EPIDUO- jak na was działa? - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 10:56   #2491
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez ornament Pokaż wiadomość
1.Czy po użyciu Epiduo mam nałożyć jeszcze krem nawilżający?
2.Czy tym kremem może być Nivea , ten ?
Na Twoim miejscu nie nakładałabym na epiduo żadnego kremu, ale porządnie nawilżała się za dnia Krem, który podałaś, zapchałby moją skórę, ale może u Ciebie będzie inaczej.

Cytat:
Napisane przez Raido Pokaż wiadomość
Ja równiez zaczęłam stosowac epiduo. Jak na razie należę chyba tutaj do mniejszości, gdyż smaruję się już 5 dzień z rzędu Epiduo i nie mam żadnego podrażnienia, zaczerwienienia ani łuszczącej sie skóry. Wygląda to wszystko tak jakby lek nie działał. Jednakże będę smarować dalej i zobaczę czy epiduo jest takie dobre jak zachwalają go dermatolodzy.
Witaj w klubie U mnie wystąpiło małe wysuszenie po dwóch tygodniach, ale po jednym dniu mocniejszego nawilżania minęło. A poza tym spokój. Na początku też myślałam, że lek nie działa, ale potrzeba czasu i cierpliwości. Mija miesiąc, a moja buzia wygląda coraz lepiej Właściwie nie mam większych pryszczy, tylko trochę na linii żuchwy, ale szybko się goją i nie są to wielkie gule, jak kiedyś.
Niestety, epiduo nie ruszył jeszcze zaskórników.

Dzisiaj miałam mieć wizytę, ale przychodnia nie przedłużyła umowy z NFZ, więc jest zamknięta i nikogo nie przyjmują
__________________
Jakie to dziwne, tak bolało, nie chciało się żyć; a teraz takie nieważne, niemądre, jak nic [ks. Jan Twardowski]

Album włosowy
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 08:02   #2492
ornament
Raczkowanie
 
Avatar ornament
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 67
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Epiduo zastosowałam już 3 razy, jak na razie nie jest źle, po nałożeniu ostro piecze ale da się wytrzymać, skróa łuszczy się tylko na brodzie, wysypu nie ma. Chyba wszysko przede mną
__________________
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma. - Marilyn Monroe
ornament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 13:39   #2493
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Czy to prawda, że lekarz rodzinny może mi wypisać receptę na epiduo, skoro nie mam już dostępu do mojej dermatolożki?
__________________
Jakie to dziwne, tak bolało, nie chciało się żyć; a teraz takie nieważne, niemądre, jak nic [ks. Jan Twardowski]

Album włosowy
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 14:31   #2494
Raido
Raczkowanie
 
Avatar Raido
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 68
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jasne, że może ci wypisać.
Raido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:59   #2495
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

No to świetnie, w takim razie niedługo pójdę do lekarza

PS. Mi się wydaje, czy prawdziwe efekty stosowania epiduo widać dopiero po trzech, czterech miesiącach?
__________________
Jakie to dziwne, tak bolało, nie chciało się żyć; a teraz takie nieważne, niemądre, jak nic [ks. Jan Twardowski]

Album włosowy
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 18:25   #2496
Raido
Raczkowanie
 
Avatar Raido
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 68
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja po 6 razach musiałam zrobić sobie przerwę, bo myślałam, że wypali mi skronie A na zauważalne efekty pewie będę musiała czekać długo, a najgorsze jest to, że brak mi już cierpliwości!
Raido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 12:12   #2497
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
PS. Mi się wydaje, czy prawdziwe efekty stosowania epiduo widać dopiero po trzech, czterech miesiącach?
Może nie miesiącach,ale tygodniach. Jakiś zauważalny efekt po co najmniej tygodniu/ dwóch stosowania.
Wszystko zależy jak reaguje na niego Twoja skóra.

W moim wypadku najpierw zaczęła ona wyrzucać nowe wypryski, bardzo dużo, co załamało mnie totalnie. Przy czym schodziły i pojawiały się nowe, w innych miejscach.
Moja skóra co prawda nie schodziła, ale była w pewnym momencie bardzo podrażniona i piekła, dlatego nie smarowałam Epiduo na podrażniony punkt przez jakieś 2-4 dni.

Leczyłam trądzik zaskórnikowy. Raczej mniej szkodliwy, ale bardzo się nasilił. Na twarzy miałam prawdziwy wysyp.
Jestem po około dwóch miesiacach stosowania i skóra wraca do siebie.
Pojawiają się pojedyncze krostki, które po dwóch aplikacjach schodzą.

W leczeniu ważna jest cierpliwość, dlatego głowa do góry!

Edytowane przez Phoebee
Czas edycji: 2012-01-18 o 12:20
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 16:29   #2498
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

koniec podrażniania skóry żelami i innymi cudami,
Od poniedziałku rozpoczynam leczenie IZOTEKIEM lek który jest kwasem wit. A, pod różnymi nazwami dostępny dla pacjentów jedne tańsze drugie droższe, ja otrzymałam AKNENORMIN 20 mg początkowo w podwójnej dawce, strasznie dużo przeciwwskazań i zaleceń, ale jakoś się nie boję zobaczymy jak będę to odczuwać na własnej skórze.

życzę powodzenia
więcej info na blogu

Edytowane przez pryszczblog
Czas edycji: 2012-01-20 o 08:17
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:41   #2499
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej wszystkim,
Dzisiaj mijają dokładnie dwa miesiące od kiedy pierwszy raz zaczęłam używać epiduo i oto moje uwagi:
Jakoś miesiąc temu przestałam używać toniku z antybiotykiem przepisanym przez dermatologa, bo niestety w mojej aptece nie mogą mi go zrobić a do innej mam za daleko i jakoś tak... olałam to.
Epiduo używam teraz co drugi dzień, bo mimo iż nie podrażnia to okrutnie mnie wysusza (mimo moooocneego nawilżania dalej łuszczę się na brodzie i mocno w okolicy skrzydełek nosa).
I uwaga! Nagle zaczynają mi się pojawiać ropne krostki. Praktycznie co parę dni obserwuję jakiś nowy "eksponat". Nie do końca wiem dlaczego, może dlatego że nie mam toniku a może za używanie epiduo co drugi dzien to za rzadko ale jednak mnie to niepokoi.
Jak myślicie???
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 16:09   #2500
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez paputek00 Pokaż wiadomość
Nagle zaczynają mi się pojawiać ropne krostki. Praktycznie co parę dni obserwuję jakiś nowy "eksponat". Nie do końca wiem dlaczego, może dlatego że nie mam toniku a może za używanie epiduo co drugi dzien to za rzadko ale jednak mnie to niepokoi.
Jak myślicie???
Niestety przerabiam teraz to samo Jeszcze tydzień temu było naprawdę dobrze, pojedyncze krostki na linii żuchwy, ale robi się coraz gorzej. Zresztą, epiduo starczy mi już tylko na jeden raz, a nadal nie wybrałam się do lekarza. Ale mam Hascoderm, który niedawno dobrze mi służył, więc na jakiś czas wrócę do niego i zobaczymy co z tego wyniknie.

PS. A może to nie wina epiduo, a kremu, który zaczęłam stosować na dzień? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...to-i-zime.html
__________________
Jakie to dziwne, tak bolało, nie chciało się żyć; a teraz takie nieważne, niemądre, jak nic [ks. Jan Twardowski]

Album włosowy
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:10   #2501
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Kiedys zachwalalam tutaj epiduo pomoglo mi to bardzo no ale niestety na krotko, spokoj trwal jakies 2 miesiące, pozniej ta wysuszona skora zaczela się sama nawilzac ze wzmożoną intensywnoscia i krostki pojawily się znowu. Teraz zmienilam dermatologa i powiedzial ze te wszystkie masci typu epidou, differin, brevoxyl, benzacne pomagaja na krotko a caly czas ich stosowac nie mozna bo skora bedzie jak papier. Zycze wam powodzenia w leczeniu moze wam sie uda. Pozdrawiam
piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 08:39   #2502
pannafu
Zakorzenienie
 
Avatar pannafu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 13 137
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cześć. Stosuję Epiduo już 3 dzień i podrażnień, na które po przeczytaniu tego wątku byłam przygotowana - jak nie było, tak nie ma.
Powiem szczerze, że z jednej strony się cieszę, ale z drugiej dziwię, bo nawet dermatolog powiedziała mi, że podrażnienie skóry, czy łuszczenie jej to normalne objawy przy stosowaniu Epi.
Pozostaje mi dalej się smarować i czekać na efekty
pannafu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 18:04   #2503
ornament
Raczkowanie
 
Avatar ornament
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 67
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pannafu Pokaż wiadomość
Cześć. Stosuję Epiduo już 3 dzień i podrażnień, na które po przeczytaniu tego wątku byłam przygotowana - jak nie było, tak nie ma.
Powiem szczerze, że z jednej strony się cieszę, ale z drugiej dziwię, bo nawet dermatolog powiedziała mi, że podrażnienie skóry, czy łuszczenie jej to normalne objawy przy stosowaniu Epi.
Pozostaje mi dalej się smarować i czekać na efekty
stosuję Epiduo 3 tydzień. mnie podrażnił po 4 zastosowaniu i trwało to do 10 dni, teraz nie mam żadnych podrażnień tylko obecnie jest wysyp, co chwilę coś. Mam nadzieję, że to minie bo do tej pory widziałam raczej poprawę ;]
__________________
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma. - Marilyn Monroe
ornament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:01   #2504
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez piwn00ka Pokaż wiadomość
Kiedys zachwalalam tutaj epiduo pomoglo mi to bardzo no ale niestety na krotko, spokoj trwal jakies 2 miesiące, pozniej ta wysuszona skora zaczela się sama nawilzac ze wzmożoną intensywnoscia i krostki pojawily się znowu. Teraz zmienilam dermatologa i powiedzial ze te wszystkie masci typu epidou, differin, brevoxyl, benzacne pomagaja na krotko a caly czas ich stosowac nie mozna bo skora bedzie jak papier. Zycze wam powodzenia w leczeniu moze wam sie uda. Pozdrawiam
więc czym ten nowy dermatolog Cię leczy? zdradź nam jesli Tobie pomaga. Ja niestety Epi tez uzywalam i to dlugo(ok 2 lata z przerwami) Udalo mi się wyleczyc twarz ale jak uzywalam regularnie, chociaz 2 razy w tyg. juz pozniej. Po przyjezdzie z wakacji (nie uzywam Epi) pojawily sie grudki na zuchwie, pozniej coraz wiecej i ropne gule. Epi juz nie pomagal. Przerzucilam się na Triacneal z kwasem glikolowym, jestem po 2,5 miesiacach stosowania i tak mi zmasakrowal twarz ze szok. Nie wiem co robic, mialam po miesiacu od uzywania Triacnealu mase gul, prysczy ropnych na policzkach, brodzie i zuchwie. Teraz troche sie uspokoilo ale masa plam i sinych przebarwien. Nie wiem juz co robic. a grudki na szyi znowu sie pojawily tylko w innym miejscu. W moim wypadku najlepiej dzialaly peelingi kwasami u dermatologa. Mialam spokoj na ok 1,5 roku. Teraz nie wiem czy dalej uzywac ten Triacneal czy przerwac i wrocic do Epiduo. Istna masakra z tym tradzikiem...;/ja zawsze mialam grudkowo-krostkowy ale po Triacnealu porobily sie ropne pryszcze i gule. nie wiem juz co robic.
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:11   #2505
walcu2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Byłem w środe u dermatologa z moim nieustającym trądzikem ; )wizyta trwała dosłownie 3 min :O dziwna sprawa , a wypisała mi następujące leki:Epiduo,clindacane,ca lrintine,unidox solutab i do tego jeszcze szampon do włosłów Pirolam i do przemywania twarzy Cetaphil. 150 zł udane ; ( od jutra zaczynam kuracje tymi lekami więc za niedługo napisze jakie będą efekty .
walcu2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 20:29   #2506
magmail
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja po 2 miesiącach odstawiłam definitywnie. Cera zaczęła się pogarszać, suma sumarum twierdzę, że na blizny nie zadziałał w ogóle (choć derma twierdziła że zadziała na pewno).
Obecnie intensywnie się nawilżam, uspokajam skórę, pilnuję diety - przed wiosną zafunduję sobie ze 2 razy kwas migdałowy 70%, a Epi wywalam do kosza. Mam ponad pół tubki, jeśli ktoś chce na coś wymienić. Używałam po bożemu mały groszek na dobę, 1-max2 razy na tydzień. Częściej nie, bo mam wrażliwą skórę
magmail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 21:06   #2507
AngieAna
Przyczajenie
 
Avatar AngieAna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: IVpiętro
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Moja przygoda z epiduo rozpoczęła się wczoraj.
W skrócie opisze wam o co chodzi. Ja nigdy przenigdy nie miałam problemów z trądzikiem, wypryskami itp... Mam cerą raczej suchą choć che wierzyć, że normalną .
Jakoś wrzesień- październik zaczęłam stosować szmatkę muślinową, później dołączyłam OCM i to mnie pokonało. Miało być pięknie a zamiast tego na policzkach pojawiły mi się białe okropne grudki - zaskórniki z zamkniętym ujściem. Gdy dusiłam to wiecie - postać makaronu wychodziła na powierzchnię.
No nic, wybrałam się do dermatologa i oto dwa dni używam epiduo +laktocer i żel iwostin purritin. Oprócz tego ponad miesiąc Effeclar duo (teraz tylko na dzień)
Zobaczymy mam nadzieję, że będzie ok.
Na razie nie czuję jakiegoś dyskomfortu, oprócz ściągnięcia skóry z powodu braku dobrze nawilżającego kremu na noc, ale jakoś przeżyję.
AngieAna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 21:13   #2508
green apple
Rozeznanie
 
Avatar green apple
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 787
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam problem z trudno gojącymi się wypryskami i śladami po trądziku, więc parę dni temu wybrałam się do dermatologa. Dostałam receptę na Epiduo- wg zaleceń miałam smarować punktowo w problematycznych miejscach co dwa dni na noc z powodu bardzo silnego działania żelu+ mycie i nawilżanie produktami Cetaphil. Tymczasem mam wrażenie, że żel na mnie nie działa- krosty sa jakby pozostawione same sobie, smarowałam je 3 dni pod rząd, a nie czułam żadnego działania-pieczenia, ściągnięcia czy wysuszenia. Czy ktoś miał podobnie? Może powinnam się cieszyć, że nie mam skutków ubocznych, ale obojętność mojej cery na Epiduo wręcz mnie martwi.
__________________

green apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 21:18   #2509
pannafu
Zakorzenienie
 
Avatar pannafu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 13 137
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez green apple Pokaż wiadomość
Mam problem z trudno gojącymi się wypryskami i śladami po trądziku, więc parę dni temu wybrałam się do dermatologa. Dostałam receptę na Epiduo- wg zaleceń miałam smarować punktowo w problematycznych miejscach co dwa dni na noc z powodu bardzo silnego działania żelu+ mycie i nawilżanie produktami Cetaphil. Tymczasem mam wrażenie, że żel na mnie nie działa- krosty sa jakby pozostawione same sobie, smarowałam je 3 dni pod rząd, a nie czułam żadnego działania-pieczenia, ściągnięcia czy wysuszenia. Czy ktoś miał podobnie? Może powinnam się cieszyć, że nie mam skutków ubocznych, ale obojętność mojej cery na Epiduo wręcz mnie martwi.
Mam identyczną sytuację. Jutro będzie tydzień odkąd stosuję Epi, ale dopiero dziś poczułam na twarzy nieprzyjemne pieczenie. Zero łuszczenia się skóry, zero zaczerwienienia, po prostu nic. Zupełnie jakby nie działał Nie wiem.
pannafu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 22:48   #2510
green apple
Rozeznanie
 
Avatar green apple
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 787
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pannafu Pokaż wiadomość
Mam identyczną sytuację. Jutro będzie tydzień odkąd stosuję Epi, ale dopiero dziś poczułam na twarzy nieprzyjemne pieczenie. Zero łuszczenia się skóry, zero zaczerwienienia, po prostu nic. Zupełnie jakby nie działał Nie wiem.
A stosujesz go tak jak ja, punktowo, czy na całą powierzchnię twarzy?
__________________

green apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 07:31   #2511
pannafu
Zakorzenienie
 
Avatar pannafu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 13 137
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez green apple Pokaż wiadomość
A stosujesz go tak jak ja, punktowo, czy na całą powierzchnię twarzy?
Ja mam zalecenie, żeby na całą powierzchnię twarzy i tak też stosuję
pannafu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 09:21   #2512
weronika7
Wtajemniczenie
 
Avatar weronika7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 238
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosuję Epiduo od tygodnia, codziennie wieczorem, krostki znikają, ale mam strasznie wysuszoną skórę i schodzące "płaty"- nieciekawie to wygląda. Czy mogę w dzień smarować twarz kremem Bambino? Boję się, że mnie zapcha i zepsuję efekty leczenia, a z drugiej strony nie chcę mieć łuszczącej się skóry. Co powinnam zrobić?
weronika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 10:47   #2513
green apple
Rozeznanie
 
Avatar green apple
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 787
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Nie wiem czy bambino to dobry pomysł. Wiele osób używa Cetaphilu MD i sobie chwali, nie jest bardzo tani, ale mnie zadowala (mam z natury suchą i łuszczącą się na nosie skórę)
__________________

green apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 18:42   #2514
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Czesc dziewczyny, pisalam ostatnio że miałam wysyp i nie wiedziałam co go powoduje. Otóż wróciłam do używania toniku z antybiotykiem i regularnie stosowalam epiduo na przemian z kremem nawilżającym. Po tygodniu sytuacja się unormowała i wszystko co mi wyskoczyło poznikało.
Obecnie od tygodnia znowu nie używam epiduo bo zapisałam się na mikrodermabrazję i musialam lek odstawić ale kiedy skoncze 3 zabiegi to na pewno do niego wróce.
Chce stosowac rano (przed filtrem oczywiscie) acnederm bo kiedyś znacznie pomogl mi na przebarwienia. Co o tym sadzicie?
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:48   #2515
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cześć wszystkim.
Byłam u dermy i przepisała mi właśnie ten lek. Oprócz tego clindacne na same pryszcze. Epiduo mam go stosować co drugi dzień zamiennie z TriAcneal.
Oprócz tego przepisała mi jeszcze tabletki Tetralysal, ale ich nie będę wykupować, bo przestraszyło mnie to co przeczytałam na wizażu.

Dziewczyny, jestem ciekawa jak stan waszej cery od czasu kiedy tu pisałyście?
Pozdrawiam
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:57   #2516
pannafu
Zakorzenienie
 
Avatar pannafu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 13 137
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Z kremów polecam Ziajkę. Smaruję rano, po oczyszczeniu skóry Cetaphilem z Epi. Póki co - nie zapycha.

W 6 dniu stosowania Epi zauważyłam, że zaczyna mi schodzić skóra na brodzie. Jej okolica jest bardzo zaczerwieniona i piecze. Widać podrażnienie. Dzisiaj jest 8 dzień.
Ogólnie widzę, że na twarzy pojawił się większy wysyp "niespodzianek". Zobaczymy co będzie dalej.
pannafu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 20:25   #2517
AngieAna
Przyczajenie
 
Avatar AngieAna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: IVpiętro
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny, dzisiaj jest5 dzień stosowania przeze mnie Epiduo i od wczoraj jest masakra. Skóra piecze i mam poczucie ściągnięcia. Łuszczy się i schodzi. Myślicie, że zrobić 1-2 dni przerwy?
AngieAna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 21:02   #2518
NoisyGhost
Zadomowienie
 
Avatar NoisyGhost
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 459
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez AngieAna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj jest5 dzień stosowania przeze mnie Epiduo i od wczoraj jest masakra. Skóra piecze i mam poczucie ściągnięcia. Łuszczy się i schodzi. Myślicie, że zrobić 1-2 dni przerwy?
zdecydowanie zrób przerwę, i daj odpocząć skórze po 2 dniach powinnaś mieć już spokój, i wtedy nie smaruj codziennie tylko powoli przyzwyczajaj skórę. 2 razy w tygodniu, co 2 dzień i dopiero wtedy codziennie
NoisyGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:42   #2519
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Moj dermatalog przepisal mi axotret czyli zamiennik izoteku, zdziwilo mnie to bo nigdy nie myslalam ze mam az tak powazny tradzik zeby go tym leczyc, a on mi wytlumaczyl ze skoro juz tyle rzeczy probowałam i nic z tego nie wyszlo to tylko to moze pomoc, mam taką nadzieje.
__________________
You back to her and I go back to black.


piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:55   #2520
jow8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej, mam pytanie, gdyż zaczęłam stosować epiduo i dalacin T na zmianę każdego wieczoru, ale po epiduo mam bardzo podrażnioną cera, mimo że staram się go stosować jak najmniej, dlatego chciałabym wiedzieć, czy jeśli chce, żeby moja cera odetchnęła, to mam przestać stosować samo epiduo czy obydwa środki, ten drugi też podrażnia mi skórę, ale w dużo mniejszym stopniu
jow8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.