Ból w okolicy serca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-09, 08:22   #1
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487

Ból w okolicy serca


Czy można dostać zawału lub wylewu w wielu 30-lat?
Miewałam wcześniej już takie napady bólu w klatce piersiowej, szczególnie z lewej strony promieniujący na lewą rękę.Co prawda często to się nie zdarzalo ale za to były to bardzo silne bóle.
Wczoraj wstałam też z wielkim bólem (śniło mi się że ojciec chciał mnie zastrzelić, bardzo się zdenerwowałam w czasie snu, niestety te sny biorą się z moich przeżyć w dzieciństwie, złych wspomnień) cały dzień mnie bolało, dodatkowo zdenerwowałam się w ciągu dnia no i była katastrofa - wielki ból głowy a na skronich powychodziły mi na wierzch żyły. Wziełam ACARD ale niewiele pomógł. Byłam kiedyś z takimi bólami w klatce u lekarza, ale lekarze widząc taka młodą osobę-nie biora jej poważnie-dostałam syropek na nerwy i tyle.
Dodam że ze strony mojego ojca (a ja wszystkie choroby po nim odziedziczyłam )2 braci miało wylew, ojciec zawał.
Mam niskie ciśnienie, raczej zdrowo się odżywiam, dużo się ruszam, jestem szczupła ale mam słabe krażenie, czy duży stres, słabe nerwy mogą doprowadzić do poważnych problemów z sercem??
Nie wiem co robić, do lekarzy jestem zniechęcona, może ktoś ma podobne problemy i sprawdzone sposoby żeby sobie z tym poradzić?
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 10:51   #2
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Ból w okolicy serca

Lepiej zrób sobie EKG. Z sercem nie ma żartów. Ja też mam niskie ciśnienie i jestem szczupła, ale to jeszcze nie recepta na zdrowe serce. Ja z kolei mam częste i długotrwałe kolki. Nerwy robią swoje.
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 10:55   #3
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Ból w okolicy serca

lepiej idź na badanie serducha. trzeba sprawdzić.

niekoniecznie musi to być serce. często takie objawy dają też kręgosłup i stres.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 11:17   #4
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Ból w okolicy serca

To prawda, mam zwyrodnienie kręgosłupa i to w dodatku w odcinku piersiowym, co moze wiązac się z tym bólem, ale jakoś do końca nie jestem przekonana że to tylko przez kręgosłup.
W dodatku czasami mam napady mdłości i pociąga mnie do wymiotów (nie wymiotowałam na szczęscie ale już czasem czuje to blisko w gardle).
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 12:31   #5
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Ból w okolicy serca

to mogą i najprawdopodobnie są objawy neuralgii międzyżebrowej, daje takie same objawy jak zawał, ale ból jest miejscowy tzn. jak dotykasz klatki w okolicy ból to możesz znaleźć miejsce, gdzie bardziej boli. wybierz się do lekarza nich sprawdzi czy to nie serce
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:35   #6
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: Ból w okolicy serca

po pierwsze badania: ekg, echo , holter , magnez i potas, pozniej z tym do lekarza - moze to byc np nerwica serca a wtedy moze sie przydac psychoterapia
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:57   #7
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: Ból w okolicy serca

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
To prawda, mam zwyrodnienie kręgosłupa i to w dodatku w odcinku piersiowym, co moze wiązac się z tym bólem, ale jakoś do końca nie jestem przekonana że to tylko przez kręgosłup.
W dodatku czasami mam napady mdłości i pociąga mnie do wymiotów (nie wymiotowałam na szczęscie ale już czasem czuje to blisko w gardle).
Objawy, które opisujesz wskazują z dużym prawdopodobieństwem na nerwicę. Oczywiście dla pewności warto się przebadać. Cokolwiek by to nie było to trzeba to leczyć. Nawet jeśli to "tylko" nerwica, to wystarczajaco daje Ci się we znaki i trzeba coś z tym zrobić.
Mimo zniechęcenia nie obejdzie się bez konsultacji z lekarzem. Bóle na tle nerwicowym są odczuwane tak samo jak bóle o podłożu fizjologicznym i masz prawo żądać od lekarzy pomocy i nie dać sie zbyć syropkiem na uspokojenie.
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 19:07   #8
lukreti
Wtajemniczenie
 
Avatar lukreti
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 593
GG do lukreti
Dot.: Ból w okolicy serca

Skad ja to znam?Mam dokładnie takie same objawy jak Ty najpierw zaczyna kluć i gnieśc w okolicy serca potem dochodzi do tego nieznośny ból w lewej łopatce promieniujący do lewej ręki.Już nie pierwszy raz coś takiego mi się przydarza i nigdy nie obejdzie się bez wizyty u lekarza.EKG wychodzi ok.a ja dostaje tabletki
na nerwy i na tym sie kończy porada lekarska,aż do następnego ataku
Mój ojciec i brat mamy też miał zawał.
Najgorsze jest to,że częstotliwość tych ataków ma tedencje wzrostową a ja przy kolejnej wizycie u lekarza czuję się niczym hipochondryk
Mam 30 lat i tak samo jak Tobie lekarz powtarza mi,że na zawał za wcześnie i to ''tylko nerwica''
lukreti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 20:51   #9
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Dot.: Ból w okolicy serca

Witaj Ebeno Ja własnie wczoraj po raz kolejny odwiedziłam lekarza z podobnymi objawami do Twoich.U mnie napady bólu w klatce persiowej promieniujace do pleców, z zawrotami głowy i bardzo częste potworne bólu głowy - przyprawiające mnie o wymioty ,wystepują od 1,5 roku. Porobiłam wszystkie badania krwi, na tarczycę, eeg i tomograf głowy, kilkakrotnie ekg,wizyty u neurologa,laryngologa,ski erowanie na gastroskopie,rtg kręgosłupa-które wykazało skrzywienie kregów szyjnych.I tak naprawdę za każdym razem jak przerażona moimi bólami lece do internisty to wszyscy mówia mi,że właściwie to z sercem u mnie wszystko ok- a moje bóle przypisują na możliwe schorzenia żołądka lub refluks - ale to będzie wiadomo po gastroskopii, a ponoć bóle od żołądka potrafia promieniować wysoko na klatkę piersiową i skrzywieniem kręgów szyjnych. Jak łapie mnie bół w klatce piersiowej zaczym sie bać, że to pewnie zawał - sama się tym moim strachem nakręcam i czuję się jeszcze gorzej.Dochodze do wniosku, ze przydałaby się u mnie wizyta u psychologa, ponieważ sama nie umiem sobie chyba z moimi bólami poradzić i co za tym idzie strachem przed śmiercia.
Spróbuj może zasugerowac lekarzowi bardziej wszestronne badania - może to Ciebie chociaz troche uspokoi.
pozdrawiam serdecznie
kasia
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 09:16   #10
Krakusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Ból w okolicy serca

Trzy tyg temu miałam zawał serca.
Karetka na sygnale zawiozła mnie do szpitala JanaPawła, gdzie błyskawicznie wstawiono mi stenta. Wszystko działo się tak szybko.....nie mogłam nadążyć.
Doskonale przeprowadzona akcja ratunkowa !!!
Żyję

Nigdy na nic nie chorowałam, nie miałam wcześniejszych oznak choroby.
Krakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 09:34   #11
lukreti
Wtajemniczenie
 
Avatar lukreti
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 593
GG do lukreti
Dot.: Ból w okolicy serca

Cytat:
Napisane przez Krakusia Pokaż wiadomość
Trzy tyg temu miałam zawał serca.
Karetka na sygnale zawiozła mnie do szpitala JanaPawła, gdzie błyskawicznie wstawiono mi stenta. Wszystko działo się tak szybko.....nie mogłam nadążyć.
Doskonale przeprowadzona akcja ratunkowa !!!
Żyję

Nigdy na nic nie chorowałam, nie miałam wcześniejszych oznak choroby.
O Boże!!!Krakusia życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia trzymaj się i dbaj o siebie.
lukreti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 11:48   #12
Krakusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Ból w okolicy serca

Wiek nie jest aż tak ważny.

Gorsze sa geny i wysoki cholesterol (ten zły), papierosy.....
Nie słuchacie lekarza jak mówi Wam, ze jesteście za młode na zawał. To konował i koniecznie zmieńcie go na innego. Dobry kardiolog to pół sukcesu.
Mój znajomy miał 35 lat, a jakaś pani co ja leżałam na jej łóżku 33, a inna 32. Ja mam 40. Słyszałam o kilku przed 40-tką. Więc jaki to wiek?
Jezeli miewacie bóle wieńcowe to należy zrobić szybko stosowne badania.
Najlepszym (z tych dostępnych) jest tzw. bieżnia, czyli EKG wysiłkowe, bo EKG spoczynkowe jest dobre ale jak już trwa zawał, a nie wcześniej (ja 3 dni przed zawałem miałam super EKG).
Zbadajcie sobie cholesterol !!!
no i zobaczcie na co chorują Wasi rodzice, dziadkowie.
Krakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 16:43   #13
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Ból w okolicy serca

Jak czytam wasze odpowiedzi, to zaczynam bać się o męża. Ma 36 lat, ale ostatnio uskarża się na ból serca. Ciśnienie ma książkowe, ale za to puls ma niewiele mniejszy niż dziecko w łonie matki! Mierzy codziennie ciśnieniomierzem nadgarstkowym i zawsze to samo. Parę razy zdarzyło mu się zasłabnąć w pracy. EKG nic nie wykazało. Pani od EKG powiedziała, że to na skutek pogody, bo rano jest zimno, a po południu cieplej. Czy to może być droga do zawału? Jakie badania powinien wykonać?
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 11:01   #14
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Ból w okolicy serca

Cytat:
Napisane przez Krakusia Pokaż wiadomość
Trzy tyg temu miałam zawał serca.
Karetka na sygnale zawiozła mnie do szpitala JanaPawła, gdzie błyskawicznie wstawiono mi stenta. Wszystko działo się tak szybko.....nie mogłam nadążyć.
Doskonale przeprowadzona akcja ratunkowa !!!
Żyję

Nigdy na nic nie chorowałam, nie miałam wcześniejszych oznak choroby.
No to straszne,życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Krakusia powiedz nam ile masz lat.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 11:15   #15
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
GG do anka766
Dot.: Ból w okolicy serca

z serduchem nie ma żartów. Najlepiej wybrać sie do lekarza prywatnie. Niestety tylko wtedy traktują człowieka powaznie ( nie wszyscy ale w naszym kraju zakrawa to na standard) mimo wszystko mysle ze w twoim przypadku to narwobóle. Zaniepokoiły mnie równięż twoje mdłosci. Czasem przepuklina rozworu przełykowo-zołądkowego daje objawy podobne do sercowych -- część zołądka wchodzi do klatki piersiowej przez otwór w przeponie. Warto sprawdzić wszystkie opcje....

Pozdrwaiam duuuuuuzo zdrowia
anka766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 10:09   #16
Aga_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 44
Dot.: Ból w okolicy serca

Ja miałam okazje osobiście się przekonać jak podobne są te dwie dolegliwości, ból serca i ból związany ze zwyrodnieniem kregosłupa piersiowego.

Edytowane przez Aga_
Czas edycji: 2007-03-10 o 08:18
Aga_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 12:17   #17
OwczarekI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ból w okolicy serca

Moja mama od jakigos czasu ustarza sie na takie bole. Ma wysoki cholesterol i wysokie cisnienie, nie za bardzo o siebia dba. boje ze w koncu to skonczy sie tragicznie. zastanawiam sie czy nie kupic jej czasem takich testow zawalowych Caretest Heart. bo z tym nie ma zartow. boje sie ze za pozno trafi do szpitala.
OwczarekI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.