Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-17, 23:46   #2041
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
Jasne, że bolało nie ma co liczyć na to że leczenie będzie bezbolesne chociaż pamiętam, że jak wróciłam do domu po klejeniu aparatu to byłam zaskoczona bo oprócz tego że miałam coś w buzi nie czułam nadzwyczajnego, jak się okazało potem było gorzej chyba ze dwa tygodnie całą buzię miałam poobcieraną, ale potem było już lepiej. To wszystko to jest kwestia przyzwyczajenia po prostu.
No i przez jakiś miesiąc sepleniłam trochę, bo miałam podwyższenia na szóstkach i dodatkowo przerzut Zachrissona.
Ale dla prostych zębów warto pocierpieć

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------



Ja mam Damona + przerzut Zachrissona na poszerzenie łuku
Mi powiedziała, że jeśli wybiore Damona, to on mi poszerzy szczękę i nie będę już musiała tych dodatkowych na podniebienie mieć.
Inaczej nie widzę sensu do niego dopłacać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2017-01-17 o 23:49
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 08:01   #2042
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie sam Damona nie dałby rady, bo z prawej strony na 6 mam dosyć głęboki zgryz krzyżowy, do tej pory po 8 miesiącach ta 6 nie wskoczyła na swoje miejsce ;/
Co do dopłacania, to w moim przypadku podliczając koszt całego leczenia metalem, gdzie wizyty są co miesiąc i Damonem (wizyty co 8 tyg), wychodziła podobna kwota.
Na plus dla aparatu samoligaturującego jest to, że ma mniejsze zamki, no i że wizyty są co 2 miesiące, ten czas i tak szybko biegnie, a jakbym miała co miesiąc chodzić to chyba bym oszalała
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 08:47   #2043
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja jak nie mam wizyty co miesiąc to już szaleję bo mi za długo także nie dla każdego wizyty co 2 miesice sa na plus tydzień temu mialam wizytę i już sie nie mogę doczekać kolejnej bo dla mnie wizyta oznacza jakaś zmianę a zmiana oznacza postępy w leczeniu
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 08:50   #2044
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez wiki100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała rozszerzany łuk zwykłym aparatem czy do tego potrzeby jest herax?
Zazwyczaj hyrax lub dystraktor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 09:58   #2045
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
U mnie sam Damona nie dałby rady, bo z prawej strony na 6 mam dosyć głęboki zgryz krzyżowy, do tej pory po 8 miesiącach ta 6 nie wskoczyła na swoje miejsce ;/
Co do dopłacania, to w moim przypadku podliczając koszt całego leczenia metalem, gdzie wizyty są co miesiąc i Damonem (wizyty co 8 tyg), wychodziła podobna kwota.
Na plus dla aparatu samoligaturującego jest to, że ma mniejsze zamki, no i że wizyty są co 2 miesiące, ten czas i tak szybko biegnie, a jakbym miała co miesiąc chodzić to chyba bym oszalała
No tak, to zależy od wady.
U mnie też wychodzi podobna kwota i mam nadzieję, że wizyty faktycznie będą rzadziej i nie jest to ściema ortodontkiOgólnie byłam nastawiona na zwykły metal, ale teraz bardziej przekonuje mnie Damon





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 14:24   #2046
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
A czy wy dostałyście kopie planu leczenia? Ja bym chciała taki mieć żeby wiedzieć co będzie kolejnym etapem.

Jeszcze jedna sprawa, - aparat mam założony tylko na przednie zęby do szóstki bodajże (na pewno tak i powinno być) . Ale kiedy zapytałam ją o to, bo myślałam że to na wszystkie zęby będzie założone, a ja mam jedną ósemkę bardzo krzywą, to mi powiedziała że mam usunąć ósemki , bo siedzą mi w policzkach i nie są mi potrzebne. A ja dopiero co je wyleczyłam i są zdrowe.
Czy te ósemki nie mają wpływu na równanie zębów? Myślałam że ma , bo niektórym osobom właśnie mówi się by usunąć specjalnie. Dziwne to, bo nie mówiła że mam je koniecznie usunąć ..
Dostałam plan, z wyceną i orientacyjnym czasem leczenia, ale z zastrzeżeniem, że może się to zmienić.

Ósemek nie kazała mi wyrywać, jeśli mi nie przeszkadzają, bo na leczenie nie mają wpływu. Na dole są to na dodatek zęby zatrzymane. Podobno w moim wieku już się przesuwać nie będą, zwłaszcza, że nie ruszamy przy leczeniu też siódemek. Więc mimo, że te zęby nie są mi potrzebne, to nie kazała ich usuwać, bo szkoda kasy i stresu. Gdyby się coś działo, to zawsze można to zrobić później.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 16:02   #2047
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rejek_d Pokaż wiadomość
Dostałam plan, z wyceną i orientacyjnym czasem leczenia, ale z zastrzeżeniem, że może się to zmienić.

Ósemek nie kazała mi wyrywać, jeśli mi nie przeszkadzają, bo na leczenie nie mają wpływu. Na dole są to na dodatek zęby zatrzymane. Podobno w moim wieku już się przesuwać nie będą, zwłaszcza, że nie ruszamy przy leczeniu też siódemek. Więc mimo, że te zęby nie są mi potrzebne, to nie kazała ich usuwać, bo szkoda kasy i stresu. Gdyby się coś działo, to zawsze można to zrobić później.
A mogę zapytać w jakim to wieku już się nie przesuwają?
Ja jeszcze nie wiem co tam u moich ósemek, bo jutro robię zdjęcia. Żadnej nie mam, a lat 29 za chwilę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-18, 16:52   #2048
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny czy miala lub ma ktoras wyciagi ??
Bo nie zapytalam o kilka rzeczy otrodontaki :/
Taki gumki jak recepturki zakladane na zamki by zeba wciagnac do luku bo jest po za nim .

Te gumki sa jednorazowe ?? Tj kazano mi nosic 2-3 godziny w ciagu dnia i na noc. Jedne gumki na caly dzien ( i na noc i ba te 2-3 godziny )czy jedne gumki na jeden raz ? Czyli 2 pary dziennie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 16:53   #2049
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

właśnie jestem po wizycie u orto, jeszcze 2 wizyty (czyli 3 miesiące! ) i zdejmuję górny łuk
zapytałam o retajner po czy będę miec stały czy ściągany na co orto odpowiedziała, że ściągany bo tamten pozostawia spustoszenie jesli chodzi o higienę ustną co za tym idzie częściej robi się próchnica i osad,
byłam przekonana że lepszy jest taki stały ale co będę ortodontkę przerządzać, jakie są wasze odczucia w tym względzie?
i jak przeżyłyście ściaganie aparatu
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 22:27   #2050
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja nosze te gumki caly dzień. Zazwyczaj na wieczor wymieniam no nową. U mnie górny kieł jest wprowadzany do łuku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 23:35   #2051
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
właśnie jestem po wizycie u orto, jeszcze 2 wizyty (czyli 3 miesiące! ) i zdejmuję górny łuk
zapytałam o retajner po czy będę miec stały czy ściągany na co orto odpowiedziała, że ściągany bo tamten pozostawia spustoszenie jesli chodzi o higienę ustną co za tym idzie częściej robi się próchnica i osad,
byłam przekonana że lepszy jest taki stały ale co będę ortodontkę przerządzać, jakie są wasze odczucia w tym względzie?
i jak przeżyłyście ściaganie aparatu
Samo ściąganie jakoś specjalnie przyjemne nie jest, ale do przeżycia a co do retencji, na dole mam drucik, w niczym nie przeszkadza, ale trzeba chwilę poświęcić, żeby wszystko ładnie doczyścić. Na górze mam retainer ściągany, różne opinie słyszałam, ja jestem bardzo zadowolona
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-19, 08:45   #2052
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Samo ściąganie jakoś specjalnie przyjemne nie jest, ale do przeżycia a co do retencji, na dole mam drucik, w niczym nie przeszkadza, ale trzeba chwilę poświęcić, żeby wszystko ładnie doczyścić. Na górze mam retainer ściągany, różne opinie słyszałam, ja jestem bardzo zadowolona
jak cenowo to wychodzi, ten ściągany a pernamentny?
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 09:07   #2053
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ten ruchomy retainer to zawsze jest taki drucik widoczny a przodu na zębach? Bo jak tak to stasznie bym taki chciała jak już bede mieć zdejmowany aparat, strasznie mi sie to podoba

Ja przygodę aparatowa dopiero zaczynam. Górę mam od października, dół od połowy listopada. Już widzę mega różnice, dół miałam strasznie stloczony i po dwóch miesiącach jest ogromna zmiana. Góra jest już praktycznie ustawiona przyzwoicie. Teraz jak mi się dół jeszcze rozluzni to bede miala poszerzane łuki.

Aparaty mam klasyczne metalowe, wizyty co półtora miesiąca, co dwa, zależy jak mi się przesuwa. Cieszę się ze nie częściej, bo największe przesunięcia mi się robiąna tydzień przed wizytami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 09:59   #2054
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja będę miała przy obu łukach podklejny drucik ewentualnie nakładkę ale to już się zobaczy przy końcu leczenia na razie czekamy aż jeden ząb się przekręci i wejdzie ładnie do łuku
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 10:14   #2055
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Malemalenstwo Pokaż wiadomość
Ja nosze te gumki caly dzień. Zazwyczaj na wieczor wymieniam no nową. U mnie górny kieł jest wprowadzany do łuku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje
Mi kazano cala noc i 2-3 godziny w dzien. Ja mam dwa dolne kly do wprowadzenia.

Gora juz jest super , mialam 2 odwrocone ale juz sa prawie prosto.

Od wczoraj mam dol i cierpie , pocieszam sie za tydzien przestanie bolec moze jyz...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 10:48   #2056
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mam jeszcze pytanie jak to jest z aparatami na gore i dol, czy trzeba nosic w tym samym czasie? Na gorze mam niewielka wade, ortodontka powiedziala ze w 3-4 miesiace juz usunie, na dole duza, ponoc musze aparat na gorze nosic przez caly czas leczenia dolnego luku. Srednio fajnie
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 10:59   #2057
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie jak to jest z aparatami na gore i dol, czy trzeba nosic w tym samym czasie? Na gorze mam niewielka wade, ortodontka powiedziala ze w 3-4 miesiace juz usunie, na dole duza, ponoc musze aparat na gorze nosic przez caly czas leczenia dolnego luku. Srednio fajnie
Tak musi byc ja mam dokladnie tak samo.
U gory po pol roku juz prawie proste dol wkasnie zalozylam i mam 2 lata leczenia przed soba.
Ortodontka nie moze Ci gory zdjac dlatego ze dol musi sie wyprostowac najpierw.
Jesli by Ci zdjela w tym momencie to ta wyprostowana gora by sue pokrzywila od krzywego dolu.
Dlatego nie da sie wyprostowac tylko gory a dol w ogole.
Gora i dol musza do siebie pasowac .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 13:11   #2058
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie jak to jest z aparatami na gore i dol, czy trzeba nosic w tym samym czasie? Na gorze mam niewielka wade, ortodontka powiedziala ze w 3-4 miesiace juz usunie, na dole duza, ponoc musze aparat na gorze nosic przez caly czas leczenia dolnego luku. Srednio fajnie
Tylko raczej nikt nie zakłada aparatu na 3-4miesiące nawet jak już jest wszystko ustawione to jest okres stabilizacji a nie wiesz jak Ci się dół będzie prostowal ortodonta też tego nie przewidzi (może tylko szacować)
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 13:13   #2059
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
jak cenowo to wychodzi, ten ściągany a pernamentny?
Ja za zdjęcie aparatu i drucik na dole nie płaciłam nic. A ten ściągany 800zl, i to jest taka nakładka przezroczysta, nie drut na zębach jak ktoś wyżej pisał
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-19, 13:29   #2060
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Ja za zdjęcie aparatu i drucik na dole nie płaciłam nic. A ten ściągany 800zl, i to jest taka nakładka przezroczysta, nie drut na zębach jak ktoś wyżej pisał
Są retainery drucikowe nakladane, wystarczy w Google grafika wpisać "retainer drucik". Moja koleżanka taki nosila, tylko nie wiedziałam czy to na pewno to jest ten retainer, ale teraz już się upewnilam.

Jak są też przezroczyste to musze przypilnowac zeby czasem takiego nie dostać ale zanim to nastąpi to trochę minie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2017-01-19 o 13:42
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 14:14   #2061
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Są retainery drucikowe nakladane, wystarczy w Google grafika wpisać "retainer drucik". Moja koleżanka taki nosila, tylko nie wiedziałam czy to na pewno to jest ten retainer, ale teraz już się upewnilam.

Jak są też przezroczyste to musze przypilnowac zeby czasem takiego nie dostać ale zanim to nastąpi to trochę minie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, tak. Wiem, że takie też są, ale ja akurat mam nakładkę i jak Ci zależy na takim to dopytaj wcześniej orto, bo ja na przykład sobie nie wybierałam retainera, moja orto sama zdecydowała który dla mnie będzie najlepszy
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 14:16   #2062
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Aaa, to ja myslalam ze one działają tak samo tylko można wybrać sobie pod względem wizualnym - tak jak zamki metalowe vs estetyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 15:01   #2063
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja dziś robiłam zdjęcia i leczyłam ubytki.
Niestety wszystkie cztery zatrzymane ósemki raczej będą do usunięcia po zdjeciu aparatu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 20:43   #2064
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
właśnie jestem po wizycie u orto, jeszcze 2 wizyty (czyli 3 miesiące! ) i zdejmuję górny łuk
zapytałam o retajner po czy będę miec stały czy ściągany na co orto odpowiedziała, że ściągany bo tamten pozostawia spustoszenie jesli chodzi o higienę ustną co za tym idzie częściej robi się próchnica i osad,
byłam przekonana że lepszy jest taki stały ale co będę ortodontkę przerządzać, jakie są wasze odczucia w tym względzie?
i jak przeżyłyście ściaganie aparatu
Ja mam dokładnie taki: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1476278322 - wygląda tak jak te aparaty dla dzieci na początku dolnym zębom zachciało się zrobić jakieś mikroruchy, ale orto trochę przygiął drucik i zęby (odpukać!) stanęły
Ściąganie aparatu to nic strasznego jedynie szlifowanie resztek kleju mnie denerwowało, bo cały pył wchodził do nosa i ciężko się oddychało - ale to tylko chwila

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Są retainery drucikowe nakladane, wystarczy w Google grafika wpisać "retainer drucik". Moja koleżanka taki nosila, tylko nie wiedziałam czy to na pewno to jest ten retainer, ale teraz już się upewnilam.

Jak są też przezroczyste to musze przypilnowac zeby czasem takiego nie dostać ale zanim to nastąpi to trochę minie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie orto nie pytał o to jaki chcę retainer przypuszczam, że może to zależy od wady i przewidywanego czasu retencji.
Ja mam właśnie taki retainer drucikowy (załącznik wyżej). Parę dni nosiłam go 24h/dobę. Przez kolejny miesiąc - 16h/dobę, a teraz 12h/dobę. Niedługo będę go zakładać tylko na noc. Niestety nie da się w tym jeść (można pokrzywić te druciki), ale w nakładkach też zapewne się nie da
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-20, 14:33   #2065
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny, a jak dlugo schodzi się z wypełnieniem powstałej przestrzeni między zębami dziaslem po przesunięciu? Mam taka sporą między górną jedynką a dwójką. Trochę mniejszą mam między jedynkami i nie widzę żeby mi się dziaslo tam uzupełniało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-21, 10:29   #2066
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Czy jest tutaj ktoś kto ma aparat lingwalny?
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 15:05   #2067
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny które używają irygatory,jak je używacie?W sensie że jako szczoteczka do zębów czy tyko do czyszczenia między zębami.Bo oglądałam parę na YouTube i tam większość pokazana jest jako do czyszczenia zębów.Wiec juz sama nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 17:41   #2068
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
Dziewczyny które używają irygatory,jak je używacie?W sensie że jako szczoteczka do zębów czy tyko do czyszczenia między zębami.Bo oglądałam parę na YouTube i tam większość pokazana jest jako do czyszczenia zębów.Wiec juz sama nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja planuję kupić do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Czyli będę korzystać ze szczoteczki do zębów i :
- nici dentystycznych
- irygatora
- płynu do płukania jamy ustnej
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 17:54   #2069
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja chce kupić irygator bo nie znoszę czyścić zębów nicią xD także u mnie irygator zastąpiłby nić
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 04:02   #2070
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja czyszcze szczoteka a potem irygatorem kazda szczeline

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.