Szydełkowe maskotki + schematy. - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-23, 10:02   #2161
dominika0498
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Mam gorącą proźbe nigdzie nie moge znaleźć wzoru na szydełkową szopkę: józef, Maryja, osiołek itp. Mogłybyście pomóc mi? z góry dziękuje.
dominika0498 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 11:38   #2162
asik175
Zakorzenienie
 
Avatar asik175
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6 499
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez amelcia00 Pokaż wiadomość
opis znalazłam kiedyś na krasnoludka i troszke przerobiłam na swoje potrzeby.

Swietne te lale
A wlosy tej brazowej sa super - wyszywalas je??
__________________
Asik bedzie zwalczac lenia



I can be a freak, every day of every week

Edytowane przez asik175
Czas edycji: 2011-12-23 o 19:22
asik175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:18   #2163
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Piękne laleczki, śliczniusie
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:45   #2164
xKinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Opisy do szydełkowych tworów

Witam!
Na forum widzę wiele ślicznych maskotek zrobionych na szydełku, również chciałabym spróbować, jednak nie potrafię czytać schemtów. Czy mogłybyście być tak dobre i podać mi opisy niektórych przytulanek np. misiaków, kotów, piesków wraz ze zdjęciem jak powinna ostatecznie ta rzecz wyglądać? Mile widziane również opisy aniołków.
xKinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 13:26   #2165
Siganda
Raczkowanie
 
Avatar Siganda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 239
GG do Siganda
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez amelcia00 Pokaż wiadomość
opis znalazłam kiedyś na krasnoludka i troszke przerobiłam na swoje potrzeby.
Są urocze Twoje "dziewczyny"
Siganda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 13:34   #2166
wiolami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 42
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cześc Wam ...

dawno mnie nie było ;/ zaraz lece nadrobic mojąnie obecnośc a tym czasem pokzauje moje ostatnie muminkowe dzieło...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2492.jpg (30,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2485.jpg (27,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2478.jpg (25,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2481.jpg (21,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2479.jpg (24,1 KB, 9 załadowań)
__________________
Moj Blog
http://escadox.blox.pl/html
wiolami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 16:45   #2167
asik175
Zakorzenienie
 
Avatar asik175
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6 499
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez wiolami Pokaż wiadomość
Cześc Wam ...

dawno mnie nie było ;/ zaraz lece nadrobic mojąnie obecnośc a tym czasem pokzauje moje ostatnie muminkowe dzieło...
Rewelacyjne te Twoje muminki
__________________
Asik bedzie zwalczac lenia



I can be a freak, every day of every week
asik175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-27, 21:56   #2168
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez wiolami Pokaż wiadomość
Cześc Wam ...

dawno mnie nie było ;/ zaraz lece nadrobic mojąnie obecnośc a tym czasem pokzauje moje ostatnie muminkowe dzieło...
Przecudne!
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 07:35   #2169
oŚka
Raczkowanie
 
Avatar oŚka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 66
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez wiolami Pokaż wiadomość
Cześc Wam ...

dawno mnie nie było ;/ zaraz lece nadrobic mojąnie obecnośc a tym czasem pokzauje moje ostatnie muminkowe dzieło...
Niesamowite Aż szczęka opada Świetny prezent dla dzieciaków
oŚka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 09:33   #2170
majtys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Witajcie
Właśnie robię sobie głowę tej owcy. I mam pytanko w związku z tym.

Rnd 1: 6 single crochet.
Rnd 2: 2 loop stitches in each stitch from last round (12 stitches).
Rnd 3: *1 single crochet, 2 single crochet in next stitch*, repeat from *to* 6 times (18 stitches).
Rnd 4: *2 loop stitch, 2 loop stitch in next stitch*, repeat from *to* 6 times (24 stitches).
Rnd 5: *3 single crochet, 2 single crochet in next stitch*, repeat from *to* 6 times (30 stitches).
Rnd 6: *4 loop stitch, 2 loop stitch in next stitch*, repeat from *to* 6 times (36 stitches).
Rnd 7: *5 single crochet, 2 single crochet in next stitch*, repeat from *to* 6 times (42 stitches).
Rnd 8: *6 loop stitch, 2 loop stitch in next stitch*, repeat from *to* 6 times (48 stitches).
Rnd 9 to 16: Crochet these rounds without increases interspersing single crochet rounds (odd
rounds) and loop stitch rounds (pair rounds).
Make a knot, cut the yarn with scissors and stuff it.

Czy w tym, co zaznaczyłam na czerwono chodzi o to, że należy od 9 do 16 rundy robić na przemian zwykłe półsłupki i te takie odstające (loop stitch) w tym przypadku runda 9 bedą półsłupki, a runda 10 już loop stitch. Dobrze myślę? Jeżeli tak będzie, to czy za każdym razem mam powiększać liczbę półsłupków i loop stitch (np. 9--> 7 półsłupków i 2 w następnym oczku, 10---> 8 loop stitch i 2 loop stitch w następnym oczku), czy też może zawsze ma być już równa ilość (48 półsłupków lub loop stitch, tyl eile w 8 rundzie)??

Byłabym wdzięczna za odpowiedź
majtys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 09:57   #2171
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez majtys Pokaż wiadomość
Witajcie
Właśnie robię sobie głowę tej owcy. I mam pytanko w związku z tym.

Rnd 1: 6 single crochet.
Rnd 2: 2 loop stitches in each stitch from last round (12 stitches).
Rnd 3: *1 single crochet, 2 single crochet in next stitch*, repeat from *to* 6 times (18 stitches).
Rnd 4: *2 loop stitch, 2 loop stitch in next stitch*, repeat from *to* 6 times (24 stitches).
Rnd 5: *3 single crochet, 2 single crochet in next stitch*, repeat from *to* 6 times (30 stitches).
Rnd 6: *4 loop stitch, 2 loop stitch in next stitch*, repeat from *to* 6 times (36 stitches).
Rnd 7: *5 single crochet, 2 single crochet in next stitch*, repeat from *to* 6 times (42 stitches).
Rnd 8: *6 loop stitch, 2 loop stitch in next stitch*, repeat from *to* 6 times (48 stitches).
Rnd 9 to 16: Crochet these rounds without increases interspersing single crochet rounds (odd
rounds) and loop stitch rounds (pair rounds).
Make a knot, cut the yarn with scissors and stuff it.

Czy w tym, co zaznaczyłam na czerwono chodzi o to, że należy od 9 do 16 rundy robić na przemian zwykłe półsłupki i te takie odstające (loop stitch) w tym przypadku runda 9 bedą półsłupki, a runda 10 już loop stitch. Dobrze myślę? Jeżeli tak będzie, to czy za każdym razem mam powiększać liczbę półsłupków i loop stitch (np. 9--> 7 półsłupków i 2 w następnym oczku, 10---> 8 loop stitch i 2 loop stitch w następnym oczku), czy też może zawsze ma być już równa ilość (48 półsłupków lub loop stitch, tyl eile w 8 rundzie)??

Byłabym wdzięczna za odpowiedź
without increases czyli bez dodawania, we wszystkich rzędach ma być 48 oczek
single crochet rounds (odd
rounds) - odd rounds to nieparzyste rzędy, i w tych mają być półsłupki, a pair rounds to parzyste i tutaj te całe loop stitche
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 10:49   #2172
majtys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
without increases czyli bez dodawania, we wszystkich rzędach ma być 48 oczek
single crochet rounds (odd
rounds) - odd rounds to nieparzyste rzędy, i w tych mają być półsłupki, a pair rounds to parzyste i tutaj te całe loop stitche
Oo, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź
W sumie to mogłam sprawdzić w słowniku i nie zawracać głowy
majtys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 11:30   #2173
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez majtys Pokaż wiadomość
Oo, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź
W sumie to mogłam sprawdzić w słowniku i nie zawracać głowy
Oj, no coś ty, przecież to żaden problem
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 16:39   #2174
amelcia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 28
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez asik175 Pokaż wiadomość

Swietne te lale
A wlosy tej brazowej sa super:d - wyszywalas je??
tak włoski są wyszywane najdłużej trwa zrobienie głowy, lale choc malutkie to bardzo praco chłonne
amelcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 17:01   #2175
asik175
Zakorzenienie
 
Avatar asik175
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6 499
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Dziewczyny drogie
Mam pytanie
Bo tez zaczelam dzisiaj owce robic i utknelam na tych loop stitch - bo mi sie osobiscie wydaje, ze je jakos zle robie. Wstawiam foto aby zobrazowac moj problem. Na fotce pierwszej strona prawa robotki i jak widac te fredzle ukladaja mi sie z lewej strony - czy tak powinno byc??(bo na logike to jak to potem wypcham czyms to te fredzle beda w srodku razem z watolina) Fota druga to lewa strona robotki w ktorej frendzelki sobie stercza. Moim zdaniem te fredzle powinny byc z drugiej strony. No chyba, ze sie myle. Dziewczyny prosze o opinie: co robie zle i czy to tak powinno wygladac??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06927.jpg (78,9 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06928.jpg (77,3 KB, 19 załadowań)
__________________
Asik bedzie zwalczac lenia



I can be a freak, every day of every week
asik175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 18:54   #2176
Siganda
Raczkowanie
 
Avatar Siganda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 239
GG do Siganda
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Dziewczyny a co Wy na to gdyby się złożyć na jakieś tutoriale na maskotki z ETSY? Tam są nieziemskie zabawki na szydełko i jak każda dałaby symboliczne 1zł miałybyśmy je za bezcen

Zgłaszajcie do mnie swoje propozycje maskotek wysyłając link na maila, z nadesłanych linków zrobimy ankietę i kupimy te z największą liczbą głosów Co Wy na to?

Wysyłajcie swoje propozycje na wilandra@op.pl w temacie: ETSY

Edytowane przez Siganda
Czas edycji: 2011-12-28 o 19:42
Siganda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 19:14   #2177
wiolami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 42
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Siganda ja jestem za ;D

dziewczyny dziekuję za miłe słowa...

przejzałam ostatnie wpisy -wasze prace są cudne!!
__________________
Moj Blog
http://escadox.blox.pl/html
wiolami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 19:31   #2178
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Nie chcę psuć zabawy, ale sama sprzedaję na Etsy i myślę, że byłoby mi przykro, gdyby ktoś zrobił coś takiego z moim wzorkiem. To prawda, są osoby które lekko przesadzają z ceną i takie, dla których to tylko dodatek do pensji, ale jest też część projektantów, która próbuje się z tego utrzymać... Dlatego przez wzgląd na pracę tych osób, jak i ich samych, może warto by przemyśleć ten pomysł?
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 19:47   #2179
Siganda
Raczkowanie
 
Avatar Siganda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 239
GG do Siganda
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Nie chcę psuć zabawy, ale sama sprzedaję na Etsy i myślę, że byłoby mi przykro, gdyby ktoś zrobił coś takiego z moim wzorkiem. To prawda, są osoby które lekko przesadzają z ceną i takie, dla których to tylko dodatek do pensji, ale jest też część projektantów, która próbuje się z tego utrzymać... Dlatego przez wzgląd na pracę tych osób, jak i ich samych, może warto by przemyśleć ten pomysł?
Moim zdaniem pomysł jest dobry, bo mało kto może sobie pozwolić osobiście na zakup takich wzorów bo ceny w $ są tam nie oszukujmy się "zabójcze", a tak składając się na niego dajemy przecież zarobić twórcy. Poza tym nie każda z nas posiada konto żeby za nie zapłacić :/ Ale wybór należy do wizazystek
Siganda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 19:54   #2180
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Nie twierdzę, że pomysł jest zły (z polskiego punktu widzenia) , tylko że takie coś jest mimo wszystko nie do końca fair w stosunku do twórcy.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 21:14   #2181
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

No ja tak sobie myślę że obie macie rację... i trudno mi się ustosunkować do tego pomysłu. Myślę że gdyby odkupić wzór i udostępniać potem ogólnie, bo kupiło się go za złotówkę, to będzie nie fair, ale z drugiej strony jeśli na wzór czegośtam złożyłyby się 2-3 osoby i zrobiły sobie z tego maskotkę to nie byłoby nie fair, jeśli wzoru nie udostępniłyby nielegalnie... Podobnie jak można sobie kupić na spółkę gazetkę czy książkę.... Kupić w kilka osób to jednak trochę coś innego niż skorzystać z nielegalnego lub jeszcze gorzej nielegalnie coś udostępniać...
Co więcej uważam że co innego będzie jeśli wykonane rzeczy ktoś chciałby sprzedawać (wtedy raczej powinien posiadać własny wzór), a trochę co innego jeśli zrobi lalę dla córki (i kupi! na spółkę z koleżanką). Ja np. nie kupiłabym wzoru z etsy na maskotkę dla synka np. za 25zł bo mi się to wydaje zdecydowanie za drogo, dodając koszty włóczki to w ogóle jest masakra za zabawkę staram się jednak w swoich robótkach korzystać jedynie z udostępnionych wzorów darmowych lub kupionych w gazetkach wspólnie z teściową, niestety Internet bardzo kusi skanami gazet, wzorów itp...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-12-28 o 21:22
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 21:38   #2182
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
No ja tak sobie myślę że obie macie rację... i trudno mi się ustosunkować do tego pomysłu. Myślę że gdyby odkupić wzór i udostępniać potem ogólnie, bo kupiło się go za złotówkę, to będzie nie fair, ale z drugiej strony jeśli na wzór czegośtam złożyłyby się 2-3 osoby i zrobiły sobie z tego maskotkę to nie byłoby nie fair, jeśli wzoru nie udostępniłyby nielegalnie... Podobnie jak można sobie kupić na spółkę gazetkę czy książkę.... Kupić w kilka osób to jednak trochę coś innego niż skorzystać z nielegalnego lub jeszcze gorzej nielegalnie coś udostępniać...
Co więcej uważam że co innego będzie jeśli wykonane rzeczy ktoś chciałby sprzedawać (wtedy raczej powinien posiadać własny wzór), a trochę co innego jeśli zrobi lalę dla córki (i kupi! na spółkę z koleżanką). Ja np. nie kupiłabym wzoru z etsy na maskotkę dla synka np. za 25zł bo mi się to wydaje zdecydowanie za drogo, dodając koszty włóczki to w ogóle jest masakra za zabawkę staram się jednak w swoich robótkach korzystać jedynie z udostępnionych wzorów darmowych lub kupionych w gazetkach wspólnie z teściową, niestety Internet bardzo kusi skanami gazet, wzorów itp...
Myślę, że masz całkowitą rację! Sytuacja zdecydowanie nie jest czarno-biała i doskonale rozumiem osoby, których zwyczajnie nie stać na kupowanie wzorów (bo mnie też nie...). Tylko właśnie te wzorki kosztują powiedzmy 25zł, więc przy składce za złotówkę, czy nawet dwie to nie wychodzi podział na 2-3 osoby
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 09:03   #2183
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

no i takiego na 30 osób to już nie bardzo popieram ale może warto wykorzystać forum by poszukać kogoś kto z nami kupi np. autko czy ciuchcię na spółę
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 10:02   #2184
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
no i takiego na 30 osób to już nie bardzo popieram ale może warto wykorzystać forum by poszukać kogoś kto z nami kupi np. autko czy ciuchcię na spółę
No i ta subtelna różnica też, że tak powiem nieskładnie, robi mi różnicę

ETA: Chociaż jak tak teraz myślę, to nielegalnym jest tworzenie kopii takich PDFów, więc nawet podział na 2 osoby jest trochę nie za bardzo. Ale druga sprawa, że w Polsce nikt się tym tak naprawdę nie przejmuje. Ja w każdym razie nie miałabym czystego sumienia kupując wzorek i rozsyłając go do np 5 osób bez zgody autora. No, ale to moje zdanie. EOT z mojej strony

A żeby off topu nie było - coś dla tych, którym niestraszne japońskie zakrętasy: http://gosyo.shop.multilingualcart.com/free1.php
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...

Edytowane przez Just-in
Czas edycji: 2011-12-29 o 10:16
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 10:23   #2185
Wiolka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez asik175 Pokaż wiadomość
Dziewczyny drogie
Mam pytanie
Bo tez zaczelam dzisiaj owce robic i utknelam na tych loop stitch - bo mi sie osobiscie wydaje, ze je jakos zle robie. Wstawiam foto aby zobrazowac moj problem. Na fotce pierwszej strona prawa robotki i jak widac te fredzle ukladaja mi sie z lewej strony - czy tak powinno byc??(bo na logike to jak to potem wypcham czyms to te fredzle beda w srodku razem z watolina) Fota druga to lewa strona robotki w ktorej frendzelki sobie stercza. Moim zdaniem te fredzle powinny byc z drugiej strony. No chyba, ze sie myle. Dziewczyny prosze o opinie: co robie zle i czy to tak powinno wygladac??
Witam
Chyba muszę Cię zmartwić. Te "frędzle" należy raczej robić od początku robótki. Co drugi rząd - wówczas wszystkie wyjdą po jednej stronie. Też właśnie zaczęłam robić ową owcę i u mnie jest prawidłowo- tak mi się wydaje. W razie czego pytaj.
Pozdrawiam
Wiolka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 10:45   #2186
asik175
Zakorzenienie
 
Avatar asik175
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6 499
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez Wiolka77 Pokaż wiadomość
Witam
Chyba muszę Cię zmartwić. Te "frędzle" należy raczej robić od początku robótki. Co drugi rząd - wówczas wszystkie wyjdą po jednej stronie. Też właśnie zaczęłam robić ową owcę i u mnie jest prawidłowo- tak mi się wydaje. W razie czego pytaj.
Pozdrawiam
Lo matko
a ja sie zastanawiam czemu ta jej glowa tak dziwnie wyglada i wg tak kombinowalam, zeby mi wyszly, ze ja w koncu odwrocilam i robilam je na lewej stronie - no i wychodzily mi tam gdzie powinny coz prucia mam teraz -caly bialy leb
I tak wczoraj z braku bezowej wloczki zaczelam robic jej cialo i na szczescie tam od razu zauwazylam, ze trzeba robic te fredzle.

DZiekuje BARDZO za uswiadomienie i za odpowiedz
Chyba czas zainwestowac w jakies dobre okulary - najlepiej z LUPA
__________________
Asik bedzie zwalczac lenia



I can be a freak, every day of every week
asik175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 11:49   #2187
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
No i ta subtelna różnica też, że tak powiem nieskładnie, robi mi różnicę

ETA: Chociaż jak tak teraz myślę, to nielegalnym jest tworzenie kopii takich PDFów, więc nawet podział na 2 osoby jest trochę nie za bardzo. Ale druga sprawa, że w Polsce nikt się tym tak naprawdę nie przejmuje. Ja w każdym razie nie miałabym czystego sumienia kupując wzorek i rozsyłając go do np 5 osób bez zgody autora. No, ale to moje zdanie. EOT z mojej strony

A żeby off topu nie było - coś dla tych, którym niestraszne japońskie zakrętasy: http://gosyo.shop.multilingualcart.com/free1.php
W sumie może i racja

weszłam na tę stronę i tam są śliczne fingerpuppets - szczególnie króliczek, w dodatku mnie się pdf załadował z ang opisem + schemat. Już od jakiegoś czasu szukam takich zabawek na paluszek, ale niezbyt intensywnie bo i tak nie miałam kiedy robić, to sobie mogłam powoli oglądać - niestety większość mało przypomina to co powinno i nawet sobie myślałam żeby zrobić z kordonka jakąś małą maskotkę i jej dorobić "sukienkę"
Tak naprawdę to chciałabym zrobić taką zabawkę na całą rękę a nie na palec, ale to już w ogóle trudno znaleźć coś ładnego...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:17   #2188
Siganda
Raczkowanie
 
Avatar Siganda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 239
GG do Siganda
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
ETA: Chociaż jak tak teraz myślę, to nielegalnym jest tworzenie kopii takich PDFów, więc nawet podział na 2 osoby jest trochę nie za bardzo. Ale druga sprawa, że w Polsce nikt się tym tak naprawdę nie przejmuje. Ja w każdym razie nie miałabym czystego sumienia kupując wzorek i rozsyłając go do np 5 osób bez zgody autora. No, ale to moje zdanie. EOT z mojej strony
Jakoś jak każdy chciał owcę za darmo, którą teraz pewnie sporo Was dzierga (wysłałam kilka, a teraz inni dalej podają) nie było problemu - i nikt nie przejmował się autorem PDFa, który też był na sprzedaż na ETSY :/
Siganda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:57   #2189
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez Siganda Pokaż wiadomość
Jakoś jak każdy chciał owcę za darmo, którą teraz pewnie sporo Was dzierga (wysłałam kilka, a teraz inni dalej podają) nie było problemu - i nikt nie przejmował się autorem PDFa, który też był na sprzedaż na ETSY :/
No ja akurat nie dziergam, a i nie dochodziłam skąd jest owca, bo mnie ostatnio niedużo było na Wizażu A jesli owca faktycznie z Etsy i przekazywana dalej, to też nie popieram.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 14:26   #2190
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowe maskotki + schematy.

Cytat:
Napisane przez Siganda Pokaż wiadomość
Jakoś jak każdy chciał owcę za darmo, którą teraz pewnie sporo Was dzierga (wysłałam kilka, a teraz inni dalej podają) nie było problemu - i nikt nie przejmował się autorem PDFa, który też był na sprzedaż na ETSY :/

No bo niestety to kusi (mnie też) - aczkolwiek jako niezainteresowana owcą (nie mam teraz czasu na długie dłubanki a w razie nadmiaru czasu wolałabym autko ) również ani nie patrzyłam skąd pochodzi, ani nie próbowałam jej robić.
Sama staram się wyszukiwać tylko darmowych wzorów, ale też muszę ze smutkiem przyznać że czasem dam się skusić na ściągnięcie czegoś, co jest niewiadomego pochodzenia... No i muszę się przyznać że uwielbiam oglądać wzory (i gotowe dzierganki), nawet te łamiące prawa autorskie - ale z nich nie korzystam, traktuję jedynie jako inspirację do tego czego szukać...

Ale i tak uważam że lepiej kupić w kilka osób niż ściągnąć nielegalnie....

A co do owcy, to na stronie podanej przez Just-in też jest jakaś owieczka i widziałam, że też ma chyba te pętelki, tylko że jakoś w opisie nie mogłam tego znaleźć, więc może tam jest robiona ze specjalnej włóczki (tak sobie sprawdziłam z ciekawości wzór )
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-29 08:46:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.