Skandynawistyka - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-03, 07:17   #91
Olaalla
Zadomowienie
 
Avatar Olaalla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 684
GG do Olaalla
Dot.: Skandynawistyka

Żeby na UG dostać się na skandynawistykę nie trzeba zdawać 3 języków, punktowane są j. angielski, j. polski i na równi inny język obcy albo historia albo matematyka albo geografia
Olaalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 21:26   #92
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

i jak tam idzie nauka?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 13:50   #93
ferdydurkistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Skandynawistyka

Hej dziewczyny
Nie wiem, czy ten wątek jeszcze żyje, ale może ktoś tam kątem oka zauważy moje "wołanie o pomoc"..
Chciałam w przyszłym roku (tj. w następnym roku akademickim) spróbować swoich sił na Skandynawistyce (UG), ale oczywiście obawiam się, że moje wyniki mogą nie wystarczyć.
Nie jestem przyszłą absolwentką liceum, aktualnie studiuję, ale chciałam się 'przekierunkować'. Na maturze skupiałam się na przedmiotach ścisłych, więc niestety rozszerzony mam tylko j. angielski (88%), poza tym podstawowy polski (90%) i rozszerzoną matematykę (73%). Jak widać - trochę słabiutko na Skandynawistykę.. jeżeli dobrze przeliczyłam, wychodzi mi 118 punktów (jeśli ktoś byłby taki cudowny, może mógłby zweryfikować?), a próg z tego roku wskazuje 120,10 (i być może jeszcze wzrośnie..), i tutaj mam takie pytanie - w tym dokumencie podana jest informacja, że to rekrutacja podstawowa, jakie są więc szanse na dostanie się z rezerwy? Czy jest sens próbować z takimi wynikami? Bo muszę przyznać, że wiąże się to u mnie z pewnymi ciężkimi decyzjami i poważnymi zmianami, dlatego strach mnie trochę paraliżuje.. Ktoś coś doradzi? :{
ferdydurkistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 16:31   #94
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Skandynawistyka

Co obecnie studiujesz?
W jaki sposób twój obecny kierunek mógłby ci pomóc zdać maturę? Przykładowo, popularna sprawa na filologiach. Idziesz sobie na filologię x, po 2-3 latach podchodzisz do matury z tego języka, którą zdajesz na 100%, dodatkowo po takiej dawce literatury jesteś w stanie machnąć polski rozszerzony z dobrym wynikiem, no i potem dostać się nie jest problemem. Jak jest u ciebie? Na skandynawistykę liczą się nie tylko przedmioty humanistyczne ale również geografia możliwe że i matematyka
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 17:31   #95
ferdydurkistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Skandynawistyka

Dzięki za taką szybką reakcję

Studiuję informatykę... Wiem, wiem - kupy się to nie trzyma.
W liceum dopiero wylazła ze mnie miłość do angielskiego, ale że byłam na profilu ścisłym, to odpychałam ten (wtedy tzw.) "wybryk". A prawda jest taka, że marzyła mi się filologia angielska (choć ostatecznie do matury z ang. się za bardzo nie przyłożyłam = marne 88%), ale pomyślałam też, że po samej filologii angielskiej może być ciężko z zatrudnieniem.. Myślałam oczywiście o poprawieniu ang., ale nie wiem, czy to wystarczy. Literaturę wszelkiej maści też uwielbiam chłonąć, tyle że, niestety, nie są to raczej książki z kanonu lektur.

(na którejś z pierwszych stron był przelicznik z UG i trzecim przedmiotem z wagą 0,2 jest m.in. matematyka, stąd też wcisnęłam w obliczenia wynik z mojej rozszerzonej)
ferdydurkistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 20:48   #96
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Skandynawistyka

Myślisz że dzięki studiowaniu informatyki byłabyś w stanie lepiej napisać rozszerzenie z matmy? Spróbuj podejść, postaraj się też napisać polski rozszerzony - tak naprawdę nic nie tracisz, bo nie da się go nie zdać, a nóż widelec coś fajnego ugrasz.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 23:37   #97
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez ferdydurkistka Pokaż wiadomość
jeżeli dobrze przeliczyłam, wychodzi mi 118 punktów (jeśli ktoś byłby taki cudowny, może mógłby zweryfikować?), a próg z tego roku wskazuje 120,10
Jesli dobrze licze, to wychodzi mi, ze masz 119.1 pkt.

Dlaczego akurat skandy, skoro juz studiujesz informatyke?
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 13:28   #98
doiwannaknow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Skandynawistyka

Czy ktoś się tu orientuje, czy na skandynawistyce certyfikat FCE zwalnia z zaliczania lektoratów z angielskiego? Chodzi konkretnie o UG

Edytowane przez doiwannaknow
Czas edycji: 2014-03-06 o 13:29
doiwannaknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 14:48   #99
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez doiwannaknow Pokaż wiadomość
Czy ktoś się tu orientuje, czy na skandynawistyce certyfikat FCE zwalnia z zaliczania lektoratów z angielskiego? Chodzi konkretnie o UG
FCE?! LOL. Ten certyfikat do czegs jeszcze sluzy w ogole?

Prowadzaca angielski na skandy jest... dziwna i zwalnia z lektoratu dopiero przy CPE ew. dwujezycznej maturze.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 22:15   #100
verse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Skandynawistyka

Witajcie dziewczyny!

A czy któraś z Was może mi coś powiedzieć nt. Skandynawistyki, st. podyplomowe na UG? : )

Dzięki!
verse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 02:10   #101
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
FCE?! LOL. Ten certyfikat do czegs jeszcze sluzy w ogole?

Prowadzaca angielski na skandy jest... dziwna i zwalnia z lektoratu dopiero przy CPE ew. dwujezycznej maturze.
a międzynarodowej?
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-08, 10:47   #102
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
a międzynarodowej?
Nie wiem, chyba tez.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 09:39   #103
Freya95
Przyczajenie
 
Avatar Freya95
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 13
Dot.: Skandynawistyka

Ej! Jest tu ktoś, kto chcę studiować skandy w następnych roku akademickim (tj. 2014/2015)

P.S. Nie chcę zapeszać oczywiście, ale myślę, że z 132,3 raczej się powinnam dostać
Freya95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:57   #104
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez Freya95 Pokaż wiadomość
Ej! Jest tu ktoś, kto chcę studiować skandy w następnych roku akademickim (tj. 2014/2015)

P.S. Nie chcę zapeszać oczywiście, ale myślę, że z 132,3 raczej się powinnam dostać
Na UG? piękny wynik,na pewno się dostaniesz. Ja mam 117,5 więc wątpie, póki co dostałam się do Szczecina
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 14:44   #105
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Skandynawistyka

Glowa do gory wszyscy na ug pedza na sinologie i iberystyke wiec nawet anglistyka spadla
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 15:39   #106
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

no mam nadzieję że jakoś tam mnie przyjmą, ostatnią bo ostatnią ale się uda,zobaczymy 18 lipca

Wiecie może w ogóle kiedy wybiera się linię i czy można wybrać jaką się chce czy to przydzielane ze względu na ilość punktów? Wiem że przy rejestracji niby coś tam się wybierało,ale słyszałam tez o jakimś spotkaniu na początku roku akademickiego.
To dla mnie dość ważne bo rozważam tylko szwedzki/norweski, jeśli na UG dostałabym się np tylko na linię duńską to wolałabym iśc do Szczecina. Tylko że jeśli wszystko rozstrzyga się na UG dopiero w październiku to raczej już nie będę miała takiego wyboru, jak to właściwie jest?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 23:00   #107
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Skandynawistyka

Niby ma isc wg punktow ale nigdy nikt na to nie patrzy bo wszyscy i tak wybieraja tak ze kazda linia jest otwarta zawsze. Takze nie ma stresu zawsze idzie sie dogadac
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:11   #108
Freya95
Przyczajenie
 
Avatar Freya95
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 13
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Na UG? piękny wynik,na pewno się dostaniesz. Ja mam 117,5 więc wątpie, póki co dostałam się do Szczecina
Nigdy nie wiadomo, zwłaszcza że w tym roku matura trudna

a nawet nie wiedziałam, ze w Szczecinie tez jest kierunek, myślałam, że tylko Gdańsk, Poznań i Warszawa
Freya95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:38   #109
verse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Skandynawistyka

Inmemoriaa

Mogłabyś mi napisać jakie są progi punktowe na skandynawistyke w Szczecinie? ;-))
verse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 14:33   #110
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez verse Pokaż wiadomość
Inmemoriaa

Mogłabyś mi napisać jakie są progi punktowe na skandynawistyke w Szczecinie? ;-))
nie mam pojęcia,nigdzie nie mogłam znaleźć tych informacji może dlatego że to nowy kierunek. ja miałam 69,3 pkt.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 15:01   #111
Carlsona
Przyczajenie
 
Avatar Carlsona
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 25
Dot.: Skandynawistyka

Ja też właśnie dostałam się do Szczecina. Z tego co czytałam było po 4 osoby na miejsce, więc to niewiele w porównaniu z Poznaniem (chyba 26 osób na jedno miejsce). Nie wiem jak wygląda sytuacja w Gdańsku, tam nie składałam. A i punktów miałam coś ok. 64 chyba...
Carlsona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 15:24   #112
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez Carlsona Pokaż wiadomość
Ja też właśnie dostałam się do Szczecina. Z tego co czytałam było po 4 osoby na miejsce, więc to niewiele w porównaniu z Poznaniem (chyba 26 osób na jedno miejsce). Nie wiem jak wygląda sytuacja w Gdańsku, tam nie składałam. A i punktów miałam coś ok. 64 chyba...
I idziesz tam na 100% czy jeszcze czekasz na jakieś inne wyniki? No własnie też o tym czytałam,podobno był i tak najwięcej kandydatów było właśnie na skandynawistykę.szczerze myślałam że się nie dostanę bo zdawałam niemiecki który tam jest niepotrzebny ale jestem miło zaskoczona

W Gdańsku było ostatnio chyba 10 osób na miejsce.

Edytowane przez inmemoriaa
Czas edycji: 2014-07-09 o 15:26
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 17:09   #113
Carlsona
Przyczajenie
 
Avatar Carlsona
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 25
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
I idziesz tam na 100% czy jeszcze czekasz na jakieś inne wyniki? No własnie też o tym czytałam,podobno był i tak najwięcej kandydatów było właśnie na skandynawistykę.szczerze myślałam że się nie dostanę bo zdawałam niemiecki który tam jest niepotrzebny ale jestem miło zaskoczona

W Gdańsku było ostatnio chyba 10 osób na miejsce.
Nadal czekam na wyniki z Poznania, bo od samego początku tam chciałam, no ale szanse są serio marne skoro tyle osób na jedno miejsce...Co prawda matura w tym roku wypadła dość słabo,jednak nie liczę na szczęście ;C Wszystkie dokumenty wysłałam już do Szczecina i pewnie przy tym zostanę. Ostatecznie będę wiedziała w ten piątek. Choć ja też jestem zaskoczona, że za pierwszym razem się do tego Szczecina dostałam. C:
Carlsona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 17:49   #114
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez Carlsona Pokaż wiadomość
Nadal czekam na wyniki z Poznania, bo od samego początku tam chciałam, no ale szanse są serio marne skoro tyle osób na jedno miejsce...Co prawda matura w tym roku wypadła dość słabo,jednak nie liczę na szczęście ;C Wszystkie dokumenty wysłałam już do Szczecina i pewnie przy tym zostanę. Ostatecznie będę wiedziała w ten piątek. Choć ja też jestem zaskoczona, że za pierwszym razem się do tego Szczecina dostałam. C:
No tak, słyszałam że do Poznania bardzo ciężko się dostać ale może akurat da radę, trzymam kciuki Ja czekam do 18 lipca na wyniki z UG, ale też wątpie żebym się dostała, już tak się powoli godzę z tym. Chyba w Szczecinie nie będzie tak źle :P

A w ogóle jesteś może z okolic Szczecina? Powiem szczerze,że nawet nigdy nie byłam w tym mieście.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 18:28   #115
Carlsona
Przyczajenie
 
Avatar Carlsona
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 25
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
No tak, słyszałam że do Poznania bardzo ciężko się dostać ale może akurat da radę, trzymam kciuki Ja czekam do 18 lipca na wyniki z UG, ale też wątpie żebym się dostała, już tak się powoli godzę z tym. Chyba w Szczecinie nie będzie tak źle :P

A w ogóle jesteś może z okolic Szczecina? Powiem szczerze,że nawet nigdy nie byłam w tym mieście.
Dzięki i ja za ciebie też będę trzymać kciuki ! Nigdy nic nie wiadomo, a próbować zawsze warto. No też tak myślę, jak na razie zapowiada się całkiem nieźle, choć wiadomo, to nowy kierunek, więc jeszcze nie ma żadnego rozeznania.

A co do Szczecina to jestem w takiej samej sytuacji co ty haha. Nigdy tam nie byłam i mieszkam dość daleko od niego. No ale jak już się zdecydowałam to studiować, to chyba z tą odległością sobie jakoś poradzę.
Carlsona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 18:55   #116
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez Carlsona Pokaż wiadomość
Dzięki i ja za ciebie też będę trzymać kciuki ! Nigdy nic nie wiadomo, a próbować zawsze warto. No też tak myślę, jak na razie zapowiada się całkiem nieźle, choć wiadomo, to nowy kierunek, więc jeszcze nie ma żadnego rozeznania.

A co do Szczecina to jestem w takiej samej sytuacji co ty haha. Nigdy tam nie byłam i mieszkam dość daleko od niego. No ale jak już się zdecydowałam to studiować, to chyba z tą odległością sobie jakoś poradzę.
Zobaczymy jak to będzie, ja miałam pewne wątpliwości właśnie związane z odległością, ale w sumie nie wyjeżdżam sama więc jakoś będzie Mam tylko nadzieję,że jakoś sobie poradzę na studiach. Uczyłaś się już może norweskiego?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 18:59   #117
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Skandynawistyka

A gdzie mozna znalezc program skandynawistyki w Szczecinie? Jakos na stronie nie zauwazylam, bede wdzieczna za linka.
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 19:02   #118
Carlsona
Przyczajenie
 
Avatar Carlsona
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 25
Dot.: Skandynawistyka

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Zobaczymy jak to będzie, ja miałam pewne wątpliwości właśnie związane z odległością, ale w sumie nie wyjeżdżam sama więc jakoś będzie Mam tylko nadzieję,że jakoś sobie poradzę na studiach. Uczyłaś się już może norweskiego?
No właśnie nie. Ale ostatnio zaczęłam już szukać podstawowych zwrotów i staram się trochę osłuchać z akcentem, tak na początek. Mam nadzieję, że aż tak tragicznie z nauką nie będzie,bo bardzo podoba mi się ten język.
Carlsona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 19:10   #119
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Skandynawistyka

Ja to chciałam bardziej uczyć się szwedzkiego i raz nawet siadłam,zaczęłam już coś tam czytać ale norweskiego to w ogóle nie ruszałam
Mi też bardzo się podoba norweski i szwedzki, duński może troche mniej

A co do planu to też nie widziałam, na stronie podali tylko jakieś 3 przykładowe przedmioty ale chciałabym znać więcej szczegółów. Mam nadzieję,że plany zajęć też będą jakiś ludzkie.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 19:13   #120
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Skandynawistyka

To rekrutuja a planu studiow nie ma? Niezle sobie w kulki leca :/
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-18 23:43:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.