Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 09:24   #1
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Question

Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?


Na wszystkich weselach, na których byłam do tej pory było tak, że wiadomo, Pan Młody przyjeżdża z orkiestrą po Pannę Młodą, potem błogosławieństwo w jej domu. U mnie tego nie będzie, bo nasze domy są oddalone prawie 400km od siebie. Wesele będzie chyba u mnie (kolejny dylemat, u mnie czy u niego, ale z raczej u PannyM się robi), więc oboje będziemy pod jednym dachem. Więc chyba bez sensu będzie robić szopkę i udawać że on skądś przyjeżdża po mnie. Ale nie ukrywam, że chciałabym aby przyjechał po mnie z orkiestrą.
Jak to u Was wyglądało? Czy któraś z Was była może w podobnej sytuacji?

Kolejna sprawa. Nie chciałabym żeby mnie zobaczył przed błogosławieństwem. A pewnie w jednym domu będzie o to ciężko.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 10:42   #2
katia0117
Zadomowienie
 
Avatar katia0117
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 611
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Na wszystkich weselach, na których byłam do tej pory było tak, że wiadomo, Pan Młody przyjeżdża z orkiestrą po Pannę Młodą, potem błogosławieństwo w jej domu. U mnie tego nie będzie, bo nasze domy są oddalone prawie 400km od siebie. Wesele będzie chyba u mnie (kolejny dylemat, u mnie czy u niego, ale z raczej u PannyM się robi), więc oboje będziemy pod jednym dachem. Więc chyba bez sensu będzie robić szopkę i udawać że on skądś przyjeżdża po mnie. Ale nie ukrywam, że chciałabym aby przyjechał po mnie z orkiestrą.
Jak to u Was wyglądało? Czy któraś z Was była może w podobnej sytuacji?

Kolejna sprawa. Nie chciałabym żeby mnie zobaczył przed błogosławieństwem. A pewnie w jednym domu będzie o to ciężko.
No na moim slubie Pan Młody przyjedzie,ale raczej bez orkiestry
Ale opowiem Ci sytuacji,która miala miejsce przed slubem znajomychjako,że mieszkali przed slubem razem,wiec tez głupio by wyglądało robienie szopki,ze pan mlody gdzies znika i potem po panne mlodą,więc od rana przygotwania były wspólne,razem sie ubierali itd,przed wyjsciem razem ze swiadkami walneli po kielichu jakiegos likierku,przyjechali rodzice pobłogosławić i ave poparadowali zadowoleni do kosciola Wszytsko super sie udało,impreza była wyborowa,więc myslę,ze i u ciebie nie powinno być tragedii,zawsze mozna jakos wybrnąć z sytuacji
__________________
katia0117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 12:35   #3
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

No chyba będzie musiało obyć się bez orkiestry i odbierania PMłodej z domu rodzinnego
Ale na pewno nie będziemy ubierać się razem. Chciałabym widzieć u niego zaskoczenie, zdziwienie, gdy mnie zobaczy
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 14:06   #4
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
No chyba będzie musiało obyć się bez orkiestry i odbierania PMłodej z domu rodzinnego
Ale na pewno nie będziemy ubierać się razem. Chciałabym widzieć u niego zaskoczenie, zdziwienie, gdy mnie zobaczy
nie dziwie ci się Po mnie narzeczony przyjechał z bukietem, ale bez orkiestry bo tego nie chciałam i miło było widzieć jego zaskoczenie i oczy jka 5 zł.
Ale u moich znajomych pan młody przyjechał do domu panny młodej tydzień przed ślubem bo mieli do siebie 200km, a wesele było w mieścinie gdzie mieszkała ona i jak wiadomo przed samym ślubem jest jescze mnóstwo przygotowań. Ale w dniu ślubu ubierali sie osobno potem on szedl na dół i czekał na swoją wybrankę. Ich spotkanie było bardzo romantyczne.
Głowa do góry jakoś to załatwicie.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:39   #5
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

ja z moim narzeczonym mieszkamy juz razem ale jednak szykowac sie do slubu bede w moim domu rodzinnym i blogoslawienstwo tez tam bedzie.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 06:40   #6
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Ja też chętnie szykowałabym się w innym domu, ale nie mamy takiej opcji.

Wczoraj rozmawialiśmy o tym zwyczaju odbierania PMłodej z domu rodzinnego i TŻ powiedział, że wyjedzie za róg domu i będziemy udawać, że po mnie przyjeżdża Wybiłam mu z głowy ten pomysł.
Nie spodobało mu się, że w takim wypadku nie będzie orkiestry pod domem i korowodu gości (bo chyba orkiestra i goście pod domem Młodej są wtedy gdy PMłody przyjeżdża po nią, wyjeżdżają z domu Młodego i jadą po Młodą). Jeśli tego nie będzie to chyba bez sensu żeby goście sterczeli pod domem....
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 06:58   #7
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Nie wpadłabym na to żeby robić 'szopkę' z przyjazdem Pana Młodego

My bieżemy ślub u Tż w miejscowości - ze względów ekonomicznych. Generalnie nie ma on jakiejś cioci żeby przed błogosłąwieństwem się u niej ubrać, rodzeństwa itp?
Mój Tż będzie się ubierał u siostry, ja u teściów piętro niżej
Poszukajcie takiego rozwiązania.
Dziś już nie przywiązuje się aż takiej wagi do tradycji przyjazdu Pana Młodego z bikietem i orkiestrą pod dom Panny Młodej
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 07:27   #8
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Wesele będzie u mnie, więc może będzie to jakiś pomysł, żeby poszukać jakiejś ciotki i żeby się ubrał u niej. Ale pewnie TŻ się na to nie zgodzi, żeby ubierać się u kogoś kogo tak naprawdę nie zna (widział parę razy).

Muszę mu podsunąć taki pomysł i zobaczę jak zareaguje.

A może po prostu ubierzemy sie w osobnych pokojach. Już tak myślałam, że zmaiast orkiestry przed domem poproszę brata żeby zagrał coś na perkusji Tyle, że on nie ma innych instrumentów i sama perkusja chyba kiepsko by brzmiała
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 21:22   #9
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Wesele będzie u mnie, więc może będzie to jakiś pomysł, żeby poszukać jakiejś ciotki i żeby się ubrał u niej. Ale pewnie TŻ się na to nie zgodzi, żeby ubierać się u kogoś kogo tak naprawdę nie zna (widział parę razy).

Muszę mu podsunąć taki pomysł i zobaczę jak zareaguje.

A może po prostu ubierzemy sie w osobnych pokojach. Już tak myślałam, że zmaiast orkiestry przed domem poproszę brata żeby zagrał coś na perkusji Tyle, że on nie ma innych instrumentów i sama perkusja chyba kiepsko by brzmiała

a nie moze byc tak ze orkiestra bedzie pod domem i bedzie wam grala w momencie kiedy oboje bedziecie wychodzili z domu i wsiadali do samochodu??
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:03   #10
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

ja nie widzę problemu w tym ze PM nie odbierze Ciebie spod domu z całą tą szopką. Przecież to nie jest najważniejsze w tym całym dniu.
Mój też mnie raczej nie będzie odbierał, bo wesele będzie u niego.
więc bezsens by jechał do mojej miejscowości po to by mnie odebrac i wracać się tam spowrotem
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:20   #11
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez froggie Pokaż wiadomość
ja nie widzę problemu w tym ze PM nie odbierze Ciebie spod domu z całą tą szopką. Przecież to nie jest najważniejsze w tym całym dniu.
Mój też mnie raczej nie będzie odbierał, bo wesele będzie u niego.
więc bezsens by jechał do mojej miejscowości po to by mnie odebrac i wracać się tam spowrotem
A będziecie mieli orkiestrę pod domem? Czy to sobie też darujecie?
Bo my nie wiemy co z tym robić.
Pewnie teściowa będzie się upierała żeby była. Bo na weselu brata TŻ'ta popłakała się jak się dowiedziała, że razem z PMłodym nie wyjedzie orkiestra. No i musieli załatwiać z orkiestrą żeby zagrali pod domem.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 08:25   #12
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

My nie będziemy muieć orkiestry.
Najprawdopodobniej zagra na skrzypcach Tż bratanica, ale ona ma dopiero 6 lat, a uczy się grać od 6 miesięcy, choć ładnie jej wychodzi.
Ma jeszcze rok i 4 miesiące by się nauczyć Ave Maryja i przez to juz spać nie może.
Ale myślę, że nie głupi pomysł z tąbratanicą pod domem
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:34   #13
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Myślę, że to fajny pomysł. Świetnie to będzie wyglądało jak taka dziewczyneczka będzie grała na skrzypkach Na pewno wszystkich ruszy za serce
Może ja poproszę mojego brata Co prawda perkusja to nie to samo co skrzypce, ale może jakieś jeszcze talerze, grzechotki i jakoś to wyjdzie
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:42   #14
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

a może wynajmnij skrzypka z domu kultury ? za 100 zł powinen zagrać przed domem i w kościele.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 09:09   #15
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
a może wynajmnij skrzypka z domu kultury ? za 100 zł powinen zagrać przed domem i w kościele.
Są u nas skrzypki, grają na pogrzebach. Ale może mają też jakąś weselną ofertę.
Może to będzie fajny pomysł i efekt.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 13:52   #16
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
A będziecie mieli orkiestrę pod domem? Czy to sobie też darujecie?
Bo my nie wiemy co z tym robić.
Pewnie teściowa będzie się upierała żeby była. Bo na weselu brata TŻ'ta popłakała się jak się dowiedziała, że razem z PMłodym nie wyjedzie orkiestra. No i musieli załatwiać z orkiestrą żeby zagrali pod domem.
U nas o orkiestre była wojna z moimi teścami, ja powiedziałam że zadnej orkiestry nie chcę widzieć pod blokiem, bo albo ja albo oni w piątek przed ślubem jeszcze teść chciał mnie namowić ale twarda byłam
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 14:08   #17
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Widzicie, niby to nasze wesela i powinno na nich być tak, jak my chcemy, ale zawsze rodzice próbują w jakiś sposób ingerować w organizację; żeby było po ich myśli...
Z moją mamą nie będzie problemu, ale na pewno mama TŻ'ta będzie próbowała zrobić tak, jak jej się to widzi. Ale w sumie, mamy nam nie będą sponsorowały wesela, więc skoro sami za nie zapłacimy to będzie tak, jak my chcemy.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 14:52   #18
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
A będziecie mieli orkiestrę pod domem? Czy to sobie też darujecie?
Bo my nie wiemy co z tym robić.
Pewnie teściowa będzie się upierała żeby była. Bo na weselu brata TŻ'ta popłakała się jak się dowiedziała, że razem z PMłodym nie wyjedzie orkiestra. No i musieli załatwiać z orkiestrą żeby zagrali pod domem.

też nie będzie, no bo jak. Orkiestra też miałaby się kręcić w kółko? zwłaszcza ze oni pochodzą z miejscowości A, wesele robimy w B, a ja mieszkam w C . Orkiestra do mnie musiałaby przejechać ponad 100km, a później do lokalu w którym będzie wesele kolejne 60km
Myślimy co tu zrobić z błogosławieństwem i najprawdopodobniej będzie w domu Młodego. (bo przeciez do mnie z rodzicami i chrzestnymi jechać nie będzie).

Tak to jest jak się pochodzi z różnych miejscowości

choć w zanadrzu jest jeszcze inny plan, ja zatrzymam się u 'siostry', która mieszka w miejscowości B
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 08:44   #19
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Na wszystkich weselach, na których byłam do tej pory było tak, że wiadomo, Pan Młody przyjeżdża z orkiestrą po Pannę Młodą, potem błogosławieństwo w jej domu. U mnie tego nie będzie, bo nasze domy są oddalone prawie 400km od siebie. Wesele będzie chyba u mnie (kolejny dylemat, u mnie czy u niego, ale z raczej u PannyM się robi), więc oboje będziemy pod jednym dachem. Więc chyba bez sensu będzie robić szopkę i udawać że on skądś przyjeżdża po mnie. Ale nie ukrywam, że chciałabym aby przyjechał po mnie z orkiestrą.
Jak to u Was wyglądało? Czy któraś z Was była może w podobnej sytuacji?

Kolejna sprawa. Nie chciałabym żeby mnie zobaczył przed błogosławieństwem. A pewnie w jednym domu będzie o to ciężko.
Myślę sobie, że jednak ta tradycja ma jakiś urok, i choć można się bez niej obyć, to rozumiem, że chciałabyś zachować ten ceremoniał.

Byłam świadkiem dwóch rozwiązań:
1. pan młody wraz z rodzicami nocowali w hotelu w Domu Weselnym, więc "przyjazd" mógł się odbyć według tradycji.
2. Pan Młody szykował się u rodziny panny młodej (fakt, że dobrze ich znał wcześniej)
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 09:21   #20
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Myślę sobie, że jednak ta tradycja ma jakiś urok, i choć można się bez niej obyć, to rozumiem, że chciałabyś zachować ten ceremoniał.

Byłam świadkiem dwóch rozwiązań:
1. pan młody wraz z rodzicami nocowali w hotelu w Domu Weselnym, więc "przyjazd" mógł się odbyć według tradycji.
2. Pan Młody szykował się u rodziny panny młodej (fakt, że dobrze ich znał wcześniej)
Co prawda mój TŻ bardzo dobrze zna już moją mamę, ale pierwszy pomysł mi się podoba. Tylko nie wiem, czy TŻ'towi spodoba się ten pomysł żeby nocował gdzieś po hotelach
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:26   #21
Madelainemp
Przyczajenie
 
Avatar Madelainemp
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Niech Twój wybranek rano pojedzie po kwiaty i coś tam jeszcze, co trzeba do odebrać, przebierze się u rodziny i przybędzie po Ciebie
__________________
Magdalena
Madelainemp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:42   #22
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

U mnie przyjazd po pannę też nie wyjdzie... ze względów organizacyjnych. Prawdopodobnie będziemy ślubować w jego miejscowości. Chyba najbardziej bym chciała mieć pokój przy sali, w jakimś hotelu (wszystko pod ręką ) i tam się ubierać. On tez by mógł mieć swój pokój. I jednego jesteśmy pewni- jak najmniej ,,głosów" na nagraniu. Tym bardziej orkiestry... Raczej taki sentymentalny wstęp, łagodna muzyka...
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:51   #23
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Będziemy musieli wybrać jakąś opcję. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:55   #24
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
U mnie przyjazd po pannę też nie wyjdzie... ze względów organizacyjnych. Prawdopodobnie będziemy ślubować w jego miejscowości. Chyba najbardziej bym chciała mieć pokój przy sali, w jakimś hotelu (wszystko pod ręką ) i tam się ubierać. On tez by mógł mieć swój pokój. I jednego jesteśmy pewni- jak najmniej ,,głosów" na nagraniu. Tym bardziej orkiestry... Raczej taki sentymentalny wstęp, łagodna muzyka...
W sumie masz rację. Przecież można puścić w tle jakąś ładną melodię zamiast orkiestry.
Chociaż mój TŻ chciałby żeby grała, chciałby po mnie przyjechać itp.
Wiem, że teściowa też będzie chciała żeby to wszystko było...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 08:30   #25
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

u nas nie było orkiestry- ja mieszkam w bloku i nie chciałam robić pokazówki, pani która montowała nam film podłożyła muzykę którą sami wybraliśmy
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 17:49   #26
emilek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

hmm.. o tym nie pomyślałam, też mnie czeka taki dylemat.... mnie i mojego nazeczonego dzieli jakos tak ół Polski bedzie... więc nie będzie az nazbyt tradycyjnie... musze to przemyśleć wszystko.
Może ktoś, kto miał uż za sobą taką przeprawę, podzieli się jak było?
emilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 18:29   #27
Elcia85
Rozeznanie
 
Avatar Elcia85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 915
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

mama mojego TŻ tez chciala przeforsowac grajka przed domem ale oboje sie nie zgodzilismy, po prostu nam ten zwyczaj nie pasuje i nie chcemy. Ona troche kreci nosem ale mysle ze nie bedzie robila problemu

co do blogoslawiestwa to u mojej kuzynki wygladalo to tak ze pan mlody z domu rodzinnego jechal po panne mloda po czym wracali znow do niego bo blogoslawienstwo bylo u niego u niego byla orkiestra i razem z goscmi czekala na mlodych przed blokiem
__________________
moja pasja
Elcia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 18:46   #28
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

u mnie tez bedzie podobna sytuacja ...bo slub jak i wesele bede w miejsowosci mojego TZ wiec nie ma sensu zeby wszyscy goscie zjechali sie do mnie a pozniej znowu sie wracac .....
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 09:13   #29
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

Cytat:
Napisane przez emilek Pokaż wiadomość
hmm.. o tym nie pomyślałam, też mnie czeka taki dylemat.... mnie i mojego nazeczonego dzieli jakos tak ół Polski bedzie... więc nie będzie az nazbyt tradycyjnie... musze to przemyśleć wszystko.
Może ktoś, kto miał uż za sobą taką przeprawę, podzieli się jak było?
Ja myślę nad tym od jakiegoś czasu i wymyśliłam, że nie będziemy robić szopki z odbieraniem Młodej przez Młodego z domu. Ubierzemy się w osobnych pokojach, TŻ zobaczy mnie dopiero na błogosławieństwie. Orkiestra zajedzie pod dom i będą nam przygrywać jak będziemy odjeżdżać.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 09:24   #30
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Pan Młody nie przyjedzie po Pannę Młodą?

he he no i widzisz jak to dobrze sobie wymyśliłaś ?

U mnie będzie taka sama sytuacja z tym odbieraniem itp, ponieważ mieszkamy we Wrocławiu, a każde z nas pochodzi z innych miejscowości ... Ja chyba będę chciała przeforsować TŻ do mojej chrzestnej, mieszka dwa bloki dalej i nie będzie problemu żeby sie u niej ubrał. Fakt że się dobrze nie znają, ale w mieszkanku rodziców jest za mało miejsca, żebyśmy sie oboje upchnęli w osobnych pokojach i nie zobaczyli w międzyczasie ... Akurat tej tradycji, że pan młody nie widzi panny młodej przed ślubem chcę dotrzymać .

Mój TŻ marzy sobie żeby mnie kiedyś zobaczyć w sukni balowej itp.. więc myślę że sukienka ślubna nie będzie od tego zbytnio odbiegała

A jeżeli chodzi o orkiestrę ... Nie marzy mi się takie rozwiązanie, zresztą, nie będziemy mieli kamerzysty tylko fotografa więc orkiestra i tak nie zostanie uchwycona . Myślałam o tym, żeby przed mszą mieć zdjęcia, więc 'oficjalnego' wyjścia z domu z gośćmi raczej nie będzie. Ale przez rok wszystkie koncepcje mogą sie pozmieniać
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.