Chyba jestem upośledzony. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-16, 10:38   #1
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116

Chyba jestem upośledzony.


Nie, temat to oczywiście taka prowokacja. Chodzi o to, że u mnie kipsko z nauką języków. Słowek mogę się nauczyć, gramatyka już gorzej, ale najgorzej jest ze słuchaniem. Jak leci jakaś piosenka jestem w stanie wyłapać co najwyżej kilka słów, w porywach jedno zdanie. Tak samo na studiach, jak prowadzący coś mówi po angielsku większość to rozumie, ja prawie nic. Jak mi zadaje jakieś pytanie proszę o powtórzenie, nie jestem w czasie rzeczywistym zrozumieć co do mnie mówi i jednocześnie przetłumaczyć na jezyk polski. Może ja jestem dys....., takim dysem co nie umie się nauczyć języków obcych, Z innymi przedmiotami jest u mnie bardzo dobrze.
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 10:51   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
Nie, temat to oczywiście taka prowokacja. Chodzi o to, że u mnie kipsko z nauką języków. Słowek mogę się nauczyć, gramatyka już gorzej, ale najgorzej jest ze słuchaniem. Jak leci jakaś piosenka jestem w stanie wyłapać co najwyżej kilka słów, w porywach jedno zdanie. Tak samo na studiach, jak prowadzący coś mówi po angielsku większość to rozumie, ja prawie nic. Jak mi zadaje jakieś pytanie proszę o powtórzenie, nie jestem w czasie rzeczywistym zrozumieć co do mnie mówi i jednocześnie przetłumaczyć na jezyk polski. Może ja jestem dys....., takim dysem co nie umie się nauczyć języków obcych, Z innymi przedmiotami jest u mnie bardzo dobrze.
po prostu nie masz talentu do języków
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 10:55   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

Oglądaj seriale z napisami po angielsku, powinno pomóc.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 11:01   #4
Anka_Ki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

czytaj książki i tak jak mówi mpt oglądaj filmy i seriale po angielsku
Anka_Ki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 11:24   #5
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

Też miałam problem z rozumieniem tego co się do mnie mówi po angielsku. Zaczęłam oglądać seriale z napisami i jest o niebo lepiej. Praktycznie wszystko rozumiem co się do mnie mówi Szczerze polecam!

Ja oglądałam np. Rzym, Spartakusa, Merlina, Suits, Mentalistę, Homeland, Blacklist, Wikingów . Ale możesz oglądać inne, tylko żeby język nie był bardzo trudny
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 11:55   #6
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

Oglądanie filmów z napisami - najlepiej z angielskimi - to dobry pomysł. Ogólnie dużo słuchaj, dobrze byłoby też poznać się bliżej z fonetyką. Na stronie BBC są fajne filimki do nauki wymowy, wpisz sobie w google "bbc learning english pronunciation tips". To bardzo pomaga, kiedy potrafisz rozpoznać poszczególne dźwięki w danym języku. Polecam zresztą całą platformę BBC learning English, mają tam dużo rzeczy do słuchania. Mnie to bardzo pomogło, wraz z oglądaniem seriali bez lektora.
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 12:29   #7
Katarinana
Raczkowanie
 
Avatar Katarinana
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 63
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

I koniecznie znajdź sobie kogoś z kim mógłbyś rozmawiać.
Bo na tym właśnie cały pic polega.
Katarinana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 15:13   #8
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

Idź do audiologa. Możesz mieć wadę słuchu, tylko że gdy ktoś coś do Ciebie mówi po polsku, to kompensujesz sobie to w inny sposób a po angielsku nie umiesz. Moja mama tak ma, miała też jako młoda dziewczyna, bo to niedosłuch typu centralnego był w jej przypadku.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:55   #9
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

Dysleksję czy niedosłuch może wykluczyć tylko specjalista, ale podejrzewam, że równie dobrze możesz być słabo osłuchany z językiem.
A jeśli tak to staraj się częściej słuchać materiałów w danym języku- audiobooków, radia, filmów, seriali. Nad osłuchaniem się z językiem obcym można i trzeba pracować.
Jest coś takiego jak bierna znajomość języka- czyli to co opisałeś jako rzeczy, z którymi sobie radzisz i czynna znajomość języka, czyli właśnie mówienie i słuchanie języka mówionego. Możliwe, że w Twoim przypadku dobrym pomysłem byłby kurs multimedialny z możliwością słuchania nagrań wzorcowych lektorów i możliwością nagrywania i odsłuchu własnej wypowiedzi lub klasyczny kurs konwersatoryjny.
Rozdźwięk między bierną a czynną znajomością języka obcego jest dość częsty i nie świadczy na ogół o żadnym upośledzeniu. Jest to po prostu wynik nierównomiernej ekspozycji na różne formy zastosowania języka naturalnego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 23:07   #10
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Chyba jestem upośledzony.

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
Jak leci jakaś piosenka jestem w stanie wyłapać co najwyżej kilka słów, w porywach jedno zdanie.
Nic dziwnego. Ja tez z piosenkami mam duzy problem, jedyny zespol, ktory jestem w stanie zrozumiec, to The Beatles :-D


A moze, po prostu (choc nie wiem jak to mozliwe), zwyczajnie zaniedbales nauke sluchania?
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.