dieta w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-30, 11:33   #1
pinezka997
Raczkowanie
 
Avatar pinezka997
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 194

dieta w ciąży


Hej. Jestem w ciąży Super szczęśliwa i w ogóle, ale zastanawiam się czy jest coś co powinnam jeść a czego powinnam unikać? Ostatnio miałam np taką zachciankę, że napiłam się tranu (mam cytrynowy taki z mollersa, bo lekarz mi powiedział, że tran jest zdrowy) i chwilę potem zjadłam pół tabliczki czekolady :P to normalne?? :P
pinezka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 11:36   #2
abradab75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12
Dot.: dieta w ciąży

pogratulowac, dieta powinna zostac bez zmian, dziecko nie wymaga wcale zwiekszenia ilosci kalorii w diecie
abradab75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 13:50   #3
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: dieta w ciąży

bardzo ważny jest dla ciebie teraz wapń, białko, KWAS FOLIOWY!, cynk i witamina C
potrzebujesz bardzo dużo napojów( woda, soki owocowe,herbatki owocowe) ,zredukuj w diecie kawę , bo nadmierna ilość szkodzi
ogólnie to czas, że spełniasz swoje zachcianki i gratuluję
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 14:18   #4
canari
Raczkowanie
 
Avatar canari
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 75
Dot.: dieta w ciąży

Moje gratulacje
Możesz jeść to na co masz ochotę, dziewczyny mają rację, że liczy się kwas foliowy i kwasy omega3. Co do tranu to też się przyda Jest bogaty w witaminki niezbędne do prawidłowego rozwoju. teraz jest spory wybór, jak nie chcesz zwykłego to cytrynowy proponuję.
__________________
Zaglądajcie do mojego albumu zdjęć http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,4canarias.html
canari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 11:09   #5
NiepozornaWampirka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 393
Dot.: dieta w ciąży

Cytat:
Napisane przez pinezka997 Pokaż wiadomość
Hej. Jestem w ciąży Super szczęśliwa i w ogóle, ale zastanawiam się czy jest coś co powinnam jeść a czego powinnam unikać? Ostatnio miałam np taką zachciankę, że napiłam się tranu (mam cytrynowy taki z mollersa, bo lekarz mi powiedział, że tran jest zdrowy) i chwilę potem zjadłam pół tabliczki czekolady :P to normalne?? :P
o!! Jak fajnie
Moje serdeczne gratulacje!

Odnośnie diety to ..spełniaj swoje zachcianki jednak nie przesadzaj z ilością zwiększonych kalorii ponieważ bardzo duże przybieranie na wadze w trakcie ciąży też szkodzi.
A odnośnie miksu tranowo -czekoladowego ..to myślę,że Twje ciało wie co robi i czego potrzebuje najbardziej
__________________
***Distract me, please...***
NiepozornaWampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 17:04   #6
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: dieta w ciąży

Heh też uważam, że miks tranowo czekoladowy nie zaszkodzi. Tran jest bardzo zdrowy bo wpływa na dobry rozwój dziecka. No a czekolada wpływa na poczucie szczęścia Więc pij dużo tranu dla zdrowia i jedz czekolade dla szczęścia
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 14:42   #7
miszka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 83
Dot.: dieta w ciąży

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
bardzo ważny jest dla ciebie teraz wapń, białko, KWAS FOLIOWY!, cynk i witamina C
potrzebujesz bardzo dużo napojów( woda, soki owocowe,herbatki owocowe) ,zredukuj w diecie kawę , bo nadmierna ilość szkodzi
ogólnie to czas, że spełniasz swoje zachcianki i gratuluję
Ja bym dołożyła do tej listy jeszcze żelazo. W różnych portalach na temat ciazy podkreslają znaczenie tego pierwistka np. http://emaluszki.pl/99_zelazo.html Mysle, że witaminy w formie naturalnej są najlepsze, plus jakies suplementy też nie zaszkodza
miszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.