Miauczenie kota - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-27, 22:53   #1
hajduszoboszlo
Raczkowanie
 
Avatar hajduszoboszlo
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 440

Miauczenie kota


Hej Mam problem z moją 4letnią kotką. Od małego jest z nami, nie było nigdy większych problemów. Przygarnelismy ją ze wsi, regularnie chodzi do weta na szczepienia raz w roku i ją odrobaczamy raz na kwartał (kot domowy). Miesiąc temu uciekła nam przez balkon w nocy, nasze niedopatrzenie. Spędziła prawie całą dobę na dworze pod jednym krzakiem. Jak ją znaleźliśmy i przenieśliśmy do domu, to gdy stres jej minął była kocia radość w całej okazałości. Jednak zaczęły się problemy. Kot miauczy w nocy. Fakt, zdarzało jej się to czasami ale nigdy każdej nocy przez miesiąc po kilka razy. Próbowaliśmy budzić ją w dzień żeby przespała noc - nie pomaga. Spryskiwacz i woda nie pomaga. Położenie na legowisku i uglaskanie pomaga ale na krótką metę bo jest chwila spokoju. Na początku myślałam, że to przez swierzb (zwróciłam uwagę ze się drapie więcej niż zwykle) ale jednak to nie to. Swierzb zniknął a problem trwa dalej. Macie pomysły co to może być i jak z tym walczyć?
EDIT: Zapomniałam dopisać ze zaczęła pomiałkiwac w dzień. I że zawsze robi to pod drzwiami wyjściowymi

Edytowane przez hajduszoboszlo
Czas edycji: 2016-06-27 o 22:55
hajduszoboszlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 22:58   #2
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Miauczenie kota

Cytat:
Napisane przez hajduszoboszlo Pokaż wiadomość
Hej Mam problem z moją 4letnią kotką. Od małego jest z nami, nie było nigdy większych problemów. Przygarnelismy ją ze wsi, regularnie chodzi do weta na szczepienia raz w roku i ją odrobaczamy raz na kwartał (kot domowy). Miesiąc temu uciekła nam przez balkon w nocy, nasze niedopatrzenie. Spędziła prawie całą dobę na dworze pod jednym krzakiem. Jak ją znaleźliśmy i przenieśliśmy do domu, to gdy stres jej minął była kocia radość w całej okazałości. Jednak zaczęły się problemy. Kot miauczy w nocy. Fakt, zdarzało jej się to czasami ale nigdy każdej nocy przez miesiąc po kilka razy. Próbowaliśmy budzić ją w dzień żeby przespała noc - nie pomaga. Spryskiwacz i woda nie pomaga. Położenie na legowisku i uglaskanie pomaga ale na krótką metę bo jest chwila spokoju. Na początku myślałam, że to przez swierzb (zwróciłam uwagę ze się drapie więcej niż zwykle) ale jednak to nie to. Swierzb zniknął a problem trwa dalej. Macie pomysły co to może być i jak z tym walczyć?
EDIT: Zapomniałam dopisać ze zaczęła pomiałkiwac w dzień. I że zawsze robi to pod drzwiami wyjściowymi
Spodobało jej się na zewnątrz i domaga się wypuszczenia
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 23:07   #3
hajduszoboszlo
Raczkowanie
 
Avatar hajduszoboszlo
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 440
Dot.: Miauczenie kota

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Spodobało jej się na zewnątrz i domaga się wypuszczenia
Nie wiem.. Czasem jak ją zabieram do piwnicy, to wystarczy ze zejdzie sąsiad i juz kot jest w domu. Do weta jak idę to tylko w transporterze. Ostatnio jak miałam ją na szelkach ( piękna pogoda) a weterynarza mam po drugiej stronie parkingu, to wystarczyło ze usłyszała samochód, zerwała się z szelek i gnała do klatki.
hajduszoboszlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 09:49   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Miauczenie kota

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Spodobało jej się na zewnątrz i domaga się wypuszczenia
Dokładnie. Można z tym walczyć tylko całkowitym brakiem reakcji ze strony właściciela na takie miauczenie.
Może to potrwać, ale to jedyny sposób. Wszelkie reakcje na te miauki, robienie czegoś wokół kota z ich powodu tylko utrwalą takie zachowanie. Inna sprawa to fakt, że to może być objaw rujki, jeśli nie była sterylizowana.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 09:53   #5
hajduszoboszlo
Raczkowanie
 
Avatar hajduszoboszlo
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 440
Dot.: Miauczenie kota

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dokładnie. Można z tym walczyć tylko całkowitym brakiem reakcji ze strony właściciela na takie miauczenie.
Może to potrwać, ale to jedyny sposób. Wszelkie reakcje na te miauki, robienie czegoś wokół kota z ich powodu tylko utrwalą takie zachowanie. Inna sprawa to fakt, że to może być objaw rujki, jeśli nie była sterylizowana.
Była sterylizowana juz po pierwszej rui, i w poprzednim roku nie było żadnych problemów
hajduszoboszlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 10:17   #6
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Miauczenie kota

Myślę, że jej się spodobało na zewnątrz. Mojemu raz udało się uciec na klatke z mieszkania - zorientowałam się dopiero po chwili, jak już był na dole. Na szczęście, nic się ni stało, ale tydzień miauczał pod drzwiami.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 10:58   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Miauczenie kota

Cytat:
Napisane przez hajduszoboszlo Pokaż wiadomość
Nie wiem.. Czasem jak ją zabieram do piwnicy, to wystarczy ze zejdzie sąsiad i juz kot jest w domu. Do weta jak idę to tylko w transporterze. Ostatnio jak miałam ją na szelkach ( piękna pogoda) a weterynarza mam po drugiej stronie parkingu, to wystarczyło ze usłyszała samochód, zerwała się z szelek i gnała do klatki.
Hehe, koty bywają dziwne w takich sprawach

Jeden z kotów mojej mamy czatuje przy drzwiach wejściowych jak ktoś wychodzi i niby chce wyjść na klatkę, ale jak przyjdzie co do czego, to go strach oblatuje i się cofa czym prędzej do mieszkania
Jedyne co możesz robić, to nie reagować. Stopery do uszu polecam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 11:30   #8
hajduszoboszlo
Raczkowanie
 
Avatar hajduszoboszlo
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 440
Dot.: Miauczenie kota

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
Hehe, koty bywają dziwne w takich sprawach

Jeden z kotów mojej mamy czatuje przy drzwiach wejściowych jak ktoś wychodzi i niby chce wyjść na klatkę, ale jak przyjdzie co do czego, to go strach oblatuje i się cofa czym prędzej do mieszkania
Jedyne co możesz robić, to nie reagować. Stopery do uszu polecam
Bo kot zawsze chce być po drugiej stronie drzwi
hajduszoboszlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 11:39   #9
201801111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 101
Dot.: Miauczenie kota

tez jestem za tym, ze spodobalo jej sie na dworze. mialam kiedys kota i robil tak samo jak twoj... rodzice zaczeli go wypuszczac na dwor ( mieszkalismy w bloku w miescie ), zawsze do nas wracal i czekal przed klatka az ktos po niego przyjdzie.
201801111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 12:40   #10
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Miauczenie kota

no niestety ale to prawda, spodobało jej się na zewnątrz. My też tak mamy u nas może się wyszaleć tylko gdy jesteśmy u teściów, bo mają dom z ogrodem i co najlepsze wcale nie wychodzi za ogrodzenie, bo się boi
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-05 13:40:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.