Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-21, 11:38   #1
pomocnapanigosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Unhappy

Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy


Cześć,
jestem Gosia i jestem tu nowa.
Mam wielki problem, ważę 105 kg i jestem wielka. Nie wiem co mam zrobić już. Stosowałam głodówki, bieganie (ale w moim przypadku bieganie to uczucie jakby hipopotam leciał) mam dość. Ciężko mi bardzo, i nie wiem jak schudnąć. Nie lubie wysiłku, szybko się męczę. Stosowałam różne suplementy, bez skutku. Od kilku dni stosuję pewien suplement i mi czuję że jest lepiej (nie chce mi się już tak jeść) i mam więcej siły do ponownej walki - nie będę tu nic reklamować dopóki nie przekonam się że działa.

Kobietki, wiem że suplement w 100% nie rozwiąże problemu - co polecacie żeby udało mi się zgubić te moje nadmiary?
pomocnapanigosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 15:59   #2
ffactory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy

Zasada jest taka - i ja też się jej trzymam - że za wyniki odchudzania odpowiada w 70% dieta i w 30% ćwiczenia. I też zawsze myślałam że im mniej zjem tym bardziej schudnę a to niestety tak nie działa. Wydaje mi się, że nie ma jednej uniwersalnej diety, ani też ćwiczeń, które by pasowały do każdego z nas bez wyjątku.
Jeśli jesteś z Warszawy to mogę Ci polecić mojego trenera personalnego i dietetyka w jednej osobie (napisz na priv, nie chcę tu wklejać linków żeby nie robić reklamy).
ffactory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:38   #3
Lirael1
Raczkowanie
 
Avatar Lirael1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 31
Dot.: Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy

Hej Też się odchudzam więc mogę opowiedzieć jak to u mnie przebiega

Wydaje mi się że źle się za to zabierasz.
Wiem że głodówka wydaje się świetną myślą ,,skoro jestem taka bo dużo jadłam, to jak PRZESTANĘ jeść to organizm nie będzie miał wyboru jak spalać ten cały tłuszcz i będę chudnąć". Jednak sprawa nie jest (niestety! ) taka prosta. Nasz organizm chce być grubiutki, bo to oznacza więcej zapasów. I nie chce ich tak łatwo oddawać.
Gdy fundujesz mu kolejne głodówki, zwalnia metabolizm. Metabolizm to szybkość z jaką zachodzą procesy w naszym organizmie (szybki metabolizm= potrzeba dużo energii= tracimy tłuszcz... Wolny metabolizm-odwrotnie).
Dlatego jedząc mało, jesteśmy głodni a nie chudniemy a czasem nawet tyjemy!!!

Dla najskuteczniejszego odchudzania potrzeba nauczyć organizm że nie musi niczego odkładać w postaci tłuszczu.
Posiłki (małe!!!) co 3h to nie głupi wymysł jakiś ,,naturalnie chudych" dietetyków :P
Jedząc co 3h , 5 posiłków dziennie (w tym mały posiłek tuż po wysiłku fizycznym!! to na prawdę ważne!) daje się znać organizmowi że nie ma ,,chudych lat", jedzenia jest w bród i nie ma czego odkładać )

Powiem Ci co pomaga w moim przypadku...
Odchudzam się już równy miesiąc. Moje BMI było na granicy, a dzisiaj ważę 5kg mniej Ani razu nie chodziłam głodna. Nie biorę żadnych suplementów (prócz skrzypu i witaminy C :P ).

Założyłam zeszyt. Specjalny zeszyt na odchudzanie. Określiłam ile chcę ważyć, co jest moim celem ostatecznym. Dodatkowo podzieliłam to na 5 pomniejszych celów, z których największy obejmował ubytek 5kg. Nazwałam każdy z celów
(np. No.1 Wakacyjny maraton ,,domowy obiadek"
No.2 -Zerujemy!
No3. Przekraczamy granicę woli!
itd. Chciałam by brzmiało skocznie, energicznie i przede wszytskim motywująco ;D)

Następnie zrobiłam dwie tabelki z podpisem ,,ważymy się w każdy poniedziałek, a mierzymy w każdy poniedziałek miesiąca!) i wypisałam daty poniedziałkowe jak się zmieściły na stronach z pustym polem obok na wypełnienie.
Ważę się czasem 2,3 razy dziennie ;P ale wynik zapisuję tu tylko jeden- poniedziałkowy
Takie spadki motywują!

Wypisałam 10 powodów dlaczego chcę schudnąć. Ważne by nie było to tylko ,,chcę schudnąć by podobać się innym"... Jeśli chcesz się odchudzać dla kogoś to nigdy to nie wyjdzie Ja zapisałam np. ,,Chcę poczuć się lżejsza!" ,,chcę zobaczyć czy MUSZĘ mieć takie kształty ud" itd.

I najważniejsza chyba część zeszytu: jadłospis. W formie tabelki
5 kolumn: Śniadanie/II Śniadanie/Obiad/Podwieczorek/Kolacja pionowo
i daty kolejne (codzienne) pionowo.
I zapisuję każdą najdrobniejszą rzecz jaką jem. Jeśli trafiło się coś niezdrowego: zaznaczam to kolorowym markerem i rzuca się w oczy
Świadomość rozliczenia tego na stałe w zeszycie pomaga odmówić sobie ,,gryza pizzy" :P czy ,,łyk coca coli" bo to też wpisujemy!
Można liczyć kalorie, ale to wprowadza w paranoję

Na jednej stronie zrobiłam sobie też mini tabelkę pt. ,,Małe zwycięstwa i porażki"
Jeśli udało mi się odmówić sobie np. Michałków w domu, czy kawałka ciasta -zapisuję to.
Jeśli skusiłam się na coś, też zapisuję w porażkach.

Ten zeszyt to też swoisty pamiętnik.
Jak czuję się pełna entuzjazmu, czuję się świetnie, szczęśliwa że mi się udaje -Piszę o tym. Piszę co czuję w danej chwili.
Kiedy mi się nie chce, mam gorsze dni- piszę o tym żalu, ale też zaznaczam że nie chcę by tak było przez wzgląd na wcześniejsze dni. Że sobie chcę dać radę i nie poddam się.
I właśnie dla takich chwil jest ten pamiętnik!

gdy czujesz że opadasz z sił, że nie dasz rady, masz materialny dowód ile już osiągnęłaś! I nie chcesz tego porzucać w tej chwili
Będąc smutna, czytasz o tym jaka byłaś szczęśliwa, przypominasz sobie w pewien sposób tą chwilę i jest szansa że stwierdzisz że to jest chwilowe załamanie i nie ma sensu przez nie wszystkiego zaprzepaszczać - tyle przecież poświęciłaś!!!

Jeśli chodzi o ćwiczenia: Nie wprowadziłam ich w dniu rozpoczęcia diety. Krok po kroku, to w tedy się przyjmie- nic na siłę, zupełnie wbrew woli ,,podświadomości".
Zrobiłam z jednej ze stron kalendarz, na którym odhaczam dni w których coś robiłam (=min. 10min jakiejś aktywności fizycznej) a jeśli nie: wielki krzyżyk przez kratkę dnia stawiam.
Staram się nie mieć krzyżyków, tylko ciąg ptaszków.
Nigdy nie sądziłam że uda mi się ćwiczyć codziennie. Nie znoszę ćwiczeń...
Ale zaczęłam od prostych, 10-minutowych dla początkujących. Potem gdy poczułam się na siłach zaczęłam trudniejsze, i tak od 29 do dzisiaj mam tylko jeden krzyżyk!
Nigdy nie sądziłam że mi się to uda, więc wierzę że uda się każdemu ^^

Zapisuję w tym zeszycie też wszystkie ciekawostki jakie znajduję w internecie o odchudzaniu. Np. o etapach chudnięcia i momentach gdy waga stoi w miejscu
polecam tu artykuł: http://www.twojadieta.pl/odchudzanie...c-odchudzanie/
bardzo mnie zmotywował

Jeśli mi się udaje, jestem pewna że i Tobie się uda! Tylko potrzeba wpierw ZROZUMIEĆ co chce się zmienić Zrozumieć jak działa nasz organizm, jak działa nasz umysł bo to wszytsko jest powiązane!

Kiedyś byłam jak Ty: odchudzałam się nie jedząc, chodząc głodna, odmawiając wszystkiego... przez 2,3 tygodnie. To była katorga!! Po paru kg. przestawałam bo ile można? I waga wracała szybciej niż ją traciłam i jeszcze z naddatkiem

Mam nadzieję że Ci w czymś pomogłam
To mój sposób na odchudzanie, ale może i u Ciebie się sprawdzi.
Lirael1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 13:48   #4
jola12345678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 75
Dot.: Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy

Cytat:
Napisane przez pomocnapanigosia Pokaż wiadomość
Cześć,
jestem Gosia i jestem tu nowa.
Mam wielki problem, ważę 105 kg i jestem wielka. Nie wiem co mam zrobić już. Stosowałam głodówki, bieganie (ale w moim przypadku bieganie to uczucie jakby hipopotam leciał) mam dość. Ciężko mi bardzo, i nie wiem jak schudnąć. Nie lubie wysiłku, szybko się męczę. Stosowałam różne suplementy, bez skutku. Od kilku dni stosuję pewien suplement i mi czuję że jest lepiej (nie chce mi się już tak jeść) i mam więcej siły do ponownej walki - nie będę tu nic reklamować dopóki nie przekonam się że działa.

Kobietki, wiem że suplement w 100% nie rozwiąże problemu - co polecacie żeby udało mi się zgubić te moje nadmiary?
Odpowiednia dieta i ćwiczenia, ruch. Nie chcesz biegać to chociaż wybierz spacery.
W suplementy nie wierzę, to taka droga na skróty i nigdy nie wiadomo, co będzie później.
jola12345678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 07:49   #5
pomocnapanigosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy

Hej! Byłam tu wcześniej, ale nie miałam jak odpisać i teraz mam chwilę to ją wykorzystałam.
Dziękuje wszystkim za rady! Jestem pełna sił do walki chociaż nie jest łatwo... Idąc tropem za radami wybrałem sobie dietę dostarczania organizmowi codziennie 1200 kcal . Do zaczęłam chodzić na spacery, na teraz mam cel chodzenie. od poniedziałku zaczę chodzić o pół godziny dłużej. Za 2 tygodni mam zamiar zacząć truchtać
Czuję że żyję drogie Panie.
Co do wiarygodności suplementu - nie wiem, no mi pomaga czuję, a przynajmniej traktuję go jako moje wsparcie, lecz efektem końcowym i tak pomaga, zresztą miałam okazję rozmawiać z dietetykiem i mówił że go zna i że faktycznie wiele jego klientek mówi że pomaga. Nie wiem czy chciał mnie podbudować tylko nie mniej jednak jestem zadowolona.

Efekty? No może nie zbyt wielkie - ale najważniejsze, że mam teraz dooobry chumor i siły do walki z moim sadełkiem

Dzięki wielkie wszystkim.

Schudłam 3kg - i to się utrzymuje - nie jest tak że wieczorem mam 6 więcej liczone nago, bez ręcznika, telefonu w ręce itd
pomocnapanigosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 11:51   #6
szczesliwamama30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 57
Dot.: Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy

Jaki to suplement?
szczesliwamama30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 17:11   #7
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy

Nie chcę studzić Twojego entuzjazmu, ale dieta 1200 kcal i suplementy to zły pomysł - tylko zmiana nawyków żywieniowych i regularna aktywność pomogą Ci trwale schudnąć.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 10:52   #8
AlwaysBeBeauty
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: Nieskutecznie ochudzanie. Pomocy

Zielona kawa jakoś tak bez smaku, ale ja zawsze się wspieram herbatkami odchudzającymi. Wybieram te które "wspierają" ale nie wyszczają z jak najbardziej naturalnym składem

Co do biegania oczywiście im więcej ważysz tym to trudniejsze ale to bardzo ważne żeby też zacząć się ruszać, żeby metabolizm pobudzić. Jasne na początku efekty słabe, ale bezie coraz lepiej. I kondycja się poprawi!

Co do głodówek...nigdy nie przyniosą długotrwałego efektu. Staraj się jeść zdrowo. Ograniczyć słodycze, słodzone napoje. Po po prostu jeść często i mało...najlepiej warzywa. Efekty nie będą widoczne już zaraz, ale na dłuższą metę to się sprawdzi. Zdrowa dieta i ruch!
AlwaysBeBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-15 11:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.