zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-21, 20:02   #4381
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Z tego co widzę to masz za wysoki stosunek LH do FSH (2,57). Przy stosunku ponad 1,5 jest podejrzenie PCO.
Ale tylko wtedy jeśli badane są w I fazie cyklu. Te badania wykonuje się w 3-5 dc. Ja bym nie wyskakiwała od razu z podejrzeniem PCO bo to się stwierdza na podstawie badań w odpowiednich dniach cyklu i USG.
Za niski progesteron może świadczyć o tym, że nie było owulacji w tym cyklu w którym miałaś badania.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 20:47   #4382
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

zrobiłam badania w 17 dniu cyklu i w sumie wszytsko wyszlo mi dobrze tylko LH troche podwyzszone heh wiec juz sama nie wiem,bo czytalm ze jednak badanie powinno byc w I fazie cyklu do 4 dnia a mi zlecono w II fazie,ktora i tka ciezko mi bylo ustalic i nie wiem czy to byla II czy juz III bo mam problem z okresem ;/
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 13:39   #4383
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Ale tylko wtedy jeśli badane są w I fazie cyklu. Te badania wykonuje się w 3-5 dc. Ja bym nie wyskakiwała od razu z podejrzeniem PCO bo to się stwierdza na podstawie badań w odpowiednich dniach cyklu i USG.
Za niski progesteron może świadczyć o tym, że nie było owulacji w tym cyklu w którym miałaś badania.
Nie wyskakuję, tylko chciałam pomóc Mi pani doktor też obliczała stosunek LH do FSH mimo, że miałam robione badanie dopiero w 18 d.c., więc może ma to jakieś znaczenie. Ale nie jestem specjalistą wiec się nie kłócę
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 14:02   #4384
ewi20
Raczkowanie
 
Avatar ewi20
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 133
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Nie wyskakuję, tylko chciałam pomóc Mi pani doktor też obliczała stosunek LH do FSH mimo, że miałam robione badanie dopiero w 18 d.c., więc może ma to jakieś znaczenie. Ale nie jestem specjalistą wiec się nie kłócę
dzięki dziewczyny za odpowiedzi jutro pocisne sobie do gina, ciekawe kto przyjmuje, muszę jakiegoś dobrego i godnego uwagi wybrać

w ostatnim czasie nasilił mi się i trądzik i łojotok oraz co najgorsze mam spore włosy na rękach i to spore, dobrze ze blondynką jestem bo masakra by była
__________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
ewi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 14:05   #4385
iwonkaxp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy mam dobre badania bo do lekarki dopiero z tydzień ide
generalnie jeszcze niewiem czy mam pco


USG
macica położona prawidłowo o razmiaeach trzonu w przekroju strzałkowym 61x 33 mm Endometrum 7mm . jajnik prawy 34x17mm z drobnymi pechetrzykami graafa jajnik lewy 46x23cm z drobnymi pecherzykami graafa wolnego płynu w jamie Douglasa nie stwerdzono

LH - 9.37
FSH - 6.51
PRL - 8.02

generalnie odkąd zaczełam miesiaczkować to okres mam co 3.4 miesiace krostek mam pełno na buzi i ostatnio strasznie przytyłam

co sądzicie o moich wynikach


dopisane: włoski mam na brodzie takie pojedyncze i troche nad ustami i z tyłu na plesach nad pupą tam, mam taki ciemny meszek

Edytowane przez iwonkaxp
Czas edycji: 2010-06-22 o 14:06
iwonkaxp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 20:29   #4386
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Hej, czy któraś z was ma insulinooproność przy pco?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 21:04   #4387
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez iwonkaxp Pokaż wiadomość
USG
macica położona prawidłowo o razmiaeach trzonu w przekroju strzałkowym 61x 33 mm Endometrum 7mm . jajnik prawy 34x17mm z drobnymi pechetrzykami graafa jajnik lewy 46x23cm z drobnymi pecherzykami graafa wolnego płynu w jamie Douglasa nie stwerdzono
Ja wynik USG mam taki sam i podobno na jego podstawie nie można stweirdzić PCO, choć PCO mam.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Chociaż moje jajniki są o połowę mniejsze
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 07:58   #4388
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez iwonkaxp Pokaż wiadomość
czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy mam dobre badania bo do lekarki dopiero z tydzień ide
generalnie jeszcze niewiem czy mam pco


USG
macica położona prawidłowo o razmiaeach trzonu w przekroju strzałkowym 61x 33 mm Endometrum 7mm . jajnik prawy 34x17mm z drobnymi pechetrzykami graafa jajnik lewy 46x23cm z drobnymi pecherzykami graafa wolnego płynu w jamie Douglasa nie stwerdzono

LH - 9.37
FSH - 6.51
PRL - 8.02

generalnie odkąd zaczełam miesiaczkować to okres mam co 3.4 miesiace krostek mam pełno na buzi i ostatnio strasznie przytyłam

co sądzicie o moich wynikach


dopisane: włoski mam na brodzie takie pojedyncze i troche nad ustami i z tyłu na plesach nad pupą tam, mam taki ciemny meszek
Jeśli badania były robione w ok 3 dniu cyklu to wskazują na PCOS, no ale najlepiej poczekaj na wizytę.

A ja zgłupiałam, wczoraj byłam u lekarza, który stwierdził, że skoro podczas laparo w brzuchu nie "zauważyli" pęcherzyków na jajnikach, to ich tam nie ma. Ja się go pytam - co w takim razie z USG? a on powtarza, jak krowie na rowie "jeśli nie zauważyli to nie ma, byli w brzuchu i widzieli". No na wypisie faktycznie nie ma ... ale czy możliwe jest, że na USG to nie były pęcherzyki tylko ogniska endometriozy? ehh pewnie muszę poszukać innego wątku z tymi pytaniami
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 16:45   #4389
ewi20
Raczkowanie
 
Avatar ewi20
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 133
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

byłąm dzis u gina i dałą mi na usg w celu zweryfikowania czy mam PCOS, bo na podstawie badań hormonalnych wynika że mam, ale powiedziała ze to dziwne bo w 9 dc badania miałam idealne, a w 20 dc wszystkie złe ..i weś tu człowieku bądź mądrych ech
__________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
ewi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 19:55   #4390
Paula 88
Przyczajenie
 
Avatar Paula 88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny!
Mi moja pani ginekolog kilka lat temu stwierdziła PCOS po wynikach badań hormonalnych, choć nie wiem w którym dniu cyklu były robione, bo miesiączki miałam nieregularne, poporstu miałm iść i je zrobić. Do objawów PCOS należą też trądzik (mam, ale niezbyt wielki, taki młodzieńczy) często też występuje nadwaga, a ja mam wręcz niedowage, hirsutyzmu narazie niezauważyłam, tyko te nieregularne cykle i obraz policystycznych jajników na USG. NIedawno poszłam do innego ginekologa i mówi że to wcale wg niego nie musi być pco bo jeśli miałąm torbiel(bo miałam kilka razy) to znaczy że jajniki pracują i pęcherzyki dojrzewają, a przy pco nie. Powiedział też że pęcherzyki powinny być do 10 mm a ja mam niektóre większe i objętość mojego jajnika jest 10,1 i przy pco powinna przekraczac 10 (więc tu niby się łapię) ale on i tak nie jest pewny czy to jest PCO. I bądź tu mądry...jeden lekarz tak, drugi tak. Narazie tak z tym żyję i staram się nie przejmować, boję się tylko że mogę mieć później problemy z zajściem w ciążę...
__________________
~Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża~
J. Bułatowicz
Paula 88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 22:28   #4391
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Rany dziewczyny co tu taka cisza??
Musiałam wątek odgrzebać z głębin
Jak widzicie zmieniłam nicka (mam nadzieję, że domyślacie się po avatarze kto ja jestem) i teraz będę z Wami już częściej - a przynajmniej postaram się
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 10:41   #4392
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Rany dziewczyny co tu taka cisza??
Musiałam wątek odgrzebać z głębin
Jak widzicie zmieniłam nicka (mam nadzieję, że domyślacie się po avatarze kto ja jestem) i teraz będę z Wami już częściej - a przynajmniej postaram się
Ja poznałam po ikonce

Napisałam na torbieli wpis,ale niestety nikt mi nie odpisuje,a przyznam,że zaczęłam się martwić,bo dzisiaj więcej krwawię,nie wiem czy to ma znaczenie,ale byłam dzisiaj na zakupach i dużo niosłam i jak wróciłam do domu to zalałam całą wkładkę,umyłam się,przez pół godziny prawie był spokój i teraz od nowa.
Wkleję wczorajszy problem:
Dziewczyny mam sprawę,oczywiście nie mam zielonego pojęcia po co piszę,ale liczę,że mi jakaś powie,że to np.normalne i pęka torbiel czy coś...
Wykryto u mnie torbiel (3cm),biore luteine na wywołanie okresu co miesiąc przez 12 dni od 14 dnia cyklu...
Wszystko było ok,jednak zauważyłam teraz na wkłądce,niewielką krew...Jak poszłam do toalety i oddałam mocz:P to był normalny kolor,jednak na wkładce mam znaki krwi...Poza tym boli mnie głowa strasznie,ale to chyba niezwiązane W każdym razie brzuch mnie nie boli,nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie to,że jest to 17 dzien cyklu,czyli dopiero co biore luteinę,więc okres to nie jest...
Wiem głupie pewnie pytanie,ale czy tak bywa czasem?Luteinę biorę juz gdzieś od 4 miesięcy,więc może ta torbiel pęka?
Poszłabym do ginekologa i oczywiście pójdę tylko za tydzień,bo moja ginekolog wyjechała....Nie moge pójśc do innej,bo tylko do niej mam zaufanie to problem w psychiki....
Dodał,że nic nie robiłam z rzeczy typu sex,masturbacja.
Dziękuję
Tylko raz to zauważyłam,więc może nie ma co panikować.

Przepraszam,że zawracam głowę,ale naprawdę dzisiaj zaczęłam się martwić oczywiście pójdę za tydzień do ginekologa i opowiem o tym,ale czy może to być objaw pękania torbieli?
Dziękuję i nie śmiejcie się z mojej glupoty i niewiedzy,wiem wstyd,ale tak naprawdę dopiero się dokształcam
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 15:48   #4393
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Ja na temat torbieli nie wiem nic bo nigdy nie miałam. Ale wiem, że podobno czasem jeśli progesteron jest za niski to mogą się pojawić plamienia przed @. Może ta dawka luteiny którą bierzesz jest za niska?
W ogóle wydaje mi się, że 14 dzień to trochę za wcześnie na początek brania luteiny - no ale to wszystko zależy w którym dniu u Ciebie jest owulacja.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 17:07   #4394
MATUR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 415
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

hej dziewczynki. jutro moj wielki dzien ,trzymajcie kciuki
MATUR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 19:10   #4395
MATUR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 415
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

dziewczyny ja mam jutro wyniki matur. ja sie boje bardziej niz ginekologa błagam pomozcie co ja mam z soba zrobic do jutra
MATUR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 19:18   #4396
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Może obejrzyj sobie meczyk - Zaraz się zaczyna Hiszpania-Portugalia - będzie ciekawie
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest

Edytowane przez mezaga
Czas edycji: 2010-06-29 o 19:21
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 20:43   #4397
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

ratujcie!!

dzisiaj wpadła mi tabletka (anty) w miejsce z którego nie ogłam jej wydostać..
wzięłam w takim razie tą z jutra (środy)..
i tak mi wypadnie że zamiast 21 tabletek wezmę 20..
zostały mi jeszcze tylko 3 tabletki..
a do gina jestem umówiona na 10 lipca..
w piątek wezmę ostatnią tabletkę (2 lipiec)
i co mam dalej robić?
w sobotę(3.07) powinnam mieć jeszcze jedną tabletkę..
a w niedziele(4.07) odstawienie na 7 dni (co się wiąże z 1 dniem @)
i 8-go dnia (11.07) pierwsza tabletka nowego paska..
jak nie wezmę w sobotę to wtedy mi się zacznie @ dzień wcześniej?
i wtedy mam odliczać od tej soboty czy niedzieli te "7 dni odstawienia"?
kiedy wziąć pierwszą tabletkę nowego paska? 10.07 czy 11.07?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 20:50   #4398
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;20354567]ratujcie!!

dzisiaj wpadła mi tabletka (anty) w miejsce z którego nie ogłam jej wydostać..
wzięłam w takim razie tą z jutra (środy)..
i tak mi wypadnie że zamiast 21 tabletek wezmę 20..
zostały mi jeszcze tylko 3 tabletki..
a do gina jestem umówiona na 10 lipca..
w piątek wezmę ostatnią tabletkę (2 lipiec)
i co mam dalej robić?
w sobotę(3.07) powinnam mieć jeszcze jedną tabletkę..
a w niedziele(4.07) odstawienie na 7 dni (co się wiąże z 1 dniem @)
i 8-go dnia (11.07) pierwsza tabletka nowego paska..
jak nie wezmę w sobotę to wtedy mi się zacznie @ dzień wcześniej?
i wtedy mam odliczać od tej soboty czy niedzieli te "7 dni odstawienia"?
kiedy wziąć pierwszą tabletkę nowego paska? 10.07 czy 11.07?[/QUOTE]
Po prostu zaczniesz brać tabletki o jeden dzień wcześniej. Czyli 10.07.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 21:00   #4399
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

jejku dziękuję

ale nic się nie rozreguluje czy coś?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 21:04   #4400
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Nie powinno. Teraz po prostu przesuwa Ci się branie o jeden dzień. A @ niekoniecznie musisz dostać w pierwszym dniu. Kobieta to nie zegarek - masz 7 dni na to, żeby go dostać
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 10:49   #4401
szkofia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Witajcie. Ostatnio i u mnie wykryto PCO. Biore teraz takie leki jak: Androcur, Yasmin, Pabi-dexamethason. Czy ktoś mi może powiedzieć ile trwa takie leczenie. Pragnę mieć dzidziusia. I strasznie się boję, ze moge go nie mieć.
szkofia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:42   #4402
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja na temat torbieli nie wiem nic bo nigdy nie miałam. Ale wiem, że podobno czasem jeśli progesteron jest za niski to mogą się pojawić plamienia przed @. Może ta dawka luteiny którą bierzesz jest za niska?
W ogóle wydaje mi się, że 14 dzień to trochę za wcześnie na początek brania luteiny - no ale to wszystko zależy w którym dniu u Ciebie jest owulacja.

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
Dzisiaj znowu miałam plamienie,ale małe.
W każdym razie pani doktor będzie już we wtorek,więc do niej od razu idę i dam znać co to,może akurat komuś takie info się przyda
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 13:48   #4403
MATUR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 415
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

zdałam
MATUR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 14:31   #4404
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MATUR Pokaż wiadomość
zdałam
gratuklacje
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 15:38   #4405
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez szkofia Pokaż wiadomość
Witajcie. Ostatnio i u mnie wykryto PCO. Biore teraz takie leki jak: Androcur, Yasmin, Pabi-dexamethason. Czy ktoś mi może powiedzieć ile trwa takie leczenie. Pragnę mieć dzidziusia. I strasznie się boję, ze moge go nie mieć.
PCO się nie leczy. Bierzesz leki, żeby zmiany w jajnikach nie postępowały. A dziecko mozesz mieć, tylko bedziesz musiała sie napracować .
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 16:59   #4406
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

hej dziewczynki ja mam przykre wieści odrazu z góry was przepraszam ze wam takie przykrości tu pisze. 28 o 22:40 urodziłam w domu mojego synka nie miałam żadnych silnych skurczy ani parć po prostu rozbolał mnie troche brzuch dostałam ostrej biegunki że co chwile biegałam do ubikacji i siedząc na kibelku poczułam jak wychodzi główka do przyjazdu karetk żył ruszał się jeszcze jak mnie karetka zabierała to lekko serduszko biło ale w szpitalu powedzieli mi że i tak niemiał szans na przeżycie bo był za malutki , skurcze dostałam dopiero jak łożysko zaczeło się wydalać to bolało jak cholera to ten poród tak mnie niebolał najgorsze jest to że widziałam jak z mojego dziecka uchodzi życie i nic niemogłam zrobić czułam się taka bezsilna jak dzwoniliśmy po karetke to niemogli uwierzyć ze urodziłam stwirdzili że jak już to poroniłam i gdy się pytali czy krwawie i chłopak powiedział że nie to stwierdziła że nieporoniłam tak się zdenerwowałam że krzykłam jej do tej słuchawki ze urodziłąm przed chilą dziecko i trzymam je w ręce dopiero wtedy przyjeła zgłoszenie-nasza kochana służba zdrowia-tępa- w szpitalu też wszyscy byli w szoku, ja jakoś się trzymam jest gorzej jak mi wszyscy współczują i płaczą przy mnie wtedy niedaje rady tak się staram jakoś trzymać najgorsze są wieczory gdy się kłade do łózka i widzę jak siedze na kanapie z tym dzieckiem i czekam na karetke to będzie mnie długo męczyć ;( nic dziewczynki kochane trzymajcie się ciepło dbajcie o siebie te które są zafasolkowane nieprzemęczajcie się dbajcie o siebie i dzidzie ja już niemam o kogo dbać teraz tylko mogę zapalać swieczuszkę mojemu aniołkowi w niebie ;( który i tak niemiał szans na przeżycie i znowu jestem w punkcie wyjsci ajutro jade do bardzo dobrego specjalisty by sprawdził czy w szpitalu mi wszystko dobrze oczyścili czy wszystko jest dobrze i czy mam nadal tego polipa na szyjce czy może podczas porodu się usunął i jeżeli będzie to odrazu poddam się operacji usunięcia go a jeżeli go już niema to chce się dowiedzieć kiedy możemy się starać o następną dzidzie czy najlepiej teraz kiedy jest ten połóg i jest łatwiej zajśc także lepiej dla mnie psychicznie jak byśmy się szybciej o dzidzie postarali czy lepiej odczekac kilka miesięcy jutro wszystkiego sie dowiem bo w szpitalu nic mi niepowiedzieli nawet na drugi dzień żaden lekarz do mnie nieprzyszedł nawet mnie niezbadali niepoinformowali czy mam jakieś tabletki brać czy mam leżeć czy co kolwiek poprostu nic nie wiem dlatego jade prywatnie do specjalisty niech on mi wszystko powie.
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 17:39   #4407
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Kurcze Monika nawet nie wiem co mam powiedzieć. Który to był miesiąc?
O naszej kochanej służbie zdrowia nie będę nic pisać bo szkoda klawiatury.
Mam nadzieję, że dojdziesz do siebie szybko i będziecie się mogli zacząs starać o kolejną - zdrowa fasolkę

Matur - GRATULACJE
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 18:40   #4408
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

[QUOTE=mezaga;20374674]Kurcze Monika nawet nie wiem co mam powiedzieć. Który to był miesiąc?
O naszej kochanej służbie zdrowia nie będę nic pisać bo szkoda klawiatury.
Mam nadzieję, że dojdziesz do siebie szybko i będziecie się mogli zacząs starać o kolejną - zdrowa fasolkę

to był 5 miesiąc więc niemiał szans na przeżycie no ogólnie psychicznie czuje się dobrze poprostu jest cięzko jak się kłade wieczorem spać i zamykam oczy to widzę jak trzymam to dziecko w ręce i jak uchodzi z niego życie to jest najgorsze nawet do kibelka się boje chodzic bo na ubikacji urodziłam wiec mam złe wspomnienia z łazienką i z kanapą i to są te dwa najgorsze miejsca które codziennie używam i które mi o tym wydarzeniu przypominaja- ja mam straszną nadzieję że uda nam się jak najszybciej postarać o następne że niebedziemy musieli czekac kolejnych 3 lat jutro jadę do specjalisty który mi wszystko powie co i jak czy mam brac sobie jakieś tabletki bo kwas foliowy nadal biore ale niewiem co z luteiną czy ją brac czy nie no i chce by mi powedział kiedy mamy zacząć się starać o następne czy lepiej jak najszybciej czy lepiej odczekać z 4-5 miesięcy
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 18:53   #4409
MATUR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 415
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Monika tak mi przykro, jeszcze nie dawno pisalysmy... cieszylam sie razem z Toba, teraz sie posmuce. jesli zechcesz sie wygadac albo ponarzekac to pisz, trzymaj sie, jestem zToba. podziwiam Cie ze tyle przeszłas i sie nie załamujesz, masz racje Twój synek jest w niebie, teraz na pewno widzi swoja mame i jest z niej dumny. yrzymaj sie .potem sie odezwe
MATUR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 21:53   #4410
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Bardzo Ci współczuje. Głowa do góry. Musi Ci sie udać.

Nasza służba zdrowia jest cudowna. Mnie odsyłali do jakiejś podrzędnej przychodni nawet jak zemdlałam na korytarzu w izbie przyjęć.
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.