sie pisac krocej .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 22:15   #677
wnika
Zadomowienie
 
Avatar wnika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 991
Dot.: Samoopalacz - smugi i plamy

wiesz co, nie wiem jak to robie wiec techniki ci nie doradze ale nigdy problemu z takimi plamami nie mam (moze dlatego ze mam ciemna karnacje) jesli jednak jakas sie juz zdarzy to przecieram ja cytryna lub pumeksem (nie dre ale delikatnie przecieram wilgotna skore) i jest ok a jesli nie jest to zabieg powtarzam i do nastepnego dnia wszystko schodzi
wnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:19   #678
roxsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 175
Dot.: Samoopalacz - smugi i plamy

Powinnaś spróbowac zamiast naturalnego soku z cytryny taki skondensowany ja ostanio go wypróbowałam i aż byłam zaskoczona efektem bo plama znikneła po pierwszym tarciu . Polecam ci również po peelingu przetarcie całego ciała tonikiem , samoopalacz lepiej się trzyma na takiej skórze i pozostałości po wcześniejszej aplikacji schodzą do końca.
roxsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:22   #679
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Samoopalacz - smugi i plamy

Dziekuje za odpowiedzi . Niestety soku z cytrynu juz probowalam. Plamy ani drgna. Zaciekawil mnie ten skondensowany sok. Robi sie to samemu czy mozna kupic w sklepie? Wybacz pytanie ale odzywiam sie pizza i ciastkami i nie bardzo sie orientuje . Poza tym polecasz tonik. Jaki konkretnie? Czy nie wysuszy on zanadto skory?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 09:53   #680
roxsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 175
Dot.: Samoopalacz - smugi i plamy

Przepraszam że odpisuje ci dopiero teraz ale po 8 godzinach spędzonych w pracy przed komputerem w domu nie jestem już nawet w stanie na to urządzenie spojrzeć , ale już nadrabiam zaległości.

Jeśli chodzi o ten skondensowany sok z cytryny to ja osobiście używam takiego w żółtej butelce , podejrzewam że to właśnie dzięki konserwantom i jakimś wymyślnym ulepszaczom działa lepiej od cytryn , choć do picia go absolutnie nie polecam.
Co do toniku to nie ma absolutnie żadnego znaczenia jaki wybierzesz ( tylko żeby był bez alkoholu ) najlepiej kup jakiś tańszy w większej butelce żeby na dłużej starczył ( w końcu będziesz smarować całe ciało ) ja mam jakiejś czeskiej firmy Lilien.Troszke wysuszy skóre ale zaraz możesz nałożyć balsam lub np. Muśnięcie słońca które moim zdaniem całkiem nieźle nawilża.
Przyznam się że kiedyś też miałam duży problem z tymi smugami , albo np.po 2 tygodniach smarowania samoopalaczem ( z przerwami oczywiście ) zaczynała mi skóra schodzic płatami.Ale teraz jest już ok opatentowałam swoją metode opalania i jak dotąd nic złego się nie działo.
1) robie peeling raz w tygodniu
2) przecieram całe ciało tonikiem
3) aplikuje Muśnięcie słońca
4) rano biore szybki prysznic i używam samoopalacza
5) przez dwa następne dni po prysznicu znów Muśnięcie słońca
6) przez trzy kolejne dni tylko prysznic i jakieś inne balsamy tak aby przy zblirzającym się peelingu wszystko ładnie schodziło
roxsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:51   #681
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Samoopalacz - smugi i plamy

DZiekuje za odpowiedz. Sprobuje i zobacze czy podolam . Zrezygnuje jednak z dawki smamoopalacza i zostane tylko przy Musnieciu bo mam bardzo jasna karnacje a nie chce byc zbyt "ciemna" .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 14:44   #682
roxsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 175
Dot.: Samoopalacz - smugi i plamy

Na pewno dasz sobie rade , w końcu dla kobiet nigdy nie ma nic trudnego z czym by sobie nie mogły poradzić .
Życze powodzenia w tworzeniu pięknej opalenizny
roxsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:06   #683
ona eRAPe
BAN stały
 
Avatar ona eRAPe
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 43
GG do ona eRAPe
Dot.: Nie moge się opalać, nie znoszę samoopalaczy a nie chce być blada!!!Pomocy!

Red Butterfly, ile utrzymuje Ci sie ta opalenizna?
ona eRAPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:24   #684
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Thumbs down Depilacja + samoopalacz = plamy nie do wywabienia

Zrobiłam straszną głupotę: wysmarowałam się samoopalaczem tuż po depilacji. Teraz w okolicach bikinii mam paskudne brązowe ślady. Myślałam , że jak dam im czas, to same zejdą.. nie schodzą już od paru miesięcy, a tu lato, chciałoby się poopalać ale musiałabym to robić chyba w krótkich spodenkach, bo to paskudnie wygląda... jak do tego dodam jeszcze sine ślady po wrastających po depilowaniu włoskach to brrr... otrzymujemy ohydny obraz całości
Zastanawiałam się czy są jakieś srodki, może maści albo kremy? którymi dałoby się wybielić takie przebarwienia?
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:42   #685
roxsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 175
Dot.: Depilacja + samoopalacz = plamy nie do wywabienia

Proponuje zrobić peeling , i wypróbować sok z cytryny ale taki skondensowany ( mi pomaga dużo lepiej niż taki naturalny z cytryn ) w ostateczności możesz przecierać plamy spirytusem salicylowym tylko po zabiegu dobrze nawilż skóre .

Swoją drogą to dziwi mnie twój przypadek bo ja conajmniej raz w tygodniu aplikuje samoopalacz lub balsam brązujący na skóre bezpośrednio po depilacji i jeszcze nigdy nie byłam w podobnej sytuacji .
roxsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:04   #686
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: Depilacja + samoopalacz = plamy nie do wywabienia

a który to jest skondensowany? czy masz na myśli może kwasek cytrynowy?
Co do depilacji może to zależy do tego czym się ją wykonuje... Ostatnio robię to tylko pastą cukrową, ale wcześniej zwykłym woskiem a jeszcze wcześniej pamiętam próby z depilatorem w upale.. Kiedy to metalowe kółeczko depilatora rozgrzało się (od pracy i od temp. otoczenia chyba też bo był koszmarny upał), to wręcz poparzył mi skórę. Możliwe, że to wtedy powstały przebarwienia, nie dam sobie głowy obciąć. Po prostu nie zwróciłam wcześniej uwagi i teraz nie mam stuprocentowej pewności od czego to, ale stawiałabym raczej na ten samoopalacz..
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:19   #687
roxsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 175
Dot.: Depilacja + samoopalacz = plamy nie do wywabienia

Tak chodzi mi o kwasek cytrynowy taki w żółtej butece ( przynajmniej ja taki posiadam )
Nigdy nie używałam depilatora więc nie wiem jakie do końca mogą być tego skutki , od zawsze używam maszynki lub ewentualnie kremu do depilacji .
A czy twoja skóra oprócz tych niefortunnych przebarwień jest na dodatek podrażniona ? Bo jeśli tak to może powinnaś spróbować maści lub kremu Alantan , on poskramia wszelkie skaleczenia , a na dodatek daje efekt " rozmiękczenia " skóry więc z przebarwieniami też się szybciej uporasz.
Można go kupić w aptece za ok 7 zł.
roxsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:23   #688
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Depilacja + samoopalacz = plamy nie do wywabienia

Heh, powiem ci, ze zalatwilam sie tak samo... A akurat u mnie pojawily sie zabarwienia, poniewaz posmarowalam wydepilowane okolice samoopalaczem od razu na podrazniona skore. Zwykle smarowalam kremem, czekalam az sie wchlonie i do piero po jakims czasie samoopalacz. Ale raz chcialam szybciej i mam!
Robie w tych miejscach peeling (dosc ostry) codziennie, i codziennie przemywam cytryna, ale tez musze chwile odczekac, bo po peelingu skora sie lekko podraznia, do tego smaruje te miejsca po przemyciu cytryna tlustym kremem (ja mam taki z woskow pszczelich, firmy mary kay), ktory zmiekcza skore i pozniej peeling ma latwiejsze dzialanie. No i po woli plamki bledna. Na wrastajace wloski nie mam nic, poprostu staram sie je usunac penseta i zawsze przemywam czyms z antybiotykiem (dalacin T), nie paskudzi sie wtedy.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:31   #689
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: Depilacja + samoopalacz = plamy nie do wywabienia

Roxi - w tej chwili skóra w okolicach pachwin nie jest podrażniona (nie licząc tych wrastających włosków wrrr) ale faktycznie wcześniej miałam wrażenie jakby liszaja w dotyku.. tzn. takiej szorstkości. Ale to myślę wina depilatora akurat.
Dziękuję za namiary na Alantan, tak kombinuję powoli, że może na krem z mocznikiem się skuszę? żeby te włoski tak nie wrastały - podobno działa
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 14:33   #690
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: Depilacja + samoopalacz = plamy nie do wywabienia

ja tak samo! tylko, że ja zawsze jak nakładam samoopalacz to od razu rozcieram go w dłoniach z balsamem do ciała, żeby smug nie było.
A jak bardzo powoli Ci te smugi bledną?
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-27 17:57:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.