Anglia co się z czym je. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-01, 18:03   #1
Sara_Ross
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Lightbulb

Anglia co się z czym je.


Cześć
Postanowiłam z mamą przeprowadzić się do Anglii a konkretniej do Londynu.
Mama jest na etapie szukania jakiejś dobrej pracy A ja muszę znaleźć szkołe. Znaleźć jakieś mieszkanie..id.Więc mam do was kilka pytań

1.Czy wie ktoś jak to jest przy składaniu dokumentów do szkoły?
Skończyłam gimnazjum jestem teraz w połowie 1 technikum ale nie wiem czy ją skończę..więc co powinnam mieć przy składaniu papierów do Collegu?

2. Jak to jest z wynajmem mieszkania? Nie chcemy iść na pokój nie damy po prostu rady.

3. Jakie dokumenty trzeba zabrać obowiązkowo , a jakie mogą się przydać ale też warto je zabrać?

4.Ile pieniędzy najlepiej ze sobą zabrać? Żeby żyć 'jak ludzie' przez pierwszy miesiąc

5. W której dzielnicy najlepiej szukać mieszkania myślałyśmy nad : Fulham , Putney , Kingston albo Richmond. Jaką mają opinię ?

6.Mamy jeszcze na dodatek 3 psy , czy ktoś wynajmie nam mieszkanie z taką gromadką? EW. Tylko z 1 ? (york miniaturka)

7.Jak najlepiej zacząć ?

Wiem , że trochę tego jest i możliwe , że w innych pojedynczych wątkach , chciałam po prostu zebrać wszystkie moje pytania w jednym miejscu..

Pozdrawiam
Sara_Ross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 18:39   #2
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Anglia co się z czym je.

Cytat:
Napisane przez Sara_Ross Pokaż wiadomość
Cześć
Postanowiłam z mamą przeprowadzić się do Anglii a konkretniej do Londynu.
Mama jest na etapie szukania jakiejś dobrej pracy A ja muszę znaleźć szkołe. Znaleźć jakieś mieszkanie..id.Więc mam do was kilka pytań

1.Czy wie ktoś jak to jest przy składaniu dokumentów do szkoły?
Skończyłam gimnazjum jestem teraz w połowie 1 technikum ale nie wiem czy ją skończę..więc co powinnam mieć przy składaniu papierów do Collegu?

2. Jak to jest z wynajmem mieszkania? Nie chcemy iść na pokój nie damy po prostu rady.

3. Jakie dokumenty trzeba zabrać obowiązkowo , a jakie mogą się przydać ale też warto je zabrać?

4.Ile pieniędzy najlepiej ze sobą zabrać? Żeby żyć 'jak ludzie' przez pierwszy miesiąc

5. W której dzielnicy najlepiej szukać mieszkania myślałyśmy nad : Fulham , Putney , Kingston albo Richmond. Jaką mają opinię ?

6.Mamy jeszcze na dodatek 3 psy , czy ktoś wynajmie nam mieszkanie z taką gromadką? EW. Tylko z 1 ? (york miniaturka)

7.Jak najlepiej zacząć ?

Wiem , że trochę tego jest i możliwe , że w innych pojedynczych wątkach , chciałam po prostu zebrać wszystkie moje pytania w jednym miejscu..

Pozdrawiam
1. Napisz do wybranego College'u, wszystko ci wyjasnia. Kazdy college moze miec inne wymagania.

2. Ogladasz mieszkanie. Jak Ci odpowiada, podpisujesz umowe, placisz depozyt i wprowadzasz sie. Potem przychodza rachunki za prad, gaz, wode i council tax. A na koncu i tak sie okazuje, ze mieszkanie ma grzyba, ktory byl nie widoczny, a landlord jest dupkiem

3. Dowod, akty urodzenia, ubezpieczenie zdrowotne (dowod ubezpieczenia, karta z NFZ), prawo jazdy, jesli macie, etc.

4. Zalezy, gdzie bedziesz mieszkac, jesli w Londynie, to powodzenia. Drogie miasto, a funt wciaz drogi.

5. -

6. A jak nie pozwola wam mieszkac, z tezma psami, a z jednym, to co zrobicie z pozostalymi dwoma? I dlaczego akurat ten pies, nowa zabawka i dwa pozostale sie znudzily? Sprawdzilyscie wymagania dotyczace przewozu zwierzat przez granice. A co jesli nie znajdziecie mieszkani, ktore pozwoli na trzymanie zwierzat? Tak po prostu je zostawicie w Polsce? A co jesli znajdziecie mieszkanie, które nie pozwoli na dzieci (tak, w UK zdarza sie wynajem mieszkan, z zastrzezeniem, ze bez dzieci i bez zwierzat), wtedy ty zostaniesz w Polsce? Wkurza mnie traktowanie zwierzat w ten sposob, kropka.

7. Poczytac na stronie councilu, szkoly. Nauczyc sie jezyka, zastanowic sie co sie zrobi z psem, ogarnac sie. Bo jesli ktos zadaje pytanie, od czego zaczac, oznacza to, ze nie ma zadnego pojecia o tym w co sie pakuje.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 20:31   #3
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Anglia co się z czym je.

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
1. Napisz do wybranego College'u, wszystko ci wyjasnia. Kazdy college moze miec inne wymagania.

2. Ogladasz mieszkanie. Jak Ci odpowiada, podpisujesz umowe, placisz depozyt i wprowadzasz sie. Potem przychodza rachunki za prad, gaz, wode i council tax. A na koncu i tak sie okazuje, ze mieszkanie ma grzyba, ktory byl nie widoczny, a landlord jest dupkiem

3. Dowod, akty urodzenia, ubezpieczenie zdrowotne (dowod ubezpieczenia, karta z NFZ), prawo jazdy, jesli macie, etc.

4. Zalezy, gdzie bedziesz mieszkac, jesli w Londynie, to powodzenia. Drogie miasto, a funt wciaz drogi.

5. -

6. A jak nie pozwola wam mieszkac, z tezma psami, a z jednym, to co zrobicie z pozostalymi dwoma? I dlaczego akurat ten pies, nowa zabawka i dwa pozostale sie znudzily? Sprawdzilyscie wymagania dotyczace przewozu zwierzat przez granice. A co jesli nie znajdziecie mieszkani, ktore pozwoli na trzymanie zwierzat? Tak po prostu je zostawicie w Polsce? A co jesli znajdziecie mieszkanie, które nie pozwoli na dzieci (tak, w UK zdarza sie wynajem mieszkan, z zastrzezeniem, ze bez dzieci i bez zwierzat), wtedy ty zostaniesz w Polsce? Wkurza mnie traktowanie zwierzat w ten sposob, kropka.

7. Poczytac na stronie councilu, szkoly. Nauczyc sie jezyka, zastanowic sie co sie zrobi z psem, ogarnac sie. Bo jesli ktos zadaje pytanie, od czego zaczac, oznacza to, ze nie ma zadnego pojecia o tym w co sie pakuje.
weź pod uwagę, ze pyta 16 latka. Wyjazd będzie organizować jej mama, a ona po prostu chce wiedzieć co i jak, o tak dla siebie
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:52   #4
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Dot.: Anglia co się z czym je.

Cytat:
Napisane przez Sara_Ross Pokaż wiadomość
Cześć
Postanowiłam z mamą przeprowadzić się do Anglii a konkretniej do Londynu.
Mama jest na etapie szukania jakiejś dobrej pracy A ja muszę znaleźć szkołe. Znaleźć jakieś mieszkanie..id.Więc mam do was kilka pytań

1.Czy wie ktoś jak to jest przy składaniu dokumentów do szkoły?
Skończyłam gimnazjum jestem teraz w połowie 1 technikum ale nie wiem czy ją skończę..więc co powinnam mieć przy składaniu papierów do Collegu?

2. Jak to jest z wynajmem mieszkania? Nie chcemy iść na pokój nie damy po prostu rady.

3. Jakie dokumenty trzeba zabrać obowiązkowo , a jakie mogą się przydać ale też warto je zabrać?

4.Ile pieniędzy najlepiej ze sobą zabrać? Żeby żyć 'jak ludzie' przez pierwszy miesiąc

5. W której dzielnicy najlepiej szukać mieszkania myślałyśmy nad : Fulham , Putney , Kingston albo Richmond. Jaką mają opinię ?

6.Mamy jeszcze na dodatek 3 psy , czy ktoś wynajmie nam mieszkanie z taką gromadką? EW. Tylko z 1 ? (york miniaturka)

7.Jak najlepiej zacząć ?

Wiem , że trochę tego jest i możliwe , że w innych pojedynczych wątkach , chciałam po prostu zebrać wszystkie moje pytania w jednym miejscu..

Pozdrawiam
Mysle, ze powinnas wyslac kilka maili do szkol, ktore Cie interesuja i dowiedziec sie jakie sa ich wymagania, jakie dokumenty beda potrzebne, itd.
Jesli chodzi o wynajem mieszkania, najczesciej ludzie korzystaja z uslug agencji nieruchomosci, np. Dexters, Foxtons, Brinkley's, Townends, Winkworth i tak dalej. Uwazalabym na ogloszenia dotyczace wynajmu od osob prywatnych, bo niestety zdarzaja sie oszusci i zlodzieje. Wynajem na przyklad 1 bedroom flat, czyli 2 pokoje to koszt miedzy 1100 a 1300 funtów miesiecznie, moze wiecej, moze mniej - w zaleznosci o miejsca.
Ciezko powiedziec ile pieniedzy powinniscie miec ze soba. Jesli chodzi o dzielnice, ktore wymienilas Richmond, Putney to uchodza one za 'posh' wsrod Anglikow. Natomiast jesli chodzi o zwierzaki to w wiekszosci przypadkow osoby, ktore wynajmuja mieszkanie nie zycza sobie aby wynajmujacy mial w nim jakiekolwiek zwierzeta i jest to zwykle wpisane w umowe, takze bedziecie musialy dobrze poszukac. Poza tym zwierzeta trzeba przygotowac do takiej wyprawy, szczepienia, paszporty..
Jak najlepiej zaczac? Z glowa
__________________
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:14   #5
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Anglia co się z czym je.

Musi popisac emaile do szkol z pytaniem co bedzie potrzebne, przetlumaczyc te dokumenty u tlumacza przysieglego. Kazda szkola ma inne wymagania.
Co do mieszkania, za 1 bed flat, czyly jedna sypialnie i salon, minimum to 1000f, bez rachunkow, z depozytem roznie my placilismy 6 tyg.choc niektorzy oczekuja 8tyg. w agencji biora minimum za osobe 250f, zeby znalezienie mieszkania, dodatkowo maja wymog, ze trzeba razem zarabiac 24tys. rocznie.
Podpisujac umowe musicie miec umowe o prace waszej mamy, wyciagi z konta, ze pieniadze wplywaja i stac was na te mieszkanie. Od nas oczekiwano wyciagow z konta z 3 ostatnich miesiecy, umow o prace, referencje z prac i referencje od wczesniejszych ludzi u ktorych wynajmowalismy.
Co do zwierzakow landlordzi glownie sie nie zgadzaja. Co wtedy stanie sie ze zwierzakami ? Uspisz, wyrzucisz z domu ? Zwierzak to nie zabawka.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 20:29   #6
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Anglia co się z czym je.

A jak u Mamy z angielskim? Rozumiem ze skoro szuka dobrej pracy to jezyk jest na wysokim poziomie i Mama ma jakies sensowne kwalifikacje.

Ciezko widze utrzymanie sie w Londynie z minimalnej krajowej.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 00:01   #7
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Anglia co się z czym je.

wooooooooooow megavirginia Ci pojechala, niezly tupet!

jesli chodzi o mieszkanie dodam tylko, ze wiekszosc agencji robi tzw. 'credit check' czyli ile dana osoba zarabia, gdzie pracuje, czy w ogole bedzie w stanie placic co miesiac. prywatny wynajem mieszkania w londynie jest szalenie drogi, im dalej centrum tym taniej jednak wciaz dosyc sporo.

jesli chodzi o szkole ja mialam swiadectwo ukonczenia gimnazjum przetlumaczone u tlumacza przysieglego. zrobilam college o kierunku aktorskim wiec oprocz tego mialam przesluchanie i wlasnie to od tego zalezalo moje przyjecie a mniej od wynikow. mysle ze tlumaczenie jest jednak dobrym pomyslem.


ile pieniedzy zabrac ze soba?to zalezy jaki lubicie standard zycia. mozna zacisnac zeby i przezyc jedzac 'beans on toast' ale wiadomo ze jesli chcesz sobie kupowac ladne ciuchy, kosmetyki, chodzic do kina, restauracji, pubow, klubow, miec telefon, karnet na silownie, internet itd to bedziesz potrzebowala znacznie wiecej.

powodzenia, ja kocham moj ladek i nie wyobrazam sobie zyc w zadnym innym miescie...no chyba ze w nowym jorku
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 22:30   #8
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: Anglia co się z czym je.

Z wynajmem mieszkania będziecie miały problem. Agencje nie wynajmują osobom bez pracy, referencji i konta w banku. Żeby założyć konto w banku trzeba mieć adres i koło się zamyka.

Zwykłymi liniami lotniczymi typu EasyJet, Wizzair nie przewieziesz żadnych zwierząt.

Najważniejsze informacje dotyczące wynajmu mieszkania, szukania pracy, ubezpieczenia znajdziesz w tej notce: http://ujagny.blog.pl/2013/08/22/zan...esz-do-anglii/

Życzę powodzenia
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 23:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.