Czy jasna karnacja może być ładna? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-12, 19:47   #61
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Czy jasna karynacja może być ładna?

Cytat:
Napisane przez nalesniczek Pokaż wiadomość
Aha...co ma oznaczać ten komentarz?
Podsumowanie Twojej wypowiedzi.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 17:38   #62
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Czy jasna karynacja może być ładna?

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Z tego co piszesz wynika,że ja też mam "takie trupie nogi" i jakoś nie mam problemów z ich pokazywaniem.Co więcej akurat z nóg jestem bardzo zadowolona i nie mam na ich punkcie kompleksów
Jasna karnacja może być naprawdę piękna
Ja też jestem b. blada, a nogi mam wręcz białe i do tego dość widoczne żyły wszędzie, nie tylko na nogach. Czy to znaczy, że nawet w upał mam chodzić w długich spodniach, bo kogoś rażą te "trupie" nogi? Nie przejmuję się spojrzeniami innych ludzi na moją bladość. Jak komuś się nie podoba, nie musi patrzeć. Ostatnio dość często noszę spódnice do pracy (przełamałam się po prawie 3 latach nie noszenia ich) i jakoś jeszcze nikt w pracy nie uciekł na mój widok. Pracuję z samymi facetami i jakoś nie słyszę żadnych złośliwych komentarzy na temat mojego wyglądu.
Ja jestem b. zadowolona ze swojej bladości, akceptuję ją w 100% i nie zamierzam się sztucznie przyciemniać, nie daję zarobić solariom ani producentom samoopalaczy. Wręcz przeciwnie, robię co się da, by ją podkreślić. Zauważyłam, że kolor czerwony i czarny w ubraniu ją podkreśla. Akurat b. lubię od dłuższego czasu te kolory i wydaje mi się, że pasują mi (wg opisów kolorystycznych pór roku jestem Zimą-śnieżką), więc chętnie je noszę.
Niestety na ulicach mojego miasta widuję mało dziewczyn/kobiet o naprawdę jasnej karnacji, większość jest dość mocno opalona lub wręcz spalona na solarium. Na ich tle na pewno się wyróżniam.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 11:16   #63
1Kobietka
Raczkowanie
 
Avatar 1Kobietka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 365
Dot.: Czy jasna karynacja może być ładna?

Ja również należę do grona Bladziochów. Kiedyś miałam z tego powodu kompleksy. Gdyż wszystkie koleżanki ładnie się opalały. Porównywały która jest bardziej brązowiutka a ja niestety pozostawałam blada. Mama nazywa mnie czasami <<córką młynarza>> Mam tak jasną karnację że aż prześwitującą... No i próbowałam balsamów brązujących, przesiadywania na plaży itp. aby przyciemnić karnację, ale nie podobał mi się efekt. Z przesiadywania na plaży wracałam z poparzoną skórą koloru pomidora a i potem jak skóra "zmieniała" kolor efektu spektakularnego nie było Wszystko bledło.
Teraz stwierdzam że po prostu nie każdy musi być w lato "mulatką" i zaczął mi się mój kolorek skóry podobać. Bo jest nietypowy. Zaczęłam używać filtrów dla mojej karnacji tzn. +30.. Nie przesiaduję za długo na słońcu ani nie chadzam do solarium. Można powiedzieć że po prostu zaczęłam dbać o moją karnację w sposób jaki ona tego potrzebuje.
Nie znam ani nie widziałam 2 takiej jasnej osoby I to czyni mnie wyjątkową-to jaka jestem.
Więc dziewczyny nie szalejcie ! Ani z tym solarium ani z plażowaniem .Bo nie dość że nie przysporzy to wam pożądanej opalenizny to jeszcze może zaszkodzić !! Ja już wiem że solarium nie dla mnie. Spróbowałam ...Na bladziocha działa to jednak bardzo niekorzystnie.
I jeszcze jedno- nie czuję się w żaden sposób ograniczona przez swoją karnację. Nie uważam bowiem że przejawem dobrze spędzonych wakacji jest skóra koloru brąz.
__________________
"Na żadnym zegarze świata nie znajdziesz wskazówek jak żyć" Lem

Bo Kobieta zmienną jest..

Uzalezniona???....... Oczywiscie........ od FORUM na wizaz.pl

1Kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 13:43   #64
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Czy jasna karynacja może być ładna?

Kurczę blade... piszecie, że intensywne kolory do bladości. Otóż ja jestem blada (tak bardzo, że mama jak mnie widzi rano to mnie na badania krwi wysyła - zdarzyło się już kilka razy) i jestem latem. I najlepiej się czuję w kolorach, które właśnie do lata pasują - w teorii, czyli przygaszone i blade. Czyli jasne zielenie (ostatnio seledyn to mój faworyt), przygaszone błękity, róże. Czerń też lubię. Czerwieni unikam (bo naczynka), a rodzina lubi mnie w białym.

A jeśli chodzi o włosy to naturalnie mam bardzo ciemne, obecnie jestem farbnięta na blondynę i też jest ok.

To jak to z tymi kolorami?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 14:53   #65
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Czy jasna karynacja może być ładna?

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Kurczę blade... piszecie, że intensywne kolory do bladości. Otóż ja jestem blada (tak bardzo, że mama jak mnie widzi rano to mnie na badania krwi wysyła - zdarzyło się już kilka razy) i jestem latem. I najlepiej się czuję w kolorach, które właśnie do lata pasują - w teorii, czyli przygaszone i blade. Czyli jasne zielenie (ostatnio seledyn to mój faworyt), przygaszone błękity, róże. Czerń też lubię. Czerwieni unikam (bo naczynka), a rodzina lubi mnie w białym.

A jeśli chodzi o włosy to naturalnie mam bardzo ciemne, obecnie jestem farbnięta na blondynę i też jest ok.

To jak to z tymi kolorami?
Pewnie zależy to od typu kolorystycznego. Jeśli z analizy kolorystycznej wyszło, że jesteś Latem, to właśnie te kolory, które wymieniłaś, będą Ci pasować. U mnie wyszło, że jestem Zimą-Śnieżką, więc intensywne kolory mi pasują,a ponadto dobrze się w nich czuję. Moim zdaniem najlepiej wybierać kolory, w których dobrze się czujemy i wyglądamy. Nie muszą być ściśle związane z naszym typem kolorystycznym. Przecież bladolice mogą być (i są) różnymi typami kolorystycznymi.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 15:21   #66
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Czy jasna karynacja może być ładna?

O, dziekulski w takim razie nie zamierzam zmieniać przyzwyczajeń
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.