Kręcz karku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-04, 09:11   #1
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27

Kręcz karku


Czy miało to któreś z waszych dzieci?
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 09:11   #2
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27
Kręcz karku

Czy miało to któreś z waszych dzieci?
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:55   #3
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kręcz karku

Ja nie mam jeszcze dzieci ale mnie samej nie raz przydarzyła się ta przykra dolegliwość.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:55   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kręcz karku

Ja nie mam jeszcze dzieci ale mnie samej nie raz przydarzyła się ta przykra dolegliwość.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 14:16   #5
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27
Re: Kręcz karku

Ja mam półroczne bliźniaki, którym to dolega, mają trochę krzywe głowy i takie skrzywienie ciut na bok. Wiem że to trzeba masować tylko nie wiem jak i gdzie się udać. Odsyłają mnie z przychodni do przychodni.
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 14:16   #6
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27
Re: Kręcz karku

Ja mam półroczne bliźniaki, którym to dolega, mają trochę krzywe głowy i takie skrzywienie ciut na bok. Wiem że to trzeba masować tylko nie wiem jak i gdzie się udać. Odsyłają mnie z przychodni do przychodni.
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 14:20   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kręcz karku

Ja o ile dobrze pamiętam smarowałam się maścią rozgrzewającą "ABC". Popytaj może w aptece o jakieś specyfiki na kręcz karku. Myślę, że powinny być dostępne bez recepty. Pozdrawiam!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-04, 14:20   #8
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kręcz karku

Ja o ile dobrze pamiętam smarowałam się maścią rozgrzewającą "ABC". Popytaj może w aptece o jakieś specyfiki na kręcz karku. Myślę, że powinny być dostępne bez recepty. Pozdrawiam!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 09:35   #9
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Kręcz karku

Moja cora mial krecz szyji,objawial sie przechylaniem glowy w lewa strone.Krecz leczy sie poprzez masaze i cwiczenia w poradnii rehabilitacyjnej,do tej poradnii skierowanie daje pediatra dziecka lub lekarz rodzinny.Moja mala dostala 10 seansow kazdy po 20 minut u rehabilitantki.Do tego rehabilitantka zaleca cwiczenia w domu.
Po tych seansach mojej malej juz nic nie dolega i glowke teraz ma prosto
Nie zalecam wykonywania masazow dziecku samemu iz mozna tylko uszkodzic lub pogorszyc sprawe,dziecko nalezy oddac w profesjonalne rece i stosowac sie do zalecen rehabilitantki

pozdrawiam
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 09:35   #10
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Kręcz karku

Moja cora mial krecz szyji,objawial sie przechylaniem glowy w lewa strone.Krecz leczy sie poprzez masaze i cwiczenia w poradnii rehabilitacyjnej,do tej poradnii skierowanie daje pediatra dziecka lub lekarz rodzinny.Moja mala dostala 10 seansow kazdy po 20 minut u rehabilitantki.Do tego rehabilitantka zaleca cwiczenia w domu.
Po tych seansach mojej malej juz nic nie dolega i glowke teraz ma prosto
Nie zalecam wykonywania masazow dziecku samemu iz mozna tylko uszkodzic lub pogorszyc sprawe,dziecko nalezy oddac w profesjonalne rece i stosowac sie do zalecen rehabilitantki

pozdrawiam
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 09:58   #11
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Kręcz karku

Absolutnie tylko pod nadzorem poradni rehabilitacyjnej ( przynajmniej na początku ).Tak jak pisała Alma skierowanie da Ci pediatra. Nie radzę manipulować przy szyjce dziecka - na nieprawidłowe ruchy lub masaż dziecko odpowie jeszcze większym odruchowym napięciem mięśni. Poćwiczycie jakiś czas w przychodni + zabiegi fizykoterapeutyczne, potem - po instruktażu będziesz mogła sama ćwiczyć z dzieckiem w domu. Wiem co mówię mój pierwszy wyuczony zawód to rehabilitant Na pocieszenie - kręcz b.ładnie i w miarę szybko się odwraca, pozdrawiam.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 09:58   #12
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Kręcz karku

Absolutnie tylko pod nadzorem poradni rehabilitacyjnej ( przynajmniej na początku ).Tak jak pisała Alma skierowanie da Ci pediatra. Nie radzę manipulować przy szyjce dziecka - na nieprawidłowe ruchy lub masaż dziecko odpowie jeszcze większym odruchowym napięciem mięśni. Poćwiczycie jakiś czas w przychodni + zabiegi fizykoterapeutyczne, potem - po instruktażu będziesz mogła sama ćwiczyć z dzieckiem w domu. Wiem co mówię mój pierwszy wyuczony zawód to rehabilitant Na pocieszenie - kręcz b.ładnie i w miarę szybko się odwraca, pozdrawiam.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:01   #13
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Kręcz karku

W łóżeczku układaj je tak aby nie odwracały się jeszcze bardziej w stronę skrzywienia, możesz podkładać np. pieluszkę, zawieś na łóżeczku coś co będzie odwracać ich uwagę i "zmuszać" do przechylania się w drugą " rozciągniętą" stronę, niech odwracają się do zabawek, podchodż do nich z drugiej strony, mów itp.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:01   #14
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Kręcz karku

W łóżeczku układaj je tak aby nie odwracały się jeszcze bardziej w stronę skrzywienia, możesz podkładać np. pieluszkę, zawieś na łóżeczku coś co będzie odwracać ich uwagę i "zmuszać" do przechylania się w drugą " rozciągniętą" stronę, niech odwracają się do zabawek, podchodż do nich z drugiej strony, mów itp.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.