Biotechnologia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-08, 12:21   #61
blague
Raczkowanie
 
Avatar blague
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez keine_angst Pokaż wiadomość
Ja chętnie bym się dowiedziała
Pierwszy semestr jest dość ogólny i ma mało wspólnego z biotechnologią. Są same wykłady i ćwiczenia. Masz analizę, algebrę, fizykę i ogólnotechniczne podstawy biotechnologii z grafiką inżynierską, z których właśnie masz wykład i ćwiczenia. Nazwa tego ostatniego niech Cię nie zmyli: z biotechnologią nie ma to nic wspólnego, uczysz się robić rysunki techniczne, obliczać zadania z modułem Younga albo prawem Hooke'a i będziesz musiała się nauczyć 30 symboli technicznych, żeby sobie wymyślić jakiś schemat na zaliczenie (a przynajmniej tak to wyglądało u mnie). Oprócz tego są jeszcze wykłady z chemii ogólnej i biologii i laboratoria z technologii informacyjnej. Dopiero na 2 semestrze są laboratoria z chemii i fizyki, pojawiają się seminaria.
Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej: pisz na PW, chętnie odpowiem, mogę też podesłać jakieś przykładowe materiały jakbyś chciała sobie przejrzeć.
blague jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:26   #62
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Biotechnologia

Jakby kogoś interesowała biotechnologia na politechnice śląskiej to służę pomocą
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 21:28   #63
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Biotechnologia

Studiuje ktoś może biotechnologię na UG?
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:34   #64
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Odp: Biotechnologia

Serio nikogo tu takiego nie ma?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 10:26   #65
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Odp: Biotechnologia

Ja myślę o biotechnologii na UW albo SGGW.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:06   #66
Mervee
Przyczajenie
 
Avatar Mervee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 18
Dot.: Biotechnologia

Witam Was,
odgrzebałam ten wątek, ponieważ mnie w tym roku czeka wybór uczelni. Interesuję się biologią i chemią, chciałabym w przyszłości pracować w laboratorium nad ciekawymi projektami, być może mikroorganizmy albo wirusy. Mieszkam w Krakowie, więc najbardziej prawdopodobne jest to, że złożę papiery na Uniwersytet Jagielloński na WBBiB. Najpierw chciałam spytać czy może jest ktoś, kto studiuje tam? Jak to wygląda? Czy starając się UJ da mi możliwość spełnienia marzeń?
Za progi również byłabym wdzięczna, zeszłoroczne po pierwszej rekrutacji chyba były 79/100pkt. ale mogę się mylić.
__________________
29.10.2009...2010...2011. ..2012...2013...2014!

Matura 2014:
Angielski PR
Biologia PR
Chemia PR

Cel: Biotechnologia
Mervee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:45   #67
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Mervee Pokaż wiadomość
Czy starając się UJ da mi możliwość spełnienia marzeń?
Pewnie tak, ale nie w Polsce.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 16:48   #68
Mervee
Przyczajenie
 
Avatar Mervee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 18
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
Pewnie tak, ale nie w Polsce.
No to wtedy już nie UJ. Jednak na studia nie ma opcji (między innymi finansowej) żebym wyjechała, dlatego trzeba korzystać z tego, co jest.
__________________
29.10.2009...2010...2011. ..2012...2013...2014!

Matura 2014:
Angielski PR
Biologia PR
Chemia PR

Cel: Biotechnologia
Mervee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:35   #69
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Mervee Pokaż wiadomość
Interesuję się biologią i chemią, chciałabym w przyszłości pracować w laboratorium nad ciekawymi projektami, być może mikroorganizmy albo wirusy. Czy starając się UJ da mi możliwość spełnienia marzeń?
Oczywiście, nad ciekawymi projektami w Polsce można np. pracować
na doktoracie za ok. 1200 zł. m-c Niestety, tutaj nie ma
pracy po biotechnologii, możesz myśleć o wyjeździe do Niemiec
(moja koleżanka wyjechała na Erasmusa i już w trakcie załapała
się do prac laboratoryjnych płatnych zupełnie przyzwoicie) po studiach,
ale jeśli chcesz zostać w kraju, to bez szans, jeśli chodzi o projekty badawcze - ludzie po biotechu zabijają się o marne grosze na doktoracie, to są naprawdę żenujące kwoty a spędzają całe dnie na pracy. W zasadzie tylko przedstawicielstwo farmaceutyczne albo monitoring badań klinicznych zostaje, jeśli chcesz normalne zarabiać.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 21:09   #70
Mervee
Przyczajenie
 
Avatar Mervee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 18
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Oczywiście, nad ciekawymi projektami w Polsce można np. pracować
na doktoracie za ok. 1200 zł. m-c Niestety, tutaj nie ma
pracy po biotechnologii, możesz myśleć o wyjeździe do Niemiec
(moja koleżanka wyjechała na Erasmusa i już w trakcie załapała
się do prac laboratoryjnych płatnych zupełnie przyzwoicie) po studiach,
ale jeśli chcesz zostać w kraju, to bez szans, jeśli chodzi o projekty badawcze - ludzie po biotechu zabijają się o marne grosze na doktoracie, to są naprawdę żenujące kwoty a spędzają całe dnie na pracy. W zasadzie tylko przedstawicielstwo farmaceutyczne albo monitoring badań klinicznych zostaje, jeśli chcesz normalne zarabiać.
Studiowałaś biotechnologię?
Chciałam jeszcze spytać czy są szanse na wyłapanie najlepszych osób z uczelni przez firmy zagraniczne? Interesują się nami czy nie?
Przepraszam, jestem trochę zielona w tym temacie, ale od 4 lat wiem, na jaki kierunek chcę iść, myślę, że będę się starać ze wszystkich sił
__________________
29.10.2009...2010...2011. ..2012...2013...2014!

Matura 2014:
Angielski PR
Biologia PR
Chemia PR

Cel: Biotechnologia
Mervee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 21:18   #71
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Mervee Pokaż wiadomość
Studiowałaś biotechnologię?
Chciałam jeszcze spytać czy są szanse na wyłapanie najlepszych osób z uczelni przez firmy zagraniczne? Interesują się nami czy nie?
Przepraszam, jestem trochę zielona w tym temacie, ale od 4 lat wiem, na jaki kierunek chcę iść, myślę, że będę się starać ze wszystkich sił
Nie studiowałam, ale moje dwie przyjaciółki studiowały (UW) i jeszcze parę znajomych, więc nieźle się orientuję w sytuacji. W Polsce nie ma centr badawczych, więc nikt się studentami nie interesuje. Bardziej obrotni łapią kontakty na stypendiach w Niemczech, Austrii i potem wyjeżdżają na stałe i faktycznie pracują w laboratoriach, w Polsce, poza pracą naukową, nie ma takich możliwości a jak praca naukowa wygląda, już wspomniałam :/
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 12:29   #72
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biotechnologia

Zwsze po studiach mozna wyjechac za granice. Z ciekawa praca powiedzmy nie-naukowa jest u nas niestety dosc kiepsko. Jako tako branza jest baaardzo mala. A na doktoracie w Polsce tez da sie zarobic. To nie tak, ze kazdy doktorant zyje za najnizsza krajowa. Te 1200 (czasem ciut wiecej) to tylko postawa a do tego da sie polapac wiele roznych stypendiow czy jakis udzial w projekcie (tez czesto platny z umow o dzielo).

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Mervee Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze spytać czy są szanse na wyłapanie najlepszych osób z uczelni przez firmy zagraniczne? Interesują się nami czy nie?
Nie ma czegos takiego...
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:13   #73
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Biotechnologia

Hej
Zastanawiam sie na biotechnologią na politechnice wrocławskiej ? orientuje się ktos jak wygląda tam studiowanie tego kierunku w praktyce ? bo ulotki informacyjnie brzmią bajecznie jak to zwykle one

Dziękuje za odpowiedź
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 21:28   #74
Moderu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Biotechnologia

Jestem na 4 roku na PWr i mogę opowiedzieć tak ze swojej perspektywy :p

Fakt, z pracą typowo naukową w laboratorium w Polsce ciężko po biotechu. Inna sprawa jeśli chodzi o przemysł. Bo czemu nie? Znam parę osób właśnie po biotechnologii, które znalazły pracę w przemyśle (kontrola produkcji itp.) i całkiem nieźle sobie radzą. I tak teraz myślę, że właśnie studia na politechnice bardziej tego uczą, bo dość sporo mamy przedmiotów z tego. Chociaż laboratoria bardziej 'kierunkowe' też są. Dość dużo przerabiamy biochemii, inżynierii genetycznej, enzymologii itp.

Co do samej uczelni... Nie wiem, czy ze mną coś nie tak czy jak. Pierwszy rok był jak dla mnie bardzo fajny. Im wyżej tym gorzej. W moim roczniku przyjęli więcej ludzi niż mogli i nie było miejsc na laboratoriach. Jest trudno, nie ma co się łudzić. Część osób już jest/była na dziekance. Czasami nie wiadomo, do czego i czego się uczyć. Ostatnio jednak na wakacje można było się zgłosić do płatnych praktyk. A i kadra naukowa jest dobra.
Moderu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 08:17   #75
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Biotechnologia

Jestem na ostatnim roku - studia mgr z biotechnologii i napiszę krótko; jeśli ktoś po tym kierunku myśli, że znajdzie pracę w laboratorium bez znajomości , w POLSCE to radzę przestać bujać w obłokach.
Sama szukam stażu bardzo długo, bo o etacie nawet nie marzę. I na całym moim roku nie znam osoby, która by pracowała w zawodzie ( jako laborant). Niektórzy są przedstawicielami farmaceutycznymi, albo pracują w zupełnie innych zawodach.Takie są realia.
Gdybym wybierała jeszcze raz studia to postawiłabym na analitykę medyczną. Łatwiej znaleźć pracę w laboratorium i laboratoriów medycznych jest znacznie więcej
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 16:23   #76
trocka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6
Dot.: Biotechnologia

Witam jestem w drugiej klasie liceum na profilu biologia, polski, angielski. Znaczy to, że chemii uczyłam się 3 lata e gimnazjum i rok w liceum. W gimnazjum bardzo lubiłam chemię, ale nietety wybrałam taki profil i nic już nie jestem w stanie zmienić. Mam pytanie odnośnie biotechnologii. Czy będąc na takim profilu i nie ucząc się chemii dam sobie radę na tym kierunku?
trocka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 17:32   #77
HardFable
Rozeznanie
 
Avatar HardFable
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 990
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez trocka12 Pokaż wiadomość
Witam jestem w drugiej klasie liceum na profilu biologia, polski, angielski. Znaczy to, że chemii uczyłam się 3 lata e gimnazjum i rok w liceum. W gimnazjum bardzo lubiłam chemię, ale nietety wybrałam taki profil i nic już nie jestem w stanie zmienić. Mam pytanie odnośnie biotechnologii. Czy będąc na takim profilu i nie ucząc się chemii dam sobie radę na tym kierunku?
Tak, bo chemia jest od podstaw. Dla kogoś, kto był na biol-chemie (ja) egzamin jest prosty bo wszystko było w liceum. W 1 semestrze miałam chemię ogólną a teraz mam organiczną. Organiczna trochę trudniejsza, ale spokojnie dasz radę.
__________________
W poszukiwaniu życiowej drogi.

12.02.19


'Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, byle grać ją z artyzmem i nie brać jej zbyt poważnie.' - Bolesław Prus, Lalka
HardFable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 19:05   #78
fizzy95
Przyczajenie
 
Avatar fizzy95
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Biotechnologia pk 2015

Hej! Przeglądałam wątki na temat biotechnologii na pk i wszystkie okazały sie sprzed kilku dobrych lat, najwcześniejszy z 2010. Pytanie do Was, czy ktoś zamierza iść na biotechnologie na pk, ktoś studiował ten kierunek, a może na tej uczelni? Trudno jest na tym kierunku? Przygotowana jestem na kucie, no i przyznam się szczerze, że geniuszem nie jestem. Ostatnio się spotkałam ze strasznym hejtem na biotechnologię nie tylko na pk, ale na każdej uczelni. Trochę się tym martwię, oczywiście zdaję sobie sprawę, że prace po tym trudno i znam wszystkie już zarzuty na temat tego kierunku, ale także uczelni. Kierunek mnie interesuje i raczej nie zamierzam zmieniać ani uczelni ani kierunku. Mam nadzieję, że dobrze robię.
fizzy95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 12:45   #79
Polimerazaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Biotechnologia pk 2015

Wiem, że trochę późno. Może kogoś jeszcze to zainteresuje.
Jestem na IV roku biotechu i zdecydowanie odradzam.
To nie chodzi o ilość czy trudność nauki, bo to wszystko można ogarnąć. Chodzi o to, że same studia są Ci do niczego potrzebne.
Oprócz magistra biotechu musisz mieć skończone kursu np. chromatografii, PCR, bo tego wymagają pracodawcy. A taki kurs to nie małe pieniądze, średnio 1450 zł.
Ponadto doświadczenie naukowe i te wszelkie publikacje, które też są dość często wymagane, ale to w sumie zależy, jaką przyszłość planujesz po biotechu. Konferencje też nie są tanie.
Ogólnie nauka to jedno, ale kasa na samodoskonalenie się to drugie.
I wiadomo z pracą jest ciężko.
Chyba, że planujesz wyjazd za granicę, to owszem warto wtedy studiować biotech.
Polimerazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 22:11   #80
Papillon Noir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Biotechnologia na UW- warto?

A więc nastawiałem sie na kierunek lekarski, jednak chemia poszla mi gorzej niż zakładałem i w efekcie trochę przypadkiem wylądowałem na kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Warszawskim. Zastanawiam się teraz, czy poprawiać maturę za rok, czy może jednak warto zostać na biotechnologii? Jak po tym kierunku z pracą? Slysze rozne opinie- ze praca jest bez problemu, ze nie ma a tylko dla najlepszych, ze tylko za granicą ale tam bez problemu, ze po polskich uczelniach za granica biotechnologównie przyjmują... Wizja emigracji mnie nie odstrasza specjalnie, ale na jaką pracę magister biotechnologii może liczyć w Polsce, za granicą? Jak z zarobkami? Czy to prawda że biotechnologiow to tylko po politechnice zatrudniają?
Papillon Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:55   #81
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Biotechnologia na UW- warto?

Jeśli nie odstrasza Cię wizja emigracji i połączysz kierunek z nauką języków obcych, to nie powinno być problemów z pracą i zarobkami. Nie mam jakiegoś szerszego oglądu, bo rozmawiałam ledwo z jedną osobą po tym kierunki, która narzekała właśnie na to, że w Polsce ciężko o pracę po tym, bo niestety nie mamy tak wysoko wyspecjalizowanych firm. Zresztą, postudiujesz rok to i się przekonasz i zbierzesz opinie od starszych kolegów.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 10:15   #82
moiantoinette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Studentki/studenci biotechnologii, 2016/2017.

Witam
Sa tu jacys studenci, ktorzy wybieraja sie na biotechnologie od pazdziernika? Studenka Uniwersytetu Zielonogorskiego, takze od pazdziernika
moiantoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 07:13   #83
shino11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7
Dot.: Biotechnologia - WĄTEK ZBIORCZY

Ja jestem na UŚ na biotechnologii i szczerze powiedziwszy- gdybym teraz wybierała kierunek, to z pewnością nie ten. Poszłabym na coś praktyczniejszego, na jakąś inżynierię na Politechnice Śląskiej albo na UŚ. Po biotechnologii najprędzej dostanie się pracę za granicą. W PL ciężko, a nie chcę być przedstawicielem farmaceutycznym.
shino11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-19, 17:32   #84
kunegunda_01234
Zadomowienie
 
Avatar kunegunda_01234
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 143
Dot.: Biotechnologia - WĄTEK ZBIORCZY

Co do biotechnologii to sprawa jest prosta, praca jest ale pracodawcy wolą mieć ludzi po biotechnologii po polibudzie, niż po uniwerku. Biotechnologia na uniwerku to bardzo teoretyczny kierunek, na polibudzie większość to jednak techniczne przedmioty + biologia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica :
https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9417/
kunegunda_01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:33   #85
marheffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7
Dot.: Biotechnologia - WĄTEK ZBIORCZY

na pewno mogę polecić żeby unikać biotechnologii na uniwersytecie przyrodniczym we Wrocławiu, brat tam studiuje, z opinii jego i paru jego znajomych ktorych poznalam wynika że jest tam naprawde tragicznie. Wykladowcy ktorzy maja w d... studentów, jak ktoś ma szczere chęci i zapał do nauki to szybko je tam traci...
marheffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 08:21   #86
ladyellow
Przyczajenie
 
Avatar ladyellow
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Biotechnologia - WĄTEK ZBIORCZY

A ja za to mogę polecić biotech na UMED w Łodzi zarówno kierunek jak i uczelnię. Dużo fajnych zajęć, wykładowcy spoko a sama uczelnia nowoczesna z nowym sprzętem. Przyjemnie się tutaj studiuje.
ladyellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 09:21:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.