Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-12-06, 19:40   #4951
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A no tak, u Ciebie przecież też. I u fiole.

A Ty jak myślisz, ciężko Ci było?
Po drugim porodzie było bardzo ciężko, najstarszy synek był bardzo wymagającym i przywiązanym do mnie dzieckiem. Teraz jest też jest niełatwo, bo wszyscy są jeszcze mali i jest mnóstwo ogarniania, ale starszak jest bardzo mądry a córka to całkiem inna dwulatka niż Mati . Z perspektywy czasu myślę, że może nie 2 lata, ale 2,5-3 jest optymalne mimo tych wszystkich trudności.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-06, 20:07   #4952
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Również testowałam w Mikołajki ☺ okres mi się spóźniał 1 dzień a ja czułam, że jestem w ciąży. O 06:00 poleciałam do łazienki i pozytywny test włożyłam mężowi do buta w opakowaniu żeby nie było. Jak wstał to ze 20 minut rozkmnial instrukcję 🤣🤣 aż przyszedł do mnie się upewnić ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahah ah Ci faceci ! Ja mojemu zapakowalam ladnie i dalam po pracy a on myslal ze to negatyw bo druga linia blada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-06, 20:32   #4953
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Po drugim porodzie było bardzo ciężko, najstarszy synek był bardzo wymagającym i przywiązanym do mnie dzieckiem. Teraz jest też jest niełatwo, bo wszyscy są jeszcze mali i jest mnóstwo ogarniania, ale starszak jest bardzo mądry a córka to całkiem inna dwulatka niż Mati . Z perspektywy czasu myślę, że może nie 2 lata, ale 2,5-3 jest optymalne mimo tych wszystkich trudności.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ja z perspektywy 3 lat różnicy stwierdzam, że 4 może byłoby łatwiej ;-)))) a za kilka lat stwierdzę, że lepiej byłoby jednak tylko 2

Ja miałam rocznice wiadomości o ciąży 04,12, testy pokazywały, że nie, byłam tylko 2 dni po okresie, z krwi wyszło, ze jednak udało za jednym razem Miałam tego wieczoru wigilie firmową i już piłam tylko kompot
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-06, 21:36   #4954
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ja z perspektywy 3 lat różnicy stwierdzam, że 4 może byłoby łatwiej ;-)))) a za kilka lat stwierdzę, że lepiej byłoby jednak tylko 2

Ja miałam rocznice wiadomości o ciąży 04,12, testy pokazywały, że nie, byłam tylko 2 dni po okresie, z krwi wyszło, ze jednak udało za jednym razem Miałam tego wieczoru wigilie firmową i już piłam tylko kompot
Ja na wigilii firmowej też już wiedziałam, ale kierowałam i nikt nie miał żadnych podejrzenień

No u nas 2 lata i 8 ms różnicy, z perspektywy rodzica bardzo fajnie, już pisałam chyba, że już się można dogadać ze starszakiem i na ogol w tym wieku dzieci już nie latają z pampersem, więc jedno do przewijania tylko no i jedzą same, nieraz uda się, że ogólnie zajmą się też same sobą tylko to jest właśnie z mojej perspektywy a jestem ciekawa, jak bedzie ze wspólną zabawą etc. bo tu jednak widzę (na razie teoretycznie) przewagę na korzyść małej różnicy wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-06, 22:42   #4955
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja nie poszlam na wigilie firmowa 🤣 slabo sie czulam i serio wiedzialam ,ze jak nie bede pic to zaczna sie komentarze i domysly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-06, 23:06   #4956
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A ja robiłam test 30.11, w sobotę, a test kupiłam w piątek. Podejrzewałam, że jestem w ciąży już w połowie listopada chyba.. A jeszcze 10.11 byłam oddawać krew i już w sumie wtedy brałam taka możliwość pod uwagę.. Ale nie na podstawie okresu bo mam nieregularnie, tylko mi temp po owulacji nie spadała długo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 04:26   #4957
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
ja testowałam 28.11. test zrobiłam tylko dlatego że temperatura nie spadła, a jak wiadomo test to najlepszy wywoływacz @

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-07, 07:36   #4958
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Sunshine i Roselyn trzymam kciuki za Wasze zdrówko

Siemka. Ja po ciężkiej nocy... spalam od 22.30 do 23.30 i od 4.30 do 6.00... Tak to mała ciągle się wiercila, jeczala lub jadla. Jestem wykończona. Teraz ona spi, a ja musiałam starsza ogarnąć na zdalne lekcje. Dzis będzie dlugi i ciężki dzień.

U mnie rocznica testu była 20.11, a 5.12 bylam juz po pierwszej wizycie u gin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 09:01   #4959
sicianek1
Raczkowanie
 
Avatar sicianek1
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 67
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas wszystko się udało, Michałek nie chciał spać w kościele ale na rękach był grzeczny. Teraz odsypia wczorajszy dzień bo nie mógł zasnąć w nocy. Czy możecie przypomnieć co polecałyście na dziąsła bo u nas chyba coś się zaczyna.
sicianek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 09:05   #4960
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Sicianek, fajnie że się wszystko udało.


Ja dziś w nocy wstawałam tylko 3 razy. Oby to już był początek dobrej zmiany.
Naczytałam się wiele o regresie snu w okolicy właśnie 4 miesiąca i bałam się, że te bezsenne noce już zostaną z nami na długo.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 10:32   #4961
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja na wigilii firmowej też już wiedziałam, ale kierowałam i nikt nie miał żadnych podejrzenień

No u nas 2 lata i 8 ms różnicy, z perspektywy rodzica bardzo fajnie, już pisałam chyba, że już się można dogadać ze starszakiem i na ogol w tym wieku dzieci już nie latają z pampersem, więc jedno do przewijania tylko no i jedzą same, nieraz uda się, że ogólnie zajmą się też same sobą tylko to jest właśnie z mojej perspektywy a jestem ciekawa, jak bedzie ze wspólną zabawą etc. bo tu jednak widzę (na razie teoretycznie) przewagę na korzyść małej różnicy wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak z ciekawości ile miał starszak jak odpieluchowałaś ? Ja bym teraz chciała troszkę wcześniej, wtedy byliśmy zajęci najpierw przeprowadzką potem ślubem
Między mężem a jego bratem jest 1,5 roku, mąż ma taką traumę po mieszkaniu z nim jednym pokoju, że koniecznie chciał żeby dzieci miały swoje pokoje, teraz jest między nimi jakaś głupia rywalizacja, także niby mała różnica a kontakt słaby :-(

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Sunshine i Roselyn trzymam kciuki za Wasze zdrówko

Siemka. Ja po ciężkiej nocy... spalam od 22.30 do 23.30 i od 4.30 do 6.00... Tak to mała ciągle się wiercila, jeczala lub jadla. Jestem wykończona. Teraz ona spi, a ja musiałam starsza ogarnąć na zdalne lekcje. Dzis będzie dlugi i ciężki dzień.

U mnie rocznica testu była 20.11, a 5.12 bylam juz po pierwszej wizycie u gin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna Ty, za chwile chyba konsultacja z bioderkami ...

U mnie dupna atmosfera przez święta, teściowa nagle nie jedzie do swojej mamy i brata do innego miasta, nie wiem kiedy zamierzała nam powiedzieć i teraz mamy się do niej dostosować. Mamy oboje rozwiedzionych rodziców i nie da się być wszędzie a jeszcze z maluszkiem wole każdego dnia tylko jedno wyjście robić, ona chce żebyśmy wpadli na godzinkę w wigilie przez co opóźnimy kolacje u mojej mamy a i tak idziemy do niej na obiad i kawę w drugi dzień świąt .... a dla męża ważniejsza mamusia niż ja i córki Sroki musiałam się wyżalić ;-( Nie wiem co robić :-(
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-07, 13:38   #4962
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości ile miał starszak jak odpieluchowałaś ? Ja bym teraz chciała troszkę wcześniej, wtedy byliśmy zajęci najpierw przeprowadzką potem ślubem
Między mężem a jego bratem jest 1,5 roku, mąż ma taką traumę po mieszkaniu z nim jednym pokoju, że koniecznie chciał żeby dzieci miały swoje pokoje, teraz jest między nimi jakaś głupia rywalizacja, także niby mała różnica a kontakt słaby :-(



Biedna Ty, za chwile chyba konsultacja z bioderkami ...

U mnie dupna atmosfera przez święta, teściowa nagle nie jedzie do swojej mamy i brata do innego miasta, nie wiem kiedy zamierzała nam powiedzieć i teraz mamy się do niej dostosować. Mamy oboje rozwiedzionych rodziców i nie da się być wszędzie a jeszcze z maluszkiem wole każdego dnia tylko jedno wyjście robić, ona chce żebyśmy wpadli na godzinkę w wigilie przez co opóźnimy kolacje u mojej mamy a i tak idziemy do niej na obiad i kawę w drugi dzień świąt .... a dla męża ważniejsza mamusia niż ja i córki Sroki musiałam się wyżalić ;-( Nie wiem co robić :-(
Mój starszak gdzieś tak w czerwcu/lipcu przestał nosić pieluszkę w dzień, lato sprzyjało ku temu ale na noc ciągle zakładamy, bo budzi się z bombą cały czas skończył 3 latka parę dni temu. Nigdy go nie 'wysadzałam', czekałam, aż zacznie sygnalizować swoje potrzeby, pogadaliśmy parę razy na poważnie na ten temat i z tym odpieluchowaniem w dzień szybko poszło, no a w nocy cóż, musi 'kliknąć' mu w główce, czekam cierpliwie

Ach te święta... Maluszki będą miały duuużo wrażeń...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 14:45   #4963
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Akada w środę z rana mamy wizytę w tym nowym miejscu. Zobaczymy. W dodatku chyba też zęby u nas się zaczynają, bo jest hardcore trochę spokoju dzis mialam tylko jak dalam apap i dentoseptem przysnęłam. Mombella dzis tez najlepszy przyjaciel, non stop w buzi. Jak wypadnie z rąk to jest drama.
Współczuję sytuacji z teściową. Może jakos uda się przekonać męża, że wizyta w drugi dzień świąt wystarczy? My też zaliczamy dwie wigilie, ale u nas od X lat nie koliduje to - najpierw z moimi rodzicami około 17.00, potem na 19.30 jedziemy do teściów.

Sicinek super jak chrzest odbyl się bez problemów i Michałek dobrze przetrwał Mszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 15:07   #4964
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas z jednej strony dobrze, że moja mama i teściowie mieszkają 400 km od siebie. Wtedy odpada takie jeżdżenie od jednych do drugich.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 15:45   #4965
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Mój starszak gdzieś tak w czerwcu/lipcu przestał nosić pieluszkę w dzień, lato sprzyjało ku temu ale na noc ciągle zakładamy, bo budzi się z bombą cały czas skończył 3 latka parę dni temu. Nigdy go nie 'wysadzałam', czekałam, aż zacznie sygnalizować swoje potrzeby, pogadaliśmy parę razy na poważnie na ten temat i z tym odpieluchowaniem w dzień szybko poszło, no a w nocy cóż, musi 'kliknąć' mu w główce, czekam cierpliwie

Ach te święta... Maluszki będą miały duuużo wrażeń...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To podobnie jak u nas 2,5 odpieluchowana, teraz ma 3l5M i dwa tygodnie temu powiedziała, że już jest duża i nie chce pieluchy na noc, daje radę, łóżko suche Wcześniej niby miała pieluchę suchą, ale jak nie zakładaliśmy to łóżko mokre , ewentualnie nas budziła to się zbiegło z urodzeniem drugiej córki więc nie miałam siły ...

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada w środę z rana mamy wizytę w tym nowym miejscu. Zobaczymy. W dodatku chyba też zęby u nas się zaczynają, bo jest hardcore trochę spokoju dzis mialam tylko jak dalam apap i dentoseptem przysnęłam. Mombella dzis tez najlepszy przyjaciel, non stop w buzi. Jak wypadnie z rąk to jest drama.
Współczuję sytuacji z teściową. Może jakos uda się przekonać męża, że wizyta w drugi dzień świąt wystarczy? My też zaliczamy dwie wigilie, ale u nas od X lat nie koliduje to - najpierw z moimi rodzicami około 17.00, potem na 19.30 jedziemy do teściów.

Sicinek super jak chrzest odbyl się bez problemów i Michałek dobrze przetrwał Mszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to czekamy na środę
Ja nie mam siły na dwie wigilie i psychicznie i mój brzuch też protestuje już po jednej wigilii.

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-12-07 o 17:45
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 18:32   #4966
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hehe no moje tesciowe dzieli pol Europy ,ale zdecydowanie wole Polska wigilia niz Francuska.

Mialam dzis konsultacje z gastrologiem i w srode mam gastroskopie. Mam nadzieje ze w miare szybko i bezbolesnie to pojdzie.
Zrobilam dzis test ciazowy, bo czesto mi te mdlosci przechodza po jedzeniu, ale bylam pewna ,ze bedzie negatywny.

Mala sie po raz pierwszy obrocila z plecow na brzuch lezac na kanapie i wpadla na drewniany stol co ja zabezpieczal ... no dobrzr ze ten stol tam byl ,ale miekkie ladowanie to nie bylo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-07, 21:26   #4967
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Womn

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 11:05   #4968
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Hehe no moje tesciowe dzieli pol Europy ,ale zdecydowanie wole Polska wigilia niz Francuska.

Mialam dzis konsultacje z gastrologiem i w srode mam gastroskopie. Mam nadzieje ze w miare szybko i bezbolesnie to pojdzie.
Zrobilam dzis test ciazowy, bo czesto mi te mdlosci przechodza po jedzeniu, ale bylam pewna ,ze bedzie negatywny.

Mala sie po raz pierwszy obrocila z plecow na brzuch lezac na kanapie i wpadla na drewniany stol co ja zabezpieczal ... no dobrzr ze ten stol tam byl ,ale miekkie ladowanie to nie bylo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby to nic poważnego!

Kurczę mnie od 3 dni też tak mdli z rana, a dziś jeszcze dodatkowo boli mnie głowa i brzuch na dole. Już myślałam, że może to okres, ale nie.
Na szczęście nie wymiotuję, ale dziś już mało brakowało.
Nie wiem czy robić test, raczej ciąża jest niemożliwa, bo regularnie biorę tabletki.

Dodatkowo dziś nie ma męża, a mały jest strasznie płaczliwy i marudny. Ciągle pcha rączki do buzi, nie wiem czy to już zęby idą czy co.
Wykończę się chyba dzisiaj.


Nic się córci nie stało jak wpadła na ten stół?
Mój ostatnio niespodziewanie się przekręcił z boku na brzuch i był strasznie zaskoczony. Za chwilę się rozpłakał, bo nie umiał się z powrotem odwrócić.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2020-12-08 o 11:06
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 11:15   #4969
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Oby to nic poważnego!

Kurczę mnie od 3 dni też tak mdli z rana, a dziś jeszcze dodatkowo boli mnie głowa i brzuch na dole. Już myślałam, że może to okres, ale nie.
Na szczęście nie wymiotuję, ale dziś już mało brakowało.
Nie wiem czy robić test, raczej ciąża jest niemożliwa, bo regularnie biorę tabletki.

Dodatkowo dziś nie ma męża, a mały jest strasznie płaczliwy i marudny. Ciągle pcha rączki do buzi, nie wiem czy to już zęby idą czy co.
Wykończę się chyba dzisiaj.


Nic się córci nie stało jak wpadła na ten stół?
Mój ostatnio niespodziewanie się przekręcił z boku na brzuch i był strasznie zaskoczony. Za chwilę się rozpłakał, bo nie umiał się z powrotem odwrócić.
Ja ostatnio coraz częściej słyszę o ciążach kobiet z wkładką domaciczną i zastanawiam się jak to możliwe? Źle założone te wkładki czy co?

Moja dopiero padła na pierwszą drzemkę... No ale to moja 'wina', bo rano jak przysypiała, to wzięłam ją na spacer do wózka, skończyło się oczywiście tak, że po 20 minutach jeżdżenia po kostce parkingowej (dobre wertepy najlepsze na usypianie, nieraz się mi udaje ją tak uśpić ), musiałyśmy wrócić, no i rzecz jasna niosłam ją na rękach chyba się na mnie zezłościła, bo liczyła na drzemkę przy cycu a ja ją tak bezlitośnie wytargałam na dwór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-08, 11:58   #4970
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja ostatnio coraz częściej słyszę o ciążach kobiet z wkładką domaciczną i zastanawiam się jak to możliwe? Źle założone te wkładki czy co?

Moja dopiero padła na pierwszą drzemkę... No ale to moja 'wina', bo rano jak przysypiała, to wzięłam ją na spacer do wózka, skończyło się oczywiście tak, że po 20 minutach jeżdżenia po kostce parkingowej (dobre wertepy najlepsze na usypianie, nieraz się mi udaje ją tak uśpić ), musiałyśmy wrócić, no i rzecz jasna niosłam ją na rękach chyba się na mnie zezłościła, bo liczyła na drzemkę przy cycu a ja ją tak bezlitośnie wytargałam na dwór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety moja przyjaciolka miala ciaze pozamaciczna z wkladka. Podobno taka czesto sie zdarza... ale jak to mozliwe to nie wiem

Mojej Malej przy obrocie sie nic na szczescie nie stalo bo uderzyla tylko udem i raczka ten stol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 12:22   #4971
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Niestety moja przyjaciolka miala ciaze pozamaciczna z wkladka. Podobno taka czesto sie zdarza... ale jak to mozliwe to nie wiem

Mojej Malej przy obrocie sie nic na szczescie nie stalo bo uderzyla tylko udem i raczka ten stol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całe szczęście, że nie zrobiła sobie krzywdy
U nas też dziś pierwszy świadomy przewrót na brzuszek Kornelek leżał na macie puzlowej i chyba tak bardzo chciał złapać kulę-gąsiennicę. Odeszłam na 2 minuty, a już marudził leżąc na plecach, nagle cisza, przychodzę a on na brzuszku i ściska zabawkę. Swoją drogą ta grzechotka bardzo go interesuje.
Kurczę, muszę bardziej zgłębić temat wkładek. Myślałam żeby sobie założyć, bo tabsów anty nie chcę (kiedyś brałam i libido dosłownie minus 100), gumki powodują u mnie podrażnienia... a Wy tu z takim tematem, że może skończyć się ciążą pozamaciczną, eh.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 12:23   #4972
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Post Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja ostatnio coraz częściej słyszę o ciążach kobiet z wkładką domaciczną i zastanawiam się jak to możliwe? Źle założone te wkładki czy co?

Moja dopiero padła na pierwszą drzemkę... No ale to moja 'wina', bo rano jak przysypiała, to wzięłam ją na spacer do wózka, skończyło się oczywiście tak, że po 20 minutach jeżdżenia po kostce parkingowej (dobre wertepy najlepsze na usypianie, nieraz się mi udaje ją tak uśpić ), musiałyśmy wrócić, no i rzecz jasna niosłam ją na rękach chyba się na mnie zezłościła, bo liczyła na drzemkę przy cycu a ja ją tak bezlitośnie wytargałam na dwór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie straszne jak antykoncepcja zawodzi a kobieta bardzo nie chce teraz albo wogole dzieci :-(

Faktycznie mogla się zemścić ;-) ja za szybko wróciłam ze spaceru, dospała na cycku ....
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 12:28   #4973
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Wkładka teoretycznie powinna dać dużą pewność, że tej ciąży nie będzie. A tu takie niespodzianki.

W ogóle żadna antykoncepcja widać nie daje 100% pewności.
U mnie wkładka póki co odpada, bo chcemy mieć w jakimś niedługim czasie drugie dziecko, a poza tym po cc jej nie zakładają, bo podobno może wrosnąć w bliznę.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 12:58   #4974
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wkładka teoretycznie powinna dać dużą pewność, że tej ciąży nie będzie. A tu takie niespodzianki.

W ogóle żadna antykoncepcja widać nie daje 100% pewności.
U mnie wkładka póki co odpada, bo chcemy mieć w jakimś niedługim czasie drugie dziecko, a poza tym po cc jej nie zakładają, bo podobno może wrosnąć w bliznę.
Pierwsze słyszę, że po cc nie zakładają...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 14:23   #4975
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, że po cc nie zakładają...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn źle napisałam. Mój lekarz mi ją odradzał, bo powiedział, że trzeba by dłużej odczekać, żeby rana się zagoiła. A byłam na wizycie 5 tygodni po porodzie. Dlatego też polecił mi tabletki jednoskładnikowe i póki co nie narzekam.
Poza mniejszym nawilżeniem nie mam póki co żadnych skutków ubocznych.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 14:29   #4976
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tzn źle napisałam. Mój lekarz mi ją odradzał, bo powiedział, że trzeba by dłużej odczekać, żeby rana się zagoiła. A byłam na wizycie 5 tygodni po porodzie. Dlatego też polecił mi tabletki jednoskładnikowe i póki co nie narzekam.
Poza mniejszym nawilżeniem nie mam póki co żadnych skutków ubocznych.
Też wzięłam receptę, ale jakoś nie jestem przekonana do hormonów, powiedziałam, że się zastanowię, no ale w rezultacie jej nie wykupiłam... Także u nas gumki póki co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 14:36   #4977
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My poki co praktykujemy stosunek przerywany ... wiem ze to bardzo srednia metoda ,ale z drugiej strony zajscie w ta pierwsza ciaza bylo ciezkie i poprostu nie wierze by sie nagle udalo tak "przypadkiem" . A nawet jesli no to bedzie znak ze tak mialo byc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 14:44   #4978
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
My poki co praktykujemy stosunek przerywany ... wiem ze to bardzo srednia metoda ,ale z drugiej strony zajscie w ta pierwsza ciaza bylo ciezkie i poprostu nie wierze by sie nagle udalo tak "przypadkiem" . A nawet jesli no to bedzie znak ze tak mialo byc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My póki co też, bo nie umiem wrócić do npr po ciąży. Ale powiem Ci, że my tak długo funkcjonowaliśmy i jest to dość skuteczne, bo w ciążę zaszłam od razu prawie jak się zdecydowaliśmy, więc.. działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 14:51   #4979
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
My póki co też, bo nie umiem wrócić do npr po ciąży. Ale powiem Ci, że my tak długo funkcjonowaliśmy i jest to dość skuteczne, bo w ciążę zaszłam od razu prawie jak się zdecydowaliśmy, więc.. działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heheh no my przez 2 lata zanim zaczelismy sie starac to byl tylko przerwyany. Wiec jednak dzialac musi
A tabletki ja bralam BEZ SENSU przez 7 lat odkad skonczylam 18 lat, bo mialam zdiagnozowane policystyczne jajniki. A potem sie okazalo ,ze jak ustawilam hormony tarczycy to i cykle staly sie regularne bez zadnych tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-08, 14:52   #4980
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

No wiecie, u mnie kp działało dwa lata... nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo i wiedziałam, że wraca mi płodność, bo wrócił mi śluz taki jak miałam podczas płodnych dni przed ciążą. No ale miesiączki nie zdążyłam już dostać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.