Efekty olejowania paznokci - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 03:24   #3391
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Oto efekty mojego 4miesięcznego olejowania;-)
Dla przypomnienia, wrzucam zdjęcie sprzed miesiąca i teraz + 10dniowy lakier.
Co prawda coś mi odbiło i kilka dni temu zaokrągliłam pazurki... i jakoś mi ten kształt nie leży... ale dam mu szansę. Jak paznokcie przetrwają remont, to zdecyduję, czy wracać do kwadratów, czy kontynuować zaokrąglanie.

A w kwestii oleju kokosowego - u mnie stanowi on ok 20% mojej mieszanki-namaczanki i po pierwszym rozpuszczeniu w tym mixie nie wraca do formy stałej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13,12,2013.jpg (24,6 KB, 187 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25.01.2014.jpg (32,5 KB, 186 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25.01.2014 malowane.jpg (39,8 KB, 164 załadowań)
__________________




kalima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 08:41   #3392
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
Oto efekty mojego 4miesięcznego olejowania;-)
Dla przypomnienia, wrzucam zdjęcie sprzed miesiąca i teraz + 10dniowy lakier.
Co prawda coś mi odbiło i kilka dni temu zaokrągliłam pazurki... i jakoś mi ten kształt nie leży... ale dam mu szansę. Jak paznokcie przetrwają remont, to zdecyduję, czy wracać do kwadratów, czy kontynuować zaokrąglanie.

A w kwestii oleju kokosowego - u mnie stanowi on ok 20% mojej mieszanki-namaczanki i po pierwszym rozpuszczeniu w tym mixie nie wraca do formy stałej.

O jak ładnie .

Tak coś mi się właśnie wydawało, że może to zależeć od ilości kokosa, ale miałam wrażenie, że w mojej mieszance jest go mniej niż 50%, a mieszanka 'stęgła'.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 09:42   #3393
jusia_dor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Linanna Pokaż wiadomość
o dziękuję :p w takim razie będę używać, mam tylko jedno pytanie: olejek jest w formie stałej, gdy go podgrzeję i wleję do mojej olejkowej mieszanki nie zestali się ponownie?
Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
zestali
Mi się nie zestalił, mieszam kokosowy od dłuższego czasu z innymi olejkami i jest ok.
jusia_dor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 09:56   #3394
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez jusia_dor Pokaż wiadomość
Mi się nie zestalił, mieszam kokosowy od dłuższego czasu z innymi olejkami i jest ok.

O, a moja mieszanka się zestaliła. Czyli zależy od mieszanki :P


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 09:56   #3395
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez jusia_dor Pokaż wiadomość
Mi się nie zestalił, mieszam kokosowy od dłuższego czasu z innymi olejkami i jest ok.
To chyba zależy zarówno od jego ilości w mieszance, jak i temperatury w pomieszczeniu- mnie czasami zatyka się tylko rurka od dozownika;- myślę, że to właśnie on jest powodem
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 10:24   #3396
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
Oto efekty mojego 4miesięcznego olejowania;-)
Dla przypomnienia, wrzucam zdjęcie sprzed miesiąca i teraz + 10dniowy lakier.
Co prawda coś mi odbiło i kilka dni temu zaokrągliłam pazurki... i jakoś mi ten kształt nie leży... ale dam mu szansę. Jak paznokcie przetrwają remont, to zdecyduję, czy wracać do kwadratów, czy kontynuować zaokrąglanie.
Na 10-dniowym lakierze widać ile Ci paznokcie urosły przez tych 10 dni. W ogóle bardzo ładne paznokcie.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 10:28   #3397
natis1913
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Wiadomości: 24
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Znalazlam ten watek ostatnio i chyba sie przylacze Zabralam sie za czytanie od poczatku ale raczej nie nadrobie, utknelam na 10 str Jutro prawdopodobnie bede w Rossmannie i kupie sobie Alterre Zamowilam sobie tez rekawiczki kosmetyczne w Avon - Walke czas zaczac, cel - dluzsza plytka, jasniejsze i mocniejsze paznokcie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka!! I "szczęśliwa" posiadaczka włosów kręconych...

Ćwiczę z Ewą Chodakowską!!

I codziennie staram się być lepszą wersją wczorajszej siebie

Edytowane przez natis1913
Czas edycji: 2014-01-26 o 10:30
natis1913 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 10:33   #3398
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja dzisiaj zrobiłam sobie mieszankę: alterra, kokos, oliwa, avokado, pestki malin i truskawek, olej konopny


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 11:50   #3399
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci

A mi wczoraj paskudnie pękł kciuk. Pęknięcie w poprzek wolnego brzegu, wchodzące na różową część Nie mam jak tego spiłować. Zrobiłam sobie łatkę z chusteczki higienicznej i pomalowałam paznokcie, żeby go zabezpieczyć. Mam tylko nadzieję, że pęknięcie nie będzie się pogłębiać.

A i zmieniam kształt na bardziej okrągły, migdałki mi się ostatnio bardzo podobają
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 11:52   #3400
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja bym sobie chętnie zrobiła taką olejową kurację,ale nie wyobrażam sobie teraz wytrzymać tyle bez malowania paznokci.Jakoś tak goło bym się czuła
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 11:53   #3401
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja bym sobie chętnie zrobiła taką olejową kurację,ale nie wyobrażam sobie teraz wytrzymać tyle bez malowania paznokci.Jakoś tak goło bym się czuła
Ja mam cały czas pomalowane, a kurację robię.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 12:03   #3402
brzoskwinia
Przyczajenie
 
Avatar brzoskwinia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Czy olejek jojoba będzie się nadawał? Od dzisiaj zaczynam olejowanie, bo paznokcie mam w tragicznym stanie, rozdwojone do połowy:/
Jutro jeszcze skoczę do Rossmana i kupię ten z Alterry.
brzoskwinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 12:10   #3403
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ja mam cały czas pomalowane, a kurację robię.
Nakładasz olejek i na pomalowane? czy tak,że tylko w przerwach między jednym a drugim malowaniem?

Idę przejrzeć olejki i chyba stworzę sobie jakąś mieszanke
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 12:19   #3404
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Nakładasz olejek i na pomalowane? czy tak,że tylko w przerwach między jednym a drugim malowaniem?



Idę przejrzeć olejki i chyba stworzę sobie jakąś mieszanke

Na pomalowane, w przerwach też


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 12:20   #3405
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Nakładasz olejek i na pomalowane? czy tak,że tylko w przerwach między jednym a drugim malowaniem?

Idę przejrzeć olejki i chyba stworzę sobie jakąś mieszanke
Polecam zapoznać się z FAQ https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=44723946&p ostcount=3255

Przy okazji może dałabyś radę podlinkować go w pierwszym poście, tak żeby każdy łatwo mógł go znaleźć?




Edytowane przez poison.iv
Czas edycji: 2014-01-26 o 12:27
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 12:46   #3406
Linanna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Polecam zapoznać się z FAQ https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=44723946&p ostcount=3255

Przy okazji może dałabyś radę podlinkować go w pierwszym poście, tak żeby każdy łatwo mógł go znaleźć?
juz jest podlinkowany

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

o proszę nie wiedziałam, że powstał nawet specjalny artykuł na wizażu o olejowaniu paznokci https://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-...wanie-paznokci
Linanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 13:19   #3407
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Linanna Pokaż wiadomość
o proszę nie wiedziałam, że powstał nawet specjalny artykuł na wizażu o olejowaniu paznokci https://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-...wanie-paznokci
Ten artykuł, to nic w porównaniu z bazą wiedzy jaka jest tutaj, podejrzewam, że autor mocno się tym wątkiem inspirował.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 14:40   #3408
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
Acha - i lakier się trzyma zdecydowanie dłużej! Właśnie testuję ile ;-) Póki co minął tydzień od ostatniego malowania i jedynie na 2 palcach prawej ręki mam lekko starte końcówki!!! Zobaczymy ile dam radę, zanim kompletnie mi się kolorek znudzi...
Masz piękne paznokcie

U mnie lakier nie trzyma się aż tak długo, chociaż poprawa w tym temacie też jest. Powiedz, czego używasz do odtłuszczenia płytki przed malowaniem?
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 14:52   #3409
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Linanna Pokaż wiadomość


o proszę nie wiedziałam, że powstał nawet specjalny artykuł na wizażu o olejowaniu paznokci https://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-...wanie-paznokci
Mi się faza na olejowanie właśnie od tego artykułu zaczęła - sądząc po "stażu" - kilku innym dziewczynom też
A potem utknęłam na tym forum - dooooobryyyyych kilka dni zajęło mi przeczytanie wątku (no dobra - niezbyt dokładnie, ale przez wszystkie strony przebrnęłam)

I dzięki za dobre słowa o moich pazurkach choć do tego, co niektóre olejowaczki pokazują jeszcze mi daleko, to i tak jestem z nich mega zadowolona - pierwszy raz w życiu nie mam z nimi problemów.

Acha - i jeszcze mogę polecić, z ręką na sercu, kryształowy (szklany) pilniczek NailTek. Używam od 3-4 tyg i jestem nim urzeczona
__________________




kalima jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 15:11   #3410
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
Oto efekty mojego 4miesięcznego olejowania;-)
Dla przypomnienia, wrzucam zdjęcie sprzed miesiąca i teraz + 10dniowy lakier.
Co prawda coś mi odbiło i kilka dni temu zaokrągliłam pazurki... i jakoś mi ten kształt nie leży... ale dam mu szansę. Jak paznokcie przetrwają remont, to zdecyduję, czy wracać do kwadratów, czy kontynuować zaokrąglanie.

A w kwestii oleju kokosowego - u mnie stanowi on ok 20% mojej mieszanki-namaczanki i po pierwszym rozpuszczeniu w tym mixie nie wraca do formy stałej.
nooo ale przyrościk ładny

kupiłam dzisiaj moją ulubioną pomarańczowo-brzozową Alterrę . Dodałąm do mojej obecnej mieszanki i mam BOMBĘ olejową: BDFM + Alterra + lniany + kokosowy
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 16:45   #3411
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
Masz piękne paznokcie

U mnie lakier nie trzyma się aż tak długo, chociaż poprawa w tym temacie też jest. Powiedz, czego używasz do odtłuszczenia płytki przed malowaniem?
Myję ręce, normalnie z mydłem, a potem przecieram same paznokcie zmywaczem - słyszałam też o przecieraniu zwykłym octem i stosowałam to z dobrym rezultatem, ale w czasach "przedolejkowych", więc ciężko mi powiedzieć, czy ocet będzie równie skuteczny w pozbyciu się oleju.
Swego czasu myślałam, że olejki, którymi nasiąka paznokieć, po pomalowaniu "wyłażą" pod lakier i bąbelkują... ale dziewczyny na tym forum mnie oświeciły, że pewnie za szybko kładę kolejne warstwy lakieru i miały rację teraz grzecznie czekam aż wszystko dobrze wyschnie i jest git! Manicure niezniszczalny
__________________




kalima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 16:45   #3412
Ms_E
Zadomowienie
 
Avatar Ms_E
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 326
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dopytywałam się tutaj o rękawiczki, czy mają jakąś magiczną moc czy są tylko wyjściem w momencie kiedy nie chce nam się czekać aż olejek się wchłonie. Przyznałyście, że lepiej poczekać, aż olejek się wchłonie, rękawiczki to wyjście awaryjne.
Niedawno nissiax dodała posta o rękawiczkach http://nissiax83.blogspot.com/2014/0...generacja.html
I pisała o tym, że mają zwiększyć działanie kremu do rąk i pisała też, że już miała podobne ale lądowały w koszu, wchłaniały też cały produkt. To nie jest tak z każdymi? Chyba każda bawełna wchłonie krem czy nie?

Ms_E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 17:51   #3413
mmonyka1
Raczkowanie
 
Avatar mmonyka1
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 44
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
Tak, tak tak - jest sens! Generalnie zasada jest taka - zmywasz lakier - robisz sobie kąpiel olejową dla pazurków, czekasz aż się ładnie olej wchłonie, odtłuszczasz paznokcie ,malujesz i pomalowane już traktujesz później olejkami (skupiając się na skórkach i po kropelce pod paznokieć), ale jak najpierw pomalowałaś a później będziesz moczyć to tragedii nie ma - lakierowi nic się nie stanie ;-)
A suche łapki i skórki wspomagaj kremami. Będzie dobrze! Stan wyjściowy super!
I jeszcze słowo o systematyczności... mój dobry, b.mądry znajomy, kiedyś powiedział tak: Łatwiej jest w sobie wyrobić nowy nawyk, niż pozbyć się starego! Tak więc, trzymam kciuki, alleluja i do przodu! Nawet się nie obejrzysz, jak olejowanie wejdzie Ci w codzienna rutynę, i już niedługo będziesz patrzeć na swoje pazurki z zachwytem ;-)
Bardzo Ci dziękuję za podtrzymującą na duchu i motywującą wiadomość Gratuluję też bardzo ładnych i zdrowo wyglądających paznokci!

Dziś niestety muszę zmyć wczoraj nakładany lakier, który poodłaził na niektórych panokciach:/ ale myślę, że to wina dzisiejszego pobytu w saunie i basenie...
Skorzystam jednak z okazji i zrobię im pierwszą w życiu kąpiel w ciepłej oliwie
A tak w ogóle, to kolejnym moim krokiem musi być chyba zakup porządnej bazy i top coat... Waham się pomiędzy NailTek a Sally Hansen...
__________________
www.meafterhoursblog.blog spot.com

w którym znajdziecie porady, DIY, kulinaria, modę i wiele innych

Najnowsze posty:
Ulubieńcy - krem brzozowy i nagietkowy.
Cukier wanilinowy, czyli co tak naprawdę jemy?
Mydło z Aleppo - naturalna i ekologiczna pielęgnacja skóry.


mmonyka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 17:53   #3414
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Polecam podgrzewanie poprzez postawienie miseczki na kubku z ciepłą herbatą. Szybko i bezproblemowo


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 18:05   #3415
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
w poniedziałek idę po olej kokosowy, albo migdałowy jeżeli będzie coś mi ten olej z oliwek nie służy nie przyrastają
Wiesz, mi to się wydaje, że nie przyrosną Ci tak prędko - serio na efekty trzeba poczekać. No i nie dłubać pod paznokciami przede wszystkim, bo przyrost nie tylko olejkom dziewczyny zawdzięczają. Ale kokos czy migdał na pewno się przyda na przyszłość.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 18:09   #3416
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Polecam podgrzewanie poprzez postawienie miseczki na kubku z ciepłą herbatą. Szybko i bezproblemowo


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Trochę mnie to nie przekonuje, bo jeśli herbata będzie zbyt gorąca, to olej może się za bardzo podgrzać, tracąc przy tym swoje właściwości wynikające z zawartości substancji czynnych, na których nam tu najbardziej zależy... (wydaje mi się, że to nie może być grubo ponad 40 stopni dla substancji aktywnych, ale mogę się mylić )
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 18:13   #3417
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Efekty olejowania paznokci

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44815853]Trochę mnie to nie przekonuje, bo jeśli herbata będzie zbyt gorąca, to olej może się za bardzo podgrzać, tracąc przy tym swoje właściwości wynikające z zawartości substancji czynnych, na których nam tu najbardziej zależy... (wydaje mi się, że to nie może być grubo ponad 40 stopni dla substancji aktywnych, ale mogę się mylić )[/QUOTE]


To jak według Ciebie najlepiej go podgrzać?
Według mnie to jest najlepsza metoda, bo na bieżąco jesteśmy w stanie kontrolować temperaturę i możemy zdjąć olej z kubka w momencie, kiedy uznamy, że jest wystarczająco ciepły.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez zetuzetia
Czas edycji: 2014-01-26 o 18:14
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 18:24   #3418
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44815853]Trochę mnie to nie przekonuje, bo jeśli herbata będzie zbyt gorąca, to olej może się za bardzo podgrzać, tracąc przy tym swoje właściwości wynikające z zawartości substancji czynnych, na których nam tu najbardziej zależy... (wydaje mi się, że to nie może być grubo ponad 40 stopni dla substancji aktywnych, ale mogę się mylić )[/QUOTE]
Nie przesadzajmy, przecież on się tam aż tak mocno nie podgrzeje. Ja zawsze jak podgrzewam oliwę to też w "kąpieli wodnej", mieszam przy okazji palcem i jak jest wystarczająco ciepły wyjmuje miseczkę z gorącej wody i moczę palce.
Następnym razem wykorzystam patent z gorącą herbatą
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 18:24   #3419
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
To jak według Ciebie najlepiej go podgrzać?
Według mnie to jest najlepsza metoda, bo na bieżąco jesteśmy w stanie kontrolować temperaturę i możemy zdjąć olej z kubka w momencie, kiedy uznamy, że jest wystarczająco ciepły.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ja też stosuję metodę kubeczkowo-miseczkową. Stawiam miseczkę na kubek zaraz po zaparzeniu herbaty i od razu pakuję tam pazurki. I sobie gmeram i mieszam - oleje podgrzewają się od dołu, a dzięki temu gmeraniu, temperatura się wyrównuje. Olejki są ciepłe, ale nie na tyle, żeby trzeba było wyciągać z nich paluchy, co mi się przytrafiało przy podgrzewaniu w mikrofali np. No i to ciepło od herbatki dłużej się utrzymuje. Jak dla mnie - metoda najlepsza



Ps. Paznokieć na palcu wskazującym mogę sobie teraz popodziwiać tylko na zdjęciu... spaliłam go sobie grzebiąc przy świeczce Opiłowałam zwęgloną część i teraz mi łyso, bo krótki się zrobił cholernik Jak nie urok, to... I co z tego, że się nie łamią, jak tu inne zasadzki na długie pazurki na każdym kroku czekają
__________________





Edytowane przez kalima
Czas edycji: 2014-01-26 o 18:31
kalima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 18:31   #3420
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
To jak według Ciebie najlepiej go podgrzać?
Według mnie to jest najlepsza metoda, bo na bieżąco jesteśmy w stanie kontrolować temperaturę i możemy zdjąć olej z kubka w momencie, kiedy uznamy, że jest wystarczająco ciepły.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Jest najwygodniejsza- to fakt, ale właśnie trzeba być czujnym, bo tzw. dobroczynne działanie może zostać zaprzepaszczone w sensie, że zostanie tylko zwykły "smar"- ale nie jestem do końca przekonana, bo przecież niektóre z tych olejów używa się do smażenia i gotowania, a np. olej kokosowy jest niesamowicie fajny do tego celu, ponieważ ma wysoką temperaturę dymienia (ok. 200 st.) i dzięki temu nic się nie przypala- wręcz przeciwnie;-wolno się rumieni równomiernie na złoty kolor (w przeciwieństwie np. do smażenia na czystej oliwie ), a nic nie słyszałam, żeby podczas obróbki cieplnej te oleje traciły swoje walory zdrowotne- wyjątkiem tutaj są oleje polecane do spożywania wyłącznie na zimno (sałatkowe); chodzi mi raczej bardziej o substancje czynne w postaci wyciągów w mieszankach, które tu stosujemy
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.