tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 10:06   #31
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Dziewczyny, nie myjcie dziennie włosów, tylko co 2,3 dni. Używajcie łagodnych szamponów np. dziecięcych, i odżywki też łagodne. Trochę cierpliwości włosy powinny się potem przestawić.
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 21:12   #32
small_miracle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Mi ostatecznie pomógł olejek z łopianu. Miałam przypadkowo w domu, miał mi pomóc na cerę (nie pomógł ale sprawdził się idealnie w tym przypadku. Kupiłam w jakiejś aptece internetowej.

Mi pomogło po pierwszym użyciu (Nałożyłam na suche włosy, zawinęłam w bawełnianą koszulkę, pobiegałam tak około 2 godzin). Po drugim użyciu było już idealnie i póki co nie było nawrotów. POLECAM!

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

http://www.nokaut.pl/medycyna-niekon...ami-100ml.html

o taki kupiłam Powodzenia
small_miracle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:23   #33
Julieeh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Mam podobny problem, który powoli staje się nie do wytrzymania..od jakiegoś roku moje włosy nawet tuż po wyschnięciu czy wysuszeniu są lekko tłuste u nasady. Nie jest to przerażające, ale ja to widzę i źle się z tym czuję, na drugi dzień włosy wyglądają już traaagicznie i mycie codziennie jest konieczne.Krótko o włosach: rozjaśniane z ciemnego blondu na bardzo jasne jednak od prawie 3 lat włosy są nie ruszane żadnymi farbami - wracam do swojego koloru. Od czasów gimnazjum myję włosy codziennie, później zaczęłam myć co drugi dzień i drugiego dnia ratowałam się suchym szamponem Klorane. Teraz porzuciłam suchy szampon bo może problem pojawił się od niego..ale na razie zmian nie widzę. Dodam jeszcze,że moje włosy tylko przy głowie są lekko tłuste a cały dół (mam bardzo długie włosy) jest wręcz cud miód zaraz po umyciu, dół jest przesuszony z czym walczę od 3 lat ale po nałożeniu na końce jedwabiu czy czegoś innego wygładzającego jest naprawdę super..gdyby nie ta góra!Nic innego mi nie dolega,żaden łupież,krosty,swędzenie.. Odkąd pojawił się problem stosuję szampony do włosów przetłuszczających się, teraz właśnie butelka po butelce testuję (Eva natura pokrzywowy,nivea fresh, garnier oczyszczający) żaden niestety się nie spisuje..Nie próbowałam jeszcze leczniczych szamponów, boję się że przesuszą resztę włosów i wśród opinii nie znalazłam nic co by mnie zachwyciło..Dodam,że zmiany szamponów, poprawne zmywanie ich i odżywek,letnia woda itd - te najprostsze do zmiany rzeczy też już za mną../Przygotowałam się na Sylwestra-umyłam, wysuszyłam włosy,zrobiłam się na bóstwo - strój,make up,a włosy ? były nieestetycznie nieświeże zaraz po rozczesaniu;(

Edytowane przez Julieeh
Czas edycji: 2014-01-03 o 20:24 Powód: dodanie istotnego szczegółu
Julieeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 20:48   #34
berrymerry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: tłuste/pozlepiane włosy zaraz po umyciu? :/

Witajcie!
Od czasu do czasu mam ten sam problem. Włosy po umyciu stają się lepkie i tłuste. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, byłam u dermatologa i w moim przypadku nie jest to żadna choroba. Dermatolog powiedział, że jest to prawdopodobnie kwestia szamponu lub odżywki. Myślę jednak, że powodem musi być coś innego, ale nie mam pojęcia co to może być. Najważniejsze, że ZNALAZŁAM SPOSÓB JAK SOBIE Z TYM RADZIĆ!

Takie lepkie, tłuste włosy myję szamponem z wymieszaną SODĄ OCZYSZCZONĄ, taką zwykłą spożywczą, jedna torebka 80g np. Gellwe kosztuje 80gr. Wylewam na rękę trochę szamponu i dodaję 2 duże łyżki sody, mieszam i wcieram we włosy głównie przy nasadzie. Czasami powtarzam tę operację dwa/trzy razy, aż cała lepkość zniknie. Na koniec nakładam odżywkę, spłukuję i nie ma śladu po tłustości i lepkości. Zawsze pomaga
berrymerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-21 21:48:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.