Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 13:37   #4471
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Anijka Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam pytanko, bo o takiej jak moja sytuacji niestety nic nie znalazłam.

Biorę Cilest od roku. Wymiotowałam niedawno w trakcie pierwszego tygodnia opakowania. Było to równo po 4h od wzięcia tabletki, ulotka mówi o max 3h. Także poszłam spać, ale rano sytuacja trochę mnie dręczyła, więc wzięłam tabletkę jeszcze raz po ok 14h od wzięcia tej sprzed wymiotów. W przypadku Cilestu, co mnie dziwiło, bo kiedyś długo brałam Logest i była mowa o 12h i to jest stanard, na ulotce jest w dość dziwny sposób mowa o 24h... Czy skuteczność powinna być ok?
Średni czas wchłaniania się tabletki to ok. 1,5h. Niepotrzebnie brałaś dodatkową. Tak, antykoncepcja zachowana.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 08:43   #4472
tutik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam!
Biorę tabletki z kolejnego opakowania pierwszy tydzień. Tabletkę wzięłam tak jak powinnam o 18, później poszłam na imprezę i trochę przesadziłam z alkoholem. Wymioty wystąpiły około godziny 22, z tym szczegółem że nie mogłam zwymiotować bo siedziałam przy stoliku w środku i nie miałam możliwości się ewakuować i taki sposobem byłam zmuszona do połknięcia ich, żeby nie zwymiotować na znajomych. Niby jest to już 4 godziny od wzięcia tabletki, a w sumie nawet jeśli to nie wydaliłam chyba tabletki. Czy moje rozumowanie jest poprawne? Chciałabym, aby ktoś mnie uspokoił że antykoncepcja jest nie przerwana. Z góry dziękuję
tutik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 10:42   #4473
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez tutik Pokaż wiadomość
witam!
Biorę tabletki z kolejnego opakowania pierwszy tydzień. Tabletkę wzięłam tak jak powinnam o 18, później poszłam na imprezę i trochę przesadziłam z alkoholem. Wymioty wystąpiły około godziny 22, z tym szczegółem że nie mogłam zwymiotować bo siedziałam przy stoliku w środku i nie miałam możliwości się ewakuować i taki sposobem byłam zmuszona do połknięcia ich, żeby nie zwymiotować na znajomych. Niby jest to już 4 godziny od wzięcia tabletki, a w sumie nawet jeśli to nie wydaliłam chyba tabletki. Czy moje rozumowanie jest poprawne? Chciałabym, aby ktoś mnie uspokoił że antykoncepcja jest nie przerwana. Z góry dziękuję
o m g.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 12:41   #4474
tutik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Wiem to jest straszne

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

To nikt mnie nie uspokoi?
Wiem że to jest obrzydliwe, straszne, ale kurde nigdy w życiu coś takiego mi się nie przydarzyło, coś po prostu musiało mi jeszcze dodatkowo zaszkodzić, bo wypiłam tyle co zwykle. No, ale wypadki chodzą po ludziach, a ja mogę się tylko schować pod ziemię Czy ktoś byłby tak miły i mi pomógł?
tutik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 16:55   #4475
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez tutik Pokaż wiadomość
Wiem to jest straszne

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

To nikt mnie nie uspokoi?
Wiem że to jest obrzydliwe, straszne, ale kurde nigdy w życiu coś takiego mi się nie przydarzyło, coś po prostu musiało mi jeszcze dodatkowo zaszkodzić, bo wypiłam tyle co zwykle. No, ale wypadki chodzą po ludziach, a ja mogę się tylko schować pod ziemię Czy ktoś byłby tak miły i mi pomógł?
a w czym tu pomóc? nie zwróciłaś tabletki i koniec tematu
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 17:25   #4476
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

przeczytałam ulotkę ale nie wiem dobrze rozumuję:

mam infekcję pokarmową, o 22 wczoraj wzięłam tabletkę Yasmin sobotnią, wymioty zaczęły się koło 1. Zapomniałam zupełnie o antykoncepcji i dopiero teraz to skojarzyłam. Czy teraz mam wziąć jeszcze tą niedzielną, a potem o 22 poniedziałkową?
help
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 21:41   #4477
Karolinka18222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice Łodzi :)
Wiadomości: 597
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Ale zrobiłam sobie lipę w piątek współżyłam z moim facetem a w sobotę zapomniałam o tabletce dopiero dzisiaj ją zażyłam ale po upływie 12 h ;/ kurde mam nadzieję, że nic się nie stanie ;/ jutro muszę iść do lekarza po poradę jak jest w ulotce.

jak myślicie, mogę zajść w ciąże? oczywiście rozpoczęłam nowe opakowanie i to pierwszy tydzień :/ kurde nigdy nie zapomniałam a tu taki kwas


byłam dzis u gina i dostałam tabletkę po i lekarz mnie uspokoił ale dla własnej psychiki zrobie test
__________________





Edytowane przez Karolinka18222
Czas edycji: 2012-04-23 o 22:40
Karolinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-23, 23:07   #4478
Atalansta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam!
Zwykle tabletki biorę o 22, jednak po 7 dniowej przerwie w tym miesiącu się zagapiłam i pierwszą tabletkę wzięłam dopiero o 23.30. Opóźnienie 1,5h nie stanowi żadnego zagrożenia, prawda? Bo mam 12h...
Ale jedno mnie teraz pytania męczy... Czy jutro i w następnych dniach tabletkę mam brać o 22, tak jak miało to miejsce przed przerwą? Czy po 23?
Atalansta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 15:10   #4479
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Atalansta Pokaż wiadomość
Witam!
Zwykle tabletki biorę o 22, jednak po 7 dniowej przerwie w tym miesiącu się zagapiłam i pierwszą tabletkę wzięłam dopiero o 23.30. Opóźnienie 1,5h nie stanowi żadnego zagrożenia, prawda? Bo mam 12h...
Ale jedno mnie teraz pytania męczy... Czy jutro i w następnych dniach tabletkę mam brać o 22, tak jak miało to miejsce przed przerwą? Czy po 23?
Dopóki nie przekroszycz 12h wszystko będzie ok. ULOTKAAAAAAAAAA!
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 22:40   #4480
darial2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Tabletki antykoncepcyjne a biegunka

Witam Was. Mam do Was takie pytanie. Otóż stosuje dopiero co tabletki antykoncepcyjne. Nie mam żadnych niepożądanych objawów, jedynie lekkie uczucie nudności i czasami ból piersi. Dzisiaj zażyłam 10 tabletkę z blistra. Wcześniej zjadłam dosyć obfite śniadanie. Po ok godz poczułam, że muszę iść do toalety. Nie była to biegunka, ale tak się zapowiadało. Było to tylko jednorazowe wypróżnienie, a nie jakaś obfita biegunka (przepraszam za szczegóły, ale chcę dokładniej się dowiedzieć), tego samego wieczora kochałam się z narzeczonym stosując jeszcze prezerwatywę. Niestety pękła. W związku z tym mam pytanie: czy ta pigułka zdążyła się wchłonąć? Czy mam się czym martwić? Dodam, że gdy poczuliśmy pęknięcie prezerwatywy zdążył ze mnie wyjść, ale co nieco zostało. proszę o odpowiedź.
darial2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 22:46   #4481
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a biegunka

moim zdaniem jednorazowe wypróżnienie to nie jest jeszcze biegunka która mogłaby zaburzyć działanie tabletek. do tego to drugi tydzień, więc ten *najbezpieczniejszy*. moim zdaniem nie masz po co się martwić
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 16:08   #4482
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a biegunka

Ja znalazłam definicję, że 'ciężka biegunka", bo o takiej mowa w ulotkach, to wydalanie nieuformowanego kału co najmniej kilkanaście razy na dobę.
Jedyne co mnie niepokoi to to, że jest tu mowa o dobie a tak naprawdę istotne są 4 godziny po zażyciu tabletki. Więc może trzeba brać pod uwagę częstość. Kilkanaście wypróżnień na 24 godziny to co najmniej jedno wypróżnienie na 2 godziny, czyli 2 na 4 godziny? A może to oznacza, że skuteczność jest dopiero obniżona, gdy biegunka trwa kilka dni i nie wchłonie się kilka tabletek? No i przecież ilość kału wydalanego podczas jednego posiedzenia też bywa różna więc powinno się liczyć dobową objętość a nie ilość wypróżnień.
Zapraszam do dyskusji znawców tematu

Edytowane przez effcia82
Czas edycji: 2012-04-30 o 16:09
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 10:36   #4483
lulu1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 135
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a biegunka

Tylko ostra biegunka tworzy niebezpieczeństwo ,że tabletka zostanie wydalona. To co opisałaś porządną biegunką nie jest...bo jeśli tak znaczyłoby to ,że "pozbyłam się" chyba połowy tabletek z opakowania Spokojnie, nic się nie stało.
lulu1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 12:52   #4484
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a biegunka

Wszystko będzie ok
Ulotka tabletek podaje zawsze ciężką biegunkę, a nie jednorazowe wypróżnienie.
Też kiedyś miałam podobną sytuację, tyle, że mi się to przydarzyło na 1 tabletce z blistra i nic się nie stało, więc nie masz się czym martwić
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 22:52   #4485
Ravissante
Wtajemniczenie
 
Avatar Ravissante
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 061
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam

Wiem że zaraz posypią się na mnie obraźliwe i złośliwe komentarze ale jednak opisze swój problem bo nie wiem co teraz zrobić.

Biorę tabletki YAZ od pół roku ostanio zgubniłam 18 tabletke z opakowania nie chcialam robic przerwy tak jak jest to zalecane w ulotce gdyz za jeden dzien mialam isc do ginekologa i nie chcialam dostac miesiaczki. Tabletke nr 19 i kolejne wzielam tak jak zawsze o stalej porze. Jednak po dwoch dniach od niewziecia tabletki nr 18 dostalam słabe plamienia. Po 4 dniach od nie wziecia tabletki kochalam sie z moim chlopakiem. Dzis po 6 dniach od niewzietej tabletki dostalam okresu a dopiero od jutra mam planowo przyjmowac tabletki placebo (jest ich 4).
Nie wiem co zrobic w takiej sytuacji. czy okres moze wykluczyc ciaze? czy powinnam dalej brac tabletki za koleja czy zrobic przerwe?
__________________

The difference between sex and death is that with death you can do it alone and no one is going to make fun of you.

Ravissante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 22:57   #4486
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Ravissante Pokaż wiadomość
Witam

Wiem że zaraz posypią się na mnie obraźliwe i złośliwe komentarze ale jednak opisze swój problem bo nie wiem co teraz zrobić.

Biorę tabletki YAZ od pół roku ostanio zgubniłam 18 tabletke z opakowania nie chcialam robic przerwy tak jak jest to zalecane w ulotce gdyz za jeden dzien mialam isc do ginekologa i nie chcialam dostac miesiaczki. Tabletke nr 19 i kolejne wzielam tak jak zawsze o stalej porze. Jednak po dwoch dniach od niewziecia tabletki nr 18 dostalam słabe plamienia. Po 4 dniach od nie wziecia tabletki kochalam sie z moim chlopakiem. Dzis po 6 dniach od niewzietej tabletki dostalam okresu a dopiero od jutra mam planowo przyjmowac tabletki placebo (jest ich 4).
Nie wiem co zrobic w takiej sytuacji. czy okres moze wykluczyc ciaze? czy powinnam dalej brac tabletki za koleja czy zrobic przerwe?
Nie ma czegoś takiego jak okres czy miesiaczka na tabletkach, jest krwawienie z odstawienia, powtarzam po raz milionowy
Skoro ją zgubiłaś, to na jej miejsce moglaś wziąć kolejną i skonczyc aktywne dzien wczesniej + 4 placebo normalnie. Za bardzo namieszałaś, na pewno stąd to plamienie i wcześniejsze krwawienie, ja bym się o nic nie martwiła. Mimo to mogłaś połączyć opakowania lub zrobić tą przerwę od razu, no cóż dla pewności zrób 14 dni od tego stosunku test.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 23:00   #4487
Ravissante
Wtajemniczenie
 
Avatar Ravissante
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 061
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Frutti

dziękuję bardzo za odpowiedz
a czy teraz normalnie przyjmować tabletki placebo a potem kolejne opakowanie?
__________________

The difference between sex and death is that with death you can do it alone and no one is going to make fun of you.

Ravissante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 09:19   #4488
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Ravissante Pokaż wiadomość
Frutti

dziękuję bardzo za odpowiedz
a czy teraz normalnie przyjmować tabletki placebo a potem kolejne opakowanie?
Możesz, tyle że powinnaś się przez 7 dni dodatkowo zabezpieczać. Gdybyś tą przerwę zrobiła od razu albo połączyła opakowania to by tego problemu nie było
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 10:02   #4489
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a biegunka

A mi lekarka mówiła, że biegunka to kilka wodnistych stolców w okresie 6 godzin, co max 2 godziny
Osobiście nigdy nie przyjmowałam drugiej tabletki z powodu takiego jednorazowego incydentu. Raz miałam naprawdę poważną biegunkę i sensacje żołądkowe, jak się czymś zatrułam i wtedy akurat nie miałam wątpliwości, że z tej tabletki nic w moim organizmie nie zostało
Także nie ma co panikować.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 11:09   #4490
Ravissante
Wtajemniczenie
 
Avatar Ravissante
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 061
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Możesz, tyle że powinnaś się przez 7 dni dodatkowo zabezpieczać. Gdybyś tą przerwę zrobiła od razu albo połączyła opakowania to by tego problemu nie było
oki dziękuję mam nadzieje że już nie zrobię takiej wtopy
__________________

The difference between sex and death is that with death you can do it alone and no one is going to make fun of you.

Ravissante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 21:40   #4491
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Przez dwa dni miałam problemy żołądkowe i nie brałam tabletek anty. Trzeciego dnia wzięłam o stałej porze a za kilka godzin wzięłam dwie poprzednie.
Nie mam przy sobie ulotki do moich tabletek.
Jak teraz z zabezpieczeniem? Potrzebne dodatkowo przez 7 dni czy całe opakowanie?
Chyba coś źle zrobiłam, bo mam teraz delikatne plamienia.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 21:57   #4492
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Przez dwa dni miałam problemy żołądkowe i nie brałam tabletek anty. Trzeciego dnia wzięłam o stałej porze a za kilka godzin wzięłam dwie poprzednie.
Nie mam przy sobie ulotki do moich tabletek.
Jak teraz z zabezpieczeniem? Potrzebne dodatkowo przez 7 dni czy całe opakowanie?
Chyba coś źle zrobiłam, bo mam teraz delikatne plamienia.
Zalezy który to był tydzien ale lepiej całe opakowanie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 21:59   #4493
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Przez dwa dni miałam problemy żołądkowe i nie brałam tabletek anty. Trzeciego dnia wzięłam o stałej porze a za kilka godzin wzięłam dwie poprzednie.
Nie mam przy sobie ulotki do moich tabletek.
Jak teraz z zabezpieczeniem? Potrzebne dodatkowo przez 7 dni czy całe opakowanie?
Chyba coś źle zrobiłam, bo mam teraz delikatne plamienia.
no pominęłaś dwie tabletki, to masz plamienia. i bez sensu brałaś w zasadzie 3 tabletki na raz.
ja bym się zabezpieczała do końca opakowania. zrób jak uważasz.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:51   #4494
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

To był pierwszy tydzień- kilka dni po 7 dniowej przerwie.
Dzięki za odpowiedzi
Jutro i tak wybieram się do gin to jeszcze dokładnie zapytam. Mam straszne zmiany nastroju po tych tabletkach a to już piąte opakowanie i myślałam, że wszystko będzie dobrze....
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 16:01   #4495
anilorak20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

cześć dziewczyny! mam problem. Otóż od 11 dni biorę tabletki jeanine. Pierwszą tabletkę miałam wziąć w pierwszym DC. Może to wydać się głupie, ale pomyliłam plamienie z miesiączką i tabletkę wzięłam nie w tym dniu, co trzeba! 2 dni temu dostałam okres (czyli w dniu połknięcia 9-tej tabletki). I teraz moje pytanie brzmi, co robić?? Brać dalej (dokończyć opakowanie, 7 dni przerwy i znowu), czy może przestać brać tabletki? Pomocy!!!!!!! z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i odpowiedź
anilorak20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 18:15   #4496
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez anilorak20 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny! mam problem. Otóż od 11 dni biorę tabletki jeanine. Pierwszą tabletkę miałam wziąć w pierwszym DC. Może to wydać się głupie, ale pomyliłam plamienie z miesiączką i tabletkę wzięłam nie w tym dniu, co trzeba! 2 dni temu dostałam okres (czyli w dniu połknięcia 9-tej tabletki). I teraz moje pytanie brzmi, co robić?? Brać dalej (dokończyć opakowanie, 7 dni przerwy i znowu), czy może przestać brać tabletki? Pomocy!!!!!!! z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i odpowiedź
Jak teraz przerwiesz opakowanie, to tylko bardziej namieszasz... Weź normalnie to opakowanie, potem 7 dni przerwy i zacznij następne. Zabezpieczona będziesz od kolejnego opakowania dopiero.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 10:27   #4497
NiKaNu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 105
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziewczyny potrzebuję pomocy! Możecie kliknąć w baner w moim podpisie? Dla Was to sekunda, a dla mnie spora szansa!
NiKaNu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 13:19   #4498
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez NiKaNu Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pomocy! Możecie kliknąć w baner w moim podpisie? Dla Was to sekunda, a dla mnie spora szansa!
nie. poszedł report.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 20:07   #4499
Latife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witajcie... pisałam już na innym wątku ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi (;
Otóż od 30 kwietnia do 6 maja byłam na wakacjach, zapomniałam przyjąć tabletkę z 3 tygodnia, niestety nie miałam przy sobie ulotki (sam blister) i pomyliło mi się co powinnam zrobić, więc zamiast połączyć opakowania zrobiłam przerwę. Stosunek (bez dodatkowego zabezpieczenia był przed przerwą i w jej 1szym dniu. Krwawienia z odstawienia dostałam (dzień później, dość dziwne bo zawsze mam w tym samym). Czy ciąża jest możliwa mimo krwawienia?
Dodam że robiłam jeden test ciążowy (liczony od 1szego stosunku, na ten z 2giego jest jeszcze za wcześnie).
Latife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 20:09   #4500
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Latife Pokaż wiadomość
Witajcie... pisałam już na innym wątku ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi (;
Otóż od 30 kwietnia do 6 maja byłam na wakacjach, zapomniałam przyjąć tabletkę z 3 tygodnia, niestety nie miałam przy sobie ulotki (sam blister) i pomyliło mi się co powinnam zrobić, więc zamiast połączyć opakowania zrobiłam przerwę. Stosunek (bez dodatkowego zabezpieczenia był przed przerwą i w jej 1szym dniu. Krwawienia z odstawienia dostałam (dzień później, dość dziwne bo zawsze mam w tym samym). Czy ciąża jest możliwa mimo krwawienia?
Dodam że robiłam jeden test ciążowy (liczony od 1szego stosunku, na ten z 2giego jest jeszcze za wcześnie).
Ale zrobiłaś przerwe po dkonczeniu blistra, czy tego dnia, kiedy zapomnialas tej tabletki?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.